Zaloguj się, aby obserwować  
Lady_Vader

Turystyka - podróże małe i duże. Gdzie warto pojechać?

152 postów w tym temacie

Wątek ten jest poświęcony szeroko rozumianej turystyce. Zapraszam Was do pisania gdzie byliście i gdzie Wam się podobało. Oczywiście można pisać gdzie chcielibyście pojechać. Zachęcam Was też do recenzowania jakości usług biur turystycznych( czyli z którymi warto jechać a z którymi nie).


A więc zacznę od siebie. W zaszłym roku byłam z moim chłopakiem w Bułgarii. Korzystaliśmy z biura podróży o wdzięcznej nazwie "Wagabunda"(nazwa bardzo adekwatna do jakości świadczonych usług). O ile sam pobyt w Bułgarii wpominamy dobrze, to na usługi tego biura już się nigdy w życiu nie skuszę.
Czy warto pojechać do Bułgarii na letni wypoczynek? Warto chociaż by ze względu na klimat nad Morzem Czarnym i ceny. Właśnie ceny- wszystko tam jest tańsze średno 20-50% niz u nas. Dla przykładu: Obiad w restauracji- ok.20 zł. Bardzo tanie są używki(papierosy,alkohol). Niestety Bułgaria ma i wiele wad: Jest krajem bardzo biednym i zaniedbanym(to już Serbia po wieloletniej wojnie wygląda lepiej), panuje tu wszechobecny nieład(żeby nie powiedzieć syf). Duże miasta takie jak Burgas są przykładowym sztandaram architektury socjalistycznej w najgorszym jej wydaniu. Uwierzcie mi- Pałac kultury jest piękny prz tym co tam widziałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po takiej reklamie tego kraju upewniam się tylko, że trzeba jeszcze z kilka lat poczekać :) Tak samo jest z Albanią. Niektórzy zapaeńcy już tam byli. Warunki katasrtofalne, ale widoki, przyroda, morze, góry - Albańczycy jak będą mieli głowę na karku to mogą zrobić fortunę na tusrystyce, ale niestety jak na razie zero infrastruktury).

Ja osobiście "zakochałem" się w Chorwacji (Makarska, Baska Voda) i choć jest tam coraz drożej (ale wciąż na poziomie Polski) to widać, że kraj się rozwija (autostrady zacżeli budować chyba z 4 lata temu i już wszystkie skończyli - a u nas?? :/ chociaż to akurat podraża tylko koszt dojazdu, ale co tam). O klimacie i atrakcjach chyba nie ma co się rozpisywać wygoglować "chotwacja" i to wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakimś dziwnym trafem jeszcze granic Polski nie opuściłem, ale planuje. Planuje oczywiście tylko w celach turystycznych, nie uciekam z naszego kraju. Najbardziej chciałbym pojechać do Japonii i spojrzeć na szybki rozwój tamtejszej techniki. Na początek to zaplanował bym sobie wyjazd po sąsiedzku do Czech. W końcu nie rzuce się odrazu na samolot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja z chęcią bym podał pewien link... Ale po niedawnym zapytaniu okazało się, że jednak koliduje on z punktem regulaminu dotyczącym reklamowania... W związku z tym powiem tak - cudze chwalicie, swojego nie znacie. Inaczej mówiąc - Mazury. I latem i zimą, zawsze... Najpiękniejsze widoki na tapetach? Widzę je wszystkie za oknem, zachody słońca, wschody, wspaniałe jeziora, pagórki, lasy... Tylko gór jeszcze brakuje ;).

Ceny wynajmu w małych pensjonatach są zazwyczaj niskie. A w każdym razie zbyt niskie, jak na atrakcje, które oferują. Poza tym, w takowych pensjonatach zazwyczaj są dobrzy gospodarze (gość nie jest jednym z tysiąca, lecz zawsze kimś wyjątkowym) którzy dbają o to, by klienci czuli się "oki". W sklepach ceny produktów są takie, jak w każdym mieście, drogi czasami nieco odstawają od poziomu, ale w końcu wiadomo jak jest w naszym kraju.
Jako, że wyjeżdżając, wciąż pozostajemy w Polsce, to nie ma problemów z walutą i językiem.

Podsumowując, na Mazurach nia jest źle. Powiem więcej, jest coraz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 15:08, GeoT napisał:

Ja osobiście "zakochałem" się w Chorwacji (Makarska, Baska Voda) i choć jest tam coraz drożej
(ale wciąż na poziomie Polski) to widać, że kraj się rozwija (autostrady zacżeli budować chyba
z 4 lata temu i już wszystkie skończyli - a u nas?? :/ chociaż to akurat podraża tylko
koszt dojazdu, ale co tam). O klimacie i atrakcjach chyba nie ma co się rozpisywać wygoglować
"chotwacja" i to wystarczy :)


W zeszłym roku jedną z ofert jakie rozważaliśmy była właśnie Chorwacja (Makarska), chyba tydzień trwało zanim się zdecydowaliśmy. Co nas wtedy podkusiło że wybarliśmy Bułgarię tego nie wiem do dzisiaj ! No ale co się odwlecze to nie uciecze. A wym roku chciałaby pojechać do Włoch:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Polecam Włochy- same zalety poza cenami (chleb ok. 12 zł xD). Mówię o północnych Włochach, w południowych nie byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 16:13, Budo napisał:


Polecam Włochy- same zalety poza cenami (chleb ok. 12 zł xD). Mówię o północnych Włochach,
w południowych nie byłem.


Aha mały update- ceny alkoholu bardzo niskie- piwko jak u nas, a wino to taniocha (dobre, nie takie buzony ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Grecję.Byłem 2 razy i było po prostu extra.Raz na Riwierze Olimpijskiej i raz na wyspie Rodos.Bardzo ciepło, niezapomniane widoki (chodzi tu o historię) i wogóle są same plusy wyjazdu.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 15:36, Furrbacca napisał:

Podsumowując, na Mazurach nia jest źle. Powiem więcej, jest coraz lepiej...


Wszystko ładnie, pięknie ... a co z pogodą? Bo tego nikt nie zagwarantuję, a moje skojarzenia z Mazurami to, że pogoda jest ale w kratkę. Natomiast na Chorwacji pogoda murowana na 100%. Jeśli jeszcze gdzieś, kiedyś to tylko tam. Ale, ale Mazury też piękne i to potwierdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włochy - cudowne na letni wypoczynek, przebywałem w małym ośrodku w północno - zachodniej części, przy granicy z Francją. Ciepłe morze, lekko górzysty teren i palmy, życzliwi ludzie, bardzo dobra infrastruktura czy trzeba czegoś więcej? Oczywiście ceny są wyższe, więc trzeba się przygotować na duży wydatek - jednak z pewnością nie będziemy zawiedzeni :)

Czechy - Góry Stołowe, także piękne, doskonale można się tam zrelaksować i znajdują się stosunkowo blisko, jednak polecam noclegi po Polskiej stronie, zawsze napędzamy biznes w naszym rodzimym kraju :)

Londyn - no coż dla wielu marzenie, jednak uważam, że jest przereklamowany. Wszechobecny brud, wiele mieszających się kultur(konflikty, kradzieże). Zabytki nie są tak piękne, jak zawsze myślałem, jednak na osobie będącej tam pierwszy raz, mogą zrobić wrażenie... :)

Monaco - Cudowne na jednodniową wycieczkę bez noclegu(ceny są strasznie wysokie), miasto piękne, wiele miejsc do zwiedzania, wszechobecny ład i porządek(gdyby w Polsce można było zostawiać samochody z kluczykami w stacyjce...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skandynawia:)) Norwegia, Szwecja, to po prostu trzeba samemu zobaczyć. Warto tu także się udać, aby poznać całkiem inną kulturę. Ludzie są zamknięci w sobie, ale bardzo uczciwi i uczynni. Ceny odstraszają;) Szczególnie wyrobów alkoholowych, ale muszą być przecież jakieś minusy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 18:32, ferbi napisał:

Skandynawia:)) Norwegia, Szwecja, to po prostu trzeba samemu zobaczyć. Warto tu także się udać,
aby poznać całkiem inną kulturę. Ludzie są zamknięci w sobie, ale bardzo uczciwi i uczynni.
Ceny odstraszają;) Szczególnie wyrobów alkoholowych, ale muszą być przecież jakieś minusy:)


W Norwegii bywam regularnie od kilku lat i muszę przyznac że ten kraj jest zachwycający. Wspaniałe miejsce do osiedlenia się!. Co do ludzi to się nie zgodzę- Są bardzo otwarci!! Idąc na imprezę zawsze ktoś do ciebie dołaczy\ dosiądzie się. Są bardzo uczciwi i pomocni co czasem ociera się o naiwność( kiedyś Norwegowie zostawili mnie i znajomego na motorówce z całym inwentarzem- klucze w stacyjce,komórki, portfele- wszystko na wierzchu. pooszli nam kupić piwa- a poznaliśmy się 5 minut wcześniej)
Ale może to zależy od regionu- podobno ci z północy są rzeczywiście zamknięci w sobie- ja byłem na północy w Tonsberg i jakoś nie zauwazyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ja właśnie mocze nogi w zimnym norweskim fiordzie....no...moze niezupełnie po tak naprawdę siedzę pod miejską biblioteką w Tonsberg:DDD Nie ma co fajna ta Norwegia...ludzie jacyś tacy mili, wszyscy uśmiechają się do siebie i wogóle jest sympatycznie...tak...Polakom zdecydowanie brakuje empatii.


No cóż zwijam się bo na deszcz się zbierara i lapka mi zaleje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może zareklamuję Słowację, a konkretnie ich część Tatr;) Zacznijmy może od najważniejszych spraw: finanse:P Nie wiem jak wyglądają ceny zakwaterowania, ale sumy wydawane na wyżywienie są kosmicznie niskie;) Za przykład niech posłuży schronisko pod Boriszowem. Jest ono zlokalizowane na wysokości 1300m. n.p.m. Nie ma żadnego kontaktu z światem zewnętrzym. Jedzenie dostarczają tam TOPR''owcy wnoszący całe zapasy na własnych plecach:P I teraz najlepsze: butelka herbaty (Neste Tea) która w moim osiedlowym sklepie kosztuje 2 zł 30 gr. tam można dostać za 29 koron (ok. 2zł 90 gr:P) Słowacja bardzo dobrze wykorzystuje fundusze UE. Ostatnio zaroiło się tam od kampingów. A wiadomo, że to ciągnie za sobą wzrost konkurencji czyli zysk klienta;) Nie będę opisywał widoków bo tego się zrobić nie da:P Jeżeli ktoś wybiera się na Słowację to Borisow, Raketow, Dumbier i Chopok to szczyty które trzeba zdobyć. Zostaje jeszcze Gerlach, ale tam trzeba wynająć przewodnika. Zabiera on 5 osób i wtedy wychodzi to 200 zł na łebka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie bym pojechał do Francji do paryża i nad Loarę do tych ślicznych zamków, pozatym do Holandii i Belgii. Interesują mnie bardzo Stany Zjednoczone i Brazylia ale narazie nie mam kasy by zwiedzic te piekne kraje i powydawać troszke dolarów:) Polecam każdemu Polską bo jest piękna, a wspomniałem tutaj o naszym pięknym kraju gdyż często zapominamy, że u nas też jest pięknie i są miejsca warte zobaczenia:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czytam o waszych wojazach i sie zastanawiam skad Wy na to kase bierzecie? Ja przez wakacje moge sobie pozwolic czasem na wypad nad Baltyk na kilka dni i to powaznie nadszarpuje moj budzet :) O zagranicy nie wspominam :P Moim marzeniem jest Hiszpania, zreszta ucze sie juz jezyka - zamierzam tam mieszkac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Spływ jest piękny. Płynąłem 3 razy. Raz w pełnym słońcu (gorąco! :P), za drugim razem przy pogodzie umiarkowanej. I przyznam, że drugi spływ był najlepszy. O trzecim lepiej nie wspominać, bo było oberwanie chmury i każdy dostał garneczek i musiał przebierać rękoma wylewając wodę ze środka :)

A tak ogólnie trasa spływu jest bardzo ciekawe. Świetne formy skalne, piękny widok na Trzy Korony. Tylko to wszystko ma jedną wadę. Wysoka cena jak na Polskie realia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak - 39 zł do Szczawnicy, a 49 - Krościenko...Szkoda, że tak drogo. Ale jest drugi spływ - Popradem -( Piwniczna - Rytro) jest tańszy i tez ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować