Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

wPLNomania! super oferta (reklama)

3610 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2009 o 11:43, Melchah napisał:

Dlaczego ten sklep wystawia dwie ceny na ten sam towar?


O czym mówisz?

>Oczywiście jak podejrzewam Twoja wiedza o ilości zakupów jest o wiele

Dnia 29.03.2009 o 11:43, Melchah napisał:

bardziej ścisła niż tylko obserwacje? :)


Tak bym powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 11:50, Budo napisał:

> Dlaczego ten sklep wystawia dwie ceny na ten sam towar?

O czym mówisz?


Chyba chodzi o to że na Allegro Wiedźmin jest tańszy niż na gram. A poza tym w tym temacie wypowiadają się głównie osoby które krytykują tą akcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 11:50, Budo napisał:

> Dlaczego ten sklep wystawia dwie ceny na ten sam towar?

O czym mówisz?

Podobno śledzisz wątek? Jeśli sam nie znajdziesz to później Ci podpowiem, bo właśnie wychodzę, ale nie szuka dalej niż na poprzedniej stronie.

Dnia 29.03.2009 o 11:50, Budo napisał:

>Oczywiście jak podejrzewam Twoja wiedza o ilości zakupów jest o wiele
> bardziej ścisła niż tylko obserwacje? :)

Tak bym powiedział.

To pozostaje mi tylko wierzyć, bo ja mam tylko obserwacje reakcji innych użytkowników forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 11:59, Melchah napisał:

Podobno śledzisz wątek? Jeśli sam nie znajdziesz to później Ci podpowiem, bo właśnie
wychodzę, ale nie szuka dalej niż na poprzedniej stronie.


Chodzi Ci o nową ofertę Wiedźmina w sklepie gram.pl? Oświecę Cię- wplnomania jest akcją cdprojektu, to co pojawiło się na poprzedniej stronie to oferta gram.pl- te oferty są niezależne, bo pochodzą z różnych źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 12:54, Budo napisał:

Chodzi Ci o nową ofertę Wiedźmina w sklepie gram.pl? Oświecę Cię- wplnomania jest akcją
cdprojektu, to co pojawiło się na poprzedniej stronie to oferta gram.pl- te oferty są
niezależne, bo pochodzą z różnych źródeł.

Jednak nie powiesz, że nie wygląda to... powiedzmy, że dziwnie, jeżeli jedna firma (która jest powiązana z 2 firmą) wprowadza coś na kształt programu lojalnościowego na stronie drugiej firmy. Firma pierwsza przekonuje na stronie firmy drugiej, że daje lojalnym klientom super ofertę ogromnego obniżenia ceny produktu dzięki zebranym punktom, tymczasem druga firma sprzedaje poza akcją ten sam produkt, który dzięki punktom można kupić taniej, a także oferuje ten sam produkt na Allegro, gdzie bez punktów można kupić ten produkt jeszcze taniej. Dla mnie sytuacja jest co najmniej zabawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 11:56, iwaneszek napisał:

> > Dlaczego ten sklep wystawia dwie ceny na ten sam towar?
>
> O czym mówisz?

Chyba chodzi o to że na Allegro Wiedźmin jest tańszy niż na gram. A poza tym w tym temacie
wypowiadają się głównie osoby które krytykują tą akcje.

Chodziło o to, że na początku w wPLNomani był Wiedźmin w cenie x, ten sam produkt można było znaleźć w samym sklepie gram.pl za cenę x-10zł, oraz w sklepie gram.pl na Allegro w cenie x-20zł. CO wyglądało lekko śmiesznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To może się wydawać zabawne, ale jest uzasadnione i powszechne na świecie. Element zarządzania przez centra zysku, czyli dzielenie firmy na mniejsze, które sprawniej generują większy zysk niż jedna duża firma- mogą nawet one ze sobą konkurować, tak jak tutaj.
Podam Ci inny przykład- pamiętasz te akcje reklamowe saturna jak najeżdżali na media markt? "Zrobili z ciebie idiotę" itd itp? Saturn i media markt mają wspólnego właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 13:12, Budo napisał:

To może się wydawać zabawne, ale jest uzasadnione i powszechne na świecie. Element zarządzania
przez centra zysku, czyli dzielenie firmy na mniejsze, które sprawniej generują większy
zysk niż jedna duża firma- mogą nawet one ze sobą konkurować, tak jak tutaj.
Podam Ci inny przykład- pamiętasz te akcje reklamowe saturna jak najeżdżali na media
markt? "Zrobili z ciebie idiotę" itd itp? Saturn i media markt mają wspólnego właściciela.

I ludzie, gdy się o wspólnym właścicielu dowiedzieli to też się z tego śmiali. To co dobre i korzystne z punktu widzenia firmy, z punktu widzenia klienta może wyglądać inaczej.A mnei osobiście na swój sposób bawią i zarazem irytują nieudane próby podwyższenia "użyteczności" wPLNów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za problem samemu sprawdzić? Dodaj do koszyka Medal of Honor 10th Anniversary i jakąś grę z wPLNomanii, proste ...
PS Żebyś już nie płakał, ja to zrobiłem. Da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 12:54, Budo napisał:

Chodzi Ci o nową ofertę Wiedźmina w sklepie gram.pl? Oświecę Cię- wplnomania jest akcją
cdprojektu, to co pojawiło się na poprzedniej stronie to oferta gram.pl- te oferty są
niezależne, bo pochodzą z różnych źródeł.

Jak to jest? Niby jestem oświecony i jeszcze chcesz mnie doświetlać? :)

Chyba różnica zdań między nami polega na tym, że Ty tu widzisz wyprzedaż, gdzie jak chce to kupuję, a jak nie to nikt mnie nie zmusza. Prawda. Z takiego punktu widzenia dobrze mówisz.

Ale ja widzę tu - na razie kompletnie nieudolną, drugą już jakby - próbę realizacji programu lojalnościowego. Sama nazwa tej akcji już nakazuje takie podejście. I z takiego punktu widzenia CDP chce się właśnie "nachapać" jak to nazwał Bart_GP. Bo jednocześnie chcieliby, żeby gracze pozbyli się wPLNów, a z drugiej strony kombinują jak tu na tym wycisnąć kasę. A dla mnie program lojalnościowy polega na tym, że ja już pieniądze wydałem i teraz sprzedawca chce mnie zatrzymać, jako wiernego klienta. Albo więc daje wielkie upusty pieniężne na swój produkt, albo mi coś daje za friko w ramach bonusu (jak Cenega w jej Kompanii) itd. itp.

Tymczasem widzę, że na Allegro te same produkty lądują w cenie znacznie bardziej atrakcyjnej, niż oferuje się je mnie - stałemu klientowi, do którego ta oferta jest kierowana jako coś specjalnego (ba! Super oferta!). Coś tu nie halo. I zasadniczo mało mnie obchodzi czy gram z CDP konkuruje, czy nie. W końcu to CDP oferuje nam te produkty w tej cenie. A wystawiając je na stronie sklepu, który to sklep sprzedaje - sam, dla siebie - te same produkty po jeszcze niższej cenie, moim zdaniem CDP wystawia się na śmieszność. I krytykę. Jakiś żuczek nie do końca chyba kontroluje to co się dzieje, bo jaki jest sens wystawiać coś na stronie rzekomej konkurencji, kiedy oferta jest na pierwszy rzut oka znacznie gorsza? Ot, żeby się publika pośmiała?

Zresztą kordzio1 ładnie podsumował panującą obecnie patologię.

Jakbyśmy tu sobie nie kombinowali to jako stały klient, który mimochodem tych punktów ileś tam uciułał jestem w (_!_) bity. Oczywiście moja reakcja jest taka, że mówię o tym, że bity być nie lubię :). Akurat na gramie psów nie wieszam, sklep jak sklep - raz drożej, raz taniej. Mogę coś kupować, nie muszę, konkurencja jest spora. Ale CDP nie ma za co chwalić w temacie akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo, widzę że coś kiepsko u Ciebie z czytaniem ze zrozumieniem...

I chociaż już kolega Melchah za mnie Ci wyjaśnił kilka kwestii to pozwól że dodam coś jeszcze od siebie.

Zacznijmy od drugiej kwestii, pozwiązania cd-p z gram.pl. Że niby nie mają już nic ze sobą wspólnego?
Nie powiedziałbym. Gdzie oprócz na gram.pl jest reklamwoany program lojalnościowy? Czy an gram.pl znajdziesz łącznie więcej gier CD-P czy lącznie z pozostałych wydawców? I nawjażniejsze, Wiedźmin. Nagle znikł z WPLNomanii a nagle pojawił się na gram.pl w obniżce?
Zawuaż przede wszystkim politykę wydawcy jeśli chodzi o Wiedźmina. Jak tylko pojawiła się Edycja Rozszerzona to np. w Empikach mogłeś zobaczyć wielkie stoiska z kupą Wiedźminów z ER, gdzieś obok same ER za 19.99 i już coraz mniej Wiedźminów bez ER albo z figurkami Geralta.
I udało im się, ludzie kupowali dużo Wiedźminów ER ale coś zwykł leżał odłogiem.
Zostało tego drugiego więc dość sporo. No to co - robimy wyprzedaż? Wciskamy gdzie się da, najpierw gram.pl - wyprzedaż. Potem allegro, potem wplnomanii co szybko wystawiono na gram.pl jako promocję (dostałem maila Wiedźmin za 49,90 zł - Newsletter sklepu gram.pl (13/2009)) patrzę a na wplnomanii go już nie ma, bo to by dziwnie wyglądało... Więc niech nikt nie mówi że to absolutnie nie powiązane ze sobą rzeczy skoro polityka wydawcy oddziałowuje na politykę serwisu gram.pl...

I pierwsza kwestia czyli ta Twoja analogia do Mercedesa. Zadaj sobie pytanie, czy wydawca pomimo *problemów technicznych z akcją* zamiast ją tymczasowo zamknąć do odwołania woli dać swoim klientom okazję w dalszym ciągu do skorzystania z przecen i uszczęśliwić jeszcze tymi resztkami programu lojalnościowego czy może jednak nie zamyka bo wie, że ktoś przynajmniej 10 osób na miesąc skorzysta z oferty i zwyczajnie mu się to nie opłaci? To nie jest kwestia biedniejszym dajmy (notabene nie wiem skad wziąłeś ten argument) tylko kwestia honoru, jakiejś racjonalnej polityki PR''owej której absolutnie tu nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 16:12, Bart_GT napisał:

Zacznijmy od drugiej kwestii, pozwiązania cd-p z gram.pl. Że niby nie mają już nic ze
sobą wspólnego?


Oczywiście, że mają. Wspólnych właścicieli. Co więcej? Nie wiadomo, ale w większości imo spółki te działają niezależnie.
Centralnie- co do reszty Twojego posta, to my chyba mówimy w innych językach.
Mamy inne zdanie na ten temat i cześć.
wiadomo, że ta akcja wygląda nieco śmiesznie, wiadomo, że cdp się nie popisało, jeśli chodzi o dbanie o klientów. Ale konkluzja jest zawsze taka sama- nie chcesz- nie kupuj. Kup na allegro, czy w mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo - ja rozumiem, że podejście "nie podoba się nie kupuj, albo kupuj gdzie indziej" jest dobrym sposobem na zamkniecie ust wszystkim, którym nie podoba się "super oferta" CDProjekt, ale nie czarujmy się. Program lojalnościowy to program lojalnościowy a szacunek firmy do klienta jest dość istotna sprawą. Tymczasem sprawa tutaj wygląda tak, że powiedzmy, porównując np. do samochodów: jestem wiernym klientem firmy samochodowej produkującej mercedesy. Dziesięć lat temu kupiłem u nich jakiś model, jestem zadowolony, siedem lat temu kupiłem nowy model, po kolejnych czterech latach wziąłem następny. Nie przesiadam się np. na Porsche, bo podoba mi się Mercedes. Przy pierwszym samochodzie dostałem do wykorzystania kupon na darmową klimę, zachowałem go, bo drugi model miał już wbudowaną. Z drugim samochodem dostałem kupon na darmowy ABS, też zachowałem, bo trzeci miał. Ale tak się złożyło, że chcę kupić czwarty, nowiutki, który powiedzmy ma inne bajery, ale nie ma w pakiecie wspomnianej klimy i ABS-a. I co robię? Ano wykorzystuję "darmowe kupony" żeby to dorzucić i co się okazuje? Że cena samochodu dla mnie, jako stałego klienta wynosi X + oddanie darmowych kuponów, natomiast dla klienta z ulicy, który nigdy samochodu jeszcze u nich nie kupił, obowiązuje np. "wiosenna promocja", w której może mieć samochód, do tego klimę i ABS-a w cenie X -20%. I co? Nie mam prawa czuć się "wydymany" po dziesięciu latach z tą samą firmą?
No to teraz przełóżmy to na gry. Kupuję, zbieram punkty (na chwilę obecną mam ich aż 750), tymczasem okazuje się, że punkty owe mogę sobie głęboko wsadzić, bo jako stały klient, chcąc skorzystać z oferty zakupowej przy użyciu punktów, płacę realnymi pieniędzmi więcej i do tego wydatkuję punkty, niż pierwszy lepszy klient z ulicy, który punktów nie ma i zakupi sobie daną grę "z marszu".
Najlepszym przykładem tego była sprzedaż Devil May Cry na Ps2, gdzie cena z użyciem punktów wynosiła 59,90 + bodajże 30 czy 40 wPLN, a cena dla zwykłego użytkownika (na stronie TEGO SAMEGO SKLEPU, wynosiła 39,90 zł bez NICZEGO!!!
To ja się pytam, gdzie tu program LOJALNOŚCIOWY? To kto jest ważny dla firmy? Klient casualowy, czy wieloletni? Bo na razie wychodzi na to, że ci drudzy są z premedytacją w (_!_) kopani! I jeszcze gnojeni za to, że im się owo kopanie śmie nie podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 15:40, xbit71 napisał:

Co za problem samemu sprawdzić? Dodaj do koszyka Medal of Honor 10th Anniversary
i jakąś grę z wPLNomanii, proste ...
PS Żebyś już nie płakał, ja to zrobiłem. Da się.


Tak,a myślisz ze nie próbowałem dodawać,robiłem to jak chciałem coś zamówić??A z resztą,ale dobrze cieszę sie ze juz się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ktoś z CDP, czy chociażby z GRAM.pl czyta jeszcze nasze komentarze, czyt też mają wszystko w głębokim poważaniu, bo wydaje mi się, że dawno się na nas wypięli i mają gdzieś narzekania klientów, wychodząc z założenia ponarzekają, ponarzekają i zapomną, a nawet jeśli nie, to i tak będą zmuszeni kupić u nas, gdyż to my CDP jesteśmy największym wydawcą gier w Polsce. Szkoda, że poziom tłumaczeń gier i ich wydawanie w porównaniu z pierwowzorem notuje coraz niższy poziom. Przykład samego NWN2 i jego dodatków, w które na świecie grają od kilku miesięcy, a my może łaskawie zobaczymy je w kwietniu. A samego NWN2 przeszedłem w całości, jednakże ogrom błędów tłumaczeniowych w wersji PL psuł mi rozrywkę, a oni teraz piszą wielkie postulaty "Znalazłeś błąd to zgłoś" ŻENUŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, na pewno ktoś to czyta ;) może nie codziennie ale na pewno. serdecznie tego ludka pozdrawiam ale jak znam życie ma on niewiele do powiedzenia i jego uwagi byłyby średnio cenne dla ludzi któzy ogólnie odpowiadają za to co tu się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wPLNomania zamieniła się błyskawicznie w zombie :D Co do komentów, "ktoś z góry" napewno je czyta ale nie ma tyle odwagi by cokolwiek napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 22:49, Urbaniak napisał:

wPLNomania zamieniła się błyskawicznie w zombie :D Co do komentów, "ktoś z góry" napewno
je czyta ale nie ma tyle odwagi by cokolwiek napisać...

Pewnie czyta i się stara coś zrobić. Tyle, że ten nad nim mówi, że nie da rady bo mamy kryzys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 09:01, logray napisał:

> wPLNomania zamieniła się błyskawicznie w zombie :D Co do komentów, "ktoś z góry"
napewno
> je czyta ale nie ma tyle odwagi by cokolwiek napisać...
Pewnie czyta i się stara coś zrobić. Tyle, że ten nad nim mówi, że nie da rady bo mamy
kryzys.



ta, jasne. Kilka razy zadawałem pytanie co dalej z tym programem partnerskim w konsulacie ale oczywiście jak zawsze mydlenie oczu i nic poza tym. Se czekać możemy i do konca roku. A juz 5 miesiąc leci teraz jak ten wypierd ledwo co zipie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować