Zaloguj się, aby obserwować  
MLODY2K6

FUEL - Czyli nowa gra Codemasters (temat ogólny)

817 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2009 o 20:06, Kapas napisał:

> Można po przejściu gry dalej sobie jeździć? Pozbierać Vista Pointy i kolory do
aut czy
> challenges dokończyć?

Oczywiście, że tak..

Dziś dodali Fuela do Xfire ... wreszcie.. ale teraz muszę sobie w nim dobić brakujące
30 h gry O_O pewnie zostawie pare razy grę na noc włączoną...


30h gry? A po co...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 20:06, Kapas napisał:

>


Tja..akurat dodali go na xfire jak mi sie znudził...bo nie będę na najwyższym poziomie przechodził wyścigów, bo mi 11 gwiazdek brakuje...a wszystkie wyścigi na 2 gwiazdki robie...porąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 20:35, Falkoner napisał:

30h gry? A po co...?

Używasz xfire?
Jeśli nie, to zacznij. Będziesz wiedział ;P
PS. Ale ci wyjaśnię. Frajda z bicia godzin jest niesamowita.
Szkoda, że nie można gadac podczas gry w FUEL i robić skrinów. Pewnie to poprawią niedługo, nie mniej błąd wciąż jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ostatnio demo ale mam problem ze sterowaniem kierownicą,nie mogę jej ustawić.Cokolwiek bym nie zrobił np. obrót kierownicą czy wcisną pedał pojawia się " Joystick 0-Axis Y+".Nie potrafię sobie z tym dać rady.Może ktoś coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 21:55, calwert napisał:

Ściągnąłem ostatnio demo ale mam problem ze sterowaniem kierownicą,nie mogę jej ustawić.Cokolwiek
bym nie zrobił np. obrót kierownicą czy wcisną pedał pojawia się " Joystick 0-Axis Y+".Nie
potrafię sobie z tym dać rady.Może ktoś coś doradzić?

Za bardzo ci nie poradzę, ale mogę w inny sposób - nie graj na kierownicy. Na prawdę, na klawie/padzie gra się o niebo lepiej. Kierownicę zachowaj do GRiD, DiRT czy TDU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 22:28, necron1501 napisał:

Się zastanawiam czy go kupić w Empiku jest za 120zł więc tak nad tym myślę. Czy warto?


Jeśli brać pod uwagę listę Twoich gier na GSie (tzn. nie jesteś miłośnikiem samochodówek, jakie by nie były) to NIE polecam jej kupna. Jest wiele innych zręcznościówek o niebo lepszych i tańszych. Lepiej zachować kasę choćby na DIRTa 2. Fuel jest zaiste grą średnią/dobrą, ale w porównaniu do GRIDa czy TDU to dzielą ją lata świetlne (na minus, ofkorz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2009 o 22:38, Agntx napisał:

Jeśli brać pod uwagę listę Twoich gier na GSie (tzn. nie jesteś miłośnikiem samochodówek,
jakie by nie były) to NIE polecam jej kupna. Jest wiele innych zręcznościówek
o niebo lepszych i tańszych. Lepiej zachować kasę choćby na DIRTa 2. Fuel jest zaiste
grą średnią/dobrą, ale w porównaniu do GRIDa czy TDU to dzielą ją lata świetlne (na minus,
ofkorz).


Co do gs jest on troszkę przestarzały nie zmieniałem go prawie od roku :P Ale ok rozważę ściągam demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 22:28, necron1501 napisał:

Się zastanawiam czy go kupić w Empiku jest za 120zł więc tak nad tym myślę. Czy warto?


poczekaj z miesiąc/dwa i na allegro będzie to chodzilo po jakieś 60zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 20:44, Ecko09 napisał:

Tja..akurat dodali go na xfire jak mi sie znudził...bo nie będę na najwyższym poziomie
przechodził wyścigów, bo mi 11 gwiazdek brakuje...a wszystkie wyścigi na 2 gwiazdki robie...porąbane.


A ja tam się nie szczypałem i wszystko od razu na 3 gwiazdki robiłem. No i właśnie ostatni wyścig w śnieżycy przejechałem. Było dużo o wiele trudniejszych po drodzę, za pierwszym razem go skończyłem. Wygrałem z przewagą 600m, a w środku wyścigu miałem stratę 300 m. Dobrze że restartu nie brałem hihi. Czas gry, 23,5 godziny. Kilometrów na liczniku 2100 chyba, ale ile jeszcze przede mną:))) A frapsa mi dalej głosu nie nagrywa. A jak jest z xfire?? Da się coś nim nagrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Xfire można normalnie nagrywać filmy kombinacją Scroll Lock + V domyślnie. Ale w Fuelu to raczej nie wypali, bo jeszcze chyba nie ma in-game''u.

Porcja screenów na dokładkę:

20090717085208

20090717085309

20090717085454

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 08:54, Cubstone napisał:

Tak, Xfire można normalnie nagrywać filmy kombinacją Scroll Lock + V domyślnie. Ale w
Fuelu to raczej nie wypali, bo jeszcze chyba nie ma in-game''u.

Porcja screenów na dokładkę:


Teraz kiedy dodali FUEL''a do xfire wszystkie opcje są dostępne, można nagrywać filmiki oraz robić screenshoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 10:24, Cubstone napisał:

Niestety nie. Mi nalicza godziny, ale nie mam w ogóle in''game''u, czyli nie mogę nawet
rozmawiać przez Xfire nie minimalizując gry.


Jeśli nie masz xfire in-game w tej grze, to zrób coś takiego:

Przede wszystkim, najpierw całkowicie wyłącz xfire. Potem idź do folderu w którym zainstalowany jest Xfire, otwórz plik xfire_games.ini np. notatnikiem i "zjedź" na sam koniec. Znajdziesz tam takie coś:

[5876]
LongName=Fuel
ShortName=fuel
LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\FUEL\GamePath
LauncherExe=GameSetup.exe
DetectExe=FUEL.exe
Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%

Teraz pozostaje ten wpis lekko zmodyfikować, żeby wyglądało to o tak:

[5876]
LongName=Fuel
ShortName=fuel
LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\FUEL\GamePath
LauncherExe=GameSetup.exe
DetectExe=FUEL.exe
Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
InGameRenderer=D3D9
InGameFlags=USE_PRESENT|ENABLE_MOUSE|DISABLE_RELEASE

Jak łatwo można zauważyć, całość opiera się jedynie na dodaniu dwóch dodatkowych linijek. Po modyfikacji plik oczywiście zapisujemy, i voila, mamy xfire in-game :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki stary, in-game już działa :)


A co do samej gry, to mógłbym się przyczepić jeszcze do słabego modelu uszkodzeń, niemożności rozwalania małych drzewek (np. jak lecimy z dużą prędkością, uderzamy w sam czubek małego drzewka, a to ani drgnie i chwilę później auto do wymiany) i braku lepszego wykorzystania ramp i kontroli tricków. Ale z Fuelem jest jak z TDU: mimo błędów i tak wszystko wybaczamy, a później w ogóle nie dostrzega się pewnych spraw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 23:04, Citkowsky napisał:

> Się zastanawiam czy go kupić w Empiku jest za 120zł więc tak nad tym myślę. Czy
warto?

poczekaj z miesiąc/dwa i na allegro będzie to chodziło po jakieś 60zł:)


Rzeczywiście poczekam, zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 11:29, necron1501 napisał:

Rzeczywiście poczekam, zobaczę.

Jedna rada - ta gra jest tylko i wyłącznie dla fanów samochodówek. Nie ma ani świetnych wyścigów, ani świetnych wyzwań... za to musisz docenić duży i ładny teren, piękne widoczki, satysfakcję z wjechania na jakąś ładną górkę, z której jest śliczny widok i system jazdy - choć ten to już kwestia gustu. Mnie bardzo przypadł - jest podobny do tego z DiRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje coś takiego jak chat w swobodnej jeździe online? Próbowałem go namierzyć, lecz bez skutku. Jak w takim razie mam się porozumiewać z innymi graczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować