Zaloguj się, aby obserwować  
filip1-1

Walki pomiędzy Rosją a Gruzją!

605 postów w tym temacie

Tylko jest "mała" różnica pomiędzy Serbią a Gruzją. Serbii nikt nie zaatakował( mówię o inen państwo a nie zbutnowani mieszkańcy) a Gruzję tak. I to nie na terytorium Osetii czy Abchazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minister Spraw Zagranicznych Litwy poinformował, że będzie naciskał NATO w sprawie pomocy wojskowej dla Gruzji (nie chodzi tu o wojska pokojowe, tylko o regularną pomoc na froncie). Przyłączenie NATO to konfliktu może być bardzo zgubne, więc mam nadzieje, że ta prośba nie będzie spełniona. Popieram Gruzję, jednak ważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo Polski. I jeszcze ten za bardzo wychylający się Kaczyński. Wiem, że chce dobrze dla Gruzji, jednak Rosja rzeczywiście może się nam "odwdzięczyć" w jakiś sposób. I nie chodzi to o sposób militarny rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 10:53, kowboj3 napisał:

Minister Spraw Zagranicznych Litwy poinformował, że będzie naciskał NATO w sprawie pomocy
wojskowej dla Gruzji (nie chodzi tu o wojska pokojowe, tylko o regularną pomoc na froncie).
Przyłączenie NATO to konfliktu może być bardzo zgubne, więc mam nadzieje, że ta prośba
nie będzie spełniona. Popieram Gruzję, jednak ważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo
Polski. I jeszcze ten za bardzo wychylający się Kaczyński. Wiem, że chce dobrze dla Gruzji,
jednak Rosja rzeczywiście może się nam "odwdzięczyć" w jakiś sposób. I nie chodzi to
o sposób militarny rzecz jasna.

Z tego co wiem NATO nie może się w to wmieszać z jednego powodu Gruzja nie jest członkiem. ONZ też ma związane ręce ponieważ w ONZ jest Rosja. Polskie bezpieczeństwo jest w tej sprawie względne bo akurat ja się o gaz i ropę nie boje, mówię tu właśnie o militarnym względzie ponieważ jeśli nikt teraz nie zahamuje Rosji to oni sobie tak pójdą Gruzja, Ukraina, Litwa i Polska. Zresztą Ukraina już powiedziała że z Bazy wojskowej Rosji u nich żaden okręt na wojnę nie wypłynie a jeśli tak to na pewno do portu już nie powróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 10:50, Aragloin napisał:

Tylko jest "mała" różnica pomiędzy Serbią a Gruzją. Serbii nikt nie zaatakował( mówię
o inen państwo a nie zbutnowani mieszkańcy) a Gruzję tak. I to nie na terytorium Osetii
czy Abchazji.


no nie wiem... serbia w swoim panstwie zwalczala albanczykow co sie nato nie podobalo i bombardowalo serbie przez 3 miesiace, a teraz jak rosja chce sie przeciwstawic zwalczaniu osetii przez gruzje to nato potępia... tak to widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 11:07, EmperorKaligula napisał:

no nie wiem... serbia w swoim panstwie zwalczala albanczykow co sie nato nie podobalo
i bombardowalo serbie przez 3 miesiace, a teraz jak rosja chce sie przeciwstawic zwalczaniu
osetii przez gruzje to nato potępia... tak to widze.

Serbia w swoim państwie zwalczała Albańczyków, którzy chcieli doprowadzić do utworzenia autonomicznego państwa (tym samym Serbia straciła część swoich ziem). Na terenie Kosowa Albańczycy stanowili ok. 90% ludności, więc postanowili założyć tam swoje własne państwo. Państwa Europejskie się na to zgodziły. Teraz, gdy Osetia Południowa i Abchazja chcą zostać niepodległymi państwa te wszystkie kraje się na to nie zgadzają. Mimo że Abchazja i Osetia mają do tego na pewno większe prawo niż Kosowo i te albańskie dzikusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:16, Szperacz Robson napisał:

Koniec, Rosja kończy operację w Gruzji. No to już po wojnie.

Szkoda tylko, że dalej słychać niedaleko Tbilisi strzały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:17, Aragloin napisał:

Szkoda tylko, że dalej słychać niedaleko Tbilisi strzały...


1. Widać nic Ci nie wiadomo o interwencji NATO w Serbii, a takowa była.
2. Na razie wydano dopiero rozkaz, przecież żołnierze w środku potyczki nie rzucą broni i nie uciekną. Skończą wypełniać rozkazy, wycofają się, a potem załatwią Gruzję drogą niemilitarną. Trzeba tylko poczekać, bo koniec operacji wojskowej nie oznacza, że wszystko się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, czytałem teraz na onecie że Rosja niby podjęła decyzje o zaprzestaniu operacji, ale żądają rzeczy niemożliwych (przynajmniej według mnie) Gruzja miałaby rozbroić całą granicę z Osetią i Abhazją przecież to się kupy nie trzyma ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

A teraz coś o komunizmie :
Art. 13.
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Art. 256.
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Lecz i tak najważniejsza jest puenta tego, co czytamy na Wikipedii, czyli :
Organizacje typu Komunistyczna Partia Polski mogą jednak legalnie działać, gdyż w swoim programie nie odwołują się one do wskazanych w konstytucji totalitarnych praktyk, wodzowskiego modelu państwa, terroru itp. ale jedynie do haseł uspołecznienia środków produkcji, kontroli robotniczej itp. które same w sobie nie zawierają treści propagującej totalitaryzm.

Zastanów się więc, co mówisz i nie odpisuj mi, ok ? Nie mam ochoty na rozmawianie z antysemitą i nacjonalistą.

EDIT : Jeżeli Cię to interesuje, to ja widziałem naocznie działanie komunizmu. W Chinach i na Kubie. Nie wnikam, czy posiadasz podobne doświadczenie, lecz jeżeli nie - siedź cicho. Bo o tym ustroju pojęcia nie masz wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:24, Puszek Biały napisał:

Faktycznie, czytałem teraz na onecie że Rosja niby podjęła decyzje o zaprzestaniu operacji,
ale żądają rzeczy niemożliwych (przynajmniej według mnie) Gruzja miałaby rozbroić całą
granicę z Osetią i Abhazją przecież to się kupy nie trzyma ;/


Dokładnie.
Dla osób zainteresowany podaję link : http://wiadomosci.onet.pl/1805672,11,item.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 11:25, Probos napisał:

Nie odpisuj mi, ok ? Nie mam ochoty na rozmawianie z antysemitą i nacjonalistą.

Straszne. Więc ty mi nie odpisuj, mi nie przeszkadza odpowiadać na posty czerwonych.

Dnia 12.08.2008 o 11:25, Probos napisał:

Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności
narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub
z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia
wolności do lat 3.

A gdzie ja znieważyłem kogoś z powodu"jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości"? Co najwyżej ''znieważyłem'' Żydów żyjących w czasach PRL i wcześniej za ich sympatię do komunizmu... Tylko czy to w ogóle jest znieważenie? Czy Hitler poczułby się znieważony gdybym nazwał go narodowym socjalistą, a Niemców z okresu II wojny światowej nazistami? Myśl trochę.

Co do tej puenty to bardzo ciekawa. Szczególnie, że akurat prokuratura stara się o zamknięcie strony Lewica Bez Cenzury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO słowo "faszystowski" powinno zostać zastąpione przez "nazistowski". Bo używając w konstytucji i KK słowa "faszyzm" automatycznie skazujemy na więzienie wiekszosć polskich polityków (zwłaszcza tych, którzy liżą Amerykanom) :). Ale to tylko takie wtrącenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:34, Radykał napisał:

Straszne. Więc ty mi nie odpisuj, mi nie przeszkadza odpowiadać na posty czerwonych.


A jednak ciągle to robisz. Jakbyś nie wiedział, do bycia "czerwonym" dużo mi brakuje.

Dnia 12.08.2008 o 11:34, Radykał napisał:

A gdzie ja znieważyłem kogoś z powodu"jej przynależności narodowościowej, etnicznej,
rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości"? Co najwyżej ''znieważyłem''
Żydów żyjących w czasach PRL i wcześniej za ich sympatię do komunizmu... Tylko czy to
w ogóle jest znieważenie? Czy Hitler poczułby się znieważony gdybym nazwał go narodowym
socjalistą, a Niemców z okresu II wojny światowej nazistami? Myśl trochę.


Ależ nie obrażałeś tylko żydów.
"Idea komunizmu jest chorą ideą. Choć z pozoru może wydawać się kusząca to jak inaczej nazwać brak własności prywatnej i państwo kontrolujące wszystko?"

"Nie wiem jak można podniecać się żydo-komuną (vide post Probosa)... "

Wypowiadasz się o czasach, o których w ogóle nie masz pojęcia. Tak więc to zakończ, bo ludzie Twojego pokroju mnie śmieszą. ;] Robią manifestację po całej Polsce krzycząc "Precz z komuną !", a średnia ich wieku wynosi 18 lat...

Żydów wyśmiewasz za ich poparcie komunizmu, ale już o holocauście dokonamy przez Polaków nie wspominasz.

Dnia 12.08.2008 o 11:34, Radykał napisał:

Co do tej puenty to bardzo ciekawa. Szczególnie, że akurat prokuratura stara się o zamknięcie
strony Lewica Bez Cenzury.


Udowodnij.

hans olo - Niestety, nie mam żadnego wpływu na treść tego, co znajduje się w konstytucji. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh żałosne są te wojny...współczuję Gruzji ni c nie zawiniła a głupie ruskie oczywiście im sie nudzi i sobie napadły na Gruzję. Dobrze że nie ma(narazie) tej wojny bo prezydent Rosji(ten mały^^) ogłosił że koniec wojny w Gruzji(narazie koniec)

Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:50, Maciek2194 napisał:

Eh żałosne są te wojny...współczuję Gruzji ni c nie zawiniła a głupie ruskie oczywiście
im sie nudzi i sobie napadły na Gruzję.


Radzę zapoznać się z historię konfliktu, a nie podchodzić do tematu z takim olewającym stosunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którym wydaje sie, że to koniec wojny. Przypominam, że w Osetii mieszkają tysiące Gruzinów, a kilka miesięcy temu ponownie uruchomiono obóz koncentracyjny Chernokozovo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 11:45, Probos napisał:

A jednak ciągle to robisz. Jakbyś nie wiedział, do bycia "czerwonym" dużo mi brakuje.

Co ciągle jednak robię? Napisałem, że nie przeszkadza i dlatego odpowiadam. I nie brakuje ci dużo.

Dnia 12.08.2008 o 11:45, Probos napisał:

Ależ nie obrażałeś tylko żydów.
"Idea komunizmu jest chorą ideą. Choć z pozoru może wydawać się kusząca to jak inaczej
nazwać brak własności prywatnej i państwo kontrolujące wszystko?"

No i co w związku z tym? Takie mam zdanie na ten temat. Złamałem konstytucje?

Dnia 12.08.2008 o 11:45, Probos napisał:

"Nie wiem jak można podniecać się żydo-komuną (vide post Probosa)... "

Jak już udowodniłem pojęcie żydo-komuna nie jest niczym dziwnym. To nie ja to wymyśliłem, posługuje się nim chociażby Janusz Korwin-Mikke.

Dnia 12.08.2008 o 11:45, Probos napisał:

Wypowiadasz się o czasach, o których w ogóle nie masz pojęcia. Tak więc to zakończ, bo
ludzie Twojego pokroju mnie śmieszą. ;] Robią manifestację po całej Polsce krzycząc "Precz
z komuną !", a średnia ich wieku wynosi 18 lat...

Mam o nich pojęcie. Czytam, słucham, analizuje. Co z tego, że ich nie pamiętam? Ty wypowiadasz się tylko o rzeczach, w których bezpośrednio uczestniczyłeś?

Dnia 12.08.2008 o 11:45, Probos napisał:

Żydów wyśmiewasz za ich poparcie komunizmu, ale już o holocauście dokonamy przez Polaków
nie wspominasz.

Ile ty dzisiaj wypiłeś...? Holokauście robionym przez Polaków? Czy ty się dobrze czujesz? Polacy ratowali tych niewdzięcznych Żydów. Takich bzdur nie słyszałem od pojawienia się w księgarniach ostatniej książki Grossa.

Dnia 12.08.2008 o 11:45, Probos napisał:

Udowodnij.

Ale problem poszukać w Google...
http://tiny.pl/228s
http://tiny.pl/2286

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może to koniec jednak Rosjanie nie zgadzają się na odwrót sił wojskowych (które zajęły miasto Senaki i Poti) do Osetii Płd.
Miedwiediew zastrzegł także, że:"Akcja może zostać wznowiona w każdej chwili"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować