Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Spoiler

Dziwne, stwierdziłem żeby nie ratować rady, później nie miałem już z nią żadnego kontaktu, a jednak mogłem mianować tego głównego doradcę, jednak zostawiłem to im.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ma ktoś może instrukcję do mass effect w wersji na x360? obecnie konfiguruje sobie pada na pc, żeby najpierw przejść sobie jedynkę na spokojnie, a potem zabrac sie za dwójkę na ps3 i potrzebny mi jest skan lub rozpiska co jest do czego przypisane w padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy będę chciał importować swojego Sheparda (60 level) do drugiego Mass Effect''a, to decyzje "będą brane" z drugiego podejścia? Bo tak mi się wydaje ale wolę się jednak upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 18:33, Lfdracon napisał:

Będziesz miał do wyboru obydwu Shepardów. Jeśli importujesz tego na 60 poziomie, to z
jego decyzjami rozpoczniesz ME2.

Aha. Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem pierwsze podejście do ME ;)
Jakieś rady na początek? (gram żołnierzem) W jakie bronie inwestować, a w jakie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 16:12, Xantus napisał:

Jakieś rady na początek? (gram żołnierzem) W jakie bronie inwestować, a w jakie nie?

W przypadku Żołnierza wybór broni jest akurat dość prosty - rozwijaj karabin szturmowy bo to idealna broń na praktycznie każdy dystans na jakim toczą się w ME 1 walki, resztę broni sobie raczej odpuść bo i tak możesz strzelać z tylko 1 na raz a punkty rozwoju postaci przydadzą się na inne rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 16:12, Xantus napisał:

Jakieś rady na początek? (gram żołnierzem) W jakie bronie inwestować, a w jakie nie?

Nie wiem jak inni, ale ja raczej inwestowałem w rozwijanie karabinów szturmowych. Jakoś fajnie i efektywnie mi się nimi grało. Dodatkowo pakowałem w niewrażliwość aby ją "załączyć" podczas frontalnych szturmów. :) Ale i tak dużo (jeśli nie wszystko zależy od twojego stylu gry. No i można zainwestować w "pancerz bojowy" aby nosić ciężkie pancerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 18:22, Xantus napisał:

A jak to się ma z Urokiem/Zastraszaniem? Warto? W jedno i drugie czy tylko w jedno (albo wcale)?

Warto. Po pierwsze bo działa to jak perswazja (otwierając nowe opcje dialogowe, umożliwiając wynegocjowanie lepszych nagród oraz czasami pokojowe rozwiązanie niektórych sytuacji) a po drugie bo oba podejścia są dobrze wykonane i często odczujesz sporoą satysfakcję ze sposobu w jaki Twój Shepard rozwiązał sytuację :)
W przeciwieństwie do poprzednich gier BioWare gdzier Jasna i Ciemna Strona czy też Ścieżka Otwartej Dłoni i Zamkniętej Pięści wzajemnie się wykluczały w ME możesz rozwijać obie umiejętności jednocześnie nie umniejszając ich przy tym (choć ponieważ zazwyczaj bonusy Paragon/Renegade są przyznawane w tych samych momentach za daną dyskusję lub quest otrzymasz jedynie jedne z nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dociągnąłeś może jakąś postać od 1. do 60. poziomu? Mi udało się 57, ale część wrogów zdjąłem przez Mako (np. większość wormów oraz snajperów - bo mnie trochę wkurzali, czasem jakiegoś pancernika. :). Tak więc nie jestem pewien czy jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach znowu zainstalowałem Mass Effecta, jednak zapomniałem wybrać angielskiego dubbingu zamiast polskiego przy instalacji. Da się to jakoś zmienić bez potrzeby ponownego zainstalowania gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 02:18, Olamagato napisał:

Dociągnąłeś może jakąś postać od 1. do 60. poziomu?

Dociągnąłem :) Zajęło to dwa przejścia, z czego podczas drugiego każdą walkę toczyłem na piechotę (Mako używałem jedynie do transportu). Patrząc wstecz było to męczące i w sumie nie wiadomo czemu (poza satysfakcją ofc) miało służyć ale przynajmniej wyrobiłem sobie dzięki temu "idealnego" sejwa do ME 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakieś moce biotyczne warte polecenia? Właśnie dołączyła do mnie Liara :)

I mam mały problem z Mako. Omniżelem naprawiam tarcze i uszkodzenia pojazdu, ale jest też wskaźnik ze znakiem klucza płaskiego i cyferkami. Mam wrażenie że ta liczba się zmniejsza od upadków pojazdem, ale przy naprawie się nie zwiększa. Coś robię nie tak, czy może źle coś zauważyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 22:15, Xantus napisał:

Coś robię nie tak, czy może źle coś zauważyłem?

Coś chyba źle zauważyłeś ;) Z tego co pamiętam, to cyferka na polu z kluczem oznacza ilość pozostałych jednostek omni-żelu właśnie i zmniejsza się o 15 (chyba) za każdym razem kiedy naprawisz pojazd, bo tyle kosztuje jego naprawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem grę od nowa, tym razem już z angielskim dubbingiem, ale pojawił się kolejny, irytujący problem. Tekstury postaci (głównie twarzy) są dziwnie pomarszczone, tak jakby pojawiły się na nich dziwne pasy, pręgi, zmarszczki. Pamiętam, że ten problem nie występował, kiedy grałem w ME kilka miesięcy temu. Macie jakiś pomysł na przywrócenie normalnych, gładkich tekstur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować