Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Devil May Cry 4 na PC "piracone na potęgę"

182 postów w tym temacie

Pershing - sam mam wiele gier na PC, wszystkie oryginalne. Jeśli myślisz, że w środowisku PeCetowych graczy nie ma już ani jednego człowieka, który chce płacić (i robi to, kupując grę) twórcom za ich trud w tworzeniu danej produkcji, to jesteś w błędzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 09:03, Meykan napisał:

> A skąd Ty to wiesz ? Od kolegów z bloku ? ;)
Niestety tak:( Ciągli mi mówią "Ile ty wydajesz kasy na te gry?" tak jak każdego uczciwego
który na gry woli zapracować. No i ciągle się z tego śmieją ale ja się mogę pośmiać z
nich bo np. Jestem od nich bogatszy, mam ładne opakowania.
I oni wszyscy mają PeCety.

U siebie na podwórku mam jako jedyny konsole i teraz widać że tego mi zazdroszczą.
Tak więc nie pytałem ich bezpośrednio tylko sami się zdradzili i dzięki temu wiem że
non-stop z torrentów coś ściągają.

Tak więc wtedy zobaczyłem jak rynek PC upada przez takich bo wiem że takich jest więcej
i kupiłem konsole.


No to trza im przemówić do rozumu by przestali piracić, a nie stać i tylko się przyglądać :) ... ja bym nawet ich policją postraszył ;P

Co do samego DMC4 ... pograłem chwile w demo i jak dla mnie ten gatunek w ogóle nie powinien istnieć na PC''cie. Mam dziwne wrażenie że gra słabo się sprzedała z powodu małego zainteresowania tytułem, a twórcy ten wynik tłumaczą dużym spiraceniem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wyszła jakiś czas temu, każdy kto chciał zagrać już dawno ją kupił i przeszedł i zapomniał, na konsoli właśnie. A teraz wydają grę na PC i się dziwią że im słabo idzie... /facepalm. Zwłaszcza Capcom który olewa konwersje na PC ( za Metacritic - RE4 wersje konsolowe - 96 pkt, PC 76; DMC3 - PS2 87pkt , PC 66 - heh jak teraz sprawdziłem te wyniki nie sądziłem że jest aż tak źle). Sam raczej omijam konwersje gier z konsol, raz się naciąłem na Scarface (tragiczne sterowanie) i wystarczy.
Co do braku piractwa na konsolach... Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Każda konsola prędzej czy później zostanie złamana, i ciekawy jestem czy wtedy Wielcy Obrońcy Konsolowych Oryginałów wydadzą te 200 zł na oryginalną grę czy na.... modchipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 09:06, Darkstar181 napisał:

Jaasnne... szybko się zapomniało o ponad 200 tysięcy kontach xboxa 360 które posiadały
piracką wersję GTA IV, ech ?

To ty nie wiesz? Przecież M$ szybko zareagował i zbanował tych delikwentów. Przynajmniej większość.

Ale żeby nie było spamu. Zgadzam się z k13. Takie nawalanki jak DMC4 na PC w ogóle nie powinny mieć miejsca. Takie gry są bardziej stworzone dla konsol, ale na PC jak najbardziej mogą dalej wychodzić RPG i FPS w które na PC się gra dosyć przyjemnie.

An-ta-res
To może sobie popatrz na allegro. Tam nowe gierki na konsole chodzą w cenie gier PC sam tam kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez piratów na PC jest wydawanych coraz mniej dobrych gier, po prostu producenci nie chcą najpierw wydawać pieniędzy na produkcję gier na pecety, a później mieć straty finansowe z powodu piractwa. Dlatego wiele gier jest wydawanych tylko na konsole. Ja za Devil May Cry nie przepadam, ponieważ gra ta nie nadaje się na PC, w Devil may cry nawet nie jest wyjaśnione jak wykonywać combosy. Pozostanie jedynie kupienie konsoli i wydawanie ponad 200 zł na jedną grę ( ceny tych gier są takie wysokie ponieważ zyski z nich czerpiom także producenci konsol) co przy polskich zarobkach jest rzeczą niewozliwą. W gry typu Devil May Cry nadają się tylko na konsole, a na PC tylko jeśli ktoś gra padem, ale po co grać padem na komputerze skoro jest to o wiele fajniejsze na PS3 albo X360. Rokstar wydaj GTa 4 na PC!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to widze, troche inaczej. Jako, że słabo się sprzedaje (artykuł dotyczy raczej USA), to czynnikiem tego jest piractwo! ;)
Co do samej gry - kupiłem DMC3, wydałem na to kupe kasy, a teraz DMC4 nawet kijem przez szmate nie rusze. :(
@Kędziorus - gdzieś ty się uchował, że takie głupoty piszesz, pirat po to ściąga, by te 150 zł wydać na pierdoły a nie gry. "Mają sprzęt, który to uciągnie, ale nie mają kasy na gry. Dziwne..." - bo komputer kupuje tatuś, mamusia, dziadzio, babcia, wujek, ciocia (niepotrzebne skreślić) i reszta ich nie obchodzi. Skąd "przyszły" pirat ma mieć gry/ na gry, jak do nowego komputera ich nie dołączono - ściąga je!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

smiac mi sie chce z obroncow prawa, omfg gra na konsole kosztuje 200+ zl ... ten sam tytul na pieca kosztuje maks 100 ... wyjasnij mi - za co ja ku**** niby mam doplacad dodatkowa 100; /

i dziwic sie ze producenci przechodza na konsole, bo maja frajerow ktorzy za te same tytuly placa 2x wiecej siana (i jeszcze sie z tego ciesza)

dla mnie gry nie powinny kosztowac wiecej jak 50 zl (nawet miesiecznie ) bo nie pamietam gierki w ktora gralem ostatnio dluzej niz miesiac(pomijam CS''a i WoW''a do ktorych lubie wracac)

a jeszcze odnosnie tego ze gry coraz wieksze - kolego obudz sie mamy 2008 i czasy gdy 1Mb neo to byl luksus minely juz dawno ... prawde powiedziawszy licze na to ze gierki beda za jakis czas dostepne glownie z sieci (steam)- po choler mi te pudelka na szafkach - kurzy sie i zabiera miejsce


pozatym piractwo jest obrazem popularnosci gierki - duzo osob sciaga z sieci - duza popularnosc duza sprzedaz ... nikt mi nie wmowi ze piractwo obniza dochody firm ... bo z tego co wiem , jesli ktos nie mial by mozliwosci sciagniecia pirata to po prostu by tej gry i tak nie kupil ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Na konsole nie trzeba się niczym martwić.
> Jaasnne... szybko się zapomniało o ponad 200 tysięcy kontach xboxa 360 które posiadały
> piracką wersję GTA IV, ech ?
> Ja wiem że to nie taka skala jak w przypadku PC, ale mówić że na konsolach nie istnieje
> piractwo, to kłamać w żywe oczy.

W dzisiejszych czasach większość tych bardziej pożądanych gier ma "premierę na torrentach" i zawsze jest jakaś reakcja producenta na to zjawisko. Ot choćby nintendo, które zaczęło nieśmiało grozić palcem do producentów R4.
Masz rację, tylko tu chodzi o mentalność. Jakaś konkretna grupa ludzi zawsze będzie miała gry "na lewo". I nie ma co analizować różnych sieci p2p czy torrent i jakie jest natężenie ściągania danego tytułu, tylko przyjrzeć się listom sprzedaży. W tym przypadku konsole dokonują zbiorowego analnego gwałtu na pc jako platformie do gier. Gry na nie sprzedają się rewelacyjnie, czego nie można powiedzieć o pc. I w tym tkwi cały problem. Jakoś R* głośno nie komentował skali piractwa na konsolach. Bo niby po co? Co innego wzięty z newsa Capcom, czy Activision (o CoD4 ) wywlekając swoje żale niczym u Drzyzgi w tefałenie. Bo jak powszechnie wiadomo gry na pc są za darmo...
Może i trochę to podkolorowałem, ale póki co na pc pewniakiem są albo gry MMO (wymagające połączenia z serwerem) albo dalszy rozwój cyfrowej dystrybucji (Valve). i żeby zarobić cokolwiek na tym rynku trzeba iść w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo gierka została naprawdę dobrze przygotowana na PCta, Grałem w demko i chodź tego typu gry nie należą do mego ulubionego gatunku to fajnie się grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Asthariel..
W końcu zaczną prdoukować gry tylko na konsole a PC stanie sie narzędziem biórowym i do pracy.. W tedy deż producenci kart graficznych będą mogli pocałować się w dupke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2008 o 09:20, Meykan napisał:

Ale żeby nie było spamu. Zgadzam się z k13. Takie nawalanki jak DMC4 na PC w ogóle nie
powinny mieć miejsca. Takie gry są bardziej stworzone dla konsol, ale na PC jak najbardziej
mogą dalej wychodzić RPG i FPS w które na PC się gra dosyć przyjemnie.


Heh może jakby zmienili prace kamery na taką przyczepioną za plecami postaci i dodali urozmaicony system rozwoju naszego hero, to może zainteresowanie grą by wzrosło. Choć osobiście sądzę że gry bez porządnego multi mają naprawdę marne szanse na rynku PC''towym. Obawiam się że skończy się na tym że aby pograć na singlu, będzie trza się połączyć z serverem który będzie sprawdzał poprawność klucza i plików w folderze z grą ;P ( osobiście nie miał bym nic przeciwko takiemu rozwiązaniu ;P )

Rany ale głupoty zaczynam pisać ... chyba czas iść w końcu spać o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo zawsze było jest i będzie :( niestety . Co dużo mówić to jest po prostu bez sensu . Jeśli nie jesteśmy pewni co do tego czy gra nam się spodoba to czytamy recenzje w końcu po to są pisane . Możemy też ściągnąć demo . Gry PC trzymają się w cenach ok. 100zł raczej majątek to nie jest porównując z grami na konsole . Trudno już zbieram kasę na konsole . Szkoda tylko że uczciwi gracze PC na tym tracą :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić, bo Internet to taki wielki nieokiełznany pirat, a w ostateczności zwalanie na piratów tego, że gra się nie sprzedaje jest lekko przesadzone, gra się nie sprzedaje, bo Capcom nie pomyślał o większej promocji tejże gry na PC, słaba konwersja 3 części DmC również dołożyła tutaj swoje kilka groszy, na sprzedaż danego produktu dziś duży wpływ ma marketing. Wyżej przeczytałem, że na PC ściąga tą grę 8000 osób, a na XBOXa360 połowa mniej, i co z tego, to o niczym nie świadczy. Na świecie żyje i gra miliony osób i bardzo dużo z nich kupuje gry oryginalne, w Polsce również takowe się kupuje, dowodem jest choćby to, że taki sklep jak gram.pl gdyby nie kupowano gier, nie miał by prawa istnieć, bo nie byłby w stanie podołać prawom rynku - to chyba oczywiste. Ale jak ktoś w oczach ma tylko piratów, to już inna sprawa… po prostu jak grochem o ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój że zabezpieczenia tydzień wytrzymają. Jakoś stream potrafi sobie poradzić z piratami co nie? W HL2 bez neta i bez konta na streamie nie można było pograć :P . Wiem wiem zaraz będzie odzew że to też przerobili ale już w mniejszym stopniu dotknęło piractwo takiego HL2 w porównaniu z DMC4 no nie jak by chcieli to by dali radę. Kolejna sprawa nie uogólniajcie że WSZYSCY gracze PC są piratami, crackerami i ściągają wszystko z torrentów. Przyznaję jest spora grupa takich ludzi ale proszę tych co w cywilizowany sposób płacą za czyjąś pracę nie oczerniać. Na konsolach też piractwo się szerzy nie ważne czy PS 1-3 czy X-1-360 na każdej platformie do grania piractwo jest było i będzie jeszcze długo. Dopóty dopóki ludzie nie zmienią mentalności i się nie nauczą że praca innych też kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam grałem w DMC4 (pirata) od kolegi, ale dzięki temu jestem pewien, że kupię oryginała jak tylko pokaże się w sklepach. Bo jednak ostatnio większość gier które kupiłem potrafiłem przejść w 4-5 godzin i rzucić je gdzieś w kąt co było tylko wyrzuceniem kasy, ale przekonałem się co do DMC4 więc go na pewno kupię.

Meykan - Ja się cieszę z nawalenek na PC bo jakoś nie mam nigdy kasy by kupić sobie nextgena (a przy okazji najpierw muszę kupić sobie pożądne TV bo jakoś nie widzę sobie grania na 15 calowym kineskopie)

otnok - konwersja z nextgena na PC podobno nie jest tak kosztowna, co do DMC to nie wiem w jaką wersję grałeś bo ja potrafłem wejść w menu i sprawdzić kombosy, a Meykan napisał, że na allegro można kupić tanio gry na nexty (nowe jeszcze w foli). Gra na PC jest lepsza jeśli masz lepszy monitor od TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 09:41, Gizmomochu napisał:

Dopóty dopóki ludzie nie zmienią mentalności i się nie nauczą że praca
innych też kosztuje.


To nie tylko to: taki problem będzie istniał dopóki wydawcy i producenci nie zrozumieją że sprzedając np. grę za 120 PLN zarobią mniej niż gdyby sprzedawali za 50 PLN (mając co prawda na jednostkowym egzemplarzu mniejszy zyska ale per capita większy).

„Chciwość” wydawców nie opłaca im się – bo potem sami na tym cierpią i się skarzą że ludziska kupują piraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pozostaje się pochylić i odmówić modlitwę żałobną za tych wszystkich nieuczciwców. Niewątpliwie PC-ty przeżywają marazm nikt temu nie zaprzeczy. Nie brakuje malkontentów, skazujących PC na ostateczna porażkę. Coś w tym wszystkim śmierdzi jednak chciwością, jak przedmówca raczył zaznaczyć. Nie należy zapominać, że piractwo konsolowe w Polsce jest równie dobrze rozwinięte. Weźmy pierwszy lepszy xbox-owy tytuł - cena nie schodzi poniżej 200 PLN. Nie zapominaj strajker o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to jedynie PS3 jak dotąd nie złamano (może dlatego miało gorsze wyniki sprzedarzy niż Xbox 360...) a na innych platformach jest obecne piractwo i jeśli ktoś pisze że piraci to tylko na PC to się grubo myli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała prawda.
Ja angielską wersje zakupiłem, i czekam aż kurier przyjedzie (na polską za dużo by czekać).
No a akurat kumpel kilka domów dalej z torenta zasysał...
W ogóle nie wiem jak to jest, że skoro wszyscy znają adresy strony z torrentami, to czemu jakieś władze ich nie zablokują tj. uniemożliwią dostęp do ich korzystania.
No i jak zwykle uczciwość bardzo popłaca...: / Ja musze czekać jeszcze tydzień do ANGIELSKIEJ wersji (nie mówiąc już o polskiej), a kilka domów dalej, kolega za darmo już sobie w DMC gra...-_-
Bez sensu.

EDIT: A tak w ogóle to skąd oni biorą na torrenta to wszystko tyle przed premierą ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować