Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolekcja Wszech Czasów Heroes of Might and Magic – skład i cena!

159 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

Zanim uzasadnię tę cenę może warto chwilę pomyśleć dla kogo i po co jest ten zestaw.


Hmm największych fanów ? Tych jest sporo. Gdybym zaczął temat z np. Widnowsem to moglibyśmy pisać i 20 stron rozmowy o HoMM, najlepszej części co było najlepsze itp. Oznaka,że nie kupię tego, bo : a ) nie stać mnie b ) stać mnie ale mam większe wydatki / inne wydatki c ) stać mnie ale nie kupię za tak wysoką cenę dodatków oznacza,że : a ) nie jestem prawdziwym fanem bo skąpię ? b ) mam problem na zasadzie - nie stać Cię to nie grasz. ?

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

>> Jak zwykle, najpierw zapowiadają 160, a potem strzelą taką cenę, że (...)

Poproszę o znalezienie zapowiedzi takiej ceny.


A my poprosimy na odniesienie się do podanego zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:26, Bambadil napisał:

Ja bym jeszcze odciął IV i zostałbym przy HoMM I-III ;)


Ja nie odetnę - czwórka była inna, ale klimat serii Heroes pozostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 15:08, Arclight napisał:

> Ja bym jeszcze odciął IV i zostałbym przy HoMM I-III ;)

Ja nie odetnę - czwórka była inna, ale klimat serii Heroes pozostał.


A dla mnie osobiście to V miało większy klimat niż IV :) Więc jak widać każdy uważa inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 15:11, dawidos170 napisał:

A dla mnie osobiście to V miało większy klimat niż IV :) Więc jak widać każdy uważa inaczej
:)

Nie zaczynajmy tej dyskusji :P:P
Przynajmniej nie tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 15:14, windows00 napisał:

> A dla mnie osobiście to V miało większy klimat niż IV :) Więc jak widać każdy uważa
inaczej
> :)
Nie zaczynajmy tej dyskusji :P:P
Przynajmniej nie tutaj :)


No racja bo kolejne 20 stron byłoby przerzucania się argumentów,które nie przekonają drugiej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Heroes of Might & Magic 1 :
Grazapoczątkowała Hersów była bardzo dobra


Zgadzam się, ja co prawda niewiele w nią grałem bo serię rozpocząłem od HII która była znacznie ciekawsza ale nie zaprzeczam że swój sukces dwójka zawdzięcza jedynce (podobnie zresztą jak cała seria).

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Heroes of Might & Magic II :
Rozwinięcie poprzedniczki czyli : wszystko lepiej nadal gra bardzo dobra


Ponownie się zgadzam, spędziłem nad tą grą dni, tygodnie i miesiące i był to tytuł który naprawdę mnie zauroczył. Jedyną wadą tej gry było zbyt małe pole bitwy które nie pozwalało na zbytnie kombinowanie taktyczne, cała reszta była właściwie idealna.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Heroes of Might & Magic III :

/.../

IMO najlepsza część cyklu, genialna pod każdym względem i zasługująca na tytuł jednej z najlepszych gier (nie tylko strategicznych) w historii. Z pewnością jest ona wśród 5 gier które wyrwały mi najwięcej czasu z życiorysu:) Z dodatków najbardziej zapadł mi w pamięć AB który oprócz powiewu świeżości w postaci nowego miasta i jednostek (między innymi 8 i 10 poziomu) wprowadził też bardzo dobry generator map dzięki któremu można było grać właściwie bez końca.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Heroes of Might & Magic IV :
zmiana producenta. Zmiany w grze jedne na lepsze drugie na gorsze nadal zostaje to ładne
2D rzut już izometryczny. Gra co tu dużo mówić nie jest aż tak dobra jak H 3. Mimo wszystko
jako taki klimat jest. Niestety to już nie tak dobry H 3,2,1 :(


Producent był ten sam czyli New World Computing, niestety wizja bankructwa zaglądała mu już w oczy i efektem tego była najgorsza gra z całego cyklu (zresztą nie tylko cyklu, H4 to jedna z najsłabszych produkcji w ogóle).

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Heroes of Might & Magic V :
zmiana producenta ( o ile dobrze pamietam) i znowu zmiana w grze. interfejsie, lokalizacji,
i wszystko skopanie jak się tylko może.


Tu się nie zgadzam, HV pod większością względów wróciło do dobrych i sprawdzonych pomysłów z
HIII, wprowadzili parę niepotrzebnych zmian ale ogólny efekt był IMO dobry.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

zostaje grafika zastąpiona na 3D które w Herosach jest kompletnie niepotrzebne


Tu się całkowicie zgadzam - to mogli sobie darować bo nie dość że nie uatrakcyjniło to gry to jeszcze stworzyło sporo problemów oprócz obniżenia samej grywalności przełożyło się też na niepotrzebnie wysokie wymagania sprzętowe.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Jeśli chodzi o walke to stała się nudna . wolna


Tu się nie zgodzę, walka akurat jest zrobiona dobrze (wolałbym co prawda aby plansza była podzielona na heksy a nie na kwadraty ale może naprawią to w HVI), to że bitwy rozgrywały się wolniej niż w HII czy H4 nie przeszkadzało mi wcale, nie lubię gdy w strategi walka rozgrywa się zbyt szybko i bez odpowiedniej ilości "manewrów". Męczące były powtarzalne walki ze słabymi przeciwnikami które sprowadzały się do powtarzania dokładnie tego samego schematu ruchów ale akurat ta wada występowała również w poprzedniczkach więc nie można za to winić wyłącznie HV.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

do tego avatary jednostek po prostu brzydkie a same jednostki pozbawione detali i
takie jakieś mangowe i brzydkie.


Dla mnie w całej grze jest jedna jednostka której projekt jest po prostu zbrodnią - chodzi tu o gargulce których wygląd i animacja są absurdalne. Reszta jednostek jest wykonana całkiem dobrze i nigdy na ich wygląd nie narzekałem.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Zostaje skopany cały interfejs szczególnie w zamku.


Hmm, Ponownie daje o sobie znać niepotrzebny 3D. Co do reszty to interfejs zamku wyszedł całkiem porządnie i nie wiem do czego można by się tam przyczepić.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Gra stała się ocieżała... co gorsza wymagania sprzętowe kosmiczne jeśli brać pod uwagę jakość..


To wina tego nieszczęsnego trybu 3D. Jakby go wywalić i zastąpić porządnym 2D to gra naprawdę wiele by zyskała. Tylko pewnie producenci bali się że nowe pokolenie graczy odwróci się od tego tytułu natychmiast jak dojrzy oznaczenie 2D:(

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Gra nie ma klimatu.


Ponownie pozwolę sobie się nie zgodzić, klimat w grze jest i to całkiem dobry.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Na minus można zaliczyć bardzo mało scenariuszy. A te co są, są nudne.


Generator map jest więc w mojej opinii problemu tu nie ma.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

ps bym zapomniał. Najgorsze to jeszcze jest muzyka.


Muzyka sama w sobie nie jest zła jednak zabija ją jej powtarzalność. Utworów nie dość że jest za mało to jeszcze są przyporządkowane do rodzaju przeciwników z jakimi się walczy więc podczas oczyszczania mapy obsadzonej w większości przez przeciwników pochodzących z jednego miasta (a wiele misji tak właśnie wygląda) można zwariować gdy po raz 50+ słyszy się tą samą melodię... Nie bardzo przy tym wiem z czego to wynika - zabrakło im pieniędzy na skomponowanie dodatkowych utworów czy co?

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

idealna była.. w no właśnie chórkiem
wszyscy razem Heroes 3 tak tak właśnie.


Tu się zgadzam:) Muzyka z H3 nie dość że sama w sobie była genialna to jeszcze pomagała w tworzeniu klimatu gry zamiast (jak to się czasami zdarza) próbować tworzyć własny.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

w kontynuacji nie można za wiele zmieniać tylko poszerzać ! Dlaczego nie poprawili grafiki
nie wprowadzili zmian które były w dodatku WOG, + swoich i nie wypuscili H 5 taki jaki
miał być ?


W sporym stopniu to właśnie zrobili. Gdyby nie tryb 3D to HV byłaby w prostej linii kontynuacją HIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że cena jest powalająca. Ja kupiłem sobie Heroes Complete z Wielkiej Brytanii i sprowadzenie jej tutaj zaraz po premierze kosztowało około 400 złotych. A tu nagle widzę, że Polskie wydanie kosztuje 260, a do tego dojdą jeszcze koszty przesyłki... Kpina.

Jeśli chodzi o materiały to są niemal dokładnie takie same. Dodano jedynie poradnik w twardej oprawie, który na dobrą sprawę musi być bardzo ubogi przy tak małej ilości stron, biorąc pod uwagę, że dotyczy wszystkich części serii. Nie ma natomiast mapy "Dark Messiah" oraz unikatowego klucza do bety Heroes Kingdoms.

Jeśli chodzi np. o dodatkowe materiały z poprzednich części to nie jest prawdą, że trzeba by je odtwarzać. Ubisoft kupując prawa do tytułu kupił również wszystkie materiały z poprzednich gier. Wszelkie artworki czy wersje testowe. Mają pełen komplet danych.

Jeśli chodzi o Heroes V to przede wszystkim nie podoba się ona niektórym osobom bo nie wyszła spod skrzydeł 3DO i NWC. A prawda jest taka, że jest to dobra gra. Ludzie narzekają na muzykę, że to już nie to, że jest całkiem inna, a niewielu wie, że pracowały nad nią te same osoby co przy poprzednich częściach. Narzeka się, że pole walki nie jest podzielone na heksagony, ale kiedyś narzekano, że niektóre jednostki są zbyt małe w porównaniu do innych, a ten problem rozwiązano właśnie przez kwadraty na polu walki. Czasami warto się zapoznać z grą zanim się ja skomentuje.

Na zakończenie powiem, że jeśli ktoś ma fundusze na to, to warto kupić to wydanie. Żaden fan Heroesów nie będzie nim zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena dość zaporowa i zważywszy na to że wszystkie części gry już mam, napewno nie skuszę sie na to wydanie.
Przyzwyczailiśmy się już do cen na poziomie 70-80zł za gry premierowe i 140-160 za kolekcjonerki, dlatego każda wyższa cena budzi u nas mieszane uczucia i okrzyki oburzenia. Jednak patrząc na to chłodnym okiem wcale nie jest to tak dużo. W pakiecie dostajemy aż 5 gier łącznie z wszystkimi do nich dodatkami (nie pamiętam nawet ile ich było) i do tego w exkluzywnym wydaniu. Dlatego uważam że jeżeli jestem prawdziwym fanem danej gry, nie ma dla mnie aż takiego znaczenia ile na nią wydam. Tutaj nie dostanę kota w worku, bo przecież HMM to bez wątpienia gra świetna. Ja jednak zakończyłem przygodę na 3, a 5 EK kupiłem tylko dla fajnej skrzynki za 50zł na allegro i nigdy jej nie zainstalowałem. Po demku nie miałem chęci. Teraz zagrywam się w King''s Bounty i stwierdzam że jeżeli w kolejnym HMM nie zostanie odświeżone nic poza grafiką, ta seria straci bardzo wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Droga ta kolekcja, ale jest tego warta. Koszulka, tyle płyt. Nie kupię z dwóch powodów - to nie na moją kieszeń, a poza tym mam wszystkie części od 2-5 jedynkę pożyczyłem od zioma ( z Sagi Heroes 1-3) i nie działa pod XP.
Poza tym jeśli ktoś ni lubi dodatków, to bardziej opłacalne będzie kupno wszystkich części pakietu osobno.

I kolekcjonerka Heroes V na gram.pl jest za 79zł albo 89zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Heroes of Might & Magic IV :
zmiana producenta. /.../


Co? Jak? I gdzie? Chyba coś Ci się pomyliło. Czwórka była nadal tworzona przez NWC pod skrzydłami 3DO, tylko przez pośpiech tego drugiego wyszła gra nie dokończona, bardzo inna, choć nadal bardzo dobra. Potem wydali jeszcze 2 dodatki i 3DO padło po jakimś czasie, pociągając za sobą NWC.

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Chester001 napisał:

Heroes of Might & Magic V :
zmiana producenta ( o ile dobrze pamietam) /.../


Po upadku 3DO prawa do M&M przejmuje UbiSoft i zleca produkcję Heroes 5 Nivalowi.
Wychodzi gra bardzo dobra, która po kolejnych dodatkach staje się jeszcze lepsza. Znakomity system rozwoju postaci, znacznie lepszy od tych z poprzednich części. Grafika 3D praktycznie wymuszona przez obowiązujące standardy, przez co normalne, że wymagania rosną, ale tragiczne nie są. Gra chodziła u mnie na dosyć słabym laptopie (co prawda w najniższych detalach). Mapy moim zdaniem małe wcale nie są. Walka ciekawa, a przez zastosowanie systemu inicjatywy bardziej nieprzewidywalna i emocjonująca. Jednostki jak na grę strategiczną w 3D prezentowały dosyć wysoki poziom detali, ich wygląd miły dla oka. Interfejs bardzo intuicyjny, niezbyt duży, dzięki czemu nie zasłania większości ekranu, jak to było chociażby w H4. Natomiast występujące niedociągnięcia systematycznie naprawiane w patchach i kolejnych znakomitych dodatkach. Wersja z Dzikimi Hordami to nawet zupełnie inna gra niż sama podstawka.

Jak widzisz opinie bywają różne, ludzie przebywający w temacie o H5 bardzo sobie cenią tę część. Kiedyś chyba widziałem ankietę gdzieś na zagranicznej stronie z pytaniem która część jest najlepsza. Wyniki mówiły jedno, na szczycie znalazły się trójka i piątka, ale nie pamiętam która miała więcej, chociaż zbyt dużej różnicy chyba nie było.

Co do różnic w cenach, za bardzo podobną zawartość od zapowiadanej do tej jaka się pojawi, różnica 100 złotych jest raczej przesadzona. Sam myślałem o kupnie, głównie ze względu na dodatki. No i część 4 by się przydała, moja premierówka juz dawno nie chodzi z jakiejś przyczyny, a dodatków nigdy nie kupiłem. Teraz nie wiem, bo mam w planach jeszcze premierówki innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:23, Daimon_Frey napisał:

No i część 4 by się przydała, moja premierówka juz dawno nie chodzi z jakiejś
przyczyny, a dodatków nigdy nie kupiłem. Teraz nie wiem, bo mam w planach jeszcze premierówki
innych gier.

Czwórka (złota edycja) jest w XK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:51, Daimon_Frey napisał:

Ale wiesz, myślałem o tej edycji, że przy okazji dostałbym czwórkę :)

Tak jak i ja. Ale widzę, że tak samo Ciebie zniechęciła cena :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:52, windows00 napisał:

Tak jak i ja. Ale widzę, że tak samo Ciebie zniechęciła cena :/


Niestety. 200zł jeszcze mógłbym dać, skoro wydałem tyle na Wieśka, ale 260? M.in. z tego powodu nie posiadam żadnej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

"Jest to edycja dla największych fanów, ot co."


Ktoś tu chyba myli pojęcia.
Fan != fanatyk

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

To zestaw kolekcjonerski, w którym płaci się za jakość, wydanie i ekskluzywne dodatki.


Więc spójrzmy na wydanie kolekcjonerskie Wiedźmina i to wydanie.
"Ekskluzywne dodatki" były o niebo lepsze niż tutaj, a całość kosztowała bagatela 60zł mniej.

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

W polskim wydaniu jest pełna kolorowa instrukcja (...)


Ale za to nie ma klucza do bety HoMM Kingdoms, czego między innymi od tego wydania oczekiwałem (co zresztą jest uzasadnione - zachodnie wydania "Kolekcji" ten klucz zapewniały, nawet na oficjalnej stronie HoMM Ubisoftu znalazła się informacja, iż to jest jedyny sposób na dostanie się do bety...

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

Oraz jak ktoś słusznie zauważył, tyle kosztują też nowości na konsole w zwykłym wydaniu.


Ciekawostka, ja normalne wydania premierowych gier na X360 kupuję zawsze poniżej 200zł. Tak, na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie chciał wcisnąć za więcej niż 250zł, ale takie osoby są wówczas wyzywane od debili...

Dnia 25.10.2008 o 14:18, Mario CDP napisał:

Pozdrawiam, Mario


Ja również pozdrawiam i szykuję pieniądze na przesyłkę z UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle czekania i takie marne info - cena zaporowa...
poza tym wersja PL miała być wyjątkowa.
poza wyjątkową ceną w porównaniu z zachodnią edycją to są jeszcze jakieś różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 18:34, moonman napisał:

tyle czekania i takie marne info - cena zaporowa...
poza tym wersja PL miała być wyjątkowa.
poza wyjątkową ceną w porównaniu z zachodnią edycją to są jeszcze jakieś różnice?


Przeczytaj mój poprzedni post. Tam masz info o różnicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować