Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Spróbuj uruchamiać za pomocą DOSBoxa, powinien pójść. A jak nie, to są jeszcze inne sposoby - VDMSound, VirtualPC+FreeDOS...
Wersji TT kompatybilnej z XP raczej nie ma, chyba, że myślisz o jakimś remake''u (najprędzej zrobionym przez fanów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 13:12, KŁEJK napisał:

Z tych starszych gier to miło wspominam HoMM II i III oraz Transport Tycoon lub TTDeluxe
... i wiele innych ;).

BTW: wie ktoś skąd można legalnie ściągnąć Transport Tycoona ( najlepiej Deluxe ) ale
wersję kompatybilną z Win XP ... bo żadnej wersji ściągniętej z portali abandonware nie
mogę jej uruchomić ;( ?

A sprawdzałeś wersję z HOTU? http://www.the-underdogs.info/game.php?gameid=1631 czasami miałem problemy z uruchomieniem jakiegoś tytułu, ale chyba zawsze z HOTU wersje działały.
Spróbuj tą wersję, najpierw mozesz spróbować z trybami zgodności uruchamiać, jeśli sie nie uruchomi to spróbuje tego co napisał Blackhand, na dosbox''a możesz ściągnąć nakładkę D-Fend, która znacznie upraszcza "setup" dosboxa. Może spróbuj jakichś stron fanowskich, gdzie znajdziesz wersję z już skonfigurowanym dosboxem pod tą konkretną grę. Jak coś, to możesz spróbować tego http://akson.sgh.waw.pl/~jnala2/tthq/faq.htm#win2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyriana2000 ktoś pamięta może? =]
ech... stary komp i masa staroci... pierwsz alone in the dark też było wypaśne i jeszcze duuużo innych gierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 14:42, Mateusz Matys I napisał:

Ja uważam ze pierwszy alone in the dark była najlepszą grą w jaka gralem oczywiście
kiedys

Gra miała bardzo mroczny klimat i to mi się w niej podobało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może gral ktos w bardzo starą gre Stronghold Crausted?- nie wiem czy dobrze napisalem tytuł... czesto popełniem błędy ort. nie zwracajcie na to uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 14:49, Mateusz Matys I napisał:

Patryk znasz taki tytuł Total Annihilation? To taka stara gra że zajmuje tylko 32MB!
Ludzie, kiedy tą gre wydali?

w 1997
wielkie rzeczy, zainstalowany Tomb Raider zajmował...1,3 MB:)
Oczywiście resztę plików doczytywał z CD
Tak samo TA, na pewno ze 100 MB brał z CD, nie możliwe, że Red Book Audio zajmuje resztę płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 14:49, Mateusz Matys I napisał:

Patryk znasz taki tytuł Total Annihilation? To taka stara gra że zajmuje tylko 32MB!
Ludzie, kiedy tą gre wydali?

Niestety nie znam...fajna gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 14:45, Mateusz Matys I napisał:

A może gral ktos w bardzo starą gre Stronghold Crausted?- nie wiem czy dobrze napisalem
tytuł... czesto popełniem błędy ort. nie zwracajcie na to uwagi

Ja grałem w Stronghold Crusader, bo jestem pewien, że o to ci chodziło. Samodzielny dodatek do twierdzy jedynki. Może i gra już stara, ale naprawdę fajna strategia, kiedyś właśnie bardzo lubiłem grać w to, HoMM 3 i AoE dwójeczkę, co nie znaczy, że teraz nie lubię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszego Strongholda kupiłem sobie... chyba na komunię :P Ech, to były czasy i ta edycja z ładnym kubkiem...
Jedyna stara gierka w którą młócę niemiłosiernie to Steel Panthers - phi, tylko 1000 scenariuszy do przejścia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś Hurdlera? Gra ma 30 poziomów. Musimy stickiem biegać w 2D po planszy przeskakując przez przeszkody. Przy końcówce można mieć spore problemy. Jednak spędziłem przy grze godzinę i sądzę, że to dobrze spożytkowana godzina. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 15:04, Patryk Mogilno napisał:

> Patryk znasz taki tytuł Total Annihilation? To taka stara gra że zajmuje tylko 32MB!

> Ludzie, kiedy tą gre wydali?
Niestety nie znam...fajna gra?

Ta gra jest jedną z najgorszych gier
Niedość ze ma tylko 1 wymiar= 1D
Można bardzo mało jednostek tworzyć gdzies ok 200
Moim zdaniem jest to najgorsza gra w moim krótkim życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 15:46, Mateusz Matys I napisał:

Wiele słyszałem ale że Tomb Raider zajmowal 1,3MB...
Ciekawo ile miejsca zajmuje pasjans?hhhmmm


Pasjans to pięć obrazków na krzyż plus parę linijek kodu na ogólnie pojęte zasady gry, czyli, w przybliżeniu, jakieś 5-10kb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 15:53, Mateusz Matys I napisał:

Moim zdaniem jest to najgorsza gra w moim krótkim życiu


Cóż, Twoje krótkie życie jest najwyraźniej zbyt młode, by docenić TA. Ech, to dopiero klasyk...
A tak nawiasem mówiąc - nie ma takiego pojęcia jak jeden wymiar. Jeśli 2D to wysokość i szerokość, to 1D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować