Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

@ Zelgadis - cóż, BG2 to nie jest, niestety nawet w KotORI romans był taki dosyć płytki
i zimny (jak sama Bastila z resztą, która przez cały czas sprawiała wrażenie takiej oziębłej,
zamkniętej w sobie i samolubnej,


Hmmm, może się i taka wydawała, ale tym lepiej wypadały małe scenki, w których okazywała się żywym człowiekiem. Do tej pory pamiętam jej tekst jakie wrażenie zrobiło na mnie gdy podczas którejś rozmowy o uczuciach wymsknęło jej się "Jestem Jedi i potrafię ukryć uczucia, które żywię do Ciebie." To był pierwszy sygnał, jaki prosty facet mógł zrozumieć, że romans z nią ma szanse. :-)

Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

Ale mimo wszystko, bardzo lubię Handmaiden i Visas
Marr, za ich tajemniczość i kobiecość, mimo wszystko postaci te są bardzo interesujące
i przypominają mi te z Baldursa.


Visas też bardzo lubię, za to samo zresztą, ale Handmaiden już mnie nie przekonała. Chociaż może to wina tej wiedźmy Kreji, która ciągle siedziała gdzieś niedaleko i przy próbach spoufalenia się skrzeczała, że źle robię. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

1) Jak dobrze rozwijać Bao-Dura?

Gra jest tak zrobiona, że możesz go rozwijać jakkolwiek. :) Bao, jest technikiem, czyli takim odpowiednikiem zwiadowcy w K1. Pasuje mu więc każda klasa Jedi.

Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

Zastanawiam się czy w ogóle warto u niego rozwijać jakiś styl walki bronią

Ja próbowałem i tak, i tak. Jedyny problem w tym, że czasem zostaje mało poziomów na jego porządne podbicie jako Jedi.

Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

2) Jak to jest z robieniem z kogoś Jedi, czy będę mógł od nowa rozdzielić wszystkie statystyki i atuty, czy też wszystko zostaje takie samo

Robienie z kogoś Jedi działa niemal identycznie jak robienie w K1 Jedi z postaci Revan. W obu wypadkach są to dwuklasowcy.
Żeby nie było tak iż główna postać K2 będzie przez to poszkodowana (dwuklasowcy są zwykle potężniejsi niż jednoklasowcy), dodano klasy prestiżowe, które są niczym innym jak możliwością zmiany profesji Jedi na inną profesję Jedi będącą odpowiednikiem pierwszych trzech (Obrońca, Strażnik i Negocjator) uzupełnionych o pewne możliwości odpowiednich klas nie-jedi (żołnierz, zwiadowca i łotr) i specyfikę jasnej lub ciemnej strony. Wybierając klasę prestiżową w tej samej kategorii w istocie wzmacniamy i specjalizujemy dotychczasową klasę. A co do atutów - zawsze się mogą zmarnować przy zmianie klasy. To Twój wybór przecież.

Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

Bastila z resztą, która przez cały czas sprawiała wrażenie takiej oziębłej,
zamkniętej w sobie i samolubnej, głównie przez podłożony jej głos

Głos moim zdaniem idealnie się dopasował. Pierwotny wygląd Bastili, który można zobaczyć na reklamówkach z x-klocka był znacznie bardziej dziecinny i zwyczajnie nie pasował do twarzy. Dobrze, że w grze poprawiono to - i dobrze, że nie przez zmianę głosu na bardziej infantylny, ale przez zmianę twarzy. Gdyby zmieniono głos, to postać byłaby moim zdaniem o wiele mniej wiarygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

1) Jak dobrze rozwijać Bao-Dura? Zastanawiam się czy w ogóle warto u niego rozwijać jakiś
styl walki bronią (ręczna czy dystansowa), skoro na początku nieźle sobie radzi walcząc
pięścmi (i ma atut, którego może używać tylko bez bronii)


Bao-Dur zdecydowanie lepiej sobie radzi walcząc wręcz lub Vibromieczem. Zupełnie nie warto dawać mu blasterów z racji niskiego Dexterity. W dodatku kiedy walczy wręcz, może wyłączać tarcze przeciwników.
Najlepiej mu więc dawać atuty związane z walką wręcz.

Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

2) Jak to jest z robieniem z kogoś Jedi, czy będe mógł od nowa rozdzielić wszystkie statystyki
i atuty, czy też wszystko zostaje takie samo, tylko zmienia się system rozwoju postaci?
Bo jeżeli miałbym z kogoś robić Jedi, to trochę by się zmarnowały niektóre atuty, nie
mówiąc o statsach :/ Już nie pamiętam jak to było.


Kiedy przemienisz jakiegoś NPC w Jedi, dodajesz mu tą klasę do istniejącej. Nie rozdziela się ponownie punktów. Dlatego jeśli jakaś postać była kreowana na walkę dystansową i ma już sporo poziomów w swojej klasie, to dodawanie klasy Jedi będzie IMHO marnowaniem się tej postaci.
Osobiście wszyscy u mnie byli Jedi i walczyli wręcz i żadna z moich postaci na tym nie straciła.

Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

(jak sama Bastila z resztą, która przez cały czas sprawiała wrażenie takiej oziębłej,
zamkniętej w sobie i samolubnej,


Cóż... W końcu sama powiedziała, że jest Jedi i nie może "okazywać żadnych emocji" ;)

Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

głównie przez podłożony jej głos, który bardziej by
pasował do jakiegoś babo-chłopa ;)).


Jennifer Hale mówisz? Jak dla mnie, jest to wspaniały głos i świetnie pasuje do Bastili.

Dnia 09.12.2008 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

Ale mimo wszystko, bardzo lubię Handmaiden i Visas
Marr, za ich tajemniczość i kobiecość, mimo wszystko postaci te są bardzo interesujące
i przypominają mi te z Baldursa.


Szczególnie to, jak się sprzeczały.
Obie miały swój urok i były to chyba jedne z najlepszch postaci w drugim Kotorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bastila była bardzo ciekawą postacią, może na początku niektórych irytują jej teksty, ale rozbroiła mnie kompletnie, gdy zapytała się czy możemy zostać przyjaciółmi (mówię o grze :P). Wtedy momentalnie zrobiło mi się jej żal i nie chciałem sobie z niej robić żartów :P. Dziewczyna ma znakomicie podłożony głos, Jennifer Hale podkładała głos jeszcze np. Jaden Korr - kobiecie w JA i wolę jej rolę w KOTOR-ze. Głos pasuje idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 21:55, Olamagato napisał:

Pierwotny wygląd Bastili, który można zobaczyć na reklamówkach z x-klocka był znacznie bardziej dziecinny i >zwyczajnie nie pasował do twarzy.


Mógłbyś podać linka do któregoś z tych trailerów? Nie wiem, czy miałeś na myśli np. ten, ale tam niby wszystko jest OK:
http://www.youtube.com/watch?v=JJFl91p5MEc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedzi, czyli będe musiał wszystko jednak planować z głową :/ Co do Bastili, to nie miałem na myśli, że jej głos nie pasuje czy jest zły (przeciwnie - bardzo podoba mi się jej akcent i wymowa), tylko po prostu sama postać niezbyt mi się podoba i IMHO mogłaby być nieco lepiej zagrana przez Jennifer Hale (tutaj głównie nie podobają mi się naiwne gadki pod koniec gry i jakiś taki brak emocji towarzyszących tym wydarzeniom).

Swoją drogą, zaczynam sobie przypominać za co nie lubię grać w SW KotOR II... Ledwie część gry przeszedłem, a już napotkałem na mnóstwo bugów:

- czarny ekran przy uruchamianiu wyścigów (trzeba redukować detale graficzne)
- często braki w dialogach lub źle połączone ze sobą dialogi (przykład: pierwsza rozmowa z Atris, w której jeżeli nie wie co się powiedzieć, to w kółko będzie gadać o tym samym)
- glitche związane z płaszczem Handmaiden (u mnie objawia się to tym, że postać czasami wygląda jak 2 klony przylepione do siebie, dziwnie to wygląda)
- często zdarza mi się, że na ekranie awansowania postaci, jej awatar jest na złym tle (np mroczne ogniste tło, przy 100% LSP)
- brakuje linii dialogowej pozwalającej na wsypanie przemytników w Telos (ja przynajmniej nie znalazłem innego sposobu na dokończenie questa, niż pracowanie dla nich i tym samym robienie złych rzeczy)
- dziwne syczenie przy wyjętym mieczu świetlnym (może to normalne, ale brzmi zupełnie nie tak jak powinno)
- postaci często nie potrafią dobiec do celu w zakręconych korytarzach, postać głównego bohatera czasami teleportuje się do drużyny jeżeli ta jest za daleko (bug znany już z jedynki)

Ogólnie to szkoda, że BioWare w zasadzie przykłada uwagę tylko do NWN, nie wydając tak potrzebnych patchy do reszty swoich gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może było to winą tego, że Bastila tak naprawdę nie była pewna swoich uczuć i tego, po której stronie chce naprawdę stanąć? :P

Błędów komentować nie będę, bo mnie wystarczająco wkurza rosyjska ruletka przy odpalaniu KOTORa 2 na laptopie z Viśtą Wio ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 22:58, Skywalker560 napisał:

Mógłbyś podać linka do któregoś z tych trailerów?

To właściwie nie z trailerów, ale z artworków. Najlepszym przykładem jak miała wyglądać Bastila jest po prostu okładka do gry. Jest na niej właśnie wcześniejsza wersja Bastili.
W samej grze model został zmieniony - i to moim zdaniem na lepsze. A jakbyś nie kojarzył, to masz tu obrazek.

20081210094559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 23:21, Sth`Devilish napisał:

- glitche związane z płaszczem Handmaiden (u mnie objawia się to tym, że postać czasami
wygląda jak 2 klony przylepione do siebie, dziwnie to wygląda)

U mnie nigdy to nie wystąpiło.

Dnia 09.12.2008 o 23:21, Sth`Devilish napisał:

- często zdarza mi się, że na ekranie awansowania postaci, jej awatar jest na złym tle
(np mroczne ogniste tło, przy 100% LSP)

Tego też nigdy nie spotkałem.

Dnia 09.12.2008 o 23:21, Sth`Devilish napisał:

- brakuje linii dialogowej pozwalającej na wsypanie przemytników w Telos (ja przynajmniej
nie znalazłem innego sposobu na dokończenie questa, niż pracowanie dla nich i tym samym
robienie złych rzeczy)

Bo nie należy wsypać przemytnika, ale pierwszego sprzedawcę w sklepie obu braci. A robi się to przez wybranie opcji "zastanowię się" gdy dostaniesz propozycję, a następnie pójście do szefa ochrony na Telos i poinformowanie go. Ten pozwoli Ci na zatrudnienie się u przemytników i wykonanie dla nich zadania. Nie możesz go przerwać i się zdemaskować bo dopiero pełne wykonanie pozwoli ich wsypać. I za to dostajesz najwięcej XP.

Dnia 09.12.2008 o 23:21, Sth`Devilish napisał:

Ogólnie to szkoda, że BioWare w zasadzie przykłada uwagę tylko do NWN

KotOR2 nie ma nic wspólnego z Bioware. To gra wymyślona i napisana wyłącznie przez firmę Obsidian, która została założona przez niektórych ludzi z upadłego Black Isle, które wcześniej wydawało (nie robiło) Baldur''s Gate oraz samodzielnie zrobiło Icewind Dale i Icewind Dale 2 na gotowym silniku Infinity, który pochodził od Bioware. Generalnie ludzie z tej firmy zawsze robili jakby wtórniki. A to IWD (z BG), a to KotOR2 (z KotOR1), a to NWN2 (z NWN1). Być może wyrobili się na dodatku Maska Zdrajcy, ale na razie ich gry, to masa bugów. Jakimś dziwnym wyjątkiem były może IWD 1 i 2, które zostały załatane naprawdę przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 09:46, Olamagato napisał:

W samej grze model został zmieniony - i to moim zdaniem na lepsze.


Moim zdaniem znacznie lepiej wygląda na pudełku. Nie wiem, może dla mnie wygląda na nim po prostu... doroślej? Albo ładniej. A mam też taki sam obraz, ale w wyższej rozdzielczości.

Edit: Widziałem też artwork Bastili z wcześniejszych concept artów, na którym właśnie młodziej wygląda. Może to o ten chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, artworka jak najbardziej kojarzę. Swoją drogą, gdyby nie kolor kija świetlnego i charakterystyczny ubiór to w ogóle bym nie poznał, że to Bastila, na czym zresztą złapałem się podczas pierwszego podejścia do KOTOR-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 09:46, Olamagato napisał:

> Mógłbyś podać linka do któregoś z tych trailerów?
To właściwie nie z trailerów, ale z artworków. Najlepszym przykładem jak miała wyglądać
Bastila jest po prostu okładka do gry. Jest na niej właśnie wcześniejsza wersja Bastili.
W samej grze model został zmieniony - i to moim zdaniem na lepsze. A jakbyś nie kojarzył,
to masz tu obrazek.


Może chodzi Ci o to?
| Nawiasem mówiąc, mam to jako tapetę w telefonie :-)
|:/ Geniusz znowu w akcji! Zapomniałem wkleić screen...
|Obrazek post niżej
V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 10:09, Olamagato napisał:

> Ogólnie to szkoda, że BioWare w zasadzie przykłada uwagę tylko do NWN
KotOR2 nie ma nic wspólnego z Bioware. To gra wymyślona i napisana wyłącznie przez
firmę Obsidian, która została założona przez niektórych ludzi z upadłego Black Isle,
które wcześniej wydawało (nie robiło) Baldur''s Gate oraz samodzielnie zrobiło Icewind
Dale i Icewind Dale 2 na gotowym silniku Infinity, który pochodził od Bioware. Generalnie
ludzie z tej firmy zawsze robili jakby wtórniki. A to IWD (z BG), a to KotOR2 (z KotOR1),
a to NWN2 (z NWN1). Być może wyrobili się na dodatku Maska Zdrajcy, ale na razie ich
gry, to masa bugów. Jakimś dziwnym wyjątkiem były może IWD 1 i 2, które zostały załatane
naprawdę przyzwoicie.


No jest jeszcze Planescape: Torment i oba Fallouty(dwa pierwsze), w które z chęcią bym zagrał, ale nie mam skąd wziąć. Niemniej trudno się nie zgodzić, że Obsidian zazwyczaj dołącza do swoich gier masę bugów gratis(o ile w przypadku KotORa można mówić, o nagonce ze strony LA, to przy NWN2 o niczym podobnym nie słyszałem)To było na tle off-topa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 10:09, Olamagato napisał:

KotOR2 nie ma nic wspólnego z Bioware. To gra wymyślona i napisana wyłącznie przez
firmę Obsidian


Mój błąd. Mimo wszystko, jest żal. Takie gry w ogóle nie powinny wychodzić, jak można wydawać takie beta-wersje i jeszcze za to rządzać tyle samo pieniędzy co za inne dopracowane gry, a przy tym liczyć na to, że jakaś grupka fanów sama zajmie się naprawianiem gry za darmo...

A poniżej kilka przykładów tego o czym pisałem:

20081210161838

20081210161845

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 23:21, Sth`Devilish napisał:

Swoją drogą, zaczynam sobie przypominać za co nie lubię grać w SW KotOR II... Ledwie
część gry przeszedłem, a już napotkałem na mnóstwo bugów:


Ja miałem problemy z wyświetlaniem rozmycia podczas dużej prędkości ścigaczem lub przy włączonej mocy - przyśpieszenie, dziwne bo w KotOR jedynce wszystko działało na tym samym komputerze i nie było z tym problemu, musialem to w końcu wyłączyć :(

Dnia 09.12.2008 o 23:21, Sth`Devilish napisał:

- często braki w dialogach lub źle połączone ze sobą dialogi (przykład: pierwsza rozmowa
z Atris, w której jeżeli nie wie co się powiedzieć, to w kółko będzie gadać o tym samym)

Racja tam to chyba najbardziej było widać :p w KotORze przez całą grę nie było chyba takich problemów, a propos dialogi bardzo długie, aż za długie... ;p

Dnia 09.12.2008 o 23:21, Sth`Devilish napisał:

- często zdarza mi się, że na ekranie awansowania postaci, jej awatar jest na złym tle
(np mroczne ogniste tło, przy 100% LSP)

Też to miałem ;) postać maksymalnie dobra (też T3-M4) miała chyba najbardziej mroczne tło, ale z innymi postaciami też tak było tylko mniej widoczne np. z Mandalorem..

Dnia 09.12.2008 o 23:21, Sth`Devilish napisał:

- postaci często nie potrafią dobiec do celu w zakręconych korytarzach, postać głównego
bohatera czasami teleportuje się do drużyny jeżeli ta jest za daleko (bug znany już z
jedynki)


Jeśli chodzi o poruszanie się to ci z Obsidian, poprawili jednak coś, postacie nie blokują się na wzajemy, wręcz przeciwnie, potrafią ustąpić miejsca by się dało przejść, co było dosyć irytujące w "jedynce"

I jeszcze częste błędy z AI postaci podczas walki..

Oceniając jednak dwójke, trzeba przyznać, że technicznie gorzej wypada, ale mimo wszystko gra pozostawia bardzo dobre wrażenie, podobnie jak w jedynce świetna fabuła, a do tego bardziej mroczny klimat, i tam gdzie się dało poprawili do co w jednynce szwankowało, nie uszczegli się jednak błędów.

@Olamagato

Co do tego, że KotOR2 jest wyłącznie wymyślona i napisana przez Obsidian, to jestem pewny, że korzystali z jedynki i to pełnymi garściami, np. mapy (Korriban, Datooine, Mroczny Jastrząb), z pewnością silnik.. przecież widać że grafika jest tylko podrasowana z jedynki.. Projekt Bioware ma miał tu bardzo duże znaczenie, zostawili Obsidianowi podwali pod dwójke, wygląda że prawa do silnika miał Lucasarts?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 22:03, Olamagato napisał:

> Jestem na Telos i kiedy rozpoczynam wyścig (po rozmowie z NPC w kantynie) ekran
robi się czarny
Wyścigi są w K2 totalnie skopane. Jak nawet będą działać, to tylko pierwszy raz masz
szansę wygrać. Inaczej mówiąc przed wyścigiem save i jeżeli nie wygrasz od razu load
i tak w kółko. No, ale z normalną grą nie ma to nic wspólnego.


U mnie w grze występował problem przy starcie w wyścigu, ścigacz mi się podnosił i póki w coś nie wałem nie chcial się obniżyć, poradziłem sobie z tym w ten sposób ze na starcie zamiast ruszać na chwile podskakiwałem i w tym czasie dopiero ruszałem, z początku było to bardzo irytujące... potem sie jakoś przyzwyczaiłem :/ ale zawsze coś tam się traciło jakieś ułamki sekund, dobrze ,że mimo to nie było problemów z wygraniem :/

Do tego w menu save po jakimś czasie gry, przestają mi się wyświetlać screen w momencie zapisu, albo jest biało, albo jakiś screen na wszystkich taki sam :/ w jedynce też chyba tak było ale nie tak często :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować