Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Good Old Games - nowa inicjatywa CD Projektu

195 postów w tym temacie

Ludzie dajcie mi tylko "Tormenta" a będę w siódmym niebie...odkąd wycofali z ekstra klasyki nie można tego nigdzie dostać...a doszedłem do ostatniego bossa :) ech ale bym połoił :) myślę, że to by wypaliło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:26, Thompson napisał:

> > To nie zda egzaminu. Oczywiście zaraz mnie zjadę jacyś "pro", ale takie są
fakty,
> że
> > ludzie nie lubią wydawać kasy na coś, czego nie moga dotknąć. A poza tym zdecydowana

>
> > większość z nas woli trzymać swoją kolekcję gier na półce (bo ładnie to wygląda

> i w ogóle...)
> > niż jako ściągnięte instalatory na dysku...
>
> A kolega slyszal kiedys o steamie? :)
>
> I milionach dolarow jakie sa tam wydawane.
>
> Z samych gier na screenie bym kupil Freespace2.

Owszem, korzystam ze Steamu, ale skoro on istnieje, to dlaczego sklepowe półki i tak
się uginają od pudełkowych wersji gier na nim sprzedawanych?


W Polsce? - bo to Polska :)
Gdzie indziej? Półki uginają się od konsolowych gier :)
To ma duże szanse powodzenia - wielu starszych graczy będzie chciało odpalić gry z młodości na nowych systemach, a nowi - poznać to, czym się starzy jarają :)
Te gry w Polsce powinny być sprzedawane po 10 złociszy tak, że można by je kupować hurtowo SMS-ami :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł! Na Steamie na ten przykład kupiłem sobie całą kolekcję gier id Software włącznie z Wolfensteinem 3D i Doomami. Nie mam fetyszu posiadania "pudełka" a w niektóre stare hiciory jak chociażby prezentowany na screenshocie MDK z chęcią bym zagrał... legalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dość... przecież CDP na Zachodzie nie ma nawet oddziału! Chociaż sama inicjatywa z pewnością ma szansę zdobyć ogromną popularność - Steam chyba nie oferuje tak starych tytułów tak dobrze skompatybilowanych z najnowszymi systemami. W Polsce też pewnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cry ...

toż Steam to porażka na całej lini, nie wiem poco Valve to trzyma jak nikt z tego nie korzysta <ironia_mode_off>

to samo Microsoft z Xbox Arcade (albo w ogóle z Live) i to się czasem ściąga gierki co mają z 15 lat jak nie więcej :) i ludzie płacą i to w sumie nie mało :p

szczerze to okres kiedy muszę mieć tą gierkę w tym błyszczącym pudełeczku i tądrukowaną instrukcją, badziewną koszulką, soundrackiem i kubkiem z logo gry już mi przeszła (miałem z 15 lat wtedy ;p ), a broń boże jak była w jakiejś"niskiej cenie" jako klasyk i miała te straszne napisy z nazwą serii w niskiej cenie :)

Dziś wiem, że liczy się sama gra nie opakowanie, inicjatywa super, bo teraz kiedy jestem w rodzinnym domu, nie mam swojego kompa na wakacje interesuje się bardziej gierkami sprzed paru lat niż najnowszymi nowościami (bo slideshow to ja sobie lubię podglądać na rodzinnych przeźroczach, a nie w czasie takiego "pseudo-wypoczynku" z 1-2 fps na ekranie) a wiele z nich porostu się nie odpala na xp, albo są przekłamania graficzne, nie mówię już co za cuda czasem potrafią się dziś z grami na nowym sprzęcie, tam to odpalając gre sprzed 6-8 lat to można się spodziewać wszystkiego, jeśli ktoś za 6$ (przypominam dziś to ok 15 zł !!!) chce sprawić, żebym dostał dobrego klasyka LEGALNIE, z wsparciem, dodatkami, bonusami i przede wszystkim miał pewność, że to ruszy na moim sprzęcie to podpisuje się pod tym obiema rękami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden drobny, drobniutki problemik: niektórzy (prawdopodobnie Blizzard i LucasArts) nie zgodzą się na wydawanie swoich staroci. O ile w przypadku Blizz mamy na to duże szanse, o tyle LA to inna bajka :-(
A szkoda bo mają parę fajnych gier z lat 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za udostępnianiem Planescape: Torment, z chęcią porównałbym z polską wersją językową (chodzi mi o podkład głosów, gdyż tekstowo "zangielszczoną" wersją już wypróbowałem...).
Idealna inicjatywa dla tych, co chcą pograć w świetne gry, na biurowym lub raczej słabszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:35, Dreadwock napisał:

Też jestem za udostępnianiem Planescape: Torment, z chęcią porównałbym z polską wersją
językową (chodzi mi o podkład głosów, gdyż tekstowo "zangielszczoną" wersją już wypróbowałem...).
Idealna inicjatywa dla tych, co chcą pograć w świetne gry, na biurowym lub raczej słabszym
sprzęcie.

Oooo!! Tak, oby Planescape równiż było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oo, widzę Sacrifice, jedną z moich ulubionych gier, może więcej ludzi się z nią zapozna. Naprawdę warto.

Co do GOG - całkiem niezły pomysł, z chęcią widziałbym to w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceteris paribus - trzeba sie ludzic ze i sanitarium sie tej kolekcji pokaze - gra w koncu nietuzinkowa i jedna z najlepszych z kategori point and click
a inicjatywa dla mnie bomba.Kompa juz nie odswierzam bo mam xklocka ale stare fallouty itp chetnie na takiej platformie zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:35, Dreadwock napisał:

Też jestem za udostępnianiem Planescape: Torment


Nie jest to zbytnio możliwe. CDP chciał zrobić reedycję, ale nie można znaleźć właściciela praw do gry, aby kupić prawo do ponownego wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:32, Ceteris Paribus napisał:

Szybko sie zestarzałem, skoro te tytuły mają już tytuł "good old Games"...
Ja bym tam tylko chciał znaleźć, albo gdzieś kupic gre sanitarium.


Proszę bardzo! Z krótkim opisem (dla tych co nie wiedzą, że to Wielka Gra jest :), całkiem legalnie i za darmo.

Sanitarium:
http://www.the-underdogs.info/game.php?id=939

Uwaga! Ściągać bez "akceleratorów" i tylko jedno połączenie z serwerem, inaczej was zbanuje, może nawet na tydzień!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa. Na niektóre gry chętnie bym wydął jeszcze trochę groszy :P(MDK). Fajne jest to że ktoś pomyślał że można jeszcze zarabiać na starych grach, a nie rzucić dostawy do śmieci. A biedny gracz jedyne gdzie może znaleźć te gry to torrenty i inne warezy.
Tylko jeden mankament... Czemu jeszcze nie ma Polskiej "wersji" buuuu :). Ciekawi mnie również:
- Jakie będą możliwości zapłaty ?
- Czy będzie można ściągać przy pomocy "wspomagaczy" Flash Got itp.

PS. O mnóstwo darmowych dodatków do zakupionej już wersji, Suuuuper :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się wydać Planescape takim sposobem tylko nie po ang bo ze słownikiem trudno się gra.

Mały problem - mało który młody człowiek ma w swoim posiadaniu kartę kredytową (14 latek z własna kartą kredytową? Na palcach można ich zliczyć, młodych się chyba nie policzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Istotnym jest też to, że wraz z każdą produkcją gracze będą mogli pobrać zestaw poradników, ścieżki dźwiękowe, tony tapet i materiałów graficznych, a także specjalnie przygotowanych dodatków."
Jeszcze tylko możliwość płacenia w złotówkach i na pewno coś sie kupi w tym sklepie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować