Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grześkowi Ziółkowskiemu z CD Projektu!

427 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2008 o 09:53, Rambo1985 napisał:

CO JEST?

To nie jest xk gold:)

Jeśli już, to poco w NEXT, jak wycofaliście?

Mogliście w HIT

Wiesz co to jest wyprzedaż? Właśnie wycofali tą serię i chcą opróżnić magazyny, to nie jest nowy produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu zakupiłem Państwa produkt, grę Enter The Matrix. Wszystko byłoby pięknie, ale jest pewien szczegół: w grę nie pogram sobie na żadnym komputerze, w którym zainstalowany jest napęd nagrywarka DVD. Podczas instalacji dowiedziałem się, że gra posiada zabezpieczenie przed kopiowaniem, polegające na braku możliwości instalacji produktu na sprzęcie z nagrywarką DVD. Dlaczego tej informacji nie umieszczono na opakowaniu? Może jest jakiś dodatek umożliwiający grę na moim sprzęcie? Aktualnie normą jest posiadanie nagrywarki DVD. Nie kupię nigdzie notebooka bez napędu DVD typu combo. Proszę o jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 23:32, Belmundo napisał:

> CO JEST?
>
> To nie jest xk gold:)
>
> Jeśli już, to poco w NEXT, jak wycofaliście?
>
> Mogliście w HIT
Wiesz co to jest wyprzedaż? Właśnie wycofali tą serię i chcą opróżnić magazyny, to nie
jest nowy produkt.


Wiem, ale jeszcze kilka dni temu pisało: BRAK. A jeśli teraz nagle pojawiło się kilkanaście sztuk, to oznacza jedno - zamówili nowe sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 09:17, Rambo1985 napisał:

Wiem, ale jeszcze kilka dni temu pisało: BRAK. A jeśli teraz nagle pojawiło się kilkanaście
sztuk, to oznacza jedno - zamówili nowe sztuki

to są zwroty ze stacjonarnych sklepów/marketów, które trafiają do sklepu CDP, czyli sklep.gram.pl
pewnie w tym sierpniowym rzucie będzie gold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)
Właśnie tak to wygląda, to jest wyprzedaż zapasów gram.pl - firmy niezależnej.

Dnia 19.07.2008 o 23:32, Belmundo napisał:

Wiesz co to jest wyprzedaż? Właśnie wycofali tą serię i chcą opróżnić magazyny, to nie
jest nowy produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej zrobili porządki w magazynie.
Nie ma możliwości zamówić nowych sztuk NEXT, nie jest produkowana od ponad pół roku.

Dnia 20.07.2008 o 09:17, Rambo1985 napisał:

Wiem, ale jeszcze kilka dni temu pisało: BRAK. A jeśli teraz nagle pojawiło się kilkanaście
sztuk, to oznacza jedno - zamówili nowe sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prorok czy co ;o)

Dnia 20.07.2008 o 18:38, Emillo2 napisał:

to są zwroty ze stacjonarnych sklepów/marketów, które trafiają do sklepu CDP, czyli sklep.gram.pl
pewnie w tym sierpniowym rzucie będzie gold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Muszę zbadać sprawę, jeśli gra faktycznie posiada takie zabezpieczenie powinna być informacja na pudełku.
Na początek jednak zalecił bym skontaktować się z serwisem gram.pl.

Dnia 20.07.2008 o 07:14, wicherroes napisał:

Witam,

Jakiś czas temu zakupiłem Państwa produkt, grę Enter The Matrix. Wszystko byłoby pięknie,
ale jest pewien szczegół: w grę nie pogram sobie na żadnym komputerze, w którym zainstalowany
jest napęd nagrywarka DVD. Podczas instalacji dowiedziałem się, że gra posiada zabezpieczenie
przed kopiowaniem, polegające na braku możliwości instalacji produktu na sprzęcie z nagrywarką
DVD. Dlaczego tej informacji nie umieszczono na opakowaniu? Może jest jakiś dodatek umożliwiający
grę na moim sprzęcie? Aktualnie normą jest posiadanie nagrywarki DVD. Nie kupię nigdzie
notebooka bez napędu DVD typu combo. Proszę o jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Gra została wydana w momencie kiedy Monolith rozwiązywał współpracę z SEGA, nie udało się nam wtedy uzyskać zgody na lokalizację tytułu - pechowy moment. Do tej pory jej nie mamy i nie sądzę żeby gra została w najbliższej przyszłości zlokalizowana na PL.

Dnia 18.07.2008 o 15:19, Daviochlebak napisał:

Czy gra Condemned: Criminal Origins (PC) będzie kiedykolwiek spolszczona? Jeśli nie to
dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to pewnie jakaś super tajna informacja , ale i tak zapytam. Czy w tym miesiącu można spodziewać się nowej eXtra gry , czy może dopiero w przyszłym miesiącu i czy będzie to tak jak poprzednio polska premiera ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 12:33, PanicZIUT napisał:

Witam,
Muszę zbadać sprawę, jeśli gra faktycznie posiada takie zabezpieczenie powinna być informacja
na pudełku.
Na początek jednak zalecił bym skontaktować się z serwisem gram.pl.

> Witam,
>
> Jakiś czas temu zakupiłem Państwa produkt, grę Enter The Matrix. Wszystko byłoby
pięknie,
> ale jest pewien szczegół: w grę nie pogram sobie na żadnym komputerze, w którym
zainstalowany
> jest napęd nagrywarka DVD. Podczas instalacji dowiedziałem się, że gra posiada zabezpieczenie

> przed kopiowaniem, polegające na braku możliwości instalacji produktu na sprzęcie
z nagrywarką
> DVD. Dlaczego tej informacji nie umieszczono na opakowaniu? Może jest jakiś dodatek
umożliwiający
> grę na moim sprzęcie? Aktualnie normą jest posiadanie nagrywarki DVD. Nie kupię
nigdzie
> notebooka bez napędu DVD typu combo. Proszę o jakieś rozwiązanie.
>
> Pozdrawiam


Chyba raczej do Cdprojektu to pytanie:
PanicZIUT, zapomniałeś, że Cdprojekt i gram.pl to oddzielne firmy:)
Więc z takimi pytaniami do CDPROJEKTU a nie GRAM.PL

PS. No plx, ujawnij tytuły sierpniowego rzutu plx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zapomniałem. Są to zdecydowanie oddzielne firmy.
Ale w dalszym ciągu serwisem technicznym gier wydawanych przez CDP zajmuje się gram.pl.

P.S. Jeszcze nie-mo-ge...

Dnia 21.07.2008 o 13:43, Rambo1985 napisał:

Chyba raczej do Cdprojektu to pytanie:
PanicZIUT, zapomniałeś, że Cdprojekt i gram.pl to oddzielne firmy:)
Więc z takimi pytaniami do CDPROJEKTU a nie GRAM.PL

PS. No plx, ujawnij tytuły sierpniowego rzutu plx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możemy go tak umownie nazwać...
Więcej niż szansa, konkurs będzie.
Szczegóły wkrótce.

Dnia 21.07.2008 o 13:28, Chaotizz napisał:

Witam,

Akne mnie tu skierowała z moim pytaniem. Czy będzie (lub czy jest szansa) na Extra Konkurs
3? W zeszłym roku był, dwa lata temu chyba tez, takie konkursy przyciągają ludzi swoim
rozmachem. To jak? Jak coś to wbijaj tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39169&u=7
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Donoszę za kolegę zajmującego się eXtra grą:
W sierpniu - DRIV3R, potem już tylko gry premierowe - wrzesień i październik ZGRYWUS I i II,a w listopadzie Extremme Freeride

Dnia 21.07.2008 o 12:59, Sebat1 napisał:

Ja wiem że to pewnie jakaś super tajna informacja , ale i tak zapytam. Czy w tym miesiącu
można spodziewać się nowej eXtra gry , czy może dopiero w przyszłym miesiącu i czy będzie
to tak jak poprzednio polska premiera ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Trochę się zorientowałem w temacie, nikt jeszcze do tej pory nie zgłosił takiego problemu.
Więc nie sądzę aby była to wada gry jako takiej lub zastosowanych zabezpieczeń.
Gra nie posiada tego typu zabezpieczenia i powinna bez problemów działać na wszystkich napędach fizycznych...
Ta gra posiada blokadę nie pozwalającą jej się uruchomić jeśli wykryty zostanie wirtualny napęd (np. demontools).
Wirtualne napędy często stosowane są do grania z nielegalnych kopii np. ISO gier, bądź ich kopiowania.

Dnia 20.07.2008 o 07:14, wicherroes napisał:

Witam,

Jakiś czas temu zakupiłem Państwa produkt, grę Enter The Matrix. Wszystko byłoby pięknie,
ale jest pewien szczegół: w grę nie pogram sobie na żadnym komputerze, w którym zainstalowany
jest napęd nagrywarka DVD. Podczas instalacji dowiedziałem się, że gra posiada zabezpieczenie
przed kopiowaniem, polegające na braku możliwości instalacji produktu na sprzęcie z nagrywarką
DVD. Dlaczego tej informacji nie umieszczono na opakowaniu? Może jest jakiś dodatek umożliwiający
grę na moim sprzęcie? Aktualnie normą jest posiadanie nagrywarki DVD. Nie kupię nigdzie
notebooka bez napędu DVD typu combo. Proszę o jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo to uważam że takie klasyki jak Baldur''s Gate, Icewind Dale, Fallout czy Planescape: Torment powinny być ZAWSZE w ofercie, tym bardziej największego dystrybutora gier w Polsce. Nie każdy, jak to ktoś powiedział zdążył sobie kupić wszystkie z tych klasyków, tłumacząc że długo były w ofercie. Ja sie załapałem tylko na BG, za późno tak na prawdę zainteresowałem się graniem. Nie mówiąc już o młodych graczach, którym w dzisiejszych czasach wpaja się HD i bezmyślne strzelanki typu Crysis (nie chcę nikogo obrazić, nie grałem w tę grę, ale co się oszukiwać - większość strzelanek to tylko wypróżnianie magazynków). A gdzie miejsce na prawdziwe hity, których nigdy się nie zapomina?
Z tego chaosu coś wyczytałem o wygaśnięciu licencji. Mam nadzieję, że szybko takową odzyskacie i gry znowu wydacie, bo zawsze ludzie prędzej czy później się zorientują że stare dobre gry są najlepsze. A dla Was to z pewnością będzie zysk, tak jak Diablo II które ciągle baaardzo wysoko się trzyma, a ma już spoooro lat.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 12:31, PanicZIUT napisał:

Prorok czy co ;o)

> to są zwroty ze stacjonarnych sklepów/marketów, które trafiają do sklepu CDP, czyli
sklep.gram.pl
> pewnie w tym sierpniowym rzucie będzie gold

wieloletnie obserwacje rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 15:31, PanicZIUT napisał:

Ta gra posiada blokadę nie pozwalającą jej się uruchomić jeśli wykryty zostanie wirtualny
napęd (np. demontools).
Wirtualne napędy często stosowane są do grania z nielegalnych kopii np. ISO gier, bądź
ich kopiowania.


To też dziwadło, powiem szczerze, dlaczego ktoś będzie za mnie decydował jakie oprogramowanie mam zainstalowane.
Problem już poruszałem wielokrotnie. Jak dla mnie liczy się, aby gra uruchomiła się zawsze, nawet za 100 lat na emulatorze, jak ma jakieś zabezpieczenia to nie kupuję. Śmiem twierdzić, że tak działając (zabezpieczając) tylko ograniczacie sobie zyski, bo piraci i tak wiadomo grę dostaną do grania bez CD/DVD, a osoby wolące wydania oryginalne, ale ceniące sobie dużą elastyczność uruchamiania, po prostu ominą produkt - przynajmniej ja staram się tak robić.
Ideałem jest tu Microsoft, który właściwie płyt nie zabezpiecza, tylko właściwie umieszcza info z prośbą o nie robienie pirackich kopii, jak nie lubię tej firmy tak za to należy się szacunek, firma szanuje mnie nabywcę, nie ograniczając mi możliwości legalnego uruchomienia gry i to jest profesjonalne podejście.

Kolejna sprawa kopie zapasowe, proszę tu nie zasłaniać się "dożywotnią gwarancją" CDP bo to fikcja:
1) kosztuje przesyłkę i nośnik
2) tytuł znika z rynku, gra (płyta) się uszkadza i nie dostaniemy duplikatu!!!!

Stąd wolę grać z obrazu (bo też ciszej) i płyta bezpieczna, jeżeli gra na to nie pozwala..., cóż solidnie się zastanowię, czy wydać pieniądze.

Co do DaemonTools, używam głównie do odpalania Linuksa na maszynach wirtualnych (różne sieciowe scenariusze testowe), a nie mam tylu fizycznych napędów ile potrzebuję i nie powinno to interesować producenta jakiegokolwiek innego oprogramowania czy mam wirtualny napęd.

To tak w ramach przemyśleń, może w końcu się opamięta również branża gier, tak jak ostatnio robi to muzyczna i już raczej nie wydawane są zabezpieczone audio CD. Zabezpieczenie to dodatkowy koszt a przed piratem wcale nie chroni. Wg. mnie zabezpieczenia są jedynie dopuszczalne, a wręcz konieczne jedynie dla trybu multiplayer, gdyż, to jest oczywiste, zabezpiecza to twórcę jak i nabywcę, chociaż też nie zawsze.

Powiem tak, wolę poczekać i zapłacić mniej w taniej serii, gdzie już najczęściej gra nie jest zabezpieczona, niż kupować grę premierową - płacić więcej i mieć problemy z uruchomieniem, np. w przyszłości na emulatorze PCta (co jest dla mnie ważnym wyznacznikiem), więc polecam wydawcom do przemyśleń, czy nie tracą większych zysków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować