Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grześkowi Ziółkowskiemu z CD Projektu!

427 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2008 o 15:19, PanicZIUT napisał:

Donoszę za kolegę zajmującego się eXtra grą:
W sierpniu - DRIV3R, potem już tylko gry premierowe - wrzesień i październik ZGRYWUS
I i II,a w listopadzie Extremme Freeride


Powiem szczerze że takie odpowiedzi to się nie spodziewałem. :) Wielkie dzięki , Driv3ra to na pewno kupię (z resztą bardzo dobrze że trafił do Nowej eXtra gry , a nie do eXtra Klasyki HIT) , natomiast nad resztą tytułów to się jeszcze zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam czy są jakieś szanse (i jeśli są to kiedy) na pojawienie się następujących gier w platynce (btw mam już swą pierwszą platyne GoW i jestem z niej dumny :P):
Supreme Commander z dodatkiem
Kompania Braci z dodatkiem
AoE 3 wraz z dwoma dodatkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 15:46, Zimek1990 napisał:

Ja mimo to uważam że takie klasyki jak Baldur''s Gate, Icewind Dale, Fallout czy Planescape:
Torment powinny być ZAWSZE w ofercie, tym bardziej największego dystrybutora gier w Polsce.
Nie każdy, jak to ktoś powiedział zdążył sobie kupić wszystkie z tych klasyków, tłumacząc
że długo były w ofercie. Ja sie załapałem tylko na BG, za późno tak na prawdę zainteresowałem
się graniem. Nie mówiąc już o młodych graczach, którym w dzisiejszych czasach wpaja się
HD i bezmyślne strzelanki typu Crysis (nie chcę nikogo obrazić, nie grałem w tę grę,
ale co się oszukiwać - większość strzelanek to tylko wypróżnianie magazynków). A gdzie
miejsce na prawdziwe hity, których nigdy się nie zapomina?
Z tego chaosu coś wyczytałem o wygaśnięciu licencji. Mam nadzieję, że szybko takową odzyskacie
i gry znowu wydacie, bo zawsze ludzie prędzej czy później się zorientują że stare dobre
gry są najlepsze. A dla Was to z pewnością będzie zysk, tak jak Diablo II które ciągle
baaardzo wysoko się trzyma, a ma już spoooro lat.
Pozdrawiam :)


Ależ ja całkowicie się z przedmówcą zgadzam!
Niestety nie jest to zawsze możliwe - ograniczone miejsce na półce, premiery wypychają rzeczy nowsze i nowsze, życie produktu... Właśnie po to są serie, też nie mogą trwać wiecznie ale przedłużają życie gry.
Są evergreeny na którym zależy i nam i producentom (Diablo) i trzymają się mocno, ale są też gry które pomimo tego że są dobrymi grami w sposób naturalny znikają z rynku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 13:17, PanicZIUT napisał:

> Ja mimo to uważam że takie klasyki jak Baldur''s Gate, Icewind Dale, Fallout czy
Planescape:
> Torment powinny być ZAWSZE w ofercie, tym bardziej największego dystrybutora gier
w Polsce.
> Nie każdy, jak to ktoś powiedział zdążył sobie kupić wszystkie z tych klasyków,
tłumacząc
> że długo były w ofercie. Ja sie załapałem tylko na BG, za późno tak na prawdę zainteresowałem

> się graniem. Nie mówiąc już o młodych graczach, którym w dzisiejszych czasach wpaja
się
> HD i bezmyślne strzelanki typu Crysis (nie chcę nikogo obrazić, nie grałem w tę
grę,
> ale co się oszukiwać - większość strzelanek to tylko wypróżnianie magazynków). A
gdzie
> miejsce na prawdziwe hity, których nigdy się nie zapomina?
> Z tego chaosu coś wyczytałem o wygaśnięciu licencji. Mam nadzieję, że szybko takową
odzyskacie
> i gry znowu wydacie, bo zawsze ludzie prędzej czy później się zorientują że stare
dobre
> gry są najlepsze. A dla Was to z pewnością będzie zysk, tak jak Diablo II które
ciągle
> baaardzo wysoko się trzyma, a ma już spoooro lat.
> Pozdrawiam :)

Ależ ja całkowicie się z przedmówcą zgadzam!
Niestety nie jest to zawsze możliwe - ograniczone miejsce na półce, premiery wypychają
rzeczy nowsze i nowsze, życie produktu... Właśnie po to są serie, też nie mogą trwać
wiecznie ale przedłużają życie gry.
Są evergreeny na którym zależy i nam i producentom (Diablo) i trzymają się mocno, ale
są też gry które pomimo tego że są dobrymi grami w sposób naturalny znikają z rynku :(


Czyli chcesz powiedzieć że nie ma już szansy na wznowienie (kolejny raz, wiem) dystrybucji tych gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 18:41, PioMrex napisał:

To też dziwadło, powiem szczerze, dlaczego ktoś będzie za mnie decydował jakie oprogramowanie
mam zainstalowane.
Problem już poruszałem wielokrotnie. Jak dla mnie liczy się, aby gra uruchomiła się zawsze,
nawet za 100 lat na emulatorze, jak ma jakieś zabezpieczenia to nie kupuję. Śmiem twierdzić,
że tak działając (zabezpieczając) tylko ograniczacie sobie zyski, bo piraci i tak wiadomo
grę dostaną do grania bez CD/DVD, a osoby wolące wydania oryginalne, ale ceniące sobie
dużą elastyczność uruchamiania, po prostu ominą produkt - przynajmniej ja staram się
tak robić.
Ideałem jest tu Microsoft, który właściwie płyt nie zabezpiecza, tylko właściwie umieszcza
info z prośbą o nie robienie pirackich kopii, jak nie lubię tej firmy tak za to należy
się szacunek, firma szanuje mnie nabywcę, nie ograniczając mi możliwości legalnego uruchomienia
gry i to jest profesjonalne podejście.


Nikt nie zamierza decydować, wystarczy wyłączyć emulację wirtualnych napędów na czas grania.
90% gier posiada jakieś zabezpieczenia, wiec ziężko będzie...
Sądze że trudno bedzie przekonac producentów do np. umieszcznia otwartego kodu gry przed premierą na ftp z "prośbą" o nie kopiowanie...
Microsoft nie zabezpiecza swoich gier, ciekawe...

Dnia 21.07.2008 o 18:41, PioMrex napisał:

Kolejna sprawa kopie zapasowe, proszę tu nie zasłaniać się "dożywotnią gwarancją" CDP
bo to fikcja:
1) kosztuje przesyłkę i nośnik
2) tytuł znika z rynku, gra (płyta) się uszkadza i nie dostaniemy duplikatu!!!!


To nie jest fikcja - dożywotnia nie znaczy bezpłatna:
1) no bez przesady, nawet zapalniczki zippo wysyła się na własny koszt :)
2) posiadamy pewne zapasy nośników przeznaczonych do tego celu

Dnia 21.07.2008 o 18:41, PioMrex napisał:

Stąd wolę grać z obrazu (bo też ciszej) i płyta bezpieczna, jeżeli gra na to nie pozwala...,
cóż solidnie się zastanowię, czy wydać pieniądze.


Jeśli gra wymaga do swojego działania płyty CD/DVD to tak powinna być użytkowana. Robienie obrazu gry i jego użytkowanie nie jest zalecane przez żadnego z producentów gier (i nie do końca zgodne z umową licencyjną).

Dnia 21.07.2008 o 18:41, PioMrex napisał:

Co do DaemonTools, używam głównie do odpalania Linuksa na maszynach wirtualnych (różne
sieciowe scenariusze testowe), a nie mam tylu fizycznych napędów ile potrzebuję i nie
powinno to interesować producenta jakiegokolwiek innego oprogramowania czy mam wirtualny
napęd.


Jednak interesuje - tego typu oprogramowanie bardzo często używane jest przez piratów i w celu nielegalnego kopiowania gier.

Dnia 21.07.2008 o 18:41, PioMrex napisał:

To tak w ramach przemyśleń, może w końcu się opamięta również branża gier, tak jak ostatnio
robi to muzyczna i już raczej nie wydawane są zabezpieczone audio CD. Zabezpieczenie
to dodatkowy koszt a przed piratem wcale nie chroni. Wg. mnie zabezpieczenia są jedynie
dopuszczalne, a wręcz konieczne jedynie dla trybu multiplayer, gdyż, to jest oczywiste,
zabezpiecza to twórcę jak i nabywcę, chociaż też nie zawsze.


Bardzo ciekawe przemyślenia, przekażę producentom...
Szczególnie o nie zabezpieczaniu gier.

Dnia 21.07.2008 o 18:41, PioMrex napisał:

Powiem tak, wolę poczekać i zapłacić mniej w taniej serii, gdzie już najczęściej gra
nie jest zabezpieczona, niż kupować grę premierową - płacić więcej i mieć problemy z
uruchomieniem, np. w przyszłości na emulatorze PCta (co jest dla mnie ważnym wyznacznikiem),
więc polecam wydawcom do przemyśleń, czy nie tracą większych zysków...


Tania Seria to seria wydawnicza Cenega nie CDP.
Gry są przeznaczone na PCty a nie ich emulatory.
Wydania gier w seriach wydawniczych są zabezpieczane na równi z premierami.
Dla większości użytkowników nie jest to problem, nie ma też masowych zgłoszeń o problemach z uruchomieniem gier premierowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 13:52, Zimek1990 napisał:

Czyli chcesz powiedzieć że nie ma już szansy na wznowienie (kolejny raz, wiem) dystrybucji
tych gier?


Mogę tylko powiedzieć że walczymy o nie bo też nam zależy.
Były już ogłaszane i odwoływane z rożnych powodów - nie chce zapeszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te tytuły są w platynie (bez dodatków) i na chwilę obecną nie ma planów wzbogacenia edycji o dodatki.

Dnia 21.07.2008 o 22:52, Kerigun napisał:

Tak się zapytam czy są jakieś szanse (i jeśli są to kiedy) na pojawienie się następujących
gier w platynce (btw mam już swą pierwszą platyne GoW i jestem z niej dumny :P):
Supreme Commander z dodatkiem
Kompania Braci z dodatkiem
AoE 3 wraz z dwoma dodatkami



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na razie nasza słodka tajemnica :)

Dnia 22.07.2008 o 00:18, ktosik123 napisał:

Zgrywusy - przez jaką firmę została wyprodukowana i jaki ma tytuł w oryginale, jeśli
można wiedzieć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że uda wam się odnowić licencję i znów wydacie Sagę BG :). Jestem skłonny z panem się zgodzić, że część gier pomimo, że są dobre to ich żywotność wreszcie wygasa, ale na pewno czegoś takiego nie można powiedzieć o serii BG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 14:22, PanicZIUT napisał:

> Czyli chcesz powiedzieć że nie ma już szansy na wznowienie (kolejny raz, wiem) dystrybucji

> tych gier?

Mogę tylko powiedzieć że walczymy o nie bo też nam zależy.
Były już ogłaszane i odwoływane z rożnych powodów - nie chce zapeszać.


Z ulgą przyjąłem Twoją wiadomość. To znaczy że jednak zależy wam na zdaniu graczy. Jesteście prawie jak Blizzard :P
Trzymam kciuki, nie tylko za BG i ID, ale także za inne klasyki! I takie pytanko uzupełniające, które teraz mi zaświtało - czyżbyście mieli problemy tylko z dziełami BioWare/Black Isle? (ja już się pogubiłem kto co wydawał!) Jeśli tak to dziwi mnie to... jeśli nie to może uda mi się nagiąć Cię żebyś zjawił nad czyim wielkim powrotem jeszcze pracujecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sądze że trudno bedzie przekonac producentów do np. umieszcznia otwartego kodu gry przed
> premierą na ftp z "prośbą" o nie kopiowanie...


Nie popadajmy w skrajności, ja przynajmniej o takim podejściu nie pisałem, sam jestem programistą, co prawda oprogramowania dla klienta instytucjonalnego i uważam, że są lepsze metody.
Ciekawie wygląda to na rynku rosyjskim i jednak wydawcy jakoś tam zarabiają... bardzo ciekawe nieprawdaż?

> Microsoft nie zabezpiecza swoich gier, ciekawe...
Tak zabezpiecza, bodaj SecureDisciem z przed epoki lodowcowej, w każdym bądź razie myślę, że specjalnie się nie stara i nie marnują kasy na licencjonowanie najnowszego "niełamalnego" zabezpieczenia.

> To nie jest fikcja - dożywotnia nie znaczy bezpłatna:
> 1) no bez przesady, nawet zapalniczki zippo wysyła się na własny koszt :)

Mimo wszystko samodzielnie wykonana kopia jest tańsza.
> 2) posiadamy pewne zapasy nośników przeznaczonych do tego celu
Cóż "pewne" to zawsze ograniczone zasoby.

> Jeśli gra wymaga do swojego działania płyty CD/DVD to tak powinna być użytkowana. Robienie
> obrazu gry i jego użytkowanie nie jest zalecane przez żadnego z producentów gier (i nie
> do końca zgodne z umową licencyjną).

Teoria tak, z tego co się wypowiadał przedstawiciel M$ dla serwisu dobreprogramy.pl (spróbuję znaleźć link do tego filmiku i podrzucić, za dwa miesiące temu był na belce strony głównej), to jak ktoś zrobi sobie jedną kopię zapasową to tragedii robić nie będą, podejrzane są dopiero nieco większe ilości. I to jest wg mnie życiowe podejście, myślę. Ścigajmy faktyczne piractwo.

> > Co do DaemonTools, używam głównie do odpalania Linuksa na maszynach wirtualnych (..)
> Jednak interesuje - tego typu oprogramowanie bardzo często używane jest przez piratów
> i w celu nielegalnego kopiowania gier.

To chyba nie znają rzeczywistości, albo dają się namówić na oferty producentów zabezpieczeń, piraty z tego co wielokrotnie się słyszy (wystarczy w tramwaju posłuchać czasem nastolatków) w ogóle jakichkolwiek płyt nie wymagają, bo jak wiadomo po to są tzw. cracki. Więc jak dla mnie to jest bełkot marketingowy producentów zabezpieczeń próbujących wmówić, że ich "cudowne" oprogramowanie (praktycznie co robi, wykrywa obecność jakiegoś innego programu/procesu) jest remedium na wszystko, nosz ręce opadają, nie wiem jak można się na takie coś dać nabrać wg. mnie to śmieszne i bezcelowe a uderza w legalnych nabywców.
No chyba, że wydawca wydawałby patch usuwający zabezpieczenia zaraz po pojawieniu się pierwszych pirackich wersji (rozumiem to by było coś w rodzaju zabezpieczenia pierwszych "dni" po premierze, inaczej szkodzi to tylko jak powiedziałem nabywcy legalnemu).

> > To tak w ramach przemyśleń, może w końcu się opamięta również branża gier, tak jak (...)
> Bardzo ciekawe przemyślenia, przekażę producentom...
> Szczególnie o nie zabezpieczaniu gier.

Tak, wyczuwam tę ironię... jak pisałem nie popadajmy w skrajność, zabezpieczajmy, ale z rozwagą (multiplayer, "pierwsze dni" patch po pierwszym piracie)).

Już szczytem idiotyzmu było zabezpieczanie przez Cenegę każdej, nawet kaszanki, StarForcem, dosłownie nawet jakby dawali takie coś za darmo bym nie wziął.

Cóż niektórzy są niereformowalni... ale jak już pisałem branża muzyczna i pomału wideo się przekonują, że trwonią niepotrzebnie środki na wyłudzaczy w postaci producentów zabezpieczeń wartych tyle co nic.
Jak pisałem rozumiem, ochronę w pierwszym okresie po wydaniu produktu, ale jak już pirat i tak pojawia sie na rynku to poco się oszukiwać i utrudniać życie tylko legalnym klientom, który jednak ucciwie doceniają pracę zespołu tworzącego grę kupując produkt.

> Tania Seria to seria wydawnicza Cenega nie CDP.
> Gry są przeznaczone na PCty a nie ich emulatory.
> Wydania gier w seriach wydawniczych są zabezpieczane na równi z premierami.
> Dla większości użytkowników nie jest to problem, nie ma też masowych zgłoszeń o problemach
> z uruchomieniem gier premierowych.

Czepiasz się na siłę, nie pisałem z dużych tania seria (tania = poniżej np. 30PLN).
Tanie serie też zabezpieczone, cóż w takim razie będę musiał bardziej zrewidować jakie gry kupuję i sprawdzić te, które mam (czy spełnią założenia muzealne) i czy w ogóle nie ograniczyć się do kupna czasopism, jak dla mnie zbieracza-muzealnika istotne jest, aby grę dało się uruchomić nawet po 100 latach bez konieczności kontaktu z producentem np. w celu rejestracji (gdy ten typ rejestracji jest wymagany do trybu singleplayer, gra od razu ma u mnie status nie do zakupu), tylko taki produkt może być zasobem muzealnym jeżeli emulator jest w stanie uruchomić go bez problemu.
Hmmm, widzę będzie kiedyś trzeba siąść i posprawdzać kolekcję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas zacytować samego siebie ponownie.
Szanse zawsze są ale...

"Szanowni,
Na tego typu pytania obawiam się że odpowiedzi ode mnie nie otrzymacie.
Nie z mojej złej woli. Cieszę się że interesujecie się jakie tytuły i kiedy trafiać będą do różnych serii ale...
W większości przechodzenie tytułów z premier do serii jest tajemnicą handlową - kwestie licencji, konkurencji, etc. Niestety nie mogę Wam takich odpowiedzi udzielić, aż do momentu kiedy "odtajniamy" najbliższe premiery.
O nich możecie wtedy przeczytać na kanałach newsowych.

Oczywiście mogę powiedzieć że pracujemy nad czymś ale to chyba oczywiste że takich gier jak World in Conflict, Gears of War i Unreal Tournament III tak łatwo na wymarcie nie przeznaczymy i wcześniej czy później trafią do serii."

Dnia 23.07.2008 o 18:59, Asthariel napisał:

Czy są jakiekolwiek szanse na ukazanie się w EXN GOLD Sagi Disciples?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 14:44, Misio Rysio napisał:

Kiedy będą nowe gry w eksta klasyce??


Wkrótce (około 2 tygodni) pojawią sie oficjalne zapowiedzi prasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować