Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grześkowi Ziółkowskiemu z CD Projektu!

427 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2008 o 16:27, PanicZIUT napisał:

Obawiam się że na chwilę obecną jest to nie możliwe.
Tak jak wspominałem wcześniej Blizzard nie jest za bardzo zainteresowany wydawaniem gier
w seriach.
Dużym naszym sukcesem było przekonanie Blizzard aby pozwolili nam wydać antologię.


A co z zestawami typu "Złota Kolekcja", lub też "Kolekcja Wszech Czasów"? Cena tych pakietów jest na poziomie edycji premierowych, więc może w którejś z tych serii dałoby radę? Jeżeli nie, to może CDP umożliwiłby chodziaż możliwość kupna zestawów "Battle Chest", które robi sam Blizzard (tak jak z "World of WarCraft")?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 16:37, AdamJam napisał:

Czy jest jakaś szansa by CDP przejął prawa do wydawania obu KOTOR-ów?


Jak na mój gust najlepiej, by CDP przejął po prostu całe LEM, które ma prawa do wydawania SW w Polsce. Ale oni jakoś nie umieją wynegocjować polskich wersji - udało się to tylko dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 17:04, Jaro7788 napisał:

> Czy jest jakaś szansa by CDP przejął prawa do wydawania obu KOTOR-ów?

Jak na mój gust najlepiej, by CDP przejął po prostu całe LEM, które ma prawa do wydawania
SW w Polsce. Ale oni jakoś nie umieją wynegocjować polskich wersji - udało się to tylko
dwa razy.

a mi się wydaje, że LEM w ogóle nie negocjuje a faktycznie ma dużo tytułów do reedycji, jakoś im nie zależy na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto abyś zapoznał się z tematami, które prowadzili:
+ Wielki migem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20007 i
+ akne: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=34336&u=136.
W sumie wątek akne jest krótki i jest streszczeniem tematu serii, szczególnie te dwa posty:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=34336&pid=21 i http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=34336&pid=72.

Skoro w końcu CDP raczyło oddelegować Ciebie do tej tematyki to przypomnę się ze swoimi pytaniami i zapytam jak z postępami (koniecznie przejrzyj wątek akne, nie chodzi o tajemnice terminów tylko orientacyjne okresy czasu typu "pół roku", czy że w ogóle pracujecie). Posłużę się tu listą z powyżej linkowanego posta z wątku akne:
-----

>>> 8. Kiedy do sklepów trafi Heroes Complete i jak będzie z jego dostępnością?
>> (..) To duża rzecz, a jeśli będzie obsuwa jakaś, to nam tego nie wybaczycie ;-)
>> (..) No będzie ten HOMM Kompletny przed wakacjami, o ile armageddon jakiś nie nastąpi (..)
OK, wybaczam, czyli mniej więcej po wakacjach, super...

>>> 10. Podsumuję może z wątku migema czego oczekiwaliśmy i co byśmy chcieli, jeżeli chodzi o Sagi
>>> (wszystkie sagi ze wszystkimi dodatkami do poszczególnych części):
>>> 10.1 saga ZooTycoon 1 i 2 z dodatkami

Dnia 21.05.2008 o 17:58, PanicZIUT napisał:

Obawiam sie że nie mam dobrych wieści ale na chwile obecna takich planów nie ma.

Szkoda :(

>>> 10.2. Saga Gothic 1-3
Hmmm, czy Gothic 3 będzie miał w końcu dodatek, czy nie? Jak nie to może wydajcie Złotą, albo jakąś Sagę 1-3 z dodatkami?

>>> 10.4. Sagi Infinity (BG1i2, IWD1i2, Torment)

Dnia 21.05.2008 o 17:58, PanicZIUT napisał:

Planescape Torment - trwają rozmowy z zagranicznym wydawcą gry na temat wznowienia praw.
(BG & IWD) - Skończyły się prawa i trwają rozmowy nad ich wznowieniem.

To się postarajcie, Saga Infinity w jednym pudełku z dodatkami i modami itp. może nawet coś poza seriami takie EK (EdycjaKolekcjonerska) ;)

>>> 10.5 Saga Unreal
Dzięki, to już spełniliście :)

>>> 10.5 Saga WH40000 (nowa złota edycja)
>> Skoro SS niebawem, to pewnie tak, tako rzecze logika i analiza planu wydawniczego CDP wstecz ;-)
No, kiedy to "złotko"?

>>> 10.6 Saga Silent Hill (wszystko; części konsolowe jako obrazy do emulatorów)
Tak, może poza seriami jako EK?

>>> 10.7. Settlers (1÷4 +Dziedzictwo +II 10th anniversary)
>> Są szanse na nieco inny zestaw.
O, dziękuję za Settlersów 1-4 :D

>>> 10.8 Saga Worms 3D + WormsParty
>> Wiemy, że chcecie, staramy się.
I jak Wam idzie?

>>> 10.9 Mega Eras Total War(Shogun+Medieval1+ROME+Medieval 2, wszystko z dodatkami (czyli rozszerzone, bo zachodnie TWEras było dawno) i z modami z http://www.totalwar.org.pl/)
>> Staramy się.

Dnia 21.05.2008 o 17:58, PanicZIUT napisał:

W tej chwili nie ma go w naszym planie wydawniczym, ale trwaja rozmowy.

O ludzie! Szybciej!

>>> 20. Trzecie pytanie - Czemu czeska XKN ma tytuły, których nie uświadczymy w polskiej? (...) ale wałkowany 100 razy Fable? Nie jestem chciwy i zazdrosny - niech Oni mają to co My i vice versa
>> Ojej, a wy ciągle z tym Fable, Diablo II, Antologią Blizzard ;-P jak ja was nie lubię ;-P
O, dzięki, w końcu mamy Fable w XK.

Dnia 21.05.2008 o 17:58, PanicZIUT napisał:

> (..) i przygodówki firmy Cryo, zwłaszcza "Atlantis" 1 i 2, oraz "Faust"?
Ten temat muszę sprawdzić, odpowiem później.

O, popieram Atlantis koniecznie.

21. Co się stało z MS Flight Simulator X? Teraz to już z dodatkiem/rozszerzeniem powinien wyjść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak mam pytanie czemu Fable nie będzie na DVD?? W sklepie gram.pl Fable w XK jest napisane że 4x CD. To jest błąd w pisowni czy tak będzie rzeczywiście że Fable ma być na CD a nie DVD??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 20:07, Thalanthas napisał:

A jak mam pytanie czemu Fable nie będzie na DVD?? W sklepie gram.pl Fable w XK jest napisane
że 4x CD. To jest błąd w pisowni czy tak będzie rzeczywiście że Fable ma być na CD a
nie DVD??


Na paru pierwszych reklamach Penumbry też widniało, że będzie ona na CD, ale w końcu okazało się, że była na DVD - teraz gier na CD się po prostu nie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzacie z powrotem wydawać jakże starego Fallouta na terenie Polski(Extra klasyka itp.)?
Czy macie w planach wprowadzenie jakichś nowych wydawniczych oprócz obecnych?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 20:07, Thalanthas napisał:

A jak mam pytanie czemu Fable nie będzie na DVD?? W sklepie gram.pl Fable w XK jest napisane
że 4x CD. To jest błąd w pisowni czy tak będzie rzeczywiście że Fable ma być na CD a
nie DVD??

Fable w XK faktycznie jest w wersji 4 x CD płytki są w kopertach ściśniete w DVDboxie na jedną płytę normalnie fatalne wydanie a do tego występują problemy z instalacją bo zamiast komunikatu z prośbą o włożenie następnej płyty instalator się po prostu zawiesza i koniec przygody,jedynym sposobem jest skopiowanie wszystkich płyt do jednego folderu i odpalenie instalatora ale czy po to kupuje się orginalne wersje gier żeby tak się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie Heroes Complete (tak, wiem że będzie w bliżej nieokreślonej przyszłości). Otóż limit na cały świat miał wynosić 20000 egzemplarzy. Ile w takim razie będzie dostępnych w Polsce?
I jeszcze jedno małe pytanko - czy będą dostępne alternatywne wersje językowe (bądź całego pakietu, bądź do wyboru przy instalacji)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
czy CD Projekt zamierza wydawać Diablo III? Jeżeli tak, to czy doczekamy się pełnej polskiej wersji językowej?

Czy planowane jest wydanie(albo czy chociaż trwają jakieś rozmowy nad) Diablo (I or II, whatever) w tańszej serii niż obecnej?

Czy będzie dostępne do kupienia, w nieodległej przyszłości, wydanie "Battle Chest" od Blizzarda?

I tu prośba, a nie pytanie.
Kiedy będziecie wydawać edycję kolekcjonerską nowego Diabełka(a jestem prawie pewny że, taka edycja będzie), to bardzo proszę...upewnijcie się, że wystarczy dla wszystkich chętnych. Jestem przekonany, że ludzie się na to rzucą jak głodne psy na mięso, a ja też taką bym chciał mieć(chociaż jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądać ;P). I tę prośbę potraktujcie w CDP, bardzo serio. Wiem, jeszcze daleko do premiery, ale warto się dobrze przygotować na wydawanie takiego hitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co jest w końcu z tą reedycją Silent Hill, dawno temu były obietnice, że "już jest w drodze, rozmowy trwają", przegapiłem przez to okazje na SH3 i SH2, przy czym SH 2 udało mi się kupić po bardzo promocyjnej cenie w zestawie, ale mam pytanie jak się przedstawia kwestia pozostałych SH... bo w tej sprawie zaufanie do CDP dawno mi stopniało (bo mogłem używkę SH3 kupić za grosze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 16:23, PanicZIUT napisał:

Myślimy nieustannie... Ale na razie skupmy się na Heroes Complete :)


znana jest już zawartość?
czy będzie drukowane kompendium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy "Antologia Blizzard" i "Diablo II Złota Edycja" trafią w końcu z Platynowej Kolekcji do tańszej serii jak np. TopSeller albo Extra Klasyka Hit czy raczej jest to mało prawdopodobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łał...
sie kolega rozpisał...
zatem odpowiadam :)

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 8. Kiedy do sklepów trafi Heroes Complete i jak będzie z jego dostępnością?
>> (..) To duża rzecz, a jeśli będzie obsuwa jakaś, to nam tego nie wybaczycie
;-)
>> (..) No będzie ten HOMM Kompletny przed wakacjami, o ile armageddon jakiś nie
nastąpi (..)
OK, wybaczam, czyli mniej więcej po wakacjach, super...


Końcówka wakacji, w dalszym ciągu. Dostępność głównie przez net i sklepach EMPiK.
Egzemplarzy powinno starczyć.

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 10. Podsumuję może z wątku migema czego oczekiwaliśmy i co byśmy chcieli,
jeżeli chodzi o Sagi
>>> (wszystkie sagi ze wszystkimi dodatkami do poszczególnych części):
>>> 10.1 saga ZooTycoon 1 i 2 z dodatkami

> Obawiam sie że nie mam dobrych wieści ale na chwile obecna takich planów nie ma.
Szkoda :(


Tu się nic nie zmieniło, nie ma w planach.

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 10.2. Saga Gothic 1-3
Hmmm, czy Gothic 3 będzie miał w końcu dodatek, czy nie? Jak nie to może wydajcie Złotą,
albo jakąś Sagę 1-3 z dodatkami?


Nie mogę powiedzieć ;) ale po wakacjach możecie nas ozłocić...

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 10.4. Sagi Infinity (BG1i2, IWD1i2, Torment)
> Planescape Torment - trwają rozmowy z zagranicznym wydawcą gry na temat wznowienia
praw.
> (BG & IWD) - Skończyły się prawa i trwają rozmowy nad ich wznowieniem.
To się postarajcie, Saga Infinity w jednym pudełku z dodatkami i modami itp. może nawet
coś poza seriami takie EK (EdycjaKolekcjonerska) ;)


Staramy się, staramy... Ale jeszcze trzeba poczekać...

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 10.5 Saga Unreal
Dzięki, to już spełniliście :)


:)

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 10.5 Saga WH40000 (nowa złota edycja)
>> Skoro SS niebawem, to pewnie tak, tako rzecze logika i analiza planu wydawniczego
CDP wstecz ;-)
No, kiedy to "złotko"?


Nie mogę powiedzieć tak jak w przypadku Gothic ;)

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 10.6 Saga Silent Hill (wszystko; części konsolowe jako obrazy do emulatorów)
Tak, może poza seriami jako EK?


Martwy temat, i nie liczył bym na jakiekolwiek ruchy w tym temacie - Konami nie jest zainteresowane pomimo naszych wysiłków.

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 10.7. Settlers (1÷4 +Dziedzictwo +II 10th anniversary)
>> Są szanse na nieco inny zestaw.
O, dziękuję za Settlersów 1-4 :D


Do usług :)

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 10.8 Saga Worms 3D + WormsParty
>> Wiemy, że chcecie, staramy się.
I jak Wam idzie?


Słabo... Na razie temat się oddalił, minimum o pół roku.

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 10.9 Mega Eras Total War(Shogun+Medieval1+ROME+Medieval 2, wszystko z
dodatkami (czyli rozszerzone, bo zachodnie TWEras było dawno) i z modami z http://www.totalwar.org.pl/)

>> Staramy się.
> W tej chwili nie ma go w naszym planie wydawniczym, ale trwaja rozmowy.
O ludzie! Szybciej!


O ludzie cierpliwości ;) ale chyba nici z tego...

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

>>> 20. Trzecie pytanie - Czemu czeska XKN ma tytuły, których nie uświadczymy
w polskiej? (...) ale wałkowany 100 razy Fable? Nie jestem chciwy i zazdrosny - niech
Oni mają to co My i vice versa

>> Ojej, a wy ciągle z tym Fable, Diablo II, Antologią Blizzard ;-P jak ja was
nie lubię ;-P
O, dzięki, w końcu mamy Fable w XK.


Sytuacja była taka że biznesy były jednak trochę odrębne tak jak i rynki są.
Serie będą bardziej scentralizowane jednak wciąż dostosowane do lokalnego rynku.

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

> > (..) i przygodówki firmy Cryo, zwłaszcza "Atlantis" 1 i 2, oraz "Faust"?

> Ten temat muszę sprawdzić, odpowiem później.
O, popieram Atlantis koniecznie.


Obecnie kompletnie brak w planach, sori.

Dnia 19.06.2008 o 19:44, PioMrex napisał:

21. Co się stało z MS Flight Simulator X? Teraz to już z dodatkiem/rozszerzeniem powinien
wyjść...


No i pewnie wyjdzie, ale nic nie mogę powiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, nie dało tak się przerobić mastera żeby wydać na 1DVD.
Jest na 4 CD.

Dnia 23.06.2008 o 20:07, Thalanthas napisał:

A jak mam pytanie czemu Fable nie będzie na DVD?? W sklepie gram.pl Fable w XK jest napisane
że 4x CD. To jest błąd w pisowni czy tak będzie rzeczywiście że Fable ma być na CD a
nie DVD??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 17:00, Rafal G napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie Heroes Complete (tak, wiem że będzie w bliżej nieokreślonej
przyszłości). Otóż limit na cały świat miał wynosić 20000 egzemplarzy. Ile w takim razie
będzie dostępnych w Polsce?
I jeszcze jedno małe pytanko - czy będą dostępne alternatywne wersje językowe (bądź całego
pakietu, bądź do wyboru przy instalacji)?


Ale to ograniczenie dotyczy corowej wersii angielskiej, my robiąc lokalizację nie jesteśmy tym ograniczeniem objęci.
Dostępna będzie wersja polska, w dystrybucji CDP tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 17:49, rpeg napisał:

Zamierzacie z powrotem wydawać jakże starego Fallouta na terenie Polski(Extra klasyka
itp.)?
Czy macie w planach wprowadzenie jakichś nowych wydawniczych oprócz obecnych?
pozdrawiam


Obecnie nei ma takich planów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 13:45, Elderman napisał:

Powrócę do kwestii Planescape: Torment - jak idą rozmowy w sprawie reedycji? Są już jakieś
orientacyjne terminy?


Pracujemy nad tym tematem ale rozmowy sie ciągle przeciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 23:32, Konował napisał:

Cześć,
czy CD Projekt zamierza wydawać Diablo III? Jeżeli tak, to czy doczekamy się pełnej polskiej
wersji językowej?


To jest forum serii a nie premier. No i jest zbyt wcześnie żeby móc coś powiedzieć o premierze.

Dnia 29.06.2008 o 23:32, Konował napisał:

Czy planowane jest wydanie(albo czy chociaż trwają jakieś rozmowy nad) Diablo (I or II,
whatever) w tańszej serii niż obecnej?


Nie ma takich planów, i w związku z polityką Blizzard raczej nie będzie.

Dnia 29.06.2008 o 23:32, Konował napisał:

Czy będzie dostępne do kupienia, w nieodległej przyszłości, wydanie "Battle Chest" od
Blizzarda?


Jak wyżej, niestety nie.

Dnia 29.06.2008 o 23:32, Konował napisał:

I tu prośba, a nie pytanie.
Kiedy będziecie wydawać edycję kolekcjonerską nowego Diabełka(a jestem prawie pewny że,
taka edycja będzie), to bardzo proszę...upewnijcie się, że wystarczy dla wszystkich chętnych.
Jestem przekonany, że ludzie się na to rzucą jak głodne psy na mięso, a ja też taką bym
chciał mieć(chociaż jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądać ;P). I tę prośbę potraktujcie
w CDP, bardzo serio. Wiem, jeszcze daleko do premiery, ale warto się dobrze przygotować
na wydawanie takiego hitu.


Jak będziemy wydawać zadbamy o to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować