• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Hej !
Czy ta bestia podoła AC IV : Black Flag;
Procek : Intel (R) Pentium (R) CPU B960 2.20 GHz (2 CPUs).
Karta graficzna : GeForce 710M, Intel HD Graphics
4 GB RAM
Win 8
Jeżeli podoła - to na jakich ustawieniach (jestem kompletnie zielony).
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Wedle bardzo optymistycznego wariantu - może nawet się uruchomi. Komp ogólnie nie spełnia nawet minimalnych wymagań a ta gra nie słynie z nadmiernej optymalizacji i w wyższych ustawieniach potrafi chrupnąć nawet na PCtach za kilka tysięcy.

Ogólnie jednak:
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-710M.108434.0.html
Na dole masz ilość klatek na sekundę w różnych grach, wliczając w to Assassin''s Creed IV. Jeśli ustawisz wszystko na minimum włącznie z rozdzielczością to i tak będzie ciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2014 o 19:22, ziptofaf napisał:

/.../

Wedle bardzo optymistycznego wariantu - może nawet się uruchomi. Komp ogólnie nie spełnia
nawet minimalnych wymagań a ta gra nie słynie z nadmiernej optymalizacji i w wyższych
ustawieniach potrafi chrupnąć nawet na PCtach za kilka tysięcy.


Dzięki wielkie ! Zapewne kupiłbym AC: IV i katował się z pikselami, gdyby nie Twój post :) Jeszcze raz dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam serdecznie. Mam pytanie a mianowicie czy Tom Clancy Splinter Cell Conviction pociągnie mi na Core 2 Duo 2.00 gHz GForce 9200 512mb karty graficznej 3 gb Ramu ? Bardzo proszę o szbką odp;P Bo mam już grę wypatrzoną a nie chcem tracić kasy bo może nie pujść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pytanie odnośnie gry : company of heroes 2 :)
Intel Core 2 Duo CPU E7200
2.53GHz
2,00 GB
win7 32 bitowy
Nvidia Geforce 8600GT
czy na te wymagania gra bd działać + ten nowy dodatek :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy pogram w Lords of the fallen na kompie z 4GB RAM. Całą resztę wymagań tej gry spełniam. Może jest ktoś kto odpalał grę z taką ilością pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Które z gier będą płynnie działać na moim komputerze?
chodzi mi o gry : calll of duty ghost i nowsze /battlefield 3 i nowsze/ assassin''s creed 3 i nowsze
na moim komputerze płynnie działają gry : payday 2 , battlefield bad company 2 , arma 2 , cs:go , call of duty black ops , the elder scrolls V : skyrim , metro 2033.
Proszę o nie pisanie co mam wymieniać i nie hejtowanie proszę o pomoc osoby które się znają na tym :)
poniżej podane są
Pole Wartość

Typ procesora: Intel Pentium III Xeon, 2500 MHz (9.5 x 263)
Nazwa płyty głównej: Dell OptiPlex 760
Pamięć fizyczna: 3712 MB
Karta wideo: NVIDIA GeForce GT 610 (2048 MB)
Karta dźwiękowa: SoundMAX HD Audio
Karta sieciowa : Intel(R) 82567LM-3 Gigabit Network Connection (192.168.1.100)

Do tego będzie windows 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2014 o 17:34, Nefreline napisał:

Które z gier będą płynnie działać na moim komputerze?



BF3 powinien dać radę przy niższych ustawieniach, BF 4 bym odpuścił. A ja AC 3 odpalałem na średnio-wyższych ustawieniach (1366x768) na moim Pentium Dual core e6700 3,2GHz +GT 240, 4 GB RAM i nie było większych problemów więc może i tobie ruszy, ale z AC 4 Black Flag mogło by być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanko - czy ktoś się orientuje jak (przynajmniej mniej więcej) chodzi nowe Dragon Age na takiej konfiguracji:

Phenom II X4 955 BE 3,2 GHz
12 GB RAM
HD 6870
Win7 64bit

To, jak łatwo się domyślić, moja konfiguracja :P chcę kupić tę grę, tylko nie wiem czy na PC (wolałby na tę platformę), czy na PS4. Niestety nie ma dema, a pirata nie da się do testu pociągnąć, także jestem w kropce.

Wiem, że na pewno na moim PC ruszy, tylko jakiego rodzaju będzie to ruch? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2014 o 19:24, Elesshar napisał:

Assassin''s Creed Unity, nowy Dragon Age, Far Cry 4 i Shadow of Mordor pójdą na GTX 560
TI, 4 GB RAMu i procku od AMD czterordzeniowym 2,9GHz?


Z AC Unity może być problem głównie ze względu na słabą optymalizacje gry ale są gameplaye ludzi z twoją kartą (tyle że z lepszymi procesorami- chyba bo nie podałeś modelu :)- no i większą ilością RAM) tak więc jakoś chodzić będzie. FC 4 powinno chodzić nieźle http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7790-bonaire-performance,3462-6.html -tam jest też twoja karta porównana. Shadow of Mordor powinno biegać, a nowy Dragon Age pływać. Tak więc Dragon Age i Shadow of Mordor powinny pójść bez problemu FC 4 powinien chodzić płynne przy niższych ustawieniach a AC Unity może przy niższych ustawieniach będzie chodzić ale jednak bym tą grę odpuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.11.2014 o 19:24, Elesshar napisał:

Assassin''s Creed Unity, nowy Dragon Age, Far Cry 4 i Shadow of Mordor pójdą na GTX 560
TI, 4 GB RAMu i procku od AMD czterordzeniowym 2,9GHz?


Z góry założę że prockiem o którym mówisz jest Phenom II X4 lub AMD FX. Jeśli to coś typu Athlon II/Athlon/Phenom I to żaden z tych tytułów nie ruszy płynnie nawet w minimalnych detalach.
Ogółem jednak:
Unity ledwo ruszy i raczej trzymałbym się od niego z daleka.
http://pclab.pl/art59163-4.html
GTX 750, karta nieco szybsza niż twoja zapewnia w tym tytule średnio 27 klatek na sekundę w najniższych detalach. Tutaj nie bez powodu Ubisoft napisał że minimum dla tej gry to GTX670/R9 280X. Ot, ten tytuł ma obecnie najwyższe wymagania jeśli chodzi o gry PC-towe w ogóle.

Z Far Cry powinno być nieźle, średnie detale są w twoim zasięgu:
http://pclab.pl/art57559-4.html
Cień Mordoru znowu, zgodnie z tym co twoerdzi pclab, powinien chodzić względnie płynnie w średnich:
http://pclab.pl/art60028-4.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy pójdzie mi na tym kompie Far Cry 4? Far Cry 3 działało na średnich.

Oto mój sprzęt:

Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @ 3.40GHz x 4 ‎(3.40Ghz)
4 GB RAM
Intel(R) HD Graphics 4400 ‎(PS5.0/VS5.0)‎
Direct 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Na HD4400?
Jesteś raczej bez szans:
http://pclab.pl/art57559-4.html

Dodajmy - HD 7730, najwolniejsza karta w tym zestawieniu... jest kartą ponad dwukrotnie szybszą od HD4400 zintegrowanym w Core i3:
http://pclab.pl/art56429-3.html

Więc jeśli nawet trójka jako tako chodziła to czwórka będzie absolutnie niegrywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.11.2014 o 15:39, ziptofaf napisał:

/.../

Na HD4400?
Jesteś raczej bez szans:
http://pclab.pl/art57559-4.html

Dodajmy - HD 7730, najwolniejsza karta w tym zestawieniu... jest kartą ponad dwukrotnie
szybszą od HD4400 zintegrowanym w Core i3:
http://pclab.pl/art56429-3.html

Więc jeśli nawet trójka jako tako chodziła to czwórka będzie absolutnie niegrywalna.



No nic... szkoda. Ale FC to super gierka najwyżej na lapku (i to O WIELE lepszym) pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.11.2014 o 15:44, Jacentix napisał:

No nic... szkoda. Ale FC to super gierka najwyżej na lapku (i to O WIELE lepszym) pogram.


A to już możliwe, ten tytuł nie ma jakichś straszliwych wymagań, cokolwiek z w miarę nowym dedykowanym GPU mu podoła. Jakbyś do środka swojego PC-ta wrzucił nawet używanego HD 7750 (pewnie da się wyrwać za 260 zł) czy GTX-a 460 (za 250 od ręki a i za mniej się da znaleźć) to też by było płynnie w niskich/średnich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2014 o 17:16, doctorwho napisał:

> Assassin''s Creed Unity, nowy Dragon Age, Far Cry 4 i Shadow of Mordor pójdą na
GTX 560
> TI, 4 GB RAMu i procku od AMD czterordzeniowym 2,9GHz?

Z AC Unity może być problem głównie ze względu na słabą optymalizacje gry ale są gameplaye
ludzi z twoją kartą (tyle że z lepszymi procesorami- chyba bo nie podałeś modelu :)-
no i większą ilością RAM) tak więc jakoś chodzić będzie. FC 4 powinno chodzić nieźle
http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7790-bonaire-performance,3462-6.html -tam
jest też twoja karta porównana. Shadow of Mordor powinno biegać, a nowy Dragon Age pływać.
Tak więc Dragon Age i Shadow of Mordor powinny pójść bez problemu FC 4 powinien chodzić
płynne przy niższych ustawieniach a AC Unity może przy niższych ustawieniach będzie chodzić
ale jednak bym tą grę odpuścił.


Dzięki wielkie! :)

ziptofaf
Również dzięki. Procek to żaden Athlon, tylko jak zauważyłeś FX ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Zagram płynnie w Titanfalla albo Call of duty: AA (1280x720, średnio-niskie detale) na poniższym sprzęcie?
Intel core i5-3210M
8 GB ram
Geforce GT 650m 2gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proszę o info czy jest sens w ogóle się przymierzać do Dragon Age Inquisition z kompem z sygnaturki? Rozdzielczość 1366x768 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się