Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Krakowie powstało Europejskie Centrum Gier!

95 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2008 o 18:04, flavee napisał:

Już nie mogę się doczekać momentu, w którym cały ten plan weźmie w łeb w dowolny sposób.
Bardzo na to liczę...


Wiesz co, ja też się nie mogę doczekać. Upadek tej inicjatywy na pewno bardzo podniesie prestiż Polski na światowym rynku gier.

Euro 2012 też chcesz, żeby nam odebrali? Chcesz, żeby rosły ceny benzyny? Czujesz się dzięki temu lepiej? Jeśli tak, to udaj się do lekarza pierwszego kontaktu albo zażyj Brain Freshener - tylko przed użyciem przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 21:24, Laska-z-Polski napisał:

Na początek darmowe kursy dla City Interactive u speców z CDP Red :P

Tak bardziej na serio : Mam szczerą nadzieję, że usłyszymy jeszcze o tym w przyszłości
;)


City Interactive powinno się nauczyć jak robić dobre niebudżetówki. A CDPR - jak przestać wpatrywać się w sukces Wiedźmina i brać się za tą nową, "tajemniczą" produkcję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cud, miód i orzeszki solone ;]
Jak to się szczęśliwie składa, że we wrześniu zaczynam edukację w Technikum Informatycznym :D
Będzie jakaś alternatywa w przyszłości :)

Ale jednej rzeczy do końca nie rozumiem. To jest tak, że po licencjacie idziesz dalej, zostajesz magistrem i dopieo do ECG czy ECG jest po licencjacie i tam kończy się studia magisterskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 17:41, Tokix napisał:

I w takiej Polsce ... - Obecność patriotów, nie pozwala mi rozwinąć do koca mojej myśli...
Ma powstać Europejskie Centrum Gier ?!
Taka wiad. nadawałaby się bardziej na prima aprilis...
Zbyt piękne by mogło być prawdziwe...a jednak...
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mam tylko nadzieje, że polskie zarządy nie będą do tego podchodzić, jak właśnie podchodzą
do Euro 2012...


I to w Krakowie. Może zrobią koło mojego domu;)
Najbardziej interesujące są chyba te studia podyplomowe. Z tego co wiem to informatyk po zwykłych studiach, nawet ukierunkowach na tworzenie aplikacji, prędzej napisałby kolejnego offisa niż przyzwoity silnik do gry. Teraz będzie można studiować owo "robienie gier" które tak rajcuje wszystkie dzieciaki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jestem pozytywnie zaskoczony!

Widać kurcze, że w Polsce rynek gamingu idzie ostro do przodu. Co raz więcej różnych akcji, festiwali, wydawcy chętniej wydają Edycje Kolekcjonerskie - jest o wiele lepiej. Pomysł na stworzenie tego Europejskiego Centrum Gier jest według mnie strzałem w dziesiątkę. Wreszcie osoby, które będą chciały oddać się w przyszłości tworzeniu gier będą mogły iść na uczelnie, która konkretnie będzie ich uczyła w tej branży. Cóż, mi pozostało jeszcze 5 lat do studiów i jestem już potencjalnym rekrutem do tej uczelni! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze - mamy tylu zdolnych informatyków, to wreszcie zamiast administrować sieciami będą mogli pokazać tym cieniasom z zachodu jak się gry robi (Polski Blizzard?) :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 18:55, SadraX napisał:

jestem zdania, że wykład "jak coś zrobić" nie natchnie mnie do stworzenia scenariusza
gry, której tytuł zapisywany będzie w podręcznikach historii. Do tego trzeba mieć wysmakowany,
oryginalny pomysł, a nie szablony. Dla programistów i grafików - ok, fajna sprawa, ale
moje ambicje są zupełnie inne... ;)


A tu się pozwolę nie zgodzić. Fabuła jako taka - tzn. ogólny zarys, w porządku - powinna być oryginalny, świeży itp. Ale napisanie składnego SCENARIUSZA do gry - to już zupełnie inna bajka. Jak to określił kiedyś ktoś z CDA (czyżby EGM?) - to zazwyczaj kilkaset zapisanych drobnym maczkiem stron maszynopisu. Wszystko musi być uporządkowane i przewidywać różne reakcje użytkowników. Napisanie takiego czegoś wymaga więc pewnego przeszkolenia, które mogłoby być zapewnione w ramach studiów na ECG.

Co do samej inicjatywy - wiadomo, super sprawa, cud miód fistaszki, wychodzimy z cienia itd. Ale już w 2009 r.? Zdążą tak szybko?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miła informacja. Szkoda tylko, że na razie będą dostępne jedynie studia podyplomowe uczące trudnej sztuki tworzenia gier. Tak czy siak, jeśli tylko dostanę się za rok na informatykę na AGH lub UJ, z chęcią po skończeniu studiów jeszcze się trochę dokształcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technikum informatyczne->Studia Informatyczne(jak się uda)-> podyplomowe projektowanie gier(jeśli to drugie się uda). Teraz nikt mi nie powie, że nie myślę o własnej przyszłości!!!!

Inicjatywa genialna. Życzę jej jak najlepiej. Oby się udało.

Ps. Ciekawe ilu jeszcze osobą czytających tego newsa przyszedł ten pomysł do głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 23:28, Pawciu45 napisał:

Technikum informatyczne->Studia Informatyczne(jak się uda)-> podyplomowe projektowanie
gier(jeśli to drugie się uda). Teraz nikt mi nie powie, że nie myślę o własnej przyszłości!!!!


Inicjatywa genialna. Życzę jej jak najlepiej. Oby się udało.

Ps. Ciekawe ilu jeszcze osobą czytających tego newsa przyszedł ten pomysł do głowy?


Hmm... ja jakoś nigdy nie myślałem o swojej przyszłości w kategoriach branży komputerowej. Mierzę w politykę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak oni skompletują kadrę dydaktyczną. w polsce nie ma wielu ludzi, którzy znaliby sie na robieniu gier. ci co sie znają angażują się w rożne projekty i raczej są mocno zapracowani, stąd wątpię by mieli czas na dydaktykę. bo jeśli zajęcia będą prowadzić ludzie, którzy w życiu nie zrobili żadnej gry, to trochę śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2008 o 21:54, Pershing92 napisał:

Ale jednej rzeczy do końca nie rozumiem. To jest tak, że po licencjacie idziesz dalej,
zostajesz magistrem i dopieo do ECG czy ECG jest po licencjacie i tam kończy się studia
magisterskie?


Po licencjacie musisz zdobyc dyplom magistra. Wówczas możesz ubiegać sie o przyjecie na studia podyplomowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 11:03, jaceloth napisał:

ciekawe jak oni skompletują kadrę dydaktyczną. w polsce nie ma wielu ludzi, którzy znaliby
sie na robieniu gier. ci co sie znają angażują się w rożne projekty i raczej są mocno
zapracowani, stąd wątpię by mieli czas na dydaktykę. bo jeśli zajęcia będą prowadzić
ludzie, którzy w życiu nie zrobili żadnej gry, to trochę śmieszne.


Ludzie z People Can Fly i CDP RED jako wykładowcy? Tomasz Bagiński nauczający grafiki 3D?... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować