Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2009 o 09:52, Lord_of_the_force napisał:

Mam jeszcze takie pytanie: czy oplaca się wykonywać zadanie zabicia łowców nagród gdy
gra się po Jasneh stronie Mocy?


Hmm...na Taris można je wykonać tak, ze nie otrzymasz punktów Ciemnej Strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 09:52, Lord_of_the_force napisał:

Mam jeszcze takie pytanie: czy oplaca się wykonywać zadanie zabicia łowców nagród gdy
gra się po Jasneh stronie Mocy?


Spoiler

IMHO opłaca się wykonanie zadania zabicia tego Rodianina w ambasadzie Republiki. W nagrodę otrzymasz potężne rękawice dające +4 do siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w KOTOR 2
Na Dantooine walczę z Mistrzem Vrookiem i nie potrafię go zabić. Używam mocy ,,Szybkość Rycerza" i włączam tarczę chroniącą w jakiś tam sposób od obrażeń od miecza świetlnego. Mimo to padam za każdym razem. Mam wyszkolany do Mistrza Potężny Atak i Krytyczne Uderzenie. Atakuje podwójnym mieczem świetlnym maksymalnie ulepszony(zero wolnych miejsc na warsztacie). Już za 10 razem widzę ciągle ,,chybiony" jak atakuje. Jego uderzenia wchodzą jak w masło.. czaasami za drugim razem.
To jakiś bug? Jest jakaś łatka? Ostatecznością jest użycie kodu(tylko jakiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2009 o 22:35, Kalvo napisał:

To jakiś bug? Jest jakaś łatka? Ostatecznością jest użycie kodu(tylko jakiego)

Może masz cienką postać? To jest MISTRZ Jedi, pamiętaj. Może masz słabą zręczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siła 18 + 4
Zręczność 14+2
2 level w władaniu podwójna bronią

Nic nie redukuje współczynnika trafień mam z jednej strony +20 z drugiej +16

Kolejne 5 prób...
On jest nietykalny czy jak?

Spoiler

Za pierwszym razem padł od razu po jednej kombinacji ciosów w jaskini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2009 o 23:27, Kalvo napisał:

Kolejne 5 prób...
On jest nietykalny czy jak?

Spoiler

Za pierwszym razem padł od razu po jednej kombinacji ciosów w jaskini


Skoro można zaatakować to można wygrać. Nawdychaj się symulatorów bitewnych, coś na kondyche, walnij kilka z piorunka, albo z wiatra spróbuj, kurcze nie powinno być trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIC!
30 raz i nic!!!
jest krótki przerywnik, zmieniałem style, włączałem wyłączone moce i tarcze gdy życie mu jakoś spadło do połowy odnowił sobie i niestety. Poproszę o jakieś kody bo to jest niemożliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 23:41, Kalvo napisał:

30 raz i nic!!!
jest krótki przerywnik, zmieniałem style, włączałem wyłączone moce i tarcze gdy życie
mu jakoś spadło do połowy odnowił sobie i niestety. Poproszę o jakieś kody bo to jest
niemożliwe!

Po pierwsze sprawdź rzuty. Są one w gdzieś w komunikatach. Po każdej sekwencji (ok. 6 sekund). Sprawdź jego rzuty na trafienie, swoje rzuty i wyniki ataku jego i Twojego. Jeżeli jest jakiś bug (a w K2 jest ich od cholery), to od razu przekonasz się po logu. Na przykład jeżeli Twój rzut będzie miał 16 +15 (K20) = 31, a jego obrona będzie pokazywała AC 45 (maksymalnie w K2 można wyciągnąć 55), to wiadomo, że trafienie go jest niemożliwe do osiągnięcia. Jeżeli natomiast ataki będą go trafiać, ale nic nie będą mu robiły, a na logu nie będzie żadnej redukcji obrażeń, to wiadomo, że trafiłeś na bug. Pamiętaj, że vrook ma potężne leczenie, które może przewyższać obrażenia tak długo jak starczy mu punktów mocy lub czasu działania wcześniej wywołanych mocy. Dopiero po ich wyczerpaniu zacznie tracić życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niedawno ukończyłem drugą część KOTORa i muszę przyznać, że jest dobra, ale nie wybitna. Jak dla mnie - 8/10, czułem się jak bym grał w betę, lokacje wyglądały tak jakoś na opuszczone, i to wszystkie. W jedynce podobało mi się to, że czułem się jak mały trybik w wielkiej galaktyce, a w dwójce miałem wrażenie, że galaktyka się składa z maksymalnie 30 osób ;P. Grafika słabsza niż w poprzednicce - lol. Fabuła całkiem niezła w sumie, za to plus, no i klimacik też ok :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 19:59, Ecko09 napisał:

>

Mi się wydaje, że w dwójce grafika nieco lepsza, ale klimatu to ja w niej ani grama nie
czułem, a w jedynce klimat aż się wylewa.



Dwójka ma nieco płynniejsze animacje, grafika +/- poziom modeli identyczny jak dla mnie.
Klimat w dwójce tez jest, tylko ta zmarnowana koncówka grrrrr [i te cięcia produkcyjne.. shame on lucas arts za wymuszanie wydania gry]

Zgadzam się z mikimem w 100% co do lokacji.
Jedynka imho ma wiecej... życia. W dwójce wszystkie miasta/osady sux totalnie. Maja jak dla mnie kijowa architekturę, npców jak na lekarstwo [takie miasta duchów] i ogółem są mało ciekawe. Cholernie mnie zawiodły w dwójce miejscówki, najbardziej podobała mi się przygoda na onderonie

Spoiler

[łącznie całośc, pierwsza wizyta na duxunie, potem pierwszy wypad do iziz, następnie finał gdzie walczylismy na "dwa fronty" głównym teamem na pałacu, drugim w grobowcach i obozie sithów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 19:55, mikim napisał:

Jakoś niedawno ukończyłem drugą część KOTORa i muszę przyznać, że jest dobra, ale nie
wybitna. Jak dla mnie - 8/10, czułem się jak bym grał w betę, lokacje wyglądały tak jakoś
na opuszczone, i to wszystkie. W jedynce podobało mi się to, że czułem się jak mały trybik
w wielkiej galaktyce, a w dwójce miałem wrażenie, że galaktyka się składa z maksymalnie
30 osób ;P. Grafika słabsza niż w poprzednicce - lol. Fabuła całkiem niezła w sumie,
za to plus, no i klimacik też ok :P.


Twórcy "dwójki" chwalili się ze w lokacjach będzie więcej postaci niż to miał miejsce w "jedynce" ale z twoich słów wynika ze to były przechwałki :)

@Ecko09

Dnia 31.12.2009 o 19:55, mikim napisał:

Mi się wydaje, że w dwójce grafika nieco lepsza, ale klimatu to ja w niej ani grama nie
czułem, a w jedynce klimat aż się wylewa.


Nom klimat dwojka miała zdecydowanie lepszy.. nie wiem dlaczego masz tu odmienne zdanie.. bo mnie na pierwszy rzut oka, już pierwsza lokacja - Peragus - utwierdzała w przekonaniu o wyjątkowo mrocznym i bardziej wyrazistym klimacie Kotora2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 22:45, Paoro napisał:

Nom klimat dwojka miała zdecydowanie lepszy.. nie wiem dlaczego masz tu odmienne zdanie.. bo mnie na pierwszy rzut oka, już pierwsza lokacja - Peragus - utwierdzała w przekonaniu o wyjątkowo mrocznym i bardziej wyrazistym klimacie Kotora2.

Ja mam takie samo zdanie jak mikim - KotOR II nie wywiera na mnie wrażenia mrocznego a raczej martwego i pustego, za to pełen życia KotOR I jest grą do której zawsze chętnie wracam i która ma ten sam klimat funkcjonującego i żyjącego własnym życiem uniwersum co filmy i książki (te lepsze) SW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 22:57, Karharot napisał:

(...)


Nom tu już chyba wchodzimy na temat o gustach a o nich jak wiadomo się nie dyskutuje, ale chyba rozumiem o co wam chodzi, choć w pewnym sensie puste (ale w zamierzeniu twórców) lokacje w dwójce stwarzają własnie ten niepowtarzalny mroczny klimat.

Pojawiający się znikąd zabójcy Sith (choć zaczynają być potem irytujacy jak się 4 na raz błyskawicami w jedną chwile załatwia pod koniec gry :P); przemierzanie opustoszałych statków Harbinger czy Ravager, czy wymarłych planet takich jak Korriban, Malachor V, czy chodzby wspomnianej wczesniej stacji Peragus bardzo mi się podoba, i w mojej opinii jest ciekawsze niż zwiedzanie świata w jedynce, do której już tak chętnie nie wracam, brak tej tajemniczości, takiego wrażenia ciągłego zagrożenia niemal prosto z serii filmów Alien. Fakt faktem może to nie klimat SW tak do końca, ale coś nowego na pewno. Nie mówie tu już o niedopracowaniu gry, która faktycznie wygląda jak beta czasem, ale sam pomysł na grę oceniam bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Otóż mam taki problem ,że gra nie wczytuje żadnych zapisów poza autozapisami :/ Moglibyście mi pomóc? Posiadam spolszczenie oraz fix''a dla Visty ... Po prostu jak ładuję zapis to w 1/3 paska się zatrzymuje i nic :/ Pomoglibyście mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować