Zaloguj się, aby obserwować  
Nyarlatoteph

Quake Live - temat ogólny

1185 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2009 o 14:30, zerohunter napisał:

Kiedy gra będzie na Google Chrome?

Bo nie mogę grać:D

Nie bądź beton. Ja jestem fanboyem opery i jakoś ściągnąłem tą mozillę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 14:45, hans_olo napisał:

> Kiedy gra będzie na Google Chrome?
>
> Bo nie mogę grać:D
Nie bądź beton. Ja jestem fanboyem opery i jakoś ściągnąłem tą mozillę.


Jou. Właściwie to kiedy się beta kończy? A Ty Olo grasz często CA, czy sobie odpuściłeś? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 14:47, Budep napisał:

Jou. Właściwie to kiedy się beta kończy?

Keine Ahnung

Dnia 28.08.2009 o 14:47, Budep napisał:

A Ty Olo grasz często CA, czy sobie odpuściłeś?
:P

No tak jak pisałem - jak jesteś i serwer jest wolny ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 15:06, hans_olo napisał:

> Jou. Właściwie to kiedy się beta kończy?
Keine Ahnung
> A Ty Olo grasz często CA, czy sobie odpuściłeś?
> :P
No tak jak pisałem - jak jesteś i serwer jest wolny ;].


To ode mnie zależy?! Kochanie! :* :PP

Graj w CA, graj, boś dobry jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 17:31, Budep napisał:

> > Jou. Właściwie to kiedy się beta kończy?
> Keine Ahnung
> > A Ty Olo grasz często CA, czy sobie odpuściłeś?
> > :P
> No tak jak pisałem - jak jesteś i serwer jest wolny ;].

To ode mnie zależy?! Kochanie! :* :PP

Graj w CA, graj, boś dobry jest :P

CA ssie, za dużo życia mają i wymiatać nie można. Na takim TDM/ CTF chwycę RLa/RG i ide jak przez masło. A na CA rzuci się na ciebie 3 noobów z RLami i tylko lecisz w powietrzu... Jeszcze ci taki powie "noob". Ale jak ich ubije na duelu to już inną minę mają ;d Lepiej duele/CTF/TDM graj więcej się nauczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 21:18, Infinitas napisał:

CA ssie, za dużo życia mają i wymiatać nie można. Na takim TDM/ CTF chwycę RLa/RG i ide
jak przez masło. A na CA rzuci się na ciebie 3 noobów z RLami i tylko lecisz w powietrzu...
Jeszcze ci taki powie "noob". Ale jak ich ubije na duelu to już inną minę mają ;d Lepiej
duele/CTF/TDM graj więcej się nauczysz :)


Nie można wymiatać? HAHA. No to ciekawe jak niektórzy grają, że mają stosunek 40 do 10... nie wymiatają? W CA można wymiatać, ale trzeba mieć skilla. W CA można się wykazać. Zostań 1 na 3, albo 4 i pokonaj ich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich na raz nie. Tym bardziej że 90% czasu wszyscy się rozdzielają z twojego teamu, a przeciwnik lata w 2-3. Ino za duży burdel jest z tym miliardem broni i wymaxowanym HP/100 arm. Nie trzeba ci się uczyć ani poruszania, ani timingu itemów... Tak jakby grać w RTSa i mieć po 10k surowców na samym początku... A jak zostaniesz sam na 4 na raz to zazwyczaj mają już tak zjechane hp że ich na 1 z raila bierzesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, grałem na FreeBSD ("na głucho";). Tam klawisz PrtScSysRq nie działa jakw windzie. Screeny sie robi inaczej. No i nie zrobiłem, że udało mi się walnąć pierwszy raz 3x excellen w CA. Ale sie udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 20:38, RazorBMW napisał:

Co tam ciekawego w QL? Było update, nowe promienie LG ["trójeczka i czwóreczka" <3],
coś jeszcze?


Z tego co pamietam, to za tą bipe (QuakeCon), co ja opisywałeś mozna teraz medale dostać (odpowiednio do osiagnęć). Wreszcie jakieś, którymi rzeczywiście z tłumu będzie ktos mógł sie wyróżnić, szczególnie, że awardsy od tych klasycznych dość się wyróżniają;)
Taki niewielki update m. in. z tym parę dni temu poszedł.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po nowym upade w końcu mi nie przerywa. Wcześniej pokazywało że niby internet jest odłączony ale tak nie było. W końcu mogę grać cały mecz a nie 3 minuty z zacinaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię rozgrywki CA, tu tak naprawdę liczą się umiejętności szczególnie jak zostanie się samemu przeciwko 3 lub 4, bo przy pięciu to już ciężko. Choć wszystkie inne tryby też regularnie zaliczam.
BTW. na razie to mnie wkurzają nie upgrade''owane tabele z leaderami. Kurcze oni staty tam to chyba mają sprzed pół roku albo starsze. W ilości godzin spędzonych nad grą wypisuje mi 3 dni jak w profilu mam już 319 h. Niedługo dobije do 500 i kolejny award w kolekcji.
Pozdrawiam wszystkich z którymi grywam, pozdro Infinitas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze nie kazdy sledzi jakie zmiany wprowadzaja nowe updaty i nie czyta serwisow zwiazanych z ql wiec podam tu kilka moim zdaniem ciekawych komend. Wielu z Was na pewno je doskonale zna ale moze komus sie przydadza :)

Mozna uzyskac bardzo zarowiastego "przeciwnika":
http://www.donniedomino.com/images/shot0390.jpg
http://www.donniedomino.com/images/shot0391.jpg
http://www.donniedomino.com/images/shot0388.jpg

A oto komendy ktore powoduja ten efekt (dziala wylacznie z bright skinami np keel/bright)
cg_forceEnemyModel "keel/bright"
cg_enemyUpperColor "0x00FF00FF"
cg_enemyLowerColor "0x00FF00FF"
cg_enemyHeadColor "0x00FF00FF"
r_enablePostProcess "1"

Kolejna fajna opcja wprowadzona w ostatnim updacie jest:
cg_deadBodyDarken "1" - po zabiciu przeciwnik robi sie natychmiast czarny

Jesli chodzi o tryby druzynowe to polecam uzycie innego modelu dla wlasnej druzyny niz przeciwnej. Wtedy inne odglosy wydaja przeciwnicy niz Twoja druzyna co pozwala grac "na sluch".
Np:
cg_forcemodel "0"
cg_forceteammodel "visor/red" - proponuje takiego jakim sie samemu gra w wersji red
cg_forceenemymodel "keel/bright"
Gorzej jak sie gra keelem :)

Komendy wylaczajace rozne "efekty broni" (dymy, luski, oswietlenie od ognia z rakiety itp):
cg_brasstime "0"
cg_marks "0"
r_dynamiclight "0"
cg_muzzleFlash "0"
cg_smoke_SG "0"
cg_smokeRadius_GL "0"
cg_smokeRadius_RL "0"
cg_smokeRadius_NG "0"
Cg_bubbleTrail "0"
cg_lightningImpact "0" - wylacz "biala tarcze" na koncu promienia lightning guna

Ktos sie pytal jaki fov uzyc. Oczywiscie rozne sa gusta :) ale np w quake 3 wiekszosc topowych graczy miala cg_fov "110". Im wiekszy tym wieksze pole widzenia ale rowniez coraz mniejszy model przeciwnika (szczegolnie widoczne na duzych mapach). Zdania sa rozne ale jak rozmawiam w grze to wielu dobrych graczy ma 105 lub 110. Ale to tylko taka sugestia wazne zeby Ci sie dobrze gralo :)

A co do thin shafta o ktorego rowniez ktos pytal (cienki promien lightning guna). Z tymi ustawieniami jest dosc cienki :) Tutaj opcje dla wylaczonego widoku broni (ktory bardzo polecam - wystarczy sie przyzwyczaic, lub jesli sie myli dodac dla kazdej broni inny celownik)

cg_gunX "-10"
cg_gunY "3"
cg_gunZ "-8"
bind x "weapon 1; cg_drawgun 0" // Gauntlet
bind x "weapon 2; cg_drawgun 0" // Machine gun
bind x "weapon 3; cg_drawgun 0" // Shotgun
bind x "weapon 4; cg_drawgun 0" // Grenade launcher
bind x "weapon 5; cg_drawgun 0" // Rocket launcher
bind x "weapon 6; cg_drawgun 2" // Lightning gun
bind x "weapon 7; cg_drawgun 0" // Railgun
bind x "weapon 8; cg_drawgun 0" // Plasma gun

Jesli komus przestaje dzialac myszka to przywraca jej dzialanie in_restart. Mozna ta komende zbindowac np:
bind F5 "in_restart"

Ciekawych i uzytecznych komend jest jeszcze troche ale nie wiem czy i tak juz sie za bardzo nie rozpisalem :) Zainteresowanych gra zapraszam tutaj http://www.quake.net.pl/board/?action=topic&fid=272

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze Ty wiesz:)
W momencie uśmiercenia mozna uczynic przeciwnika czarnym. A czy mozna "przefarbować" skin swojej postaci na czarny?
Jakos tak sie na ten kolor uparłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, co sie ze mne mna dzieje. Od dwoch tygodni NIC nie gram. Moj najlepszy wynik w tym czasie to bodajze 5-8. Nic wiecej! Nie potrafie fragowac, nic... nie wiem skad ten spadek formy. Przez to wszystko mi spadl tier i nie widac poprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam fova 106. Do każdego się przyzwyczaić, różne są gusta...

Dnia 08.09.2009 o 15:52, Budep napisał:

Ja tam nie wiem, co sie ze mne mna dzieje. Od dwoch tygodni NIC nie gram. Moj najlepszy
wynik w tym czasie to bodajze 5-8. Nic wiecej! Nie potrafie fragowac, nic... nie wiem
skad ten spadek formy. Przez to wszystko mi spadl tier i nie widac poprawy...

Trzeba od nowa budować formę. Ja też lama jestem, bo przez tydzień sobie nie grałem, a że tylko w domu mam swój cfg... Na dodatek tam linia padła i nie ma neta :< Nie chce Mi się od nowa robić tego configa na lapciaku, gdzie teraz siedzę w Kaliszu... ;S
A w domu i tak musiałbym zmieniać, skoro zeszłotygodniowy update był... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 23:28, Anonya napisał:

Pozdrawiam wszystkich z którymi grywam, pozdro Infinitas.

Byśmy pograli jakieś teamówki, a nie tylko siedzisz cicho :E I na duela idziem, bo zaspany wtedy byłem i zmieniałem bronie na te których nie miałem wtedy :D
gamemaker ------> Tia, ja sobie ten szeroki lightningstyle wziąłem i za cholerę nie mogłem utrzymać na kimś tego :) Czwarty imo najlepszy, bo jest ciueniusieńki ;d Wie ktoś może jak ustawić sobie takie ściany jak na tym filmiku? :S
http://www.own3d.tv/watch/rail-flick,18094.html
Razor&Budep -----> Nie pitolić mi o spadku formy tylko pograć 2h to forma wraca :O Jedyne co może być problemem to nadmierne bulwersowanie się przegrywaniem, bo tak wpływa na grę jak stres na egzaminie :E Duel z kolegą to najlepszy wskaźnik :) Kiedyś kumpel co mnie tłukł 30-0 na dm6, to teraz wynik się skończył 2-16. Jakby mi nie wpadł na spawna 6 razy z lightning gunem to by pewnie lepszy był :D A myślałem że gorzej gram ;d Co do configa, miałem problemy z laptopem (kwadraty latają po ekranie zamiast obrazu X_x) i grałem na drugim kompie, jedynie ustawiłem fov i sens i tak samo grałem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak ustawić sobie takie ściany jak na tym filmiku?

Mysle, ze te komendy dadza podobny efekt:
r_fullbright "1"
r_overbrightbits "0"
r_vertexlight "1"
duzy r_picmip np 10
r_subdivisions "80" (to akurat zmienia krzywe, nie wplywa na widok scian w sensie koloru)

Wlasnie zaliczylem pierwsze dwa duele - dawno tak przerazony nie bylem :D. Wczesnien caly czas CA katowalem. Strasznie stresujace te duele

Tu jeszcze dodam fajny config generator http://www.holysh1t.net/quake-live-config-generator/
i strona z custom HUDami http://qlhud.core.ws/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować