Zaloguj się, aby obserwować  
Micusus

Dr. House - Temat Ogólny Serialu

363 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2008 o 21:03, Podpułkownik napisał:

Ja mam takie pytanie i prośbę Wiecie przypadkiem kto jest autorem/ wykonawcą utworu w
Polskiej oraz niemieckiej wersji Dr.House''a ??

Znaczy się tego utworu z czołówki?
Ja wiem: Massive Attack - Teardrop

P.S. W temacie tego wątku jest błąd (i widzę że prawie wszyscy tak piszą) - bo pisze się "Dr House" - bez "." (kropki), ewentualnie "House M.D."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:27, balduran2 napisał:

Znaczy się tego utworu z czołówki?
Ja wiem: Massive Attack - Teardrop

P.S. W temacie tego wątku jest błąd (i widzę że prawie wszyscy tak piszą) - bo pisze
się "Dr House" - bez "." (kropki), ewentualnie "House M.D."


Faktycznie, to jest błąd. Widzę, że muszę jeszcze trochę popracować nad językiem polskim. Dobrze, że są ludzie którzy potrafią wyłapać takie błędy i poprawiać resztę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:27, balduran2 napisał:

Znaczy się tego utworu z czołówki?
Ja wiem: Massive Attack - Teardrop

O ile mnie pamięć nie myli to dla całej Europy stworzono podobny do ''Teardrop'' motyw. Problemem okazał sie być brak praw autorskich do piosenki Massive Attack i twórcy musieli zmienić ścieżkę. Nie jestem pewien, czy tak było w Polsce i Niemczech, ale w większości krajów europejskich niestety tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy odcinek Housa wg. mnie był najlepszym w całej pierwszej serii :). Szczególnie historia urazu głównego bohatera . Przy tym odcinku człowiek uświadamia sobie , jak ciężkie jest życie ludzi którzy mimo przeciwności losu, zwłaszcza trudnych chorób które są ciężko lub wcale nieuleczalne, potrafią życz oraz cieszyć się z Życia. Jeżeli tam moja refleksja była trochę nie na temat odcinka to Sry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Serial zawsze mi się podobał i starałem się oglądać wszystkie odcinki, ale żaden tak bardzo mnie nie wciągnął. Nie tylko dowiedzieliśmy się więcej o urazie House''a, ale też poznaliśmy go lepiej jako człowieka. Nie mówię już o zręcznie wplecionych wątkach obrazujących nam jak trudna jest praca lekarza i jak ciężkie wybory musi on podejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Dzisiejszy odcinek niby wspomnieniowy, a jednak bardzo ciekawy. House ciekawie przemawiał do studentów, szczególnie nie uświadamiając ich opowiedział historię swojego kalectwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 21:33, Podpułkownik napisał:

Przy tym odcinku człowiek uświadamia sobie , jak ciężkie jest życie ludzi którzy mimo przeciwności losu, zwłaszcza > trudnych chorób które są ciężko lub wcale nieuleczalne, potrafią życz oraz cieszyć się z Życia.

Czyż to nie dziwne zatem, że House do życia nie przywiązuje jakiejś specjalnej wartości? Szczególnie gdy chodzi o pacjentów jest zaprzeczeniem tego co zwykło się oczekiwać od lekarza jako kogoś z tzw. ''służby zdrowia''. Nawet w tym odcinku, o którym mowa (''Three Stories'' - rzeczywiście jeden z najlepszych odcinków w ogóle w całym serialu) House mówi, że studenci powinni się pogodzić z tym, że prędzej czy później kogoś w tej robocie zabiją. Jak to im nie pasuje to pora zająć się czymś innym.
Dla mnie ten odcinek, jak i sam serial, jest ważny z tego względu, że pokazuje ułamek beznadziei jaką jest praca w tym zawodzie oraz straty ponoszone przez kogoś kto się w to pcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100% posty napisane przez Uniona Pacific i Graffis''a. Praca lekarza jest naprawdę ciężka i nie zawsze jest doceniana przez obywateli np .naszego kraju. Wiąże się to przede wszystkim z zarobkami (np. Polska) lecz nie tylko ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... z tym tvp jest pomieszane. Ja tam nie oglądam już bo oglądałem (chyba)dwie pierwsze serie ale kiedyś też były przerwy w serii tzn. jak był jakiś ważny program lub audycja. ;) Jakbym miał program telewizyjny w domu to bym Ci powiedział dokładnie. Ale jak chce się oglądać ma poważnie Housa to chyba na AXN są wszystkie seriie.

Pozdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem. To nie jest ostatni odcinek serii. Dziś będzie druga część odcinka "Euphoria", czyli do końca serii jest trzy odcinki. Dzięki Human, bardzo mi pomogłeś. Nie ma sprawy, zawsze do usług. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 12:01, HumanGhost napisał:

Dobra, już wiem. To nie jest ostatni odcinek serii. Dziś będzie druga część odcinka "Euphoria",
czyli do końca serii jest trzy odcinki. Dzięki Human, bardzo mi pomogłeś. Nie ma sprawy,
zawsze do usług. :)

A aktualnie leci sezon piąty a Hugh Laurie podpisał kontrakt do 2012 roku więc liczę co najmniej na 7 do 9 sezonów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zniechęciłem do oglądania na TVP, bo zacząłem ogląda dopiero w wakacje, kiedy były powtórki pierwszego sezony, a potem zaczęli dawać od momentu, na którym skończyli przed wakacjami. Straciłem 16 epów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 12:34, Asthariel napisał:

Ja się zniechęciłem do oglądania na TVP, bo zacząłem ogląda dopiero w wakacje, kiedy
były powtórki pierwszego sezony, a potem zaczęli dawać od momentu, na którym skończyli
przed wakacjami. Straciłem 16 epów...


Lektor w tvp nie potrafi oddać klimatu House''a, jest sztywny i raczej psuje zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 13:13, ellasar napisał:

Lektor w tvp nie potrafi oddać klimatu House''a, jest sztywny i raczej psuje zabawę.


Ja bym raczej powiedział nautralny. Dzięki temu dobrze słychac dialogi oryginalne i barwy głosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos czy otrzymam w jakiś sklepach plyty z odcinkami House''a? Tak od początku jakby były to byłoby miło :)
P.S Zna ktoś moze tą ostatnią piosenkę przy śmierci pacjenta?
P.S2 O tej ostatniej z poprzedniego tygodnia nie ma co wspominać bo nie sądzę by ktoś pamietał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 22:26, wip_01 napisał:

Orientuje sie ktos czy otrzymam w jakiś sklepach plyty z odcinkami House''a? Tak od początku
jakby były to byłoby miło :)

Kto szuka (i pyta) nie błądzi:
http://merlin.pl/Dr-House-sezon-1_Bryan-Singer-Greg-Yaitanes-Daniel-Attias/browse/product/2,613736.html
^^

Dnia 27.11.2008 o 22:26, wip_01 napisał:

P.S Zna ktoś moze tą ostatnią piosenkę przy śmierci pacjenta?
P.S2 O tej ostatniej z poprzedniego tygodnia nie ma co wspominać bo nie sądzę by ktoś
pamietał :P

A o które odcinki konkretnie chodzi? Nie jestem ani trochę na bieżąco z polskimi odcinkami, więc na razie nie mogę pomóc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 22:50, Graffis napisał:

Dziękować Graffis, nie sądziłem że to aż tyle kosztuje T_T

Dnia 27.11.2008 o 22:50, Graffis napisał:

A o które odcinki konkretnie chodzi? Nie jestem ani trochę na bieżąco z polskimi odcinkami,
więc na razie nie mogę pomóc :(

Trochę poszperałem na wiki, bo oczywiście w programach rozpiski odccinkowej nie uświadczyłem. Końcowa piosenka z odcinka 48 (S03E02) i z 49 (S03E03). 48 o dziecku które widziało kosmitów a 49 nie umiem skrótowo opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować