Zaloguj się, aby obserwować  
Michal_mastah

Prison Break

2286 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2007 o 08:12, Diddle napisał:

Sa dwa sezony po 22 odcinki każdy.


Na razie są dwa sezony czy są tylko dwa sezony? Bo oglądam dalej tylko w tym drugim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja również, ciekawe ile bedzie kosztował, w zasadzie to i tak bez znaczenia, bo i taksobie kupie. najgorsze jest właśnie czekanie na następny odcinek, szczegłonie kiedy kończy się niespodziewanie, a reklamy to muszą nieźle kosztować, bo to w końcu oglądalność, a Plsat powinien opublikować statystyki oglądalności z niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 08:17, HumanGhost napisał:

Na razie są dwa sezony czy są tylko dwa sezony? Bo oglądam dalej tylko w tym drugim przypadku.


Póki co chyba nie pojawiły się żadne informacje dotyczące 3 sezonu więc na razie są tylko 2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za każdym następnym odcinkiem PB zacząłem twierdzić że jest lepszy od Losta, który z każdym następnym odcinkiem bardziej się kaszanił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jak na razie te dwa niedzielne odcinki i serial mi się spodobał, choć mam pewne zastrzeżenia ;) Mianowicie tło - wielki spisek, FBI, wrabianie w morderstwo... Kiczowate trochę. Ale motyw więzienia u planowanej ucieczki wciąga bez dwóch zdań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 10:09, gaax napisał:

Oglądałem jak na razie te dwa niedzielne odcinki i serial mi się spodobał, choć mam pewne zastrzeżenia
;) Mianowicie tło - wielki spisek, FBI, wrabianie w morderstwo... Kiczowate trochę. Ale motyw
więzienia u planowanej ucieczki wciąga bez dwóch zdań :)



Może i temat oklepany, ale za to bardzo ciekawie przedstawiony i niebanalnie rozwinięty,dopiero w dalszych odcinkach wasze zdanie odnośnie PB się ugruntuje i tylko na lepsze, bo mi dalej tym bardziej wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 10:09, gaax napisał:

Oglądałem jak na razie te dwa niedzielne odcinki i serial mi się spodobał, choć mam pewne zastrzeżenia
;) Mianowicie tło - wielki spisek, FBI, wrabianie w morderstwo... Kiczowate trochę. Ale motyw
więzienia u planowanej ucieczki wciąga bez dwóch zdań :)



nie ukrywam, że serial mnie wciągnął - chociaż cały czas miałem świadomość kiczu, który wspominasz.
pierwszy odcinek denny, drugi lepszy - podejrzewam, że gdyby Polsat puścił jeden odcinek to machnąłbym ręką na PB, ale po drugim odcinku będę oglądał - czy na Polsacie - to nie wiem - denerwuje mnie ten drewniany lektor i reklamy.
Z wielu rzeczy najbardziej drażniło mnie:
- przerysowane postacie
- stereotypowe podejście do tematu
- więźniowie łażą po tym więzieniu jak krowy po Bombaju - gdzie ten zaostrzony rygor?
- no i bracia - dlaczego mają różne nazwiska

nie ma to jak nasza "symetria" - PB z wszystkimi odcinkami, wsparciem wszystkich 4400 i Lostów - do pięt jej nie dorastają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 10:29, moonman napisał:

Z wielu rzeczy najbardziej drażniło mnie:
- przerysowane postacie

Nie wszystkie ale niektóre rzeczywiście

Dnia 29.01.2007 o 10:29, moonman napisał:

- stereotypowe podejście do tematu

do jakiego tematu?

Dnia 29.01.2007 o 10:29, moonman napisał:

- więźniowie łażą po tym więzieniu jak krowy po Bombaju - gdzie ten zaostrzony rygor?

Zaostrzony rygor nie oznacza, że nie mogą sobie łazić. Zaostrzony rygor daje jedynie poszerzone możliwości karania wieźniów za brojenie. A tak poza tym tylko w amerykańskich wiezieniach bunty wybuchają tak często jak w karajach Ameryki Łacińskiej. Po prostu strażnicy zdaja sobie sprawę ze swoich możliwości fizycznych ale wykorzystują za to swoje bardziej wyrafinowane możliwości by trzymać wieźniów na smyczy, jeszcze do tego dojdziesz.

Dnia 29.01.2007 o 10:29, moonman napisał:

- no i bracia - dlaczego mają różne nazwiska

Jeden po ojcu drugi po matce. I znowu to samo. To jest Hameryka, tam ludzie bardzo często się rozstają, tutaj z nieco mniej prozaicznego powodu ale do tego też dojdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.01.2007 o 10:29, moonman napisał:

Z wielu rzeczy najbardziej drażniło mnie:
- przerysowane postacie

Mnie wręcz rozczulił "zły klawisz" i "czarnuch, który może wszystko załatwić" :D

Dnia 29.01.2007 o 10:29, moonman napisał:

- no i bracia - dlaczego mają różne nazwiska

To pewnie z fabuły wynika.

Dnia 29.01.2007 o 10:29, moonman napisał:

nie ma to jak nasza "symetria" - PB z wszystkimi odcinkami, wsparciem wszystkich 4400 i Lostów
- do pięt jej nie dorastają :P

Otóż to:) Albo chociaż taki "Skazani na Shawshank", ale tego bym się nawet tak nie czepiał. W Prison Break nie chodzi raczej o ukazanie więziennej rzeczywistości. Hmm... W zasadzie po dwóch odcinkach ciężko stwierdzić o co dokładnie chodzi ;) ale jeśli najważniejszy okaże się wątek spisku, w który zamieszany jest rząd... to raczej nie zobacze wszystkich odcinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2007 o 08:17, HumanGhost napisał:

Na razie są dwa sezony czy są tylko dwa sezony? Bo oglądam dalej tylko w tym drugim przypadku.

Sprawa wyglada nastepujaco: Na razie sa dwa sezony, jednak pod koniec drugiego zamkniete zostana wszystkie watki. Nie bedzie to wiec cos na ksztalt Lost kiedy sie skonczy.
Jesli bedzie trzeci sezon to bedzie juz calkiem inna bajka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilot serialu rzeczywiście nie był najlepszy,ale chcieli jakoś szybko przedstawić wzystkich bohaterów.
->gaax
Co do klawisza-oczywiście to stereotyp jakich wiele w filmach o więzieniu i od tego chyba nie dało się uciec

"Murzyn,który może wszystko załatwić"-bedzie odcinek poświęcony i jemu,dlaczego siedzi i dlaczego ma taką pozycję

->moonman
Jeżeli akcja skupia się na 10 więźniach to siła rzeczy muszą być one wyraziste i skupiać wszystkie cechy danego rodzaju.co do reklam to uwież,że mogło by ich być więcej,na szczęście są tylko dwa bloki.
owszem "Symetria" super filmem jest,ale czy starczyło by myśli na serial,mam chyba obawy,że nie.

Jeszcze słowo zachęty,każdy odcinek kończy się tak,że już chce się oglądać następny-kiedyś siedziałem całą noc-a akcja dopiero się rozkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale motyw więzienia uważam za znośny, choć troszeczkę przez te postacie mało przekonujący. Gorzej ze spiskiem, w który jest zamieszane FBI i ta pani, której imienia nie było nam dane jeszcze poznać. A jak sobie pomyślę, że spisek dotyczy zamordowania jakiejś prominentnej persony, to trąci tanią sensacją. Ale wierzę w twórców serialu i mam nadzieję, że nie będzie tak źle :) Póki co, oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 13:02, gaax napisał:

:) Póki co, oglądam.

Imię,a raczej nazwisko było podawane oglądaj uważniej skoro nie wychwyciłeś tego szczegołu

PS.Dla mnie tez wątki o spiskach wszędzie są ostro naciągane,ale to jest Ameryka-patrz wiadomości z ostatnich demonstracji w stanach i niektorych wypowiedziach,że wojna to wielki spisek,a Bush wysłał samoloty na WTC-uśmiałem się tak,że do dziś mnie brzuch boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 2 odcinki spoko, mam tylko nadzieje, że nie zrobią tak jak 24 godzinami, bo szkoda by było.
Sam pomysł na intryge niezbyt orygianlny, ale nadrabia wykonaniem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 13:10, Gregory171 napisał:

Imię,a raczej nazwisko było podawane oglądaj uważniej skoro nie wychwyciłeś tego szczegołu

No bez przesady. To że raz tam rzucili nazwiskiem to nie znaczy,że je od razu zapamiętam :)

Dnia 29.01.2007 o 13:10, Gregory171 napisał:

PS.Dla mnie tez wątki o spiskach wszędzie są ostro naciągane,ale to jest Ameryka-patrz wiadomości
z ostatnich demonstracji w stanach i niektorych wypowiedziach,że wojna to wielki spisek,a Bush
wysłał samoloty na WTC-uśmiałem się tak,że do dziś mnie brzuch boli

Mam to samo, ale nawet na tym forum znajdziesz pełno osób, które w to święcie wierzą. Poczytaj wątek o terroryzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować