Zaloguj się, aby obserwować  
Micusus

Dr. House - Temat Ogólny Serialu

363 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2008 o 14:34, olki77 napisał:

Serial nie jest wcale taki nowy , w USA leci od chyba 2006 roku :D A dotarł do nas niedawno
:D

Od końcówki 2004 dokładniej ;)

Dnia 06.04.2008 o 14:34, olki77 napisał:

I można się czegoś nauczyć :D Może troszkę chaotycznie ;D Ale to trzeba obejrzeć żeby zrozumieć .

No jeden z odcinków czwartego sezonu jest zupełnie błędny z medycznego punktu widzenia. Scenarzyści, widać już bardziej zajęci strajkiem niż pracą, pomylili zupełnie pojęcia związane z grupami krwi i tym jak są one typowane w szpitalach. W efekcie pierwszy odcinek, w którym pacjent rzeczywiście był chory na niesławny lupus wyszedł zupełnie nie tak jak powinien ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 10:46, Graffis napisał:

> Serial nie jest wcale taki nowy , w USA leci od chyba 2006 roku :D A dotarł do nas
niedawno
> :D
Od końcówki 2004 dokładniej ;)

To aż taki stary on jest ;D ło

Dnia 07.04.2008 o 10:46, Graffis napisał:

No jeden z odcinków czwartego sezonu jest zupełnie błędny z medycznego punktu widzenia.
Scenarzyści, widać już bardziej zajęci strajkiem niż pracą, pomylili zupełnie pojęcia
związane z grupami krwi i tym jak są one typowane w szpitalach. W efekcie pierwszy odcinek,
w którym pacjent rzeczywiście był chory na niesławny lupus wyszedł zupełnie nie
tak jak powinien ;P


4 sezonu jeszcze nie oglądam i się zatrzymałem na 2 sezonie . Ale nie powiesz że reszta odcinków czegoś nie nauczają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 11:22, marlen230 napisał:

Tak. Ale nie tylko w jednym odcinku mają troche sprzeczne z medycyną poglądy... Więcej
razy to zauważyłam...

Oczywiście, że nie jest to film dokumentalny. Mimo pewnej przesady lub uproszczeń, czy wręcz przeinaczeń stanowi jednak dość dobrą jak na produkcję telewizyjną i fabularną wizję medycznego świata. Porównując to z innymi serialami jak na przykład E.R. czy Grey''s Anatomy okazuje się, że House M.D. jest z nich jednak najbliższy pewnej fachowej poprawności. Mi najbardziej do gustu przypadło właśnie skupienie się twórców na tym co taka robota robi z ludźmi oraz na tym by były to medycznie ciekawe i możliwie realistyczne scenariusze, zamiast koncentrowania fabuły na romansach i obyczajówce z medycyną w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 12:17, Manieklbl napisał:

Polecam przestudiować kodeks karny zanim zaczniecie płakać
o piractwie. Tak samo kolega ma prawo kupić sobie film na dvd, zripować i mi go wysłać,
nie ma w tym żadnego piractwa.


LOL! Nie chciałbym, żebyś był moim adwokatem z taką znajomością prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 08:58, Anjinsan napisał:

> Polecam przestudiować kodeks karny zanim zaczniecie płakać
> o piractwie. Tak samo kolega ma prawo kupić sobie film na dvd, zripować i mi go
wysłać,
> nie ma w tym żadnego piractwa.

LOL! Nie chciałbym, żebyś był moim adwokatem z taką znajomością prawa.

Ja też bym nie chciał ale mimo wszystko ma rację :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 09:02, SwenG napisał:

> > Polecam przestudiować kodeks karny zanim zaczniecie płakać
> > o piractwie. Tak samo kolega ma prawo kupić sobie film na dvd, zripować i mi
go
> wysłać,
> > nie ma w tym żadnego piractwa.
>
> LOL! Nie chciałbym, żebyś był moim adwokatem z taką znajomością prawa.
Ja też bym nie chciał ale mimo wszystko ma rację :D


Nie, nie ma racji. Nie mam w tej chwili prawa autorskiego pod ręką aby zacytować to dosłownie, ale generalnie chodzi o to, że owszem, masz prawo skopiować sobie z własnej, oryginalnej płyty, ale jest to kopia wyłącznie do domowego użytku. Nie możesz jej rozdawać ani rozsłać swoim kolegom. Możesz ich jedynie zaprosić na domowy seans albo im ją pożyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 09:18, Anjinsan napisał:

Nie, nie ma racji. Nie mam w tej chwili prawa autorskiego pod ręką aby zacytować to dosłownie,
ale generalnie chodzi o to, że owszem, masz prawo skopiować sobie z własnej, oryginalnej
płyty, ale jest to kopia wyłącznie do domowego użytku. Nie możesz jej rozdawać ani rozsłać
swoim kolegom. Możesz ich jedynie zaprosić na domowy seans albo im ją pożyczyć.

To sobie jednak weź to prawo autorskie przed siebie zanim zaczniesz bzdury pisać. Owszem może skopiować i rozdać kopie osobom które są z nim w stosunku towarzyskim. Oczywiście tylko z oryginalnej zakupionej kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 09:40, SwenG napisał:

To sobie jednak weź to prawo autorskie przed siebie zanim zaczniesz bzdury pisać. Owszem
może skopiować i rozdać kopie osobom które są z nim w stosunku towarzyskim. Oczywiście
tylko z oryginalnej zakupionej kopii.


No właśnie, tak samo jest z serialami- ktoś z kim jestem w stosunku towarzyskim nagrywa serial, ale może to zrobić tylko jeśli opłaca abonament za tą stacje z której to robi, (chyba że to z naziemnej) i wtedy jeśli on płaci abonament za kablówkę to ja mam w pełni prawo korzystać z tego ripu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 16:38, Manieklbl napisał:

No właśnie, tak samo jest z serialami- ktoś z kim jestem w stosunku towarzyskim nagrywa
serial, ale może to zrobić tylko jeśli opłaca abonament za tą stacje z której to robi,
(chyba że to z naziemnej) i wtedy jeśli on płaci abonament za kablówkę to ja mam w pełni
prawo korzystać z tego ripu.

No dokładnie tak jest, tyle, że media nam już tak napchały głupot do głowy, że jak ktoś użyje do tego komputera to pirat i złodziej, co innego na kasecie VHS na ten przykład ;)
No ale odeszliśmy trochę od głównego wątku. O piractwie i "piractwie" można pogadać w odpowiednim temacie. A co do Housa to od poniedziałku leci drugi sezon w AXN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym odcinku na AXN jestem bardzo ciekawy, co się stanie z Formanem, bo przeciaż Joey umarł, a Forman jest chory na to samo... I ta chamska zagrywka z CDN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jest tu tak mała ilość sympatyków tego genialnego serialu... :/ Moim ulubionym cytatem z house''a jest "Kiedy ty mówisz do Boga to ludzie mówią że jesteś religijny, kiedy Bóg mówi do ciebie to ludzie mówią że jesteś szalony" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy cytat House''a:
(w TV wywiad z leczonym przez niego pacjentem)
Leczony pacjent: [pstryka palcami] w tym momencie na moją chorobę zmarł kolejny mieszkaniec Afryki.
Dr House: [pstryka palcami 4 razy]: Zabiłem już czterech ale to fajny dźwięk.

Albo wczorajszy z TVP 2:
Zachowaj zaświadczenie tego muzyka. Jutro jego autograf będzie sporo wart.
:D
No i jego chamskie, sprytne zagrywki, tak jak ta wczorajsza z sędzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:32, maciekstaar napisał:

W ogóle nie ma odcinka bez fajnych tekstów i nieczystych zagrań. To dobrze, rzecz jasna.

I bez przeszukiwania domu/miejsca pracy itp. rzecz jasna :)

Mała prośba dla oglądających serial w AXN: czy moglibyście fakty z nowszych sezonów (szczególnie te ważne) poprzedzać pogrubionym napisem "SPOJLER"? Tak się robi w celu poinformowania że znajdują się tu teksty o których nie każdy chce się dowiedzieć (przynajminiej nie od razu :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial świetny, moim zdaniem 100x lepszy od tych całych Lostów. Dialogi są wyśmienite, a główna postać świetna. No i te wątki poboczne, jak np. 82 letnia babcia podrywająca facetów :] Nie wiecie, czy da się kupić wszystkie odcinki na DVD i czy w następnym półroczu TVP dalej będzie wypuszczało odcinki o Dr Hous''ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale super ,że teraz jest od poniedziałku do środy o 20:10 na tvp2 ;)
A moja mam wczoraj się tak śmiała kiedy Hous zajmował się pacjentem któremu ,,skapciał wacek". Ach te jego teksty... ^^

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:39, Full Wypas napisał:

Nie wiecie, czy da się kupić wszystkie odcinki na DVD i czy w następnym półroczu
TVP dalej będzie wypuszczało odcinki o Dr Hous''ie?

Ja mam szczęście posiadać wszystkie wydane dotychczas na DVD sezony (dzięki Amazonowi), a nowe oglądam na bieżąco jak się pojawiają. Zresztą swego czasu na GS''ie znajdowały się opisy kolejnych odcinków, może czas do tego zwyczaju wrócić i przypomnieć sobie po raz kolejny całość ;)

Lubianych cytatów sporo. Najlepsze:
- za trafność: It is in the nature of medicine that you are gonna screw up. You are gonna kill someone. If you can''t handle that reality, pick another profession. Or finish medical school and teach. - Three Stories,
- za wartość myślicielską: It''s not easy, but it is simple. - Need to Know
- za humor, mówiąc o kwaterze CIA: You''ve got to get down here. They have a satelite aimed directly into Cuddy''s vagina. I told them the chances of invasion are slim to none, but... - Whatever it Takes

Wersję z lektorem widziałem i muszę przyznać, ze jest... wyraźnie słabsza. Hugh Laurie jest w roli House''a między innymi przez to jak bawi się językiem angielskim. Sami producenci nie mogli uwierzyć, że brytyjski aktor może tak dobrze grać język amerykański.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować