Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Batman: Arkham Asylum - temat ogólny

1949 postów w tym temacie

Czy wy też myśleliście, że wam PC się zaciął jak był

Spoiler

ten komentarz "Widział ktoś wczoraj mecz?" , później takie kreski kolorowe na ekranie i filmik, jak Joker jest za kółkiem Batmobilu i ma Batmana za więźnia

? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 23:45, Carlossio napisał:

Czy wy też myśleliście, że wam PC się zaciął jak był

Spoiler

ten komentarz "Widział ktoś wczoraj
mecz?" , później takie kreski kolorowe na ekranie i filmik, jak Joker jest za kółkiem
Batmobilu i ma Batmana za więźnia

? :D


Miałem wrażenie że zaczęła mi się grafa przegrzewać, ale dobrze, że doczekałem do pokazania filmiku bo po początku to myślałem, że gra zrobiła restart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 23:47, Nufiko napisał:

Miałem wrażenie że zaczęła mi się grafa przegrzewać, ale dobrze, że doczekałem do pokazania
filmiku bo po początku to myślałem, że gra zrobiła restart.

No ja też, super to zrobili.

btw. "Oglądał ktoś wczoraj mecz?" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 23:45, Carlossio napisał:

Czy wy też myśleliście, że wam PC się zaciął jak był

Spoiler

ten komentarz "Widział ktoś wczoraj
mecz?" , później takie kreski kolorowe na ekranie i filmik, jak Joker jest za kółkiem
Batmobilu i ma Batmana za więźnia

? :D

Ja w tym momencie spanikowałem i myślałem, że mi się monitor rozwalił :P Swoją drogą bardzo dobra scena ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

k&$!$@a m@%ć, bo tak można podsumować moje próby wbicia aczika. Wie ktoś gdzie, i jak zrobić to wyzwanie, żeby wykonać wszystkie ruchy podczas jednego combosa?? Bo za nic w świecie go zrobić nie mogę, mam dopiero 35 aczików, a chciałbym w miarę możliwości mieć jak najwięcej. Dodatkowo, w misjach, gdy są wyzwania walki - gdy widze ze np zeby miec 3 medale potrzeba 25k pkt, to dlaczego mając 26 czasem mam 1, a czasem 2 medale mam już po 15 tysiącach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tam byli goście i jak wszedłem to mnie zabili. Jak się odrodziłem to zniknęli!

Dnia 26.09.2009 o 11:11, Wukas napisał:

Ma ktoś save''a ok. 60 % może być mniej lub więcej? Kompletnie utknąłem, to chyba jakiś
bug i nie mogę grać dalej proszę.

- To niewidzialna ściana.
Cytując admina z Eidosu:
"Problem, który napotkałeś, to haczyk zabezpieczający grę. Ma on na celu wyłapanie ludzi, którzy ściągają zcrackowane wersje gry za darmo.
To nie bug w kodzie gry. To bug w twoim kodzie moralnym".

Aby się cieszyć w pełni grą musisz najpierw ją zakupić. A, i piratów tu na forum się nie lubi.

Do Moderatora
Proszę o interwencje w sprawie użytkownika Wukas.

Kilka minut w googlach i znalazłem kilka problemów z wersjami pirackimi:

1.Po wciśnięciu spacji, zamiast efektownie rozłożyć skrzydła i polecieć, Batman spada na ziemię i ginie w chmurze trującego gazu.
http://www.cdaction.pl/news-8622/batman-arkham-asylum-karze-pc-towych-piratow-w-jakim-stanie-jest-twoj-kod-moralny.html

http://gry.onet.pl/2039201,,Problemy_z_pirackim_Arkham_Asylum,wiadomosc.html

2. Niedziałająca linka w niektórych momentach gry.
http://forum.programosy.pl/batman-arkham-asylum-linka-vt112957.html

3. Brak możliwości zapisu stanu gry

4. Niewidzialne ściany, przepaście, brak tekstur, brak przeciwników

http://gamecorner.pl/game_forum/02,1023,99988494,99991844,Re_Batman_Arkham_Asylum_ma_zabezpieczenia_antyp.html

5. Różne problemy w losowych momentach gry - w stylu "jest bug i nie mogę dalej przejść, dajcie mi sejwa"


Do Moderarota

PS. Części linków nie podałem, gdyż łamią one regulamin tego forum. Prosiłbym o "podpięcie" tych problemów w jednym poście, aby wszyscy widzieli jakie są problemy z piratami i nie pomagali złodziejom w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To nie jest trudny aczik, bardziej... wkurzający. Mi się za którymś razem udało, ale często zawodziła moja pamięć, przez co zapominałem jednego/dwóch ruchów zastosować w combo.

Radzę uruchomić tryb misji- Oddział Intensywnej Terapii(ekstremalna). Tam w pierwszej rundzie masz odpowiednią ilość słabych przeciwników. Poszukaj listy ciosów na internecie i próbuj, aż się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 11:59, Wojman napisał:

Opisane problemy dotycza pirackiej wersji gry, zatem BAN za propagowanie piractwa.

z tego co tutaj czytałem, to raczej problemy były ze ściaganiem tej windy hakiem, a skoro już na nią wskoczył, to musiał ją pierw ściągnać, ale możliwe że zawodzi mnie pamięć :P

jakie ruchy trzeba do tej kombinacji? Atak, Kontra, rzut kimś(shift + lpm), nokaut ( shift + ppm), przeskok nad, batarang, i batpazur?
Kolejny problemik mały mam, z zagadką. Skończyłem grę już jakiś czas temu, a teraz biegam sobie radośnie po arkham, rozwiązując zagadki pewnego pana. I tu mam problem, jest to chyba północne arkham, i zagadka'' Raz to widzę a raz nie''. Dodaje 2 screeny, znalazłem jedno miejsce przy którym bat coś znajduje, aczkolwiek jak podchodzę to.... zobaczcie sami.

20090927122204

20090927122253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to jest to zagadka z dopasowaniem kropki do pytajnika. Kropka powinna być nad tobą, a pytajnik na górnej framudze wejścia do tego zrujnowanego budynku, w którym jak mniemam jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc tak moje dwa grosze w temacie:
Batek skończony na calaka na normalu i drugie podejście na hard [ale już bez 100%, drugi rzut był pod kątem testu physxa]. Całą grę przeleciałem bez choćby jednego zwisu, crashe, błędy, wyskoki do pulpitu kompletnie nic nie miało miejsca, w samym batku też nie uświadczyłem ani jednego buga w samej grze [np ludziom zacinały się gdzieś linki itp.. u mnie tego nie było]

Byłem cholernie zdziwiony jak sobie temat prześledziłem i czytałem o tych wszystkich dziwnych problemach innych userów.

Kwestia patcha od cenegi - dali d**y przez wielkie D i tyle w temacie. Nie mniej patcha 1.1 można sobie samemu zainstalowac na polską wersję io nie spowoduje on żadnych konfliktów ani błędów. Sposób podaję poniżej [pewnie był w temacie już ale nikomu chyba nie zaszkodzi repeta ^^]

1. Zmień nazwę katalogu „Batman Arkham Asylum” (o ile oczywiście tak został nazwany) na „Batman Arkham Asylum 2”
2. Uruchom instalator patcha 1.1
3 Skopiuj całą zawartość z nowo utworzonego katalogu „Batman Arkham Asylum” do katalogu „Batman Arkham 4. Asylum 2” nadpisując wszystkie pliki.
4. Skasuj katalog „Batman Arkham Asylum”
5. Zmień nazwę katalogu „Batman Arkham Asylum 2” na „Batman Arkham Asylum”
6. Odpal grę.


Kwestia optymalizacji - ja nie narzekam, bez physxa latałem z vsynciem na stałych 60 fpsach, na max ustawieniach w rozdziałce 1280/720. Nie było lokacji lub momentu w grze gdzie klatki by mi spadły, wyłaczyłem nawet vsync potem i testowałem faktyczną ilosć ramek - wyszło mi 80-140 zaleznie od lokacji [co mnie kompletnie zszokowało]

Physx - no przyznaję bajer jest fajny, mgła, pajęczyny, dynamiczny papier, zniszczalne podłogi, ksiazki spadające z półek, materiałowe banery wszystko realistyczne do granic możliwości, ale optymalizacja tu akurat lezy i kwiczy. Z physem na max klatki mi spadły do około 35-50 zaleznie od lokacji, a były i z 3-4 momenty w grze gdzie poleciały w dół do 25.
Zakładam że jak dokupie za miesiąc drugą akrtę i ustawie ja w gacku jako dedykowaną dla physxa śmignie idealnie w 60+ fps.
Nie mniej na razie sobie podaruje ten "dodatek" spadek wydoajności o około 50% tylko po to żeby zobaczyć 5-6 dodatkowych upiększających efektów na krzyż nie jest wart zachodu.
Z physxem na ustawieniu normalnym było juz nieco lepiej 40-60 fps, najniższe spadki do 30, ale i tak ciagle uważam że dopiero mając dwie karty w sli zaczne się tym "bonusem" interesowac bardziej na powaznie, ewentualnie jesli go jakiś kolejny patch [czy to do sterowników physxa czy też samego batmana] bardziej zoptymalizuje.


Last but not least - info na czym grałem żeby było bardziej przejrzyscie co do moich spostrzeżeń i wyników:

Proc: E8400 3.0 ghz [OC na 4.0]
Grafika: EVGA GTX 260
Ram: 4 GB DDR2 [wykorzystywane 3.25]
Mobo: Asus P5K-E
Cooler: Mugen Scythe
Zasilacz: Pentagram 620w
System: XP SP3

Ogółem nowemu batkowi dał bym za kwestie merytoryczną i techniczną 92% [w skali 1-100%], w kwestii optymalizacji też mocne 85%, nie mniej physx jako oddzielny aspekt ocenił bym na najwyzej 60%, finalnie ocena łączna mocne 85-90%
Samego physxa tak btw technicznie za bardzo obwiniac też nie moge az tak strasznie bo jak by nie patrzeć sami autorzy silnika zastrzegają że jest on dostosowany do kart w sli gdzie jedną dedykuje się do jego obliczeń.
Nosiłem się od kilku miesięcy z zakupem drugiego gtxa 260 i sądze że w nastepnym miesiącu sobie go zakupie, wtedy dam znac jak sprawa wyglada w przypadku przeznaczenia jednej grafiki na obliczenia silnika fizycznego.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2009 o 12:23, Pernia napisał:

jakie ruchy trzeba do tej kombinacji? Atak, Kontra, rzut kimś(shift + lpm), nokaut (
shift + ppm), przeskok nad, batarang, i batpazur?

I jeszcze capestun :] (ogłuszenie pelerynka). Do tego poczytaj troche o systemie walki - ja wypracowalem u siebie taki schemat ze na kazdym wyzwaniu mam +5000 za zroznicowanie ciosow x9 do tego 1000 za idealna walke a na koniec 5000 za doskonałego rycerza :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 12:50, trexik napisał:


> jakie ruchy trzeba do tej kombinacji? Atak, Kontra, rzut kimś(shift + lpm), nokaut
(
> shift + ppm), przeskok nad, batarang, i batpazur?
I jeszcze capestun :] (ogłuszenie pelerynka). Do tego poczytaj troche o systemie walki
- ja wypracowalem u siebie taki schemat ze na kazdym wyzwaniu mam +5000 za zroznicowanie
ciosow x9 do tego 1000 za idealna walke a na koniec 5000 za doskonałego rycerza :).

a czym robi się ogłuszenie peleryną? E czy tam R? to co trzeba zrobić na tych typów z nożami? i w związku z tym nasuwa mi się pytanie - tych z tymi przewodami elektrycznymi ( czy co to ;P ) to jak bić? bo mi przy każdym uderzeniu hp spada, i musze ich z batclawa przyciągać... Btw, masz jakiś link może z poradnikiem walki czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 14:21, Pernia napisał:

a czym robi się ogłuszenie peleryną? E czy tam R?

Na x360 B
>to co trzeba zrobić na tych typów z

Dnia 27.09.2009 o 14:21, Pernia napisał:

nożami?

tak

Dnia 27.09.2009 o 14:21, Pernia napisał:

i w związku z tym nasuwa mi się pytanie - tych z tymi przewodami elektrycznymi ( czy co to ;P ) to jak bić? bo mi przy każdym uderzeniu hp spada, i musze ich z batclawa

Dwa razy skok jak przy nich jesteś i nawalasz w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 14:21, Pernia napisał:

Btw, masz jakiś link może z poradnikiem walki czy coś?


Ja korzystałem z tego http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/952339/57661
Warunkiem jest znajomość j. angielskiego. Oczywiście nie musisz czytać wszystkiego :) wystarczy ze przeczytasz charakterystykę ciosów i ułożysz własny schemat walki lub skorzystasz z rad autora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 15:27, trexik napisał:

> Btw, masz jakiś link może z poradnikiem walki czy coś?

Ja korzystałem z tego http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/952339/57661
Warunkiem jest znajomość j. angielskiego. Oczywiście nie musisz czytać wszystkiego :)
wystarczy ze przeczytasz charakterystykę ciosów i ułożysz własny schemat walki lub skorzystasz
z rad autora :)

z tego co tam wyczytałem, powinienem pierw zrobic 3x uderzenie, kontrę, potem używać peleryny, i przeskakiwania nad wrogami. Potem wyjechać z Batclawem, poczekać ok pól sekundy, użyc batarangu, Cape stun na kogoś z nożem, potem Rzut i instant takedown iiii... to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować