Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Z tego co gdzieś przeczytałem, nie chcą tak jak to było z Epizodem Drugim, pokazywać screenshotów, filmików, ponieważ przejechali się ostatnio na tym, że pokazywali rzeczy, których w finalnym produkcie nie było. Moim zdaniem to nawet lepiej. Naprawdę się dziwiłem grając, że nie ma wielu rzeczy które widziałem wcześniej na gameplay''ach. Może coś udostępnią bliżej premiery, gdy już będzie wiadomo że już nic się raczej nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 17:34, destro177 napisał:

Z tego co gdzieś przeczytałem, nie chcą tak jak to było z Epizodem Drugim, pokazywać screenshotów,
filmików, ponieważ przejechali się ostatnio na tym, że pokazywali rzeczy, których w finalnym
produkcie nie było. Moim zdaniem to nawet lepiej. Naprawdę się dziwiłem grając, że nie ma wielu
rzeczy które widziałem wcześniej na gameplay''ach. Może coś udostępnią bliżej premiery, gdy
już będzie wiadomo że już nic się raczej nie zmieni.

ale przecież tak było i w HL2 że wycinają róże rzeczy (pewnie jak we wszystkich grach) :( zresztą na początku wszystkie epizody miały jakoś krótko po sobie wychodzić a jak wyszło każdy widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzieś o tym słyszałem, ale nigdzie nie widziałem oficjalnej informacji... Z resztą to i tak nie tłumaczy braku nawet zwykłej przewidywanej daty premiery, która przynajmniej uspokoiła by fanów HL2 tj ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 07:15, Kamil 13 napisał:

Jestem na końcu EP2 ( w White Forest jestem ) i powiem wam że EP2 jak i EP1 są baardzo krótkie
( wiadomo że dodatki ) ale w końcu nie lepiej zrobić jedną , a pożądna , a nie 3 pod rząd i
króciutkie. Wiadomo że przez takie coś Valve zarobi o wiele więcej kasy niż przez jedną pożądną
część, ale niewiem jak Wam, mi takie rozwiązanie się średnio podoba.A właśnie co do EP2 to
niewiecie czym różni się zwykły Combine od tego nowego ?

Obiło mi się o uszy (chyba w CD-action to przeczytałem), iż gdyby nie episody, to nie było by Portal, czy Team Fortress 2. I gdyby nie episody to nie mogli by poprawiać błedów, które zostały zauważone w poprzednim epizodzie. Tak przynajmniej twierdzą twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji spolszczenia Half Life 2 wyraźnie napisane było, że spolszczenie nie łamie żadnych zasad Steama, w związku z czym nie istnieje ryzyko otrzymania bana. Czy identycznie wygląda sprawa spolszczenia do Episode 1?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 15:11, Dincooo napisał:

W instrukcji spolszczenia Half Life 2 wyraźnie napisane było, że spolszczenie nie łamie żadnych
zasad Steama, w związku z czym nie istnieje ryzyko otrzymania bana. Czy identycznie wygląda
sprawa spolszczenia do Episode 1?

Spolszczenie jest modem, od którego sama gra jest niezależna. Wszystkie mody są legalne. No, chyba że spolszczenie EP1 nie jest modem, w co wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 16:57, Graszczur napisał:

Spolszczenie jest modem, od którego sama gra jest niezależna. Wszystkie mody są legalne. No,
chyba że spolszczenie EP1 nie jest modem, w co wątpię


Niestety, w przeciwieństwie do spolszczenia podstawki, które było modem, to spolszczenie Epizodu Pierwszego nim nie jest...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 17:57, Dincooo napisał:

> Spolszczenie jest modem, od którego sama gra jest niezależna. Wszystkie mody są legalne.
No,
> chyba że spolszczenie EP1 nie jest modem, w co wątpię

Niestety, w przeciwieństwie do spolszczenia podstawki, które było modem, to spolszczenie Epizodu
Pierwszego nim nie jest...

pozdrawiam


Ja mam spolszcenie do EP: One z Pl Projekt i nie jest w postaci moda, a zainstalwałem i żadnego bana nie dostałem. Tak już z kilka tygodni chyba. A zresztą na Orange Boxie napisali, iż sa polskie napisy do niego, a napisy są tylko do Ep:1, Portal i TF2, więc oszukali trochę. To niby czemu nie mogę sobie wgrać spolszczenia do Ep1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dajcie spokój... Popadacie w przesadną paranoję. Ludzie piracą na całego, popełniają różne rozmaite przestępstwa i oszukują innych jak się da, a wy tu prowadzicie pozbawioną jakiegokolwiek sensu dysputę na temat tego, czy użycie spolszczenia do gry (która nie została oficjalnie spolszczona) jest legalne czy nie i czy grozi banem czy też nie... Nawet jeżeli w licencji pisze inaczej, to stanowi to jedynie takie zabezpieczenie przed plagiatorami i piractwem, nie oznacza to że zwykły szary użytkownik nie ma prawa czegoś takiego używać (z resztą wątpie aby było możliwe wykrywanie czegoś takiego i czy w ogóle przyniosło by to komuś korzyści).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, skądże, neo również należy do tych usług z rodzaju ''stałych''. "Niestałe" podłączenie internetu to np. przez komórkę, przez gniazdko od telefonu (czyli nabijanie impulsów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 19:02, Asthariel napisał:

Orange Box wymaga stałego internetu. Czy to znaczy , że nie bedzie działał z Neo , którą trzeba
włączać i wyłączać?

Poza tym co napisał WorldWar3PL, można włączyć tryb Offline, i nawet na modemie staroświeckim można grać:) Ale Neo to żadna przeszkoda, więc tryb offline możesz sobie podarować. Chyba, że zrywa Ci połączenie często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 19:02, Asthariel napisał:

Orange Box wymaga stałego internetu. Czy to znaczy , że nie bedzie działał z Neo , którą trzeba
włączać i wyłączać?

raczej chodzi o stałe łącze, bo to czy masz stale internet zależy tylko od ciebie:)
Ale wracając do OB, naturalnie do pierwszego uruchomienia i zaktualizowania, będzie potrzebne połaczenie z siecią(nie ważne jakie) potem mozesz (tak jak kolega wyżej napisał) grać w trybie OFFLINE (czyli bez dostępu do sieci). Z tym, że chdzi tu o gry Singleplayer, naturalne jest, że gry Multiplayer (np. Team Fortress 2) będą wymagały połączenia z Internetem, i znowuż napiszę, nie ważne jakiego, wymagania mogą conajwyżej dotyczyć szybkości transferu, ale to czy połączenie jest stałe czy nie to tylko i wyłącznie twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 19:02, Dincooo napisał:

Ojj, znowu utknąłem. Tym razem w epizodzie 2. Co mam zrobić w miejscu widocznym na screenie?

pozdrawiam

Jeżeli dobrze kojarzę to wjechałeś własnie windą na górę podczas gdy Vort został na dole i walczy z zombiakami i Antlionami. Musisz po prostu na niego poczekać i wtedy on uruchomi generator,który odblokuje dalszą droge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 19:02, Dincooo napisał:

Ojj, znowu utknąłem. Tym razem w epizodzie 2. Co mam zrobić w miejscu widocznym na screenie?

pozdrawiam


Tak to miejsce co opisał poprzednik. Powinien wkrótce do ciebie dołączyć. Jeśli się da to pochodź, pomóż mu wybijać mrówki :D Oj coś mi się wydaje że zagram sobie jeszcze raz w EP1 i EP2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 19:27, mati285 napisał:

Jeżeli dobrze kojarzę to wjechałeś własnie windą na górę podczas gdy Vort został na dole i
walczy z zombiakami i Antlionami. Musisz po prostu na niego poczekać i wtedy on uruchomi generator,który
odblokuje dalszą droge.


Jak się okazało, miałem po prostu buga. Vort jakoś zablokował windę w połowie drogi i nie dało się przejść dalej. Wczytałem poprzedni save i jest już wszystko ok.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też na panoramicznym monitorze 19" gry na Source uruchamiają sie w rozdzielczości maks. 1152x864? Bo wolałbym grać w pełnej rozdzielczości 1440x900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować