Zaloguj się, aby obserwować  
jasiu_ciast

2012 - koniec świata czy mistrzostwa w piłce nożnej

410 postów w tym temacie

Ciekawa sprawa: starożytni Aztekowie, czy tam Majowie, opracowali ten swój kalendarz podzielony na 5 cykli, z których ostatni kończy się w 2012 roku i wtedy ma nadejść koniec świata. Ok, tylko jedna sprawa:

skoro to był kalendarz, wg którego prowadzili całe swoje życie i wszystkie sprawy, który wymyślili, żeby im służył, to chyba coś im nie poszło - wyginęli ładny kawałek czasu temu, na długo przed końcem kalendarza, czego chyba nie mieli w planach ;) - więc nie wszystko chyba tutaj działa tak, jak myśleli. To tak na pocieszenie ;)

Na 2000 rok koniec świata zapowiadali chyba Świadkowie Jehowy na podstawie Apokalipsy Św. Jana, były też interpretacje jednej z Tajemnic Fatimskich, Nostradamusa, problem z zegarami w komputerach, i coś tam jeszcze chyba... Wszystko na rok 2000.

Ma być, to będzie, i to z najmniej oczekiwanej strony. Może nas załatwić np. potężna eksplozja na Słońcu, wyrzucająca olbrzymie ilości promieniowania w stronę Ziemi. Albo zamiana biegunów ziemskich. I to nie wiadomo kiedy. Może za chwilę, albo za milion lat. Wniosek prosty - nie ma sensu trząść portkami za każdym razem, gdy jakiś wizjoner na podstawie starożytnych zapisów stwierdzi: Oto nadchodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten cały temat napawa mnie śmiechem... Według mnie inteligentni ludzie nie powinni być przesądni, bo nie od dziś wiadomo że zabobony niekoniecznie się sprawdzają. A jeśli już to jest to czystym przypadkiem i nie należy tego traktować jako jakiejś wróżby, czy Bóg wie czego. Nie przekonują mnie też rzekomo historyczne interpretacje, oraz pseudo prorocze twierdzenia. Resumując, Euro w 2012 tak, a koniec świata nie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 18:22, Bartkula napisał:

A kalendarz w Windowsie Xp kończy się na roku 2099, to może dopiero wtedy będzie koniec świata?:P:P


E tam. Lepiej sprawdź, na którym roku kończy się w Viscie. Nie wierzę żeby Bill Gates to przeoczył - jego testerzy na pewno stwierdzili, że koniec świata nie może być w 2099 roku i napiszą do Visty aktualizację, która zakończy jej kalendarz w 2012;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 18:23, Tomek1120 napisał:

2012? A czy już nie było go? O ile lat źle podali datę narodzin Chrystusa?


To akurat nie ma z tym nic wspólnego - naukowcy wyliczyli, że kalendarz Majów kończy się w roku, który MY aktualnie uważamy za 2012...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 18:27, matmat24 napisał:

E tam. Lepiej sprawdź, na którym roku kończy się w Viscie. Nie wierzę żeby Bill Gates to przeoczył
- jego testerzy na pewno stwierdzili, że koniec świata nie może być w 2099 roku i napiszą do
Visty aktualizację, która zakończy jej kalendarz w 2012;))

Nie mam Visty, używam kalendarza XP:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 18:32, Bartkula napisał:

> E tam. Lepiej sprawdź, na którym roku kończy się w Viscie. Nie wierzę żeby Bill Gates
to przeoczył
> - jego testerzy na pewno stwierdzili, że koniec świata nie może być w 2099 roku i napiszą
do
> Visty aktualizację, która zakończy jej kalendarz w 2012;))
Nie mam Visty, używam kalendarza XP:P


No to masz fuksa - ciebie update nie obejmie. Wszyscy użytkownicy Visty wykitują w 2012 roku, a ty będziesz żył długo i szczęśliwie ;)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 18:34, MisticGohan_MODED napisał:

2012 - koniec świata czy mistrzostwa w piłce nożnej czy Duke Nuken Forever ?
Trudno przewidzieć ;p


Hmmm... z tych trzech rzeczy jednak najbardziej prawdopodobny koniec świata (biorąc pod uwagę Euro w Polsce) ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie macie o czym gadać??Odkąd wiadomo ,że EURO 2012 ma być w Polsce ludzie zaczęli jakieś głupie teorie gadać :P.Dla mnie jest wielką głupotą gadać o tym ,że koniec świata będzie w 2012 roku ,bo tak Majowie przewidywali (a może po prostu nie zdążyli stworzyć więcej lat??).Koniec świata przeżyje każdy człowiek (mówię tu o własnym końcu świata ,który nadejdzie prędzej czy później :P)...może nawet wcześniej niż 2012 rok :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 15:56, Nertis napisał:

> Ważne że w 2012. Ale Polska nie przygotuje się na czas. Chyba...

Polacy zdążą,bo...Tusk przejął władze ;).Obiecał stadiony...mają być stadiony xD...kaczki precz
z rządu i nie bruździć to nam xD.


oby polska zdążyła... Ale czy Tusk podoła zadaniu to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata nastąpi gdy Polska zagra w Finale i w 90 minucie będzie miała karnego!! A stan meczu będzie 0:0:)
A zapomniałem przeciwnkiem będzie Francja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 17:57, jasiu ciast napisał:

> Tylko Bóg wie kiedy będzie koniec Świata. A co do stadionu to mogą być niemałe problemy...

>
nie wierze w boga więc stwierdzam że nikt nie wie, zresztą już wole zginąć niż żeby nash kraj
znów sie ośmieshył



to sobie giń ! bóg tylko wie kiedy bedzie konie swiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka, miałem się nie wypowiadać w tak IDIOTYCZNYM temacie, ale gdy przeczytałem to: ... albo nie - WSZYSTKIE posty Jasiu ciasta - to po prostu mnie wbiło w ziemię. Pomijając fakt wierzenia w związek ME w POLSCE i końca świata (!) czy nawet w ogólną wiarę w mity o world''s end, jest już bardzo, bardzo podobny temat. Mam nadzieję, że przynajmniej ten aspekt weźmiecie sobie do serca, bo nawet drażnienie ambicji przez Nertisa Wam nie przeszkadza... Aż strach człowieka ogarnia, kiedy pomyśli że ten topic ma już 2 strony...

Żeby moderator się nie przyczepił za ot:
Ani to, ani to - jak w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:20, DJ Szlafrok napisał:

Sorka, miałem się nie wypowiadać w tak IDIOTYCZNYM temacie,


nooo taaaaak. ten temat jest dla ciebie tak bardzo idiotyczny, że aż z ciekawości wszedłeś tu poczytać. Mało tego - dopisałeś się nawet. Ale oczywiście zaznaczyłeś, że temat jest idiotyczny, żeby nie było :0))))

Dnia 27.11.2007 o 20:20, DJ Szlafrok napisał:

Aż strach człowieka
ogarnia, kiedy pomyśli że ten topic ma już 2 strony...

Niesamowita jest głupota ludzka, nieprawdaż? Dołożyłeś kilka kolejnych centymetrów swoim postem, gratuluję.

Nie ma to jak wejść samemu na taki temat i pojechać po wszystkich, co tu siedzą, że są debilami. Gratuluję nieziemskiej inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:37, matmat24 napisał:

> Sorka, miałem się nie wypowiadać w tak IDIOTYCZNYM temacie,

nooo taaaaak. ten temat jest dla ciebie tak bardzo idiotyczny, że aż z ciekawości wszedłeś
tu poczytać. Mało tego - dopisałeś się nawet. Ale oczywiście zaznaczyłeś, że temat jest idiotyczny,
żeby nie było :0))))
> Aż strach człowieka
> ogarnia, kiedy pomyśli że ten topic ma już 2 strony...
Niesamowita jest głupota ludzka, nieprawdaż? Dołożyłeś kilka kolejnych centymetrów swoim postem,
gratuluję.

Nie ma to jak wejść samemu na taki temat i pojechać po wszystkich, co tu siedzą, że są debilami.
Gratuluję nieziemskiej inteligencji.


Gratuluję czytania ze zrozumieniem.
Na stronie głównej zauważyłem nowy temat, wchodzę. Patrzę na posty, śmiech mnie ogarnia. Więc do posta dopisuję

Dnia 27.11.2007 o 20:37, matmat24 napisał:

Sorka, miałem się nie wypowiadać w tak IDIOTYCZNYM temacie, ale gdy przeczytałem to [.../...]

Ach, no tak. Miałem to napisać DUŻYMI, WYRAŹNYMI LITERKAMI.
Zauważ, że całe 3 posty krytykują ten temat, żaden nie dotarł do odbiorców. Zahaczyłem, trochę mocniej o tym, ale oczywiście - przyłączyłem się do tematu. Też tego żałuję. Ależ oczywiście, przecież gdyby nie krytyka, temat sam by skończył! No tak, to zbyt inteligentne dla mnie...
Btw, to Twoje ostatnie zdanie... Bardziej żałosnego wymyślić nie mogłeś? No to bardzo mi przykro. No i całkiem zabawnie, czasem żałośnie, się niektóre posty czytało.

EDIT:
@Down
Mam ustawione 50 postów na stronę, o Wszechwiedzący. A wyżej wymieniona opinia to MOJA opinia, ale to przecież takie nieoczywiste...
Sorka za ot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować