Zaloguj się, aby obserwować  
MLODY2K6

FUEL - Czyli nowa gra Codemasters (temat ogólny)

817 postów w tym temacie

ja jestem w 4 i jeszcze nie spotkałem. A co do "Tuningowania" w menu to chyba wolę taką opcję, przy tak dużym świecie mogło by irytować gdyby trzeba było jechać do jakiegoś garażu by zmienić pojazd który Ci nie pasuje (ja uwielbiam motory w tej grze i tylko nimi zwiedzam świat w jeździe swobodnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 01:05, Ecko09 napisał:

W którym regionie z kolei zaczynają się pojawiać wyścigi z tornadami? Przed chwilą odblokowałem
3 region.


Ja taki spotkałem w 4 bodaj... ale mówie wam to nie jest nic specjalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie byłem na pierwszym wyścigu z udziałem tornada (piąty region) i jedyne co mogę powiedzieć na ten temat to że po 3 razie gdy koleś wyprzedził mnie ( nie że go goniłem a to tylko przez to że cała ta tromba zasłania ostatni zakręt więc źle w niego wszedłem) o 5 metrów przed metą wyłączyłem grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tornado mi się jeszcze nie trafiło, a wczoraj się pomyliłem. 300km to ja miałem samych wyścigów.

Nie rozumiem po jaką cholerę te wszystkie ciężarówki tam jeżdżą. Ja wiem że to tylko gra i w dodatku arcadówka z równo poukładanymi beczkami paliwa gdzie niegdzie;p, ale sensu się to nie trzyma żadnego... Żeby one jeszcze coś woziły, a tak jeżdża na pusto wypalając paliwo!?!? Na szczęście nie ma to żadnego wpływu na grę, tylko takie głupie jest.
Jeszcze jedno. Na drugim regionie próbowałem wygrać wyścig gorszym motorkiem na największym stopniu trudności no i mi sie nie udało. W sumie normalna rzecz, ale... Choćbym nie wiem jak dobrze jechał i mając nawet 100m przewagi na ostatnim check poincie, ani razu nie dojechałem nawet trzeci. Ostatni odcinek zawodnicy komputerowi musieli jechać z 200 na godzinę, bo tak szybko mnie mijali... Co innego gdybym nie mógł ich dogonić ani wyprzedzić, wszystko byłoby cacy, a tak się trochę wkurzyłem. Po kupnie lepszego crosa wygrałem za pierwszym razem, no w końcu znałem juz tą trasę prawie na pamięć;p
Poza tym nie mam żadnych zarzutów:))) a wręcz jestem pod wrażeniem ogromu tego wszystkiego:D A szczególnie podoba mi się jazda bez checkpointów, z punktu do punktu i 130 km/h przez las, między drzewami!!!!!! YEAH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero od dziś jestem bywalcem w świecie gry FUEL ;) Co mogę powiedzieć - gra wygląda fenomenalnie, nareszcie prawdziwy HDR (w lesie mało gały nie wyskoczą!), mało bloomów (GRID aż się świecił :P ) a wyjazd na vista point i obejrzenie krajobrazu to rarytas ;) Ciekawi mnie, jak budowano tak rozległy świat. No i wielkim plusem są malutkie wymagania, przez co ja na swoim leciwym sprzęcie mam 40-50 klatek na absolutnie najwyższych detalach (do tego AAx4, AFx8).

A dlaczego zacząłem od grafy? Bo to chyba najlepszy punkt tej gry. Niestety, model jazdy jest taki sobie, przeciwnicy robią dziwne cuda (kolega wyżej o tym pisze), brak jest w ogóle jakiegoś sensu wygrywania - nie można było dorobić fabuły do takiego świata albo choćby opisów, co się z tym całym światem stało? Obawiam się też, że gra szybko się znudzi, bo jest wielka, a z tego powodu wtórna - bo przecież tysięcy pomysłów na wyścigi programiści nie mieli. Martwią mnie też te tornada - mam nadzieję, że jest jeszcze jakiś ficzer, którego programiści nie pokazywali :) Ogólnie świat i otoczka nijaka.
Możliwość zmiany auta w dowolnej chwili to ogromna zaleta. Do tego parę zabaw przy postaci i kolorowaniu blachy.

Szybko podsumowując: FUEL jako ''free ride'' sprawdza się wyśmienicie (to podobało mi się w Motorm4x), ale jako rozbudowana gra wyścigowa, którą miałbym przejść? Nie. I nie tego oczekiwałem po tej grze. Ale zawsze to więcej gamescore''u na koncie :P

Takie pytanka do posiadaczy:
1. Co się robi w multi? Ja ten tryb zawsze na koniec zostawiam.
2. Wam też pełne 5.1 w głośnikach nie działa? Tj. odzywają się tylko dwa przednie, zaś na pozostałych jest jedynie pogłos (mam X-Fi). Szkoda, bo przynajmniej bym wiedział, że ktoś mnie z tyłu chce wyprzedzać (ech ten brak lusterka wstecznego...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 18:18, Agntx napisał:


1. Co się robi w multi? Ja ten tryb zawsze na koniec zostawiam.


Na multi można z kumplami pojeździć we free ride lub ścigać się na serwerach zwykłych bądź rankingowych. IMO multi jest fajne, dziś przejechałem z kumplem w online free ride jakieś 100 km ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 17:30, AdamSloma napisał:

Tornado mi się jeszcze nie trafiło, a wczoraj się pomyliłem. 300km to ja miałem samych
wyścigów.

Nie rozumiem po jaką cholerę te wszystkie ciężarówki tam jeżdżą. Ja wiem że to tylko
gra i w dodatku arcadówka z równo poukładanymi beczkami paliwa gdzie niegdzie;p, ale
sensu się to nie trzyma żadnego... Żeby one jeszcze coś woziły, a tak jeżdża na pusto
wypalając paliwo!?!? Na szczęście nie ma to żadnego wpływu na grę, tylko takie głupie
jest.



Nie jest głupie. Założę się, że jakby ich w ogóle nie było, narzekałbyś na "pustość" świata... Ja sobie to tłumaczę jako transport części do maszyn, albo wojskowy transport żywności dla ludzi dotkniętych przez kataklizmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 18:18, Agntx napisał:

;) Ciekawi mnie, jak budowano tak rozległy świat. No i wielkim plusem są malutkie wymagania,


Obawiam się, że wbrew zapewnieniom twórców świat był częściowo tworzony metodą kopiuj wklej. Strefy się powtarzają, np połamane drzewa i takie palące się są w większości stref, niektóre farmy i domy są identyczne i nawet rampy są kopiowane żywcem. Jednak udało się uniknąć monotonni, bo widać, że w niektórych miejscach strefy są bardzo różne pomiędzy sobą i za to twórcą należy się świat.

Ale przydała by się o wiele większa różnorodność w stawianych przed nami wyzwaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już to napisał, ale na Xbox Marketplace pojawiło się demko Fuel. Zassę i również zamieszczę wrażenia, a do gry jestem nastawiony dość sceptycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 20:33, Falkoner napisał:

Nie jest głupie. Założę się, że jakby ich w ogóle nie było, narzekałbyś na "pustość"
świata... Ja sobie to tłumaczę jako transport części do maszyn, albo wojskowy transport
żywności dla ludzi dotkniętych przez kataklizmy...


Z tym że one jeżdżą puste... bez ładunku, bez naczep, po prostu biją kilometry i robią sztuczny tłok. A pustość świata niestety jest i z nimi. To prawda że bez niech to byłby całkowicie wymarły świat, bo ruchu oprócz nich nie uświadczysz żadnego. Tyle zieleni w okół (no czasem płonące "wiecznym ogniem" drzewa;p) i żadnego zwierzątka do przejechania;ppp Ludzi tam nie ma, bo się wynieśli, ale ruin po nich to też powinno być dosyć sporo. Taki wyścig po ruinach wielkiego miasta też byłby czymś fajnym:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze nie oceniał czego nie ma w terenie gry do czasu aż odkryję całą mapę;) Z tego co się orientuję to masz tyle postępu co ja mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się odblokować wszystkie 74 z 74 dostępnych pojazdów w grze (dziwne bo na pudełku jest napisane 75,być może jeden jest dostępny po ukończeniu wszystkiego co tylko możliwe:P).Dwa ostatnie? do schwytania w obszarze Rainier Peak :Poduszkowiec i coś podobnego do Volkswagena "Ogórka" (screen 5).No i nareszcie dzięki poduszkowcowi można dotrzeć do miasta na wodzie ;) ,a tak swoją drogą zajebiście jest poszaleć na wodzie:)

20090713091738

20090713091755

20090713091819

20090713091901

20090713091927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 09:40, gostfejskila napisał:

Wreszcie udało się odblokować wszystkie 74 z 74 dostępnych pojazdów w grze (dziwne
bo na pudełku jest napisane 75,być może jeden jest dostępny po ukończeniu wszystkiego


A próbowałeś tego??

Kod Działanie
18041851 Odblokowuje pojazd Warrior


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 09:47, gostfejskila napisał:

Nie próbowałem ale wypróbuje.Możesz dać screen tego pojazdu?


Niestety teraz nie mogę, wcześniej ty sprawdzisz niż ja będę miał czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 09:58, Jedimax napisał:

> Nie próbowałem ale wypróbuje.Możesz dać screen tego pojazdu?

Niestety teraz nie mogę, wcześniej ty sprawdzisz niż ja będę miał czas :D

No nie wiem. Jestem w pracy ;) i nie mam takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując internet znalazłem takie oto bonusowe kody:
1.The Warrior Buggy- 18041851
2.Road Addict Jacket- 20061977
3.Camo Army Helmet- 48992519
4.Speed Angel Shorts & Boots- 91031985
5.The Mudhog Lighting Bolt Liveries- 17121973
6.The Sludgeray Butterfly Liveries- 18021974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym skrinom otworzyła mi się paszcza i wyleciały gały. Wow. Ty już odblokowałeś wszystkie pojazdy, ja zamawiając 2 lipca grę jeszcze jej nie otrzymałem... ponoć dzisiaj mają wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować