Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin bije wszelkie rekordy sprzedaży!

221 postów w tym temacie

No cóż, największe triumfy Wiedźmin święci w kraju, ale za granicą raczej próżno go szukać na jakimś TOP 10:D Jak wypuszczą sequel to może więcej graczy z zagranicy się skusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

< dystrybutor gry uprzedza o możliwości całkowitego wyczerpania zapasów gry Wiedźmin. >

hahaha jak by mnie to obchodziła kto ma kupić to kupi a jak się zapasy skończą ludzie będą jak w Japoni kupować na ebayu gry, przekraczające o połowę ceny produktu. Tak jak to jest teraz z Wii hahahaha ale chyba takich głupich tu nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek należy zauważyć, że mało która recenzja zagraniczna ocenia Wiedźmina na ponad 90% - z pewnością twórcy oczekiwali, że to raczej osiemdziesiątki będą rzadkością. Nie mówią o tym, ale sami zobaczcie - gram.pl wspomina praktycznie tylko o wynikach sprzedaży, a nie o kolejnej superocenie w jakimś znanym zagranicznym serwerze. Ale niestety jest inaczej. Najbardziej ubolewam nad tym, że mimo wieloletniej produkcji, przeniknęło tyle bugów, które wytyka praktycznie każdy recenzent. No i zwykła wersja amerykańsko-angielska w ogóle nie umywa się do świetnego polskiego wydania. Na Internecie mówi się o Witcherze dużo rzadziej niźli o Crysisie, Call of Duty 4 czy ProStreecie.

Ale nie ubolewałbym aż tak bardzo. Wydaje mi się, że zainteresowanie Wiedźminem powoli wzrasta, ludzie, który kupili już wyżej wymienione hity zatrzymali wzrok na produkcie RPG, o którym "trochę się mówiło" i zdecydowali się spróbować. Na YouTube miesiąc temu co prawda często pojawiały się filmiki z Wiedźmina, ale przesyłali je w 95% Polacy (którzy w rankingu popularności nie powinni być w ogóle brani pod uwagę). Teraz coraz częściej robią to obcokrajowcy, nie tylko z USA - spotkać można m.in. Nowozelandczyków, Holendrów i Niemców, którzy pewnie też są ciekawi, jaką to grę stworzyli pierwsi na świecie fani Gothika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że Wiedźmin tak dobrze się sprzedaje w Polsce to nie jest żaden wielki news, to już od dawna było przewidywane. Bardziej zaskakuje, że The Witcher zdobył aż taką popularność na zachodzie i tam święci triumfy jeśli chodzi o sprzedaż. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to było do przewidzenia że w Polsce odnieśie on taki sukces :)
Ta gra od dawna była hucznie zapowiadana w różnych pismach o grach i nie tylko - co rusz pojawiały się jakieś zapowiedzi, tematy numerów, artykuły, a do tego dochodziły jeszcze reklamy. Obecnie Wiedźmin nadal się reklamuje, zwłaszcza w takich stacjach jak TVN24 oraz w radiu :D
Sam jeszcze go nie posiadam, jutro się okaże czy go kupie (demko w GW)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wogóle dostał obiecywane naklejki?? miały być do każdego pre-orderu (za to, że padł im serwer gdzieś w czerwcu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha... Czyli gra w Polsce zarobiła przez pierwsze 56 dni około 9 mln zł... Czyli na całym świecie gra zarobiła pewnie z 20 razy wiecej... Czyli pewnie około 180 mln zł. A 180 mln zł to około 60 mln dolarów. Aha. Cóż, Halo 3 zarobiło w PIERWSZYM DNIU 170 mln dolarów. :P Wiem, że porównanie teoretycznie nie z tej ziemi (gry są z innych gatunków, a poza tym, według mnie Halo 3 jest sporo lepszy), ale gdy się temu przyjrzeć bliżej, to obie gry miały podobnie rażącą kampanię reklamową. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jesteś za dobrze poinformowany w temacie. Bo z tego co ja się orientuję to Wiedźmin został bardzo dobrze przyjęty przez recenzentów na świecie i to że na gram.pl nie chwalą się ocenami z recenzji to nie znaczy że są one słabe. Po prostu gram.pl jak by miał informować o kolejnych ocenach wiedźmina przez zagraniczne media to chyba co drugi news by tego dotyczył. Od tego są inne strony chociażby thewitcher.com gdzie można znaleźć garść informacji na ten temat. Poniżej oceny z kilku serwisów (informacje zaczerpnięte z oficjalnej strony Wiedźmina):

Amerykański PC Gamer 90% + znak jakości PC Gamera (Editors'' Choice)
GameTrailers 8.6 na 10
RPG Watch 5/5
Gameshark A- (szkolny odpowiednik około 90%)
RPG Codex z kolei w swojej szczegółowej recenzji nie przyznał zwyczajowo grze oceny, określając jednak jej wydanie "renesansem gatunku RPG".
Gamespy 4.5/5 + znak jakości i nagrodę Editors’ Choice
IGN. com 8.5/10 + nagroda "IGN Editor’s Choice Award"
i co nadal twierdzisz że Wiedźmin dostaje słabe noty?
a do reszty odsyłam:

http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=5000.0

http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=3232.0

Po przeanalizowaniu ocen z dwóch powyższych linków można powiedzieć że zdarzają się 8 ale są one w mniejszości. Mało tego wiele serwisów uznało grę Wiedźmin za wartą kupna na święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zyje na innym swiecie albo czesc z was...

-Zarzuty, ze wylozono ogromna kase na reklame by odniesc sukces?! Kpina?!
-Gra ma pewne bledy, zgoda. Pokazcie mi taka, ktora nie ma.
-Gorsza sprzedaz na zachodzie? Po pierwsze to o ile wiem wersja dla USA jest ocenzurowana bo ten glupi narod nie widzi nic zlego w bandach gowniarzy z bronia na ulicy i bluzgami w mediach ale za przeproszeniem cycek to im w grze przeszkadza ^_^ Co wiecej tworczosc Sapkowskiego chyba jednak jest najbardziej znana i lubiana wlasnie w europie i to raczej nie zachodniej wiec naturalnie tu Wiedźmin odnosi wieksze sukcesy...
-Recenzje zagraniczne nie sa na 90-100%(post wyzej widac, ze jednak sa) ? Przypomne wam tylko, ze to wlasnie na zachodzie prym wioda infantylne gierki z milionem bledow jak Gothic 3 czy Oblivion. Gry zjechane przez kazdego fana gatunku, uznane za nie do przyjecia przez recenzentow(o dziwo i tak dali wysokie noty, kaska? :}). To tez tam numerem jeden sa konsole i ich zalosne pseudo RPGi, ktore ilekroc tylko trafiaja na PC zostaja wysmiane(viva la Jade Empire czy tez Baldur''s Gate).

Gdyby Geralt byl obwieszonym zlotem afroamerykaninem mowiacym "wazuup my nigga" i "yo f****" to by sie i tam swietnie sprzedawal. Gdyby do tego dodac gigantyczne bronie, bajkowa stylistyke i obdarzone przez "nature" panienki jak Pamela Anderson to i Azje by ta gra podbila ^_^

ps. Mam nadzieje, ze nikogo nie urazilem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy sie jeszcze dziwicie czemu tak jest po 1 Polska Gra po 2 Najlepsza polska gra po 3 barzdzo dobra cena po 4 poprostu zajeb................. gierca i co tu duzo gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje. Imponująy wynik. Idą święta, dodatkowo wiele osób czeka jeszcze z kupnem gry do pojawienia się dema, a więc może okaże się, żę zabraknie gry dla wielu graczy. Szkoda tylko, że nie ma podanych wyników sprzedaży na świecie. Zapene nie są takie rewelacyjne, ale może dobrze się w innych krajach sprzedaje. Z tego co wiem, to np. na Amazon.com ostatnio The Witcher nieco w góre poszedł w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzodzik, chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja nie mówię, że Wiedźmin jest słaby (choć ja wolę RPG w trochę innym stylu i o trochę innym klimacie, jak choćby Oblivion, Bioshock, czy Eternal Sonata), wręcz przeciwnie, porównanie go do Halo 3 powinno być uznane za komplement. :D Nie mówię też, że nie warto Wiedźmina nabyć, znowu wręcz przeciwnie - jeśli masz kompa (i żadnej konsoli), a lubisz gry RPG, to Wiedźmin to jeden z najlepszych wyborów! Moja poprzednia wypowiedź to był swego rodzaju żart, ale widzę, że niektórzy nie zrozumieli, więc postaram się mówić wolno i wyraźnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lailonn, po pierwsze, uważasz, że Oblivion i Gothic 3 zostały zjechane przez każdego fana gatunku...? Eee... Co najmniej niewiarygodne. Ja sam jestem fanem gatunku... I obu gier nie "zjechałem". Tak samo nie "zjechali" ich moi kumple. Sorry, już kilkunastu graczy znalazłem, którzy wcale tych gier nie "zjechali". Więc nie mów WSZYSCY mając na myśli SIEBIE.

Po drugie - Jade Empire i (szczególnie) Baldur''s Gate zostały wyśmiane? Uważaj, bo ja za chwilę wyśmieję Ciebie (bez obrazy :P). Baldur''s Gate już od dawna uważany jest za absolutnego klasyka, a Jade Empire PC też został miło przyjęty (przez branżę i wielu graczy, choć ja wolę wersję konsolową). Więc zastanów się - co ty bredzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak... piszcie co 2 dni o tym, jak WIedźmin się dobrze sprzedaje, ja tym bardziej będę nim rzygał - po prostu mam tej gry dosc, a nawet w nia nie grałem - to wszystko przez waszą kampanię reklamową. Ja rozumiem, ze to podstawa biznesu, ale moglibyście nie obiecywać SixAxisów przy Wii...
Grę kupię, ale kiedy NIEŹLE stanieje, bo na razie, to na nią, delikatnie rzecz ujmujac, sram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować