Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Riccitiello bagatelizuje szum wokół DRM

58 postów w tym temacie

Tak tylko część z was tą grę kupiło.. i myślicie że dzięki temu pomożecie? Ja jestem fanem serii command and conquer ale jeśli będzie mi tam ktoś chrzanił o licencji na komputer (w liczbie np.3) to mam gdzieś i nie kupie. Do czasu aż ludzie kupują grę oni uważają że odnieśli sukces więc czemu by nie wprowadzić tego samego w innych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 22:56, Kafar napisał:

Tak tylko część z was tą grę kupiło.. i myślicie że dzięki temu pomożecie? Ja jestem
fanem serii command and conquer ale jeśli będzie mi tam ktoś chrzanił o licencji na komputer
(w liczbie np.3) to mam gdzieś i nie kupie. Do czasu aż ludzie kupują grę oni uważają
że odnieśli sukces więc czemu by nie wprowadzić tego samego w innych grach.


Wyjścia są dwa:
1. Spadnie im sprzedaż, zaczną się zastanawiać dlaczego i może to odkryją.
2. Dostaną w pysk paskudnym procesem, który będzie ich kosztować ciężkie miliony $$.

Ponieważ sprzedaż nie spada, a złożono już dwa pozwy (gdzie EA stoi na z góry przegranej pozycji) to raczej obstawiałbym punkt drugi.

Więcej info o pozwach na moich GS jakby to kogoś interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech nie mówią, że walczą z piractwem, bo to g***o prawda. Oni dobrze wiedzieli, że to ich nie powstrzyma przed nielegalnymi wersjami. Jedyne na czym im zależało, to zablokować rynek wtórny. Otóż to! nie piraci, ale właśnie to, że jeden egzemplarz gry jest używany przez 2-4 a nawet większą liczbę graczy spędza sen z powiek pazernym szefom EA. W ten właśnie sposób pozbawiono nas, w nielegalny sposób, możliwości odsprzedania produktu, która nam konsumentom (prawnie) przysługuje...
Przykład: Co ma wspólnego założenie JEDNEGO konta do zabezpieczenia przed kopiowaniem??? Przecież SERIAL jest unikatowy...

Ciekawe kto tu łamie prawo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeglądam, to Spore obecnie wszędzie znajduje się na czwartym miejscu jeśli idzie o ściągalność crackow, przy czym pierwsza trójka to już gry z minimum rocznym stażem i Spore depcze im już po piętach ;]. Pogratulować doskonałych zabezpieczeń i wśmienitych wyników w walce z piractwem. Nie ma to jak dobra ironia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki przykład: Gram zwykle w WARa i AoC. Niemniej zdarza się czasem, że net odmówi posłuszeństwa. Na takie okazje są gry w singlu (mogłoby to być Spore gdyby mi się podobało). A tu co? DRM albo inny STEAM. Pomijam już zupełnie kwestie grania na laptopie w miejscach od netu odciętych. Sorki ale jak do grania wymagany jest net to wole MMO.
Tak więc jak dla mnie DRM jest jak Steam od Valve. Blokuje nie piractwo a rynek wtórny, i to jest jego główny cel. Bo przecież po co brać przykład z "Sins of the solar empire" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 08:26, anadim napisał:

Taki przykład: Gram zwykle w WARa i AoC. Niemniej zdarza się czasem, że net odmówi posłuszeństwa.
Na takie okazje są gry w singlu (mogłoby to być Spore gdyby mi się podobało). A tu co?
DRM albo inny STEAM. Pomijam już zupełnie kwestie grania na laptopie w miejscach od netu
odciętych. Sorki ale jak do grania wymagany jest net to wole MMO.
Tak więc jak dla mnie DRM jest jak Steam od Valve.


W Steamie masz coś takiego jak tryb offline...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma torrentów ze Spore? hehe. dobre sobie.. właśnie sprawdziłem i znalazłem 20 różnych
np.: piękny tytuł "Spore [Multi Language] + Key + Crack" i 3.6GB wielkości...

DRM wcale nie rozwiąże sprawy piractwa. Nie ma sposobu na pirata, jeśli coś da się zabezpieczyć da się też zcrackować. A póki ludzie nie mają kasy na gry będą z tego się cieszyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, ROFL, LMAO!!! O rany, większego steku bzdur dawno nie słyszałem. Ten człowiek mógłby spokojnie dołączyć do czołówki najoryginalniejszych polskich postaci politycznych i czułby się wśród nich jak ryba w wodzie. Trzeba przyznać, że demagogię ma opanowaną do perfekcji. Ciekawe, czy akcjonariusze EA docenią jego krasowówcze popisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój post nie był o tym, że piracę Spore, bo tego nie robię. Nie mam nawet zamiaru w to grać... Mówię tylko, do czego zmusza takie zachowanie firmy w moim odczuciu. Mimo wszystko, przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 20:42, kLaUZeR90 napisał:

Ściągnąłem przed premierą, pograłem może z 5 godzin, wywaliłem, 140PLN uratowane...

ale konto nie, ban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na to z tej strony:

- albo koleś jest kretynem
- albo kompletnie nie zna się na rynku gier
- albo traktuje graczy jak kretynów

Każda z tych możliwości dyskwalifikuje EA jako dobrze zarządzaną firmę bo albo na jej czele stoi kretyn, albo osoba całkowicie niekompetentna albo ktoś kto uważa graczy za kretynów. Takim ludziom płacił nie będę. Koniec i kropka. Czekam teraz na to co powiedzą gadające głowy z Ubisoft. Miałem napisać maila do EA o tym, że definitywnie rezygnuję z ich usług ale po co? I tak nie zrozumieją lub zbagatelizują (no bo to przecież głupi gracz napisał).

Vojtas, gdzie jesteś? Trzeba zmienić troszkę te banery i dodać do nich Ubisoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować