Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania StarCrafta II bez potwierdzenia Blizzarda

63 postów w tym temacie

Podane tu specyfikacje są raczej powodem do śmiechu niż obaw o własny sprzęt... ;) Jak już kolga Zakharov nadmienił, Blizzard wspomniał o Shader Model 2.0, a to oznacza, że również GeForce serii 6 oraz Radeony 9800 i 9500 dadzą radę spokojnie StarCrafta 2 uruchomić. (Nie, GeForce FX nie jest zgodny w pełni z SM 2.0, chyba na papierze, poczytajcie z resztą o tym w sieci.) Po drugie - nawet gdyby przyjąć, że wymagania co do CPU i pamięci są prawdą, to nie wiem, o co się tu burzyć. Dwa rdzenie w tych czasach to już niestety (stety?) standard i nic się na to nie poradzi. A RAM jest naprawdę bardzo tani obecnie - 2 GB DDR2 800 w zestawie do Dual Channel kosztuje maksymalnie 150 złotych (a da się kupić sporo taniej)... Nie można oczekiwać, że Blizzard w 2008 roku wyda grę na silniku Warcraft''a 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:37, Łeber napisał:

Hmm... szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć, spodziewałem się trochę niższych niż
te podane, ale mam nadzieję, że jeszcze to z optymalizują.


Przecierz te informacje nie są od Blizzarda, więc czego tu się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym obstawiać to optymalne będą:

- Karta obsługująca PS 2.0, 256MB
- 1024 MB ram
- 2 rdzeniowy, 2GHz procesor

Przecież ta gra nie wygląda na jakąś zaawansowaną graficznie i docelowo też nie jest robiona na mega sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę ciekawe spekulacje, ale znając życie wymagania będą zupełnie inne niż te co zostały podane, bo niestety tak już bywa że pierwsze plotki nie zawsze są prawdziwe, a wręcz prawie zawsze podają błędne informacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby spekulacje, ale wydaje mi się, że chyba nie ma co się spodziewać dużo niższych wymagań.. Mamy 2008 rok i niestety by cieszyć się w pełni nowymi grami niezbędny jest procesor dwurdzeniowy i karta graficzna klasy co najmniej GeForce 8800 (choć jak na razie ta karta mocno się trzyma i wciąż ma olbrzymi potencjał). Smutne jest jednak to, że np. dziś wymieniasz komputer na lepszy za te 2000zł, a już jutro widzisz zapowiedź gry, której wymogi znów przewyższają możliwości twojego peceta (ja tak miałem pół roku temu, niestety niewyobrażalne szczęście i radość po kupnie sprzętu z Core2Duo 6750 nie trwały zbyt długo ;) jak się okazuje teraz, gra może wymagać procesora core2duo z 3GHz...). Myślę, że StarCrafta 2 będzie można odpalić na słabszych sprzętach, ale chyba tylko >>odpalić<<. Zresztą po tym, co widać na trailerach nie ma co oczekiwać, że będzie inaczej (widzieliście Zergi w akcji?) ;)
Ja jednak jestem dobrej myśli- skoro Crysis, mimo złowrogich i srogich zapowiedzi chodził u mnie płynnie na najwyższych możliwych ustawieniach (czyli takich, jakie można wycisnąć na Windowsie XP przy DirectX 9), to nie przypuszczam by "jakiś tam RTS" miałby być gorszy pod tym względem. Jedyna rzecz, o którą się naprawdę obawiam, to pytanie, czy Blizz rzeczywiście wyda StarCrafta 2 nie tylko na Windowsa Vistę, ale również i na starego, poczciwego xp-ka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę to co napisałem na gry-online. Grę zobaczymy najwcześniej w III kwartale 2009 roku (jak nie później) więc podane zalecane wymagania będą śmieszne. Zresztą już dziś są, bo świetnego GeForce 9600GT (firmy Gainward, fabrycznie podkręcony) można kupić za 480 zł. Więc - don''t panic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem do tej pory w mediach - Starcraft 2 to chaos i rzeźnia na ekranie ! Przy tak dużej ilości jednostek i szczegółowej grafice, bardzo możliwe, że do uruchomienia gry w wysokiej rozdzielczości ze wszystkimi smaczkami graficznymi, będziemy jednak potrzebować silnej platformy. W ostateczności zapewne niedługo Blizzard opublikuje oficjalne wymagania gry i wszystko zostanie zweryfikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia. Jak słusznie zauważył TobiAlex zanim SC2 wyjdzie to karty z serii 9xx będą stare.

Już dawno są grywalne wersje ale Blizz swoim zwyczajem dopieszcza gry na maxa - no ale przeginanie pały w druga stronę też nie jest na dobre. Ile można optymalizowac rogrywkę - 5 lat??

Jak tak dalej pójdzie to Blizz wzorem pewnej innej firmy wydającej inny "wieczny" tytuł powinien dodac do SC2 podtutuł: Forever...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aj nie biadolcie. W SC2 byla grywalna wersja na Blizzconie, i tam az takie dobre kompy nie byly, a gra sie nie ciela. spokojnie pogramy, a SC2 byc moze wyjdzie kiedy Fallout 3 czyli 2009. Tak mysle, blizz dopracowywuje, ale roznica roku miedzy diablo 1 a 2 tez nie byla taka ogromna. A podtytulu forever bym sie nie spodziewal.
PS. Duke Nukem Forever stuknelo 12 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to trochę denerwują takie plotki... Ja to sobie spokojnie poczekam na oficjalny komunikat Blizzarda, o. Ja właśnie na jesieni będę kupował nowego peceta i nie ukrywam, że min pod StarCrafta II. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysokie te wymagania...
Mam nadzieję, że są nieprawdziwe, bo jeśli okazałyby się prawdą to Starcraft II nie podzieliłby sukcesu poprzednika.
Poza tym do premiery StarCrafta II jeszcze jest czas, więc prawdopodobnie Blizzard zoptymilizuje kod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania co najmniej śmieszne...Kogoś poniosła fantazja. Trzeba poczekać na oficjalne, podane przez Blizzarda, bo to jakaś kpina jest i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard celuje w to, żeby SC2 działał na kompie zbudowanym w przeciągu ostatnich pięciu lat. Opieranie się na osiągach wczesnej alfy - rozsądne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wcale nie sa takie duze wymagania ... kazda produkcja blizzarda cechowala sie malymi wymaganiami tak aby kazdy mogl sobie w to pograc wystarczy popatrzec na warcrafta 3 czy diablo 2 - obie gry mialy smieszne niskie wymagania a zeby pograc w SC2 mozna zagrac na kompie za mniej niz 1000zl wiec duze te wymagania nie sa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Echhhh... spełniam wymagania optymalne, tylko jak tak patrzę na screeny, to boli serce. Czemu? Te wszystkie bezklimatyczne, "bajkowe" kolorki, budynki i ...jednostki(!), tworzą te wymagania :/ Na pewno kupię StarCrafta 2, bo jedynka to jednak jedna z gier mojego życia. Ale spoglądając na te obrazki, nie mogę tego nie powiedzieć: z ciężkiego, space-horror klimatu zrobiła się jakaś cholerna Nibylandia :/

Więc co mi po tym, że silnik dobry, skoro wszystko wskazuje na to, że to nie będzie już StarCraft, jakiego kochałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

celowe zaniżanie sprzętu żeby więcej osób mogło pograć, standard u blizzarda. Lepiej zrobić gorsza grafikę a zeby więcej ludzi grało, choć mi to nie przeszkadza bo liczy sie zabawa nie grafika. Z tych parametrów wynika, że na full detalach będę mógł się bawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować