Zaloguj się, aby obserwować  
TYHE

Cytaty, motta, sentencje

1050 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2006 o 20:21, Budo napisał:


"No woman, no cry"
Wiadomo kto :)


To akurat oznacza "Nie, nie płacz kobieto", a nie jak wszyscy błędnie sądzą "Brak kobiety - brak łez" (or something like that)

Wystarczy przeanalizować słowa piosenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 12:54, Arclight napisał:

To akurat oznacza "Nie, nie płacz kobieto", a nie jak wszyscy błędnie sądzą "Brak kobiety -
brak łez" (or something like that)

Wystarczy przeanalizować słowa piosenki.


Nie napisałem, że tak nie jest. Chyba, że chodzi Ci o ten przecinek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:45, Budo napisał:

Nie napisałem, że tak nie jest. Chyba, że chodzi Ci o ten przecinek ;]


Chodziło mi tylko o to, żeby zaznaczyć o co w tym cytacie chodzi, ponieważ często jest źle interpretowany. Nothing personal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Jeśli Herbatka chce, żeby człowiek coś zrobił, a ten człowiek nie bardzo sobie z tym radzi, to najlepszym rozwiązaniem – a może nawet jedynym rozwiązaniem – jest jak najprędzej nauczyć się radzić doskonale.” - jeden z moich ulubionych cytatów z książki Wiedźmikołaj Terrego Pratchetta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdziwe:

"Trzymajcie się z dala od człowieka, który pracował w pocie czoła nad rozwiązaniem jakiejś zagadki, rozwiązał ją i stwierdził, ze nie jest mądrzejszy niż przedtem. Przepełnia go bowiem pogarda do ludzi, którzy są równie głupi jak on, ale nie doszli do swojej głupoty równie ciężką pracą" - Bokonon (Kurt Vonnegut, "Kocia Kołyska")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Szerokie masy ludu łatwiej ulegają wielkiemu kłamstwu niż małemu." - Adolf Hitler

------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Siła polityczna wyrasta z lufy karabinu." - Mao Zedong

------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Historii nie pisze sie piórem tylko mieczem i krwią." - Napoleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tę książkę dedykuję mojemu przyjacielowi, ( nazwiska nie pamiętam ), który słyszy głosy w mojej głowie" - dedykacja z książki Stephena Kinga.
"Nie uważałeś jak robisz, więc rób jak uważasz" - ojciec do syna zapytany co robić z niechcianą ciążą ( nie pamiętam nazwiska autora ).
Jak widać mam słabą pamięć do nazwisk...
"Kto ma dobrą pamięć, temu łatwiej o wielu rzeczach zapomnieć" ( też nie pamiętam kto to :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 17:58, pawn77 napisał:

Mam BIG prośbe!! czy moglibyści mi napisać jaką sentensje,motto, złątą myśl, cytat o języku
polskim?? PROSZĘ mam takie zadanie.
ps. na google nie ma


"Języki obce - są mi obce" - pśrednio :P
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka z mojego zbioru(autorzy w wiekszości albo nie są znani bądz nie pamiętam =p):

"Deru kugi-wa." - Gwoźdź, który wystaje będzie wbity w ścianę.

"Futsuka yoi-ni-wa mukae-zake." - Najlepszym lekarstwem na dużego kaca jest sake.

"pereat mundus,fiat iustitia" - niech zginie świat, byle było sprawiedliwie.

"trahit sua quemque voluptas" - każdy ulega swoim namiętnościom.

"Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym."

"Ten który walczy z potworami powinien zadbać by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy się w otchłań, otchłań spogląda również w nas."

"Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni"

"Każdy wypity kieliszek, to gwóźdź do naszej trumny. Pijmy więc tak, by trumna się nie rozpadła!
"

"veritas odium parit, obsequium amicos" - prawda rodzi nienawiść, ustępliwość przyjaciół. Terencjusz.

"A gdy serce twe przytłoczy
Myśl, że żyć nie warto,
Z łez ocieraj cudze oczy,
Chociaż twoich nie otarto."

"Everyone is a moon and has a dark side
which he doesn`t show to anybody"

"Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere " - musisz żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.

"Wolność polega na tym, aby śmiało rozpatrywać każdą sytuację w jaką wpakuje nas życie i brać na siebie wszelką wynikłą stąd odpowiedzialność."

"Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie."

Na koniec jescze jeden, który ostatnio najbardziej mi się podoba:

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie." - Heraklit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 21:33, Arucard napisał:

"Ten który walczy z potworami powinien zadbać by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy
się w otchłań, otchłań spogląda również w nas."

"Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni"

Pierwsze na pewno jest dziełem Nietzschego drugie chyba też ale tu nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Grabarze k********e dupe wyprawili. Szewcy sk******ny buty z niej zrobili!" nie wiem kto - mało życiowe ale fajne
"Ej wiwat, wiwat, ten miły kołek"- też niem wiem kto
"Bibit hera, Bibit herus..." fajny wierszyk http://bbs.micha.waw.pl/carmina.html full ver. + tłumaczenie
To wszystko z Narrenturmu. Polecam całą serie. Ze śmiechu można sie popłakać. Zwłaszcza moment kiedy Szarlej egorcyzmy odprawia. Makabra :] . A teraz poważniej:
"De mortuis aut bene, aut nihil"- Plutarch "O zmarłych (mówi się) albo dobrze, albo wcale" tak prawde mówiąc to wspomagałem się troche książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować