Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2011 o 19:55, Hubi_Koshi napisał:

Krótka piłka. W Planescape Torment grał ??


Grać nie grałem, a od długiego czasu próbuję ;P. Spróbuję w takim razie z Mass Effect 2( chociażby dla cudnej grafiki), potem wyczaję skądś Tormenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:03, Woo-Cash napisał:

Grać nie grałem, a od długiego czasu próbuję ;P. Spróbuję w takim razie z Mass Effect
2( chociażby dla cudnej grafiki), potem wyczaję skądś Tormenta.

Jeśli chcesz True Roleplaya to Torment jest jedynym i absolutnym wyborem. Są tam setki wyborów, możesz być kim chcesz, robić co chcesz i jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 19:58, Henrar napisał:

A moim nie jest. Nie rzucam słynnej tabelki, ale każdy ją może sobie sprawdzić na googlach :)


Na chwilkę załóżmy, że jestem nowym użytkownikiem internetu i nie potrafię znaleźć tej osławionej tabelki. Daj linka po prostu jeśli na czymś się opierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:23, Henrar napisał:

Bardziej naciąganego tekstu już dawno nie widziałem, jakby ktoś się podobnie uparł, to mógłby tak wrzucić choćby oryginalne Gwiezdne Wojny czy Władcę Pierścieni i też większość by się zgadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:23, Henrar napisał:


No weź.. żenada. Niby na tej podstawie opierasz swoją tezę? Wiesz, masz do tego prawo, ale.. strasznie to naciągane. ;]
Mass Effect nie jest takie super hiper fajne tylko dlatego, że nie jest przesadnie oryginalne? Cóż, liczy się też sposób prezentacji a nie suche tylko fakty w tabelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wszystko jest podane w bardzo dobry sposób, ale, niestety, nie można powiedzieć, że fabuła jest oryginalna.
Nie ze wszystkimi elementami w tabelce się zgadzam - części bym pozamieniał kolory. Ale jednak Bioware używa pewnego fabularnego schematu - ME2 od niego trochę odchodzi, ale DA2 znowu rozpoczyna się od "człowieka z małej wioski, który odkryje nieznaną moc i uratuje świat".
@Kadaj: ale oryginalne Gwiezdne Wojny też nie miały zbyt oryginalnej fabuły - opierały się na znanych motywach. Czy to źle? Oczywiście, że nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tabelki, to część jest rzeczywiście nieco naciągana, ale część prawdziwa. Sam zaczynając Dragon Age już przy filmiku na wstępie byłem pewien, że zostanę Szarym Strażnikiem przy najdalej drugim main quescie :P Tak jak jakiś czas wcześniej zostałem Widmem w ME. Domyśliłem się mimo, że nie przeczytałem żadnego newsa dotyczącego DA w obawie przed spojlerami. Tylko czy faktycznie te schematy są takie złe? Chyba nie skoro jednak graczom się to podoba. Świetnie jest jednak zagrać w coś odmiennego i dobrze wykonanego. Dla mnie tym był Wiedźmin, gdzie fabuła była od początku do końca zagadką, którą powoli rozwiązywaliśmy, a w DA, czy ME zaraz na początku mamy wszystko podane na tacy, wiemy kto jest "tym złym", dostajemy listę zadań i jazda. Różnica tylko taka, że początkowo w ME nie do końca wiemy kto za wszystkim stoi, ale w ME2 nie ma już żadnej tajemnicy, a cała gra polega na zebraniu drużyny, bo questów fabularnych jest przecież tylko kilka i to dosyć krótkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:59, Henrar napisał:

Owszem, wszystko jest podane w bardzo dobry sposób, ale, niestety, nie można powiedzieć, że fabuła jest oryginalna.


Tylko ja się teraz pytam: i co z tego, że nie jest zbyt oryginalna? Ale została opowiedziana w znakomity sposób. W dzisiejszych czasach liczy się wykonanie. Zbyt dużo już widzieliśmy, żeby przekreślać coś co jest tylko mało oryginalne. Jakość a nie nowatorstwo. Jakby się zastanowić to oryginalne mogą być już tylko niemalże budżetowe produkcje dostępne często wyłącznie drogą cyfrową. Głośnych oryginalnych tytułów jest jak na lekartwo i często ponoszą porażkę. Mass Effect jest świetnie skonstruowanym światem, doskonale opowiedzianą historią (o ile ktoś nie skipuje wszystkich rozmów) i niesamowicie grywalną produkcją. Temu się nie da zaprzeczyć.
Np. taki WoW był oryginalny? Nie. Ale zdobył serca milionów właśnie świetnym wykonaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopadłem wkońcu do Mass Effecta i z ciekawości spytam jestem właśnie w momencie gdy muszę załatwić Toriana dużo jeszcze rozgrywki przede mną ? Chodzi mi głównie o główny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 20:13, NdysH napisał:

Dopadłem wkońcu do Mass Effecta i z ciekawości spytam jestem właśnie w momencie gdy muszę
załatwić Toriana dużo jeszcze rozgrywki przede mną ? Chodzi mi głównie o główny wątek.


To zależy w jakiej kolejności wykonujesz misje. Bo misje na Noverii

Spoiler

(Lady Benezia)

, Feros
Spoiler

(Torian)

i Therum
Spoiler

(Liara T''Soni)

możesz wykonać w różnej kolejności.

Jeśli wykonujesz tę misję jako ostatnią z trzech wymienionych to zostało Ci jeszcze jakieś circa 15-20% gry do przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:< Szkoda zostaje mi Noveri do zrobienia jeszcze więc biorę się za zasysanie ME 2 (Mam zepsuty napęd, ale dzięki EAstore da rade pograć :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości, jaki mieliście level kończać Mass Effect?
I czy DLC, które wyszły, wykonywaliście?

Przy pierwszym przejściu mi się udało raptem 31lvl zrobić, teraz celuję w 40. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie z ciekawości, jaki level udało się wam uzyskać w Mass Effect 2? I ile DLC przeszliście ku temu osiagnięciu.

Mój wynik: 30 i wszystkie DLC, bez nich 27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 16:08, Pupu2 napisał:

Pytam z ciekawości, jaki mieliście level kończać Mass Effect?

49-53 przy większości przejść, 60 przy jednym (było to drugie przejście gry tą samą postacią).

Dnia 09.01.2011 o 16:08, Pupu2 napisał:

I czy DLC, które wyszły, wykonywaliście?

Tylko Bring Down the Sky.

Dnia 09.01.2011 o 16:08, Pupu2 napisał:

Przy pierwszym przejściu mi się udało raptem 31lvl zrobić, teraz celuję w 40. :>

Przy drugim podejściu jak już masz achievementy dodające exp możesz bez większego problemu osiągnąć 50+ poziom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka achievementów powinno się odblokować przy okazji samego przejścia gry więc coś tam na pewno masz :)
Z kolei drugie przejście gry tą samą postacią nie jest zbyt ciekawe i polecam to zrobić jedynie jeśli chcesz dojść do 60 poziomu (tu drobna rada - gdzieś tak od 53 poziomu do każdego kolejnego awansu jest potrzebna olbrzymia ilość xp dlatego jeśli chce się osiągnąć 60 poziom należy zacząć grę postacią która ma już co najmniej 50 poziom (najlepiej wyższy) bo i tak całe kolejne przejście gry ledwo wystarczy na nabicie 6- levelu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie ponownie ME . Ktoś wie co może powodować takie dziwne tekstury? Próbowałem już grać bez patchów, z patchami, na różnych ustawieniach, robiłem też to co jest napisane w przypiętym poście i nic. Zarówno z ME jak i ME2 nie miałem wcześniej takich problemów.

20110127174947

20110127175015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować