Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

Subkultury młodzieżowe

382 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2008 o 16:23, Młody miro napisał:

> > Subkultury młodzieżowe- tema tak się zwie więc co ma dziadek do tego?
> To, że piszesz że łysi to skinhead''zi - a ja ci piszę że starsi ludzie bywają łysi...

> Goła głowa, to jeszcze nie koniecznie skin head
Ale mi chodziło o młodzież a starzy ludzie nie golą głowy bo im włosy nie rosną


Szczerze to myślę że bycie Skinem powinno być karane !!! Ci ludzie wyznają ideologie związane z nazizmem i nie piszcie tu że nie każdy skin nie lubi czarnych bo to bzdury..., słuchają muzyki o takiej treści interesują się tymi materiałami, oczywiście nie uważam iż każdy kto interesuje się nazizmem jest Skinem ale jeśli malowanie swastyki jest "nielegalne" to ludzie którzy golą głowy i wyznają na ślepo ideologie Adolfa Hitlera powinni zostać ukarani..., nie raz czytamy o ich "wybrykach" np. o stronie internetowej o której było kiedyś głośno w telewizji na której te grupy wstawiają informacje na temat swoich ofiar i miejsc siedzib Monaru - ich potencjalnych ofiar... Zostawiam to do przemyślenia..., wam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 00:54, brave1987 napisał:

Ci ludzie wyznają ideologie
związane z nazizmem

Nie ma żadnej zasady, że skin to nazista. Jest wielu skinów przeciwnych chociażby socjalizmowi.

Dnia 16.09.2008 o 00:54, brave1987 napisał:

i nie piszcie tu że nie każdy skin nie lubi czarnych bo to bzdury...

Bo to bzdury. SHARP - Skinheads Against Racial Prejudice.

Dnia 16.09.2008 o 00:54, brave1987 napisał:

słuchają muzyki o takiej treści

Bo to fajna muzyka, hehe.

Dnia 16.09.2008 o 00:54, brave1987 napisał:

oczywiście nie uważam
iż każdy kto interesuje się nazizmem jest Skinem ale jeśli malowanie swastyki jest "nielegalne"

Rzeczywiście, osoby malujące swastyki powinny być karane, ale z osobom, które na koszulkach mają sierp i młot, czerwoną gwiazdę czy Che Guevarę nic się nie robi. Poza tym, swastyka nie jest symbolem tylko nazizmu; wpisz sobie do Google hasło "swagra" albo "swarzyca". Jest to związane z rodzimowierstwem.

Dnia 16.09.2008 o 00:54, brave1987 napisał:

to ludzie którzy golą głowy i wyznają na ślepo ideologie Adolfa Hitlera powinni zostać
ukarani...

A ci, którzy nie wyznają ideologii Hitlera na ślepo?

Dnia 16.09.2008 o 00:54, brave1987 napisał:

nie raz czytamy o ich "wybrykach" np. o stronie internetowej o której było
kiedyś głośno w telewizji na której te grupy wstawiają informacje na temat swoich ofiar
i miejsc siedzib Monaru - ich potencjalnych ofiar... Zostawiam to do przemyślenia...,
wam...

Proponuję zajrzeć na tę stronę i trochę poczytać. Jest tam dokładnie wyjaśnione w jakim celu powstała. Nikt nie wstawia tam informacji na temat swoich ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 00:54, brave1987 napisał:

Szczerze to myślę że bycie Skinem powinno być karane !!! Ci ludzie wyznają ideologie
związane z nazizmem i nie piszcie tu że nie każdy skin nie lubi czarnych bo to bzdury...,
słuchają muzyki o takiej treści interesują się tymi materiałami, oczywiście nie uważam
iż każdy kto interesuje się nazizmem jest Skinem ale jeśli malowanie swastyki jest "nielegalne"
to ludzie którzy golą głowy i wyznają na ślepo ideologie Adolfa Hitlera powinni zostać
ukarani..., nie raz czytamy o ich "wybrykach" np. o stronie internetowej o której było
kiedyś głośno w telewizji na której te grupy wstawiają informacje na temat swoich ofiar
i miejsc siedzib Monaru - ich potencjalnych ofiar... Zostawiam to do przemyślenia...,
wam...


1. Skin = nazista? Nieee.... To,że wyrobili sobie taką opinię to nie znaczy, że tak jest naprawdę.. ;P
2. Zakaz malowania swastyki to głupota. Symbol to jak każdy inny. Czyja to wina, że banda debili z Niemiec w XIX wieku wzięli to sobie za symbol nazizmu? :/
3. Blood and Honor niby? Że niby to skini? No to pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 18:59, LTM napisał:

2. Zakaz malowania swastyki to głupota. Symbol to jak każdy inny. Czyja to wina, że banda
debili z Niemiec w XIX wieku wzięli to sobie za symbol nazizmu? :/


Możesz do woli powtarzać, że to symbol siły i słońca, ale dla przeciętnego europejczyka swastyka wywołuje jedno skojarzenie i ze względu na to zakazuje się jej rozpowszechniania. W kulturze zachodniej jest symbolem nazizm i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:23, CharName napisał:

Możesz do woli powtarzać, że to symbol siły i słońca, ale dla przeciętnego europejczyka
swastyka wywołuje jedno skojarzenie i ze względu na to zakazuje się jej rozpowszechniania.
W kulturze zachodniej jest symbolem nazizm i tyle.


No właśnie :/
I teraz jak jakiś debil weźmie sobie np. Krzyż Celtycki i bd powiedzmy zabijał czarnych i rozpęta III wojnę światową, to też zakażą tego symbolu... :/

A to nie w tym rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:26, LTM napisał:

No właśnie :/
I teraz jak jakiś debil weźmie sobie np. Krzyż Celtycki i bd powiedzmy zabijał czarnych
i rozpęta III wojnę światową, to też zakażą tego symbolu... :/


Cóż, prawo dotyczy rzeczywistej sytuacji. Oczywiście, można powiedzieć, że zakazywanie tego symbolu jako związanego z danymi negatywnymi wartościami utrwala te konkretne skojarzenia... ale nie wydaje mi się, żeby nagle rzesze ludu rzuciły się do oglądania filmów dokumentalnych o symbolice indyjskiej; za to wielce prawdopodobne jest, że jeszcze przez wiele lat będą tworzone filmy i seriale o II wojnie światowej, w ramach których swastyki używać można i które kolejnym pokoleniom będą wpajały, że swastyka = nazizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:34, CharName napisał:

Cóż, prawo dotyczy rzeczywistej sytuacji. Oczywiście, można powiedzieć, że zakazywanie
tego symbolu jako związanego z danymi negatywnymi wartościami utrwala te konkretne skojarzenia...
ale nie wydaje mi się, żeby nagle rzesze ludu rzuciły się do oglądania filmów dokumentalnych
o symbolice indyjskiej; za to wielce prawdopodobne jest, że jeszcze przez wiele lat będą
tworzone filmy i seriale o II wojnie światowej, w ramach których swastyki używać można
i które kolejnym pokoleniom będą wpajały, że swastyka = nazizm.


Też akt, ale w tym wypadku to wina naszej durnej edukacji, a na nią nic nie możemy poradzić póki co... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:23, Młody miro napisał:

Ale mi chodziło o młodzież a starzy ludzie nie golą głowy bo im włosy nie rosną


Hmm, czyli każdy młody z łysą głową to skinhead? Gratuluje pomysłowości. ^^ Znam parę łysych chłopaków, którym do kultury skinów bardzo daleko. Jeden z nich jest nawet wolontariuszem. Wiem, zszokowałem Cię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2009 o 22:15, Moras1990 napisał:

Hmm, czyli każdy młody z łysą głową to skinhead? Gratuluje pomysłowości. ^^ Znam parę
łysych chłopaków, którym do kultury skinów bardzo daleko. Jeden z nich jest nawet wolontariuszem.
Wiem, zszokowałem Cię :(

ja znam paru łysych metali... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 19:34, CharName napisał:

ale nie wydaje mi się, żeby nagle rzesze ludu rzuciły się do oglądania filmów dokumentalnych
o symbolice indyjskiej

Indyjskiej? Swastyka znana była również w symbolice skandynawskiej, germańskiej, a nawet słowiańskiej. Nie wiem po co odwoływać się do Indii. Nawet podczas II wojny światowej niektóre polskie pułki posługiwały się swastyką (na przykład pierwszy pułk artylerii motorowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 21:31, Radykał napisał:


> ale nie wydaje mi się, żeby nagle rzesze ludu rzuciły się do oglądania filmów dokumentalnych

> o symbolice indyjskiej
Indyjskiej? Swastyka znana była również w symbolice skandynawskiej, germańskiej, a nawet
słowiańskiej. Nie wiem po co odwoływać się do Indii

choćby i dlatego, że Indie to jedna z najstarszych cywilizacji i tam ten symbol pojawił się po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 16:28, Radykał napisał:


> Ci ludzie wyznają ideologie
> związane z nazizmem
Nie ma żadnej zasady, że skin to nazista. Jest wielu skinów przeciwnych chociażby socjalizmowi.


> i nie piszcie tu że nie każdy skin nie lubi czarnych bo to bzdury...
Bo to bzdury. SHARP - Skinheads Against Racial Prejudice.

> słuchają muzyki o takiej treści
Bo to fajna muzyka, hehe.

> oczywiście nie uważam
> iż każdy kto interesuje się nazizmem jest Skinem ale jeśli malowanie swastyki jest
"nielegalne"
Rzeczywiście, osoby malujące swastyki powinny być karane, ale z osobom, które na koszulkach
mają sierp i młot, czerwoną gwiazdę czy Che Guevarę nic się nie robi. Poza tym, swastyka
nie jest symbolem tylko nazizmu; wpisz sobie do Google hasło "swagra" albo "swarzyca".
Jest to związane z rodzimowierstwem.
Właśnie... Podtrzymując temat nazizmu i armi czerwonej... Zauwazyliscie ze o ile w grach(np. W call of duty) można grać Sowietami(któzy napadli na Polske) to Niemcami niemozna? Dziwne,nie?
> to ludzie którzy golą głowy i wyznają na ślepo ideologie Adolfa Hitlera powinni
zostać
> ukarani...
A ci, którzy nie wyznają ideologii Hitlera na ślepo?

> nie raz czytamy o ich "wybrykach" np. o stronie internetowej o której było
> kiedyś głośno w telewizji na której te grupy wstawiają informacje na temat swoich
ofiar
> i miejsc siedzib Monaru - ich potencjalnych ofiar... Zostawiam to do przemyślenia...,

> wam...
Proponuję zajrzeć na tę stronę i trochę poczytać. Jest tam dokładnie wyjaśnione w jakim
celu powstała. Nikt nie wstawia tam informacji na temat swoich ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować