Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spore'y bojkot Spore na Amazonie

90 postów w tym temacie

EA gratuluję ceny i genialnego pomysłu na zabezpieczenie gry... Jestem pewny, że ludzie rzucą się do sklepów by wydać +/- 150zł by dostać w twarz od producenta... Taaaaak piraci to złodzieje, piraci to przestępcy, a uczciwi gracze to frajerzy... Smutne ale prawdziwe, bo tak się nas traktuje... Nie dość, że płacę za coś co, używając eufemizmu, utrudnia mi życie (przecież za zabezpieczenie producent płaci jego właścicielowi "działkę"), nie dość, że jestem traktowany jak potencjalny złodziej, to jeszcze piraci śmieją się mi w twarz, bo co by nie mówić w KAŻDĄ grę da się zagrać w wersji "alternatywnej do oryginału"... Płać i płacz drogi graczu - tylko do tego masz prawo.

P.S. Dla tych, dla których gra jest za krótka - nie martwicie się - na pewno producent ma już dawno przygotowany materiał, którego nie umieścił w grze... Dlaczego? A po co, skoro za trzy miesiące można wydać dodatek i sprzedać go po okazyjnej cenie? (przy takiej cenie podstawki strach się bać ile będzie on kosztował)... A o to, że do Świąt będzie zapowiedziany takowy mogę się założyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież te zabezpieczenia nic nie dają. I tak je łamią, a legalni nabywcy muszą cierpieć. Rzeczywiście coś tu jest nie tak. Zabezpieczenia typu "można zainstalować tylko X razy" są kompletnie chore. To jak płacę za tylko dwie instalki, to może gra powinna być tańsza? A jak za więcej instalek, to odpowiednio droższa. O! Już wiem! Niech cena gry wynosi wartość gry + 5 dolarów od każdej możliwej instalacji! 10 możliwych instalacji = 50 dolarów! Tak, to by ich zadowoliło, założę się!

Wiadomo, że twórcy/wydawcy chcą zabezpieczać swoje gry, by dbać o interes, i słusznie, ale panie i panowie - nie tędy droga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem że nie ma sensu grać dalej lepiej zapomnieć o grze Pozostanie to dla mnie przereklamowana kaszaną roku chociaz musze przyznac ze jest kilka fajnych patentow ktore zostaly zle uzyte :P
btw. ciekawe czy pierwsze dostaki to bedzie Spore: Podbij kuchnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

phi... zawsze tak jest, że im lepsze i wymyślniejsze zabezpieczenia, tym większa różnica w komforcie grania pomiędzy piratami a uczciwymi użytkownikami. z tym, że akurat to piraci mają łatwiej...
no ale cóż - jak się nie patrzy na Wielki Lament, Płacz i Zgrzytanie Zębów, które powstały przy premierach Bioshocka i Mass Efect, to efekt jest, jkaki widać...
A ceny gier od EA (oraz jakość większości z nich) to temat na osobne narzekanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 13:41, Biohazart napisał:

Po wyjsciu ze sklepu cos mnie tknelo i spojzalem na front opakowania...dolny lewy róg...myślałem
,że mnie trafi... a teraz do całości dochodzi tylko potrójne zainstalowanie O_o czyli
BROŃ swój komp przed FORMATEM...
lipa jak nic


Haha akurat formatem jesli dziala jak w ME to kazda zmiana konfiguracji komputera jest liczona jako jedna aktywacja :D

A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to , ze chodzi o wy.... uzytkownikow kupujacych gre z drugiej reki. Wydawcy dobrze wiedza , ze od wiekszosci piratow i tak nigdy nie zobaczyliby nawet dolara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jakis nonsens napisaliscie w tym artykule co do Bioshock''a. Po pierwsze napewno nie 2 razy, 3 lub 4 o ile dobre pamietam, po drugie chodzilo o nie o instalacje ale zmiany konfiguracji sprzetowej komputera, po trzecie zostalo to zniesione jakies 3 miesiace temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho, to się porobiło.

Na Amazonie były już różne akcje, ale i ta wydaje się ciekawa. Taki bunt osób, które zamówiły Spore jest chyba uzasadniony - owszem, te zabezpieczenia antypirackie może i coś dają, ale jednak możliwość tylko trzykrotnego zainstalowania gry na komputerze jest skandaliczna. Dajmy na to - instaluje, pogram, a tu nagle coś dzieje mi się z komputerem - bach, trzeba od nowa instalować. Zostały jeszcze tylko 2 szanse. Pada mi dysk, kupuje nowy - zostaje jedna. Oj, trochę jest to głupie. No ale cóż, tak już niestety dzisiaj jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak tak być nie powinno. Jeśli jednak firma oferuje takie warunki, niech to zaznaczy na pudełku. Ludzie zamawiając, nie byli świadomi ograniczeń. To jest oszustwo i kradzież ich pieniędzy. Przecież nikt z nich nie kupował jakiejś 3 instalacyjnej wersji. Moje pieniądze, nie będą wspierać chorej polityki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to teraz mamy do czynienia nie tylko z zabezpieczeniami, z którymi i tak radzą sobie piraci, ale i zabezpieczaniami które naparwdę wkurzają nabywców. I trudno się temu dziwić.
Ja na ich miejscu zaczął bym od petycji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby to spoko że walczą z piractwem. Ale ja uważam że jak ktoś wydaje kasę na oryginalną grę to mu się należy pewna swoboda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy Simsach 3 płyta rozpuści się po 24 godzinach od wyjęcia z opakowania, a do gry będzie potrzebna ;) Od zawsze gry można było instalować ile razy się chciało, ale ostatnio wydawcy przesadzili z zabezpieczeniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze popieram w całej rozciągłości! Sam nie kupuje gier z tym zabezpieczeniem, ponieważ niepodobna mi się, że wydając pieniądze na oryginał jestem traktowany jak złodziej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja nie akcja. Po prostu gra (z tymi zabezpieczeniami) zasługuje na taką ocenę, więc użytkownicy Amazona wystawiają ocenę zgodnie z własnym sumieniem a nie jakąś akcją czy zorganizowanym bojkotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować