Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Ja nie jestem żadnym antyfanem polskich siatkarzy, cieszę się że mamy drużynę należącą do ścisłej światowej czołówki, ale głupio się złożyło że nasi przegrali dwa najważniejsze mecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 20:27, mefiperes napisał:

Mamy 4 miejsce. :-) Mogło być lepiej, ale nasi rywale byli po prostu lepsi.

I to trzeba przyznać. Dzisiaj nie zagraliśmy na dobrym poziomie. A przynajmniej nie na takim, żeby ten mecz wygrać.

Dnia 15.07.2007 o 20:27, mefiperes napisał:

Nie ma się co smucić- czwarte miejsce jest bardzo wysokie.

Oczywiście. W końcu to wyrównanie naszego najlepszego wyniku.

Dnia 15.07.2007 o 20:27, mefiperes napisał:

To był nasz najsłabszy mecz w tej edycji Ligi Światowej, to prawda. Zawodnicy pewnie byli jeszcze
zmęczeni po wczorajszym spotkaniu z Brazylią.

Tak nie możemy tłumaczyć naszych porażek bo nigdy do niczego nie dojdziemy. Amerykanie też mieli wczoraj bardzo wymagające spotkanie, które też kosztowało ich dużo sił. Popełnialiśmy wiele błędów. Nie kończyliśmy kontr, a co najgorsze nie działał nam blok.

Dnia 15.07.2007 o 20:27, mefiperes napisał:

Następny razem zdobędziemy medal. :-)

No i miejmy taką nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przed chwilą Rosjanie przegrali wygranego seta. Prowadzili 23:21 i przegrali go 25:23. Tak Rosjanie prowadziliby 2:0 i wszystko by było możliwe a tak Brazylia wygrała drugiego seta i jest 1:1. Mam nadzieję, że Brazylia wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2007 o 22:50, mała16 napisał:

--> Peter_l
Masz zatrważająco niski poziom wypowiedzi. Bo to nie są brazylijskie psy. Okazali się po prostu
lepsi. To trzeba przyjąć i uszanować. Zagrali świetnie i zasłużyli na zwycięstwo

Wybacz, ale gorączka meczu mi uderzyła do głowy ;) Nie chodzi o to, że byli lepsi. Chodzi o to że kompletnie wszystko im się udaje. Zawsze. Może prawie. Nie podobała mi się też praca sędziego i pomocników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 21:18, Peter_l napisał:

Wybacz, ale gorączka meczu mi uderzyła do głowy ;) Nie chodzi o to, że byli lepsi. Chodzi o
to że kompletnie wszystko im się udaje. Zawsze. Może prawie.

Ale pokazali LEPSZĄ siatkówke niż my. Z jakiej racji mieli przegrać skoro byli lepsi? Bo nam sie nie podoba, że wszystko im sie udaje? Bulgaria pokazała, że oni są do ogrania, czyli nie są perfekcyjni. Ja rozumiem emocje, ale sory... tylko dlatego nazywać kogoś psem bo sie okazał lepszy po sportowej walce to nierozumiem...

>Nie podobała mi się też praca

Dnia 15.07.2007 o 21:18, Peter_l napisał:

sędziego i pomocników.

Mało komu się podobała. W ogóle sędziowie podczas tego turnieju sędziowali slabo, żeby nie powiedzieć tragicznie. Nie tylko podczas meczu Polaków.

PS. W fazie grupowej ME mamy Turcję, Belgię... i... Rosję! Oglądajmy zatem uważnie mecz ;) wyciągniemy może jakieś wnioski choć przez najbliższe 2miechy może sie wszystko zmienić.

PS2. Ale Rosja zaprzepaściła! Choć dla mnie mecz jest cały czas otwarty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no były zadatki nawet na pierwsze miejsce dla polskich siatkarzy, a nie mamy nawet brązu :( Nie ukrywam, że trochę jestem zawiedziony. Mam nadzieję że chociaż na Mistrzostwach Europy BĘDZIE MEDAL. Mówię medal, bo przed LŚ też wszyscy (no może prawie wszyscy) mówili że możemy wygrać. I skończyło się bez medalu. To dziś mówię że chcę tylko medal ;) A co do meczu Brazylia-Rosja, no to będzie ciekawie. Moim zdaniem rozstrzygnie piąty set.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopki po prostu nie wytrzymali turnieju, ale patrząc na wczorajszy mecz z Brazylią to zrobili znaczący postęp od MŚ. Brazylia po prostu wczoraj pkazała klase. Dzisiejszy mecz to być może typowa polska bolączka jaką jest marazm po przegranym półfinale plus brak sił, o czy już wsponiałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 21:29, kolektor napisał:

Kurcze, no były zadatki nawet na pierwsze miejsce dla polskich siatkarzy, a nie mamy nawet
brązu :( Nie ukrywam, że trochę jestem zawiedziony. Mam nadzieję że chociaż na Mistrzostwach
Europy BĘDZIE MEDAL. Mówię medal, bo przed LŚ też wszyscy (no może prawie wszyscy) mówili że
możemy wygrać. I skończyło się bez medalu. To dziś mówię że chcę tylko medal ;) A co do meczu
Brazylia-Rosja, no to będzie ciekawie. Moim zdaniem rozstrzygnie piąty set.

Ja liczę bardzo optymistycznie, że zdobędziemy złoty medal na mistrzostwach Europy. Liczę tak optymistycznie dlatego, że pierwsze miejsce na mistrzostwach uprawnia do występów na przyszłorocznych Igrzyskach w Pekinie. Chociaż jak patrzę teraz na grę Rosjan to nie wiem. Chociaż my wczoraj z Brazylią też graliśmy tak samo równo. Punkt za punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 21:34, pretorianie napisał:

Ja liczę bardzo optymistycznie, że zdobędziemy złoty medal na mistrzostwach Europy.

Ja też :)

>Liczę tak

Dnia 15.07.2007 o 21:34, pretorianie napisał:

optymistycznie dlatego, że pierwsze miejsce na mistrzostwach uprawnia do występów na przyszłorocznych
Igrzyskach w Pekinie. Chociaż jak patrzę teraz na grę Rosjan to nie wiem. Chociaż my wczoraj
z Brazylią też graliśmy tak samo równo. Punkt za punkt.

Rosjan to my mamy już w grupie na ME. I ten mecz będzie chyba decydować.. tak to mamy Turcje i Bułgarie czyli drużyny spokojnie do ogrania...
Z Rosją powalczymy. A oni zaprzepaścili końcówki w dwóch setach. Myślę, że mogli to już skończyć 3-0. A tak to teraz muszą walczyć o pozostanie w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że w Mistrzostwach Europy nie może grać Brazylia :) Mamy większe szanse na zdobycie medalu, a może nawet i złotego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 21:56, pretorianie napisał:

Pomyliłaś się - mamy Rosję, Turcję i nie Bułgarię, tylko .... Belgię. A z grupy to chyba 2
zespoły wychodzą dalej prawda?

Rzeczywiscie, dzięki za wyłapanie ;P nie wiem co mi ta Bułgaria tak na klawiature wskoczyła. Dopiero czytałam że Belgia :)

Chyba wchodzą dwie, ale nie wiem jak to się będzie rozgrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Brazylia po raz 5 z rzędu wygrała Ligę Światową. Pokonali Rosjan 3:1. Szkoda, że nie graliśmy w półfinale z Rosją. Myślę, że dalibyśmy radę wejść do finału. Ale zostawmy to gdybanie. Koniec, Teraz na mistrzostwa europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Europy_w_Pi%C5%82ce_Siatkowej_M%C4%99%C5%BCczyzn_2007#Grupa_A_-_Petersburg
tutaj macie całą rozpiskę mistrzostw europy. Z grupy awansują po 3 zespoły, a w grupie jest ich 4. Później jest trochę ciężej ale myślę że damy radę. Chyba dobrze, że mamy Rosjan bo nie ma możliwości żebyśmy z nimi grali w półfinale. Dopiero ewentualnie w finale (no i oczywiście wcześniej w grupie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:13, pretorianie napisał:

No i Brazylia po raz 5 z rzędu wygrała Ligę Światową. Pokonali Rosjan 3:1. Szkoda, że nie graliśmy
w półfinale z Rosją. Myślę, że dalibyśmy radę wejść do finału. Ale zostawmy to gdybanie. Koniec,
Teraz na mistrzostwa europy.

A moim zdaniem Rosjanie by nas zmietli i nie oszukujmy się, że z naszą formą jaką prezentowaliśmy na tej imprezie mogliśmy powalczyć jedynie o brąz. Jedno dobre spotkanie z USA do finału nie prowadzi. W pozostałych meczach turnieju popełnialiśmy zbyt wiele błędów by móc dojść do finału. Dodatkowo zauważyłem też, że nasi mają problemy z ważnymi meczami. Czyżby emocje brały górę? Co do dzisiejszego finału to jestem zawiedziony przegraną Rosjan. Mieli naprawdę spore szanse wygrać i czegoś im zabrakło w końcówkach setów, a mogło byś tak dobrze, a tak to znowu wygrywają Brazylijczycy co mnie już zaczyna naprawdę nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:13, pretorianie napisał:

No i Brazylia po raz 5 z rzędu wygrała Ligę Światową. Pokonali Rosjan 3:1.

Warte zauważenia jest, że ten mecz wygladał zupełnie inaczej niż ten grupowy... właściwie to Rosja mogła to wygrać 3-0, ale przegrala dwie ważne końcówki... drugi i trzeci set zaważyły..

Dnia 15.07.2007 o 22:13, pretorianie napisał:

Szkoda, że nie graliśmy
w półfinale z Rosją. Myślę, że dalibyśmy radę wejść do finału. Ale zostawmy to gdybanie.

No własnie, cieszmy sie z tego co mamy ;)

>Koniec,

Dnia 15.07.2007 o 22:13, pretorianie napisał:

Teraz na mistrzostwa europy.

Właśnie.. dwa miesiące - dwa tygodnie urlopu dla chłopaków = czas do spożytkowania i poprawienia błędów ;) wykorzystajmy to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że najlepszy mecz zagraliśmy z Brazylią. I wcale nie sądzę, żeby Rosjanie zagrali lepiej od nas. Polacy przegrywając z Brazylią mecz 1:3 zdobyli zaledwie 6 pkt mniej niż Brazylia. Zresztą jeśli chodzi o mecz Polska - Rosja to już niedługo, bo na mistrzostwach europy będziemy się mogli przekonać jak to porównanie wygląda, Zagramy z nimi w grupie więc będziemy mieli okazję stwierdzić czy jesteśmy lepsi czy gorsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:25, pretorianie napisał:

Ja uważam, że najlepszy mecz zagraliśmy z Brazylią. I wcale nie sądzę, żeby Rosjanie zagrali
lepiej od nas.

Mecz z Brazylią nie był zły, jednak brakowało bloku i jakiejś konkretnej taktyki na Brazylijczyków. Walczyliśmy w tym spotkaniu, jednak nie powiedziałbym, że to było nasze najlepsze spotkanie.

Dnia 15.07.2007 o 22:25, pretorianie napisał:

Zresztą jeśli chodzi o mecz Polska - Rosja to już niedługo, bo na mistrzostwach europy będziemy
się mogli przekonać jak to porównanie wygląda, Zagramy z nimi w grupie więc będziemy mieli
okazję stwierdzić czy jesteśmy lepsi czy gorsi.

Ja uważam, że jesteśmy równi. Raz to my mamy lepszą formę, a raz oni. Póki co ani Polska, ani Rosja nie jest w swojej najwyższej formie tak, więc zobaczymy jak to będzie wyglądać na mistrzostwach. Co do samych Mistrzostw Europy to uważam, że czeka nas ciężka przeprawa w grupach. Na początku Rosja, a potem jeszcze po połączeniu grup Bułgaria, a moim zdaniem to właśnie te zespoły są aktualnie obok Polski najlepszymi drużynami w Europie. W grupach A i C nie ma tak dobrych drużyn. Włochy straciły gdzieś swoją moc, Serbia po rozpadzie też już nie powinna grać tak jak grała wcześniej, a Francja możliwe, że się jeszcze rozkręci, jednak uważam, że do trójki Polska-Rosja-Bułgaria jest jej obecnie daleko, jednak do mistrzostw jeszcze sporo się może zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować