ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2011 o 17:12, SuavekS napisał:

Ale czy to jest aby w ogóle legalne? Przyznaję, nie znam się, więc będę wdzięczny jeśli
mi to ktoś wytłumaczy, ale chyba jest jakiś przepis w UE mówiący o swobodzie w dostępie
usług? Czy Cenega może sobie ot tak zażądać całkowitej blokady gry? Z Deus Ex pamiętam
była podobna afera z wersją UK i koniec końców Squeenix się ugiął, pozostawiając jedynie
region Rosji jako zablokowany. Teraz Skyrim nawet nie ma swojej własnej strony u nas,
co jest moim zdaniem przegięciem ze strony Cenegi, bo stwarza sytuację "albo kupujesz
u nas, albo wcale".


Ze Squeenix i DX:HR sprawa była trochę odmienna. Oni chcieli tak zablokować, że wersja UK byłaby grywalna tylko w UK a w Niemczech, Polsce itd. już nie, a tego zabrania prawo UE.
W przypadku Beth i Cenegi wersja UK jest bez problemu grywalna w całej UE. Kwestia jedynie dostępności patchy i DLC. Ale patche do Rage wychodzą równo z tymi dla UE więc Cenędza/1C już chyba przestała być pól roku w plecy.
Z drugiej strony DLC do F:NV nadal nie są dla nas dostępne. (ale tego już dyrektywy UE nie zabraniają :/)

Dnia 13.11.2011 o 17:12, SuavekS napisał:

Ma ktoś import wersji pudełkowej z UK, co by stwierdzić czy i jak działa na polskich
kontach?


Ja mam zarówno F:NV jak i Rage zakupione w UK i wszystko na polskich kontach śmiga bez problemu. Poza wymienionymi przeze mnie brakiem dostępnych DLC do F:NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z trzema grami, które działają poprzez Steama.
1) Sid Meier''s Civilization V - po włączeniu gry (w Steamie) następuje finalizowanie instalacji, które przerywa się po 1%. Wyskakuje błąd nr 55, który spowalnia mi komputer. Muszę go restartować.
2) i 3) Call of Duty: Modern Warfare 3 i Dead Island - w przypadku tej pierwszej, problem pojawił się dzisiaj. Gra jest "niedostępna". W przypadku Dead Island taki stan rzeczy utrzymuje się już przez trzy tygodnie.
Czy ktoś poratuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 22:33, Tomicha napisał:

2) i 3) Call of Duty: Modern Warfare 3 i Dead Island - w przypadku tej pierwszej, problem
pojawił się dzisiaj. Gra jest "niedostępna". W przypadku Dead Island taki stan rzeczy
utrzymuje się już przez trzy tygodnie.
Czy ktoś poratuje?

Sprawdzałeś spójność plików? Sprawdź kilka(naście) razy, może znajdzie Ci jakieś pliki, które się "pogubiły" i zacznie Steam je dociągać.
A jak nie pomoże, to radziłbym pisać na forum Steama. Tam powinni się znać na błędach ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieki temu kupiłem sobie na płytce COUTER STRIKE ANTHOLOGY. NIestety przestałem grać... zapomniałem nazwy konta i adresu mailowego do niego. Został mi tylko KLUCZ...
Czy jest mozliwość i jak to zrobić by odzyskać KONTO???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2011 o 22:33, Tomicha napisał:

2) i 3) Call of Duty: Modern Warfare 3 i Dead Island - w przypadku tej pierwszej, problem
pojawił się dzisiaj. Gra jest "niedostępna". W przypadku Dead Island taki stan rzeczy
utrzymuje się już przez trzy tygodnie.
Czy ktoś poratuje?

Gry Kupione w sklepie czy Keye na Allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 22:33, Tomicha napisał:

Mam problem z trzema grami, które działają poprzez Steama.
1) Sid Meier''s Civilization V - po włączeniu gry (w Steamie) następuje finalizowanie
instalacji, które przerywa się po 1%. Wyskakuje błąd nr 55, który spowalnia mi komputer.
Muszę go restartować.
2) i 3) Call of Duty: Modern Warfare 3 i Dead Island - w przypadku tej pierwszej, problem
pojawił się dzisiaj. Gra jest "niedostępna". W przypadku Dead Island taki stan rzeczy
utrzymuje się już przez trzy tygodnie.
Czy ktoś poratuje?

Z tm pierwszym na czas finalizacji wyłącz anty virusa i po problemie (na czas finalizacji)co do pozostałych nie poratuje gier nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ten steam jest uciążliwy. Człowiek kupił grę, zainstalował, a później musi czekać jakieś 3h aż się pościągają jakieś dodatkowe aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 19:32, Orionov napisał:

Ale ten steam jest uciążliwy. Człowiek kupił grę, zainstalował, a później musi czekać
jakieś 3h aż się pościągają jakieś dodatkowe aktualizacje.

Lepsze to niż jakbyś samemu musiał wszystko szukać i pobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 19:46, Dared00 napisał:

> Ale ten steam jest uciążliwy. Człowiek kupił grę, zainstalował, a później musi czekać

> jakieś 3h aż się pościągają jakieś dodatkowe aktualizacje.
Lepsze to niż jakbyś samemu musiał wszystko szukać i pobierać.


Nie. Zapewne pobrało by mi się szybciej i nie zostałoby mi to narzucone. Mógłbym zacząć od razu grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 19:52, Orionov napisał:

Nie. Zapewne pobrało by mi się szybciej i nie zostałoby mi to narzucone. Mógłbym zacząć
od razu grać.


Sam jesteś uciążliwy, bo nie musisz ściągać aktualizacji do gier, żeby w nie grać. Owszem, domyślnie jest to włączone, ale można to wyłączyć w ustawieniach danej gry, w specjalnie do tego przeznaczonej zakładce, panie "zapewne pobrałoby mi się szybciej" (wtf w ogóle, skąd taka teza?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 19:55, Mercuror napisał:

> Nie. Zapewne pobrało by mi się szybciej i nie zostałoby mi to narzucone. Mógłbym
zacząć
> od razu grać.

Sam jesteś uciążliwy, bo nie musisz ściągać aktualizacji do gier, żeby w nie grać. Owszem,
domyślnie jest to włączone, ale można to wyłączyć w ustawieniach danej gry, w specjalnie
do tego przeznaczonej zakładce, panie "zapewne pobrałoby mi się szybciej" (wtf w ogóle,
skąd taka teza?).


Na steamie cały czas coś wywalało. A o opcji wyłączenie nie wiedziałem, staram się unikać steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 19:52, Orionov napisał:

Nie. Zapewne pobrało by mi się szybciej i nie zostałoby mi to narzucone. Mógłbym zacząć
od razu grać.


Granie bez patchy nie ma sensu.

Mercuror - ta opcja nie działa, niby można ustawić, żeby Steam nie aktualizował gier, ale i tak to się resetuje co chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, co się ostatnio dzieje z tym Steam''em?
Hackerzy swoją droga, ale dlaczego ni z tąd ni z owąd wrósł mi dziesięciokrotnie ping?
Co ciekawe, dzieje się tak okresowo: jednego dnia jest normalnie, innego browser wygląda jakby Steam był przeciążony -nie tylko logowanie wydaje się trwać wieki ale i rzeczony ping rośnie niebotycznie (wartości pow 350 to norma).
Próbowałem wszystkiego: zmiana ustawień/reset routera, zmiana ustawień Steam, skanowanie przeciw robalom (odpalałem nawet Steam na innym, czystym systemie), zamykanie wszelkich aplikacji lecących w tle... niezależne badania sugerują, że z moim połączeniem jest wszystko w porządku: testy ping''u wskazują na wartości 5-35ms; więc co jest nie tak?
Ktoś ma podobny problem? Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 15:23, pluszi napisał:

Wieki temu kupiłem sobie na płytce COUTER STRIKE ANTHOLOGY. NIestety przestałem grać...
zapomniałem nazwy konta i adresu mailowego do niego. Został mi tylko KLUCZ...
Czy jest mozliwość i jak to zrobić by odzyskać KONTO???


Pomoże Ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 10:10, SamFiniszer napisał:

Nie ma takiej możliwości.

Jak nie ma jak jest? Udaj się tutaj: https://support.steampowered.com/newticket.php i napisz do nich. W temacie wpisz coś w stylu "Forgotten password", Category: Account Questions -> Password Reset/Forgot Login. Wpisz w odpowiedniej rubryce nazwę konta Steam oraz cd key. Zrób zdjęcie instrukcji z kluczem cd, obok ma być osobna kartka z twoim nickiem (zdjęcie dodaj w załączniku). No i w wiadomości wyjaśnij sytuację, poproś o zresetowanie e-mailu oraz hasła, w najgorszym wypadku zresetują ci tylko to drugie.

Jeśli nie masz kartki z kluczem to konto przepadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu czy to chcac zobaczyć osiagnięcia czy wiadomości wyskakuje strona sygnowana przez Barracuda.To samo jak instalowałem grę to zamiast EULA pojawiła się Barracuda.Próbowałem się zalogować do niej identyfikatorem ze steam ale pisze że nie właściwe dane.Szukałem jakiś informacji na ten temat ale bez skutecznie.Jeśli ktoś może pomóc to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 10:17, meJKu napisał:

> Nie ma takiej możliwości.
Jak nie ma jak jest? Udaj się tutaj: https://support.steampowered.com/newticket.php i
napisz do nich. W temacie wpisz coś w stylu "Forgotten password", Category: Account Questions
-> Password Reset/Forgot Login. Wpisz w odpowiedniej rubryce nazwę konta Steam oraz
cd key. Zrób zdjęcie instrukcji z kluczem cd, obok ma być osobna kartka z twoim nickiem
(zdjęcie dodaj w załączniku). No i w wiadomości wyjaśnij sytuację, poproś o zresetowanie
e-mailu oraz hasła, w najgorszym wypadku zresetują ci tylko to drugie.

Jeśli nie masz kartki z kluczem to konto przepadło.


Kłopot w tym że mam tylko kartę z kluczem... nie pamiętam konta alni maila...
mam ich kilka i przetestowałem... żaden z nich...
Grę mam ze sklepu, orginalne pudełki i nikomu klucza nie udostępniałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 14:06, pluszi napisał:

Kłopot w tym że mam tylko kartę z kluczem... nie pamiętam konta alni maila...
mam ich kilka i przetestowałem... żaden z nich...
Grę mam ze sklepu, orginalne pudełki i nikomu klucza nie udostępniałem..

Rozumiem, że posiadasz tylko tą kartę http://directgamekeys.com/product_images/o/csa1_phil__40091.jpg ? No to zrób zdjęcie/skan tej karty (tak żeby był czytelny klucz) i zrób to co napisałem. Tutaj nie musisz mieć konta, bo chodzi o to, żeby to konto odzyskać... A konto na Steam Support to nie to samo co do Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dzisiaj nie mogę w ogóle połączyć się ze Steamem. Cały czas wyskakuje, że "Nie można się połączyć blablabla"
Reszta rzeczy związanych z netem (R* Social Club, Origin) czy sam net działa bez zarzutu.
WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się