Zaloguj się, aby obserwować  
kupczyk11

Serial "ZAGUBIENI' (Lost) - premiera na TVP i AXN [M]

1954 postów w tym temacie

Spoko były dzisiejsze odcinki. Szczególnie drugi. ;)

Z pierwszego nie rozumiałem jednej rzeczy. Charlie miał jakieś sny prorocze, że Aronowi grozi niebezpieczeństwo. Jednak w rzeczywistości, nic mu nie groziło. Jedynym zagrożeniem, było to że dziecko nie zostało ochrzczone. Natomiast jeżeli głębiej spojrzymy, to tak naprawdę jedynym niebezpieczeństwem był sam Charlie.

Drugi odcinek z kolei, był bardzo dobrze przemyślany pod względem fabularnym. Myślę, że historia Sawyera, a raczej Jamesa, nadawała by się na niezły film fabularny. Jest tak zawiła, przemyślana i ciekawie przedstawiona przez autorów, że uważam iż tuż obok historii Eko jest najciekawszą historią w Zagubionych.;)
Swoją drogą, to nieźle Sawyer przy pomocy Charliego załatwił Locke''a i Jacka. ;) Nawet Charlie był pod wrażeniem tego, jak Sawyer to wymyślił. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że te odcinki są coraz słabsze. Robienie drugiej serii to bezsens totalny. Odcinki są nudne jak flaki z olejem a fabuła naciągana jak skóra na bęben - w porównaniu do pierwszej serii to dno- boję się co będzie w trzeciej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 22:09, skyler napisał:

Trzeba przyznać, że te odcinki są coraz słabsze. Robienie drugiej serii to bezsens totalny.
Odcinki są nudne jak flaki z olejem a fabuła naciągana jak skóra na bęben - w porównaniu do
pierwszej serii to dno- boję się co będzie w trzeciej serii.


Istnieje coś takiego jak syndrom pierwszej części. Wszystko co było pierwsze Np. z danej gry, serialu czy filmu jest lepsze od drugiej części. Tak więc: Gothic I, podobał mi się bardziej od Gothic II, Matrix I, bardziej niż Matrix II, Lost I bardziej niż Lost II. ;)

Seria druga się rozkręca, a dzisiejsze odcinki mi się podobały, szczególnie historia Sawyera. Na pewno w kolejnych odcinkach zacznie się dziać coś ciekawego. Np. szkolenie armii i walka z Innymi, badź rywalizacja Jacka, Locke''a i Sawyera o przywództwo na wyspie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 22:10, mallard napisał:

Nie denerwuj mnie. Odcinki są świetnie przemyślane, nie są jak jakiś serial brazylijski.

Właśnie, że sie takie stają-robią się nudne, na siłe są wstawiane beznadziejne epizody z życia bohaterów. Wcale się nie zdziwię jak za 15 lat będzie leciał 17 sezon i odcinek jak młody Aaron pali swojego pierwszego skręta z liścia palmowego, dziadek Locke bedzie go upominał jakie to niezdrowe a Charlie wręcz przeciwnie ;] istna "moda na sukces"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w następnym odcinku Locke nie zdąży wpisać kodu. Ale dość spoilerów! Rzeczywiście akcja powoli się rozkręca, tylko szkoda, że trzeba czekać następny tydzień. Nagrywacie "Zagubionych"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że nie. Pietnaście lat na tej wyspie byłoby raczej bez sensu. A wkręcanie historii bohaterów jest świetne, bo można wiedzieć, skąd się wzięli na wyspie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2006 o 22:16, Seqiu napisał:

Istnieje coś takiego jak syndrom pierwszej części. Wszystko co było pierwsze Np. z danej gry,
serialu czy filmu jest lepsze od drugiej części. Tak więc: Gothic I, podobał mi się bardziej
od Gothic II, Matrix I, bardziej niż Matrix II, Lost I bardziej niż Lost II. ;)

Trafna teoria lecz nie dotyczy wszystkiego - są seriale których drugi sezon jest równie dobry jak pierwszy. W Lost natomiast pierwszy sezon był wybitny natomiast w drugim większość odcinków jest słabych9choć trafiają się b.dobre)

Dnia 19.10.2006 o 22:16, Seqiu napisał:

Seria druga się rozkręca, a dzisiejsze odcinki mi się podobały, szczególnie historia Sawyera.
Na pewno w kolejnych odcinkach zacznie się dziać coś ciekawego. Np. szkolenie armii i walka
z Innymi, badź rywalizacja Jacka, Locke''a i Sawyera o przywództwo na wyspie. ;)

A czym będą szkolić armię skoro broń zabrał Sawyer? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 22:20, mallard napisał:

Właśnie, że nie. Pietnaście lat na tej wyspie byłoby raczej bez sensu.

Jeśli będzie oglądalność to wszystko da się zrobić ;]

Dnia 19.10.2006 o 22:20, mallard napisał:

A wkręcanie historii
bohaterów jest świetne, bo można wiedzieć, skąd się wzięli na wyspie.

To już było wyjaśnione w pierwszej serii- teraz to jest robione, żeby "potrzymać tradycję"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeby szkolić armie nie koniecznie trzeba broni palnej. Karate od Jina i Sun, czy też jakieś walki od Sayida.

Mówisz na temat drugiego sezonu tak, bo go jeszcze do końca nie obejrzałeś. A jak minie druga seria, to obejrzysz ją jeszcze raz, bardziej przemyślisz i zmienisz zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie może być 17 serii, bo będą prawdopodobnie tylko 3 ? ;)

Skyler----> "Prawdopodobnie w następnym odcinku Locke nie zdąży wpisać kodu. Ale dość spoilerów!"
Właśnie o jeden spoiler za dużo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dajcie sobie też spokój z tą armią. Ci co są wyszkoleni lub przynajmniej "twardzi", to już wiecej szkolić się nie musza a ci co nie są to i tak się nie nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 22:16, Seqiu napisał:

Istnieje coś takiego jak syndrom pierwszej części. Wszystko co było pierwsze Np. z danej gry,
serialu czy filmu jest lepsze od drugiej części. Tak więc: Gothic I, podobał mi się bardziej
od Gothic II, Matrix I, bardziej niż Matrix II, Lost I bardziej niż Lost II. ;)


Nie wszędzie...WarCraft II był lepszy od WarCrafta I,Worms 2 od Worms 1...Ale to są chyba chlubne wyjątki...
[koniec offtopa]

Co do drugiej serii...wydaje mi się,że chociaż nie wnosi ona zbyt wiele nowego (ale nie pod względem fabularnym) i powoli rozwija kolejne wątki,to nadal bardzo wciąga,a odcinek kończący serię ma bardzo dobre zakończenie.Ale oglądnąłem sobie 2 pierwsze odcinki 3 serii,i myślę,że będzie świetnie,bo już jest parę wątków,które się nieco wyjaśniają,oraz trochę wnoszą o Innych.Warto je zobaczyć (przy czym 2 jest lepszy od 1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem słowo o odcinkach przyszłotygodniowych (bez cienia spoilera, więc bez obaw!). :)

Będą to dwa bardzo dobre, wyjątkowo udane odcinki. Naprawdę! Wyjątkowo warto się starać, by ich nie przegapić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować