Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 w połowie przyszłego roku

78 postów w tym temacie

M$ podał prawie oficjalną datę premiery ale mają być to święta pod koniec 2009. A W7 nie będzie jak XP, system który będzie na prawdę dobry pojawi się dopiero ze wprowadzeniem całkiem nowego systemu plików oraz całkiem nowego jądra a jak wiadomo w siedzibie M$ pracuje się obecnie nad kilkoma systemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 09:51, Xarodon napisał:

Stary, nie martw się. To będzie Vista Sp2. System oparty o jądro Visty, z numerkiem
6.1...Nowy system xD my ass...
Nowy direct X = nowy grafika, aby ujrzeć na swoim monitorze te wszystkie "super" efekty.
Naprawdę chcesz tak szybko lecieć do sklepu po nową kartę ? Poza tym, dam głowę, że nawet
w 50% nie wykorzystali potencjału Dx10...BA ! Nadal wszystko jest zgodne także z dziewiątką.
Direct X 11 zapewne będzie czymś podobnym do Windows 7, czyli w tym wypadku Dx 10.2 ;p


Dzięki Tobie postanowiłem trochę poczytać o Windows 7 i DX 11. Tobie radzę to samo np. tutaj:
http://www.bit-tech.net/bits/2008/09/17/directx-11-a-look-at-what-s-coming/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się wcale nie dziwię takiej decyzji, Vista nie przyniosła oczekiwanych zysków i zadowolenia wśród graczy i użytkowników (osoby używające tego systemu to wciąż parę procent). Chcą więc, jak najszybciej, zatrzeć złe wrażenie i wydać nowy system. Dla mnie to może wyglądać tak samo - oby tylko był lepszy. Pamiętajcie, że wygląd to sprawa drugorzędna, a pozory mogą mylić.

Poza tym w przyszłym roku zmieniam PC, więc premiera nowego systemu byłaby mi na ręke. A co do DX11 - może się on pojawić, jak najbardziej. Nie wiem, czy wiecie, ale karty, które są obecnie na rynku, będą kompatybilne z nowym Directem - nie będzie więc konieczności zmiany karty graficznej.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na necie pojawiły się już wersje beta tego systemu i z komentarzy większości ludzi wynika, że system śmiga dosyć szybko. Nie wiadomo czy wierzyć czy nie, bo jak wszyscy wiemy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :-D. Jeśli faktycznie jest tak dobrze to tylko na plus. Jednak nie widzi mi się zmiana sytemu co roku, chyba jak każdemu. Wiem, wiem - nikt nie powiedział, że muszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że czekam na ten system. To sprawdzian dla MS - jeśli tym razem wypuszczą system, który spełni oczekiwania, to uda im się trochę odkupić w oczach klientów. Gdyby Winda7 okazała się kolejną Vistą, to... MS stanie się wrogiem konsumenckim nr 1 :D
A ja mimo wszystko wierzę w Microsoft...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że przyspieszyli premierę. W końcu Vista - mimo, że tak naprawdę złym systemem nie jest - dobrego pierwszego wrażenia (ani drugiego) nie zrobiła i sukcesu komercyjnego też nie odniosła. Choć ja tam na ten system specjalnie nie narzekam. jedynym jego mankamentem jest duża ilość pożeranego RAM-u. Jeśli nowy Windows będzie pod tym względem lepszy, z pewnością się na niego przesiądę. Jak nie - zostanę jeszcze przez jakiś czas na Viscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już zakupiłem vistę (ze względu na dx10 i 64bity), to mam nadzieję, że nie będzie powtórki z rozrywki i nie okaże się niemożliwością implementacja dx 11 (i 12, 13) na systemie starszym niż 7 - to by była kpina - mi vista odpowiada, ale jeśli znów będą ''zmuszali'' na kolejną przesiadkę to ja dziękuję. mam nadzieję, że posiedzę na obecnym systemie przez kurde min. 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Może to pesymizm, ale dla mnie "Siódemka" nie zapowiada się ciekawie, ot taka ostro zmodernizowana Vista - podobnie było z Win Millenium/2000 (system koszmarny) , to był wstęp do XP. Póki co, dla mnie informacja o zablokowaniu sprzedaży XP w styczniu i koniec jego aktualizowania (jak w wypadku 95/98) ostatecznie mnie przekonał, że przy zmianie sprzętu przesiadam się na Macintosha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak patrzę na M$ to zazwyczaj jak wydają produkt w miarę szybko to jest dobry niż ten nad którym się latami męczą więc może będzie dobrze. W sumie 7 to będzie raczej coś w rodzaju gigantycznego SP do Visty. Jak na mój gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 11:06, Pirlond napisał:

(osoby używające tego systemu to wciąż parę procent).

Ba, zaledwie 41% użytkowników laptopów i 38% użytkowników komputerów stacjonarnych :).

Co prawda to dane tylko na USA, ale... Pare procent napewno toto nie jest ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ja tam lubie nowisci na viscie pracuje od samej premiery i lubie sie pobawic czyms nowym na poczatku byly tylko problemy ze sterami ale teraz vista wymiata;p w senisie ze nie ma prawie zadnyc problemow i przy normalnym standardowym kompie smiga az milo. Nie wymaga czestego formatowania i jest wmiare stabilna, moim zdaniem po tych wszystkich poprawkach nie jest zlym systemem. A Windows 7 moze troche za wczesnie, bo pasowalo znowu wydac by tych pare zlotych na nowy system ale dla Mnie i tak wypasik bo znowu cos nowego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prabab: bo w Stanach zakup komputera to 1- 2 tygodnie pracy dla większości ludzi, a Viste wciskają Ci do każdego komputera. Kiedy zadałem pytanie w Best Buyu czy nie mogli by mi zainstalować jednak Windowsa XP, to sprzedawca odparł że nie mogą, że teraz to już nawet XPeków właściwie kupić nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niepotrzebny OS.

Co prawda teraz mamy szansę na porządny produkt porównywalny z Windows XP i może już nie będzie trzeba za wszelką cenę unikać nowego dziecka MS.
Wiecie co - moje starcie z Vistą skończyło się na tym, że przerzucam się na Linux i WindowsXP zostawiam do gier. Jeśli w końcu wymuszą sprzętowo nabycie nowego systemu (co pięknie im się już udało w przypadku części komputerów przenośnych, które nie mają sterowników pod XP) to też się nad tym mocno zastanowię bo będzie chodziło tylko i wyłącznie o granie i nic więcej. Ale to tylko jeśli wymusza taki stan rzeczy - w przypadku DX10 się nie udało.

Co do dostępności XP - nadal jest osiągalny w hurtowniach i jeśli ktoś mówi, że nie jest już dostępny to albo hurtownia ma jakąś umowę z MS albo sklep/sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2008 o 14:55, hallas napisał:

Co do dostępności XP - nadal jest osiągalny w hurtowniach i jeśli ktoś mówi, że nie jest
już dostępny to albo hurtownia ma jakąś umowę z MS albo sklep/sieć.

No tak ale chodziło o Best Buy czyli sklep w Stanach... Wiec moze i w polskich hurtowniach jeszcze jest XP w stanach moze i tez. Ale Best Buy no nie wiem ogromny sklep, moze microsoft ma wieksze wplywy w stanach. Ale i tak nie weim co się czepiacie tak tej visty do normalnych zastosowan w zupelnosci wystarcza a watpie zeby na tym forum bylo az tak wymagajacych uzytkownikow ktorzy potrzebowali by czegos wiecej niz vista. Wczesniej rozumialem boo nie wszyscy mieli kompy ktore sobie z nia radzily i wszystkie utrudnienia z tym zwiazane zrzucali na system. To tak jakby nie miec wystarczajacego kompa do jakiejs giery i mowic ze jest bez sensu. A teraz juz kazdy komp nawet za 2000zł radzi sobie z vista na"lajcie" wiec nie wiem o co te halo, wydaje mi sie ze ogolna niechcec do ms ale racjonalnie sie chyba wytlumaczyc tego nie da;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista jako system sprawuje się elegancko. Nie jestem wielbicielem Microsoftu, a wręcz irytuje mnie polityka tego giganta, ale uważam, że ludzie przesadzają wyżywając się tak na Viscie, która tak naprawdę złym systemem nie jest. Tylko dlaczego we wszystkich wmuszać produkt taki sam jak poprzedni (ładniejszy tylko, ale to też kwestia gustu) za grubą kasę? To jest największa porażka Visty. Przez to wszyscy się do niej zrazili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@prabab

Możliwe, ale Ty raczej mówisz o zastosowaniach ogólnych. A jako, że jesteśmy na serwisie, którego głównym targetem są gracze, miałem na myśli raczej ich. ;) Tu raczej nie można zaprzeczyć, że użytkowników jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować