Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Przewiń stronę na sam dół, na wysokości napisu "Where to get it:" masz linki, jeśli nie korzystasz z torrentów, to kliknij na linka w zdaniu (słówko here) "If you don''t use BitTorrent, click here to download [186MB].". Na następnej stronce przepisz kod z obrazka do ramki (obojętnie której) obok przycisku z "GO" i kliknij na tym przycisku. Dalej już prosto, wyskoczy standardowe okienko pobierania plików (zależne od przeglądarki, której używasz), w którym masz wskazać miejsce, gdzie chcesz zapisać plik.
Jedna uwaga na koniec. Jeśli korzystasz z programów wspomagających ściąganie (FlashGet, Netants, Go!zilla itp.), to musisz ustawić program tak, by otwierał tylko jedno połączenie (nie ściągał pliku w kilku kawałkach), inaczej automat zablokuje (na 24 godziny) możliwość pobierania plików z Twojego IP (przy recydywie można dostać blokadę na stałe i wtedy nie ściągniesz już nic ze strony The Underdogs, chyba, że pogadasz z jej właścicielem i Cię odblokuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Was do reszty porypało, że wymieniacie się informacjami, jak ukraść grę? Abandonware może i jest moralnie w porządku, ale faktycznie jest to kradzież. Jeżeli chcecie kraść (nawet, jeśli to usprawiedliwione), róbcie to na własną rękę. Tym bardziej, że Neverhood nie jest grą absolutnie niedostępną.

@Paladyn Rage: skąd ten idiotyczny pomysł, jakoby wyłączenie firewalla cokolwiek miało zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 15:42, vear napisał:

Czy Was do reszty porypało, że wymieniacie się informacjami, jak ukraść grę? Abandonware może
i jest moralnie w porządku, ale faktycznie jest to kradzież. Jeżeli chcecie kraść (nawet, jeśli
to usprawiedliwione), róbcie to na własną rękę. Tym bardziej, że Neverhood nie jest grą absolutnie
niedostępną.

Prawda w tym jest ale trochę przesadzasz a prędzej czy później wszystkie dzieci i tak dojdą do pedwape jeśli już tam ich nie ma od dawien dawna. Dzięki takim serwisom to można pograć w starocie naprawdę dobre gry a oni i tak interesują się góra paroma a teraz tylko jedną - przejdą grę ; jak nie będą umieli to z opisem ; jak to nic nie da to ją wywalą do poprzednich dwóch wariantów to też jest możliwe bo przecież gry teraz wyglądają 100razy lepiej a jeszcze trzeba coś rozumieć po angielsku (txtu dużo tam nie było a teraz gry są już po PL). To jest też jakaś reklama bo w stare gry już nikt tak w sumie tyle nie gra - kiedyś gry wychodziły trochę ich było ale były dobre - teraz gier jest zatrzęsienie masz wybór przejdziesz jedną wychodzi następna nie ma czasu wracać do staroci. Co do samej gry to nie wiem czy neverhood jest dostępny żeby można go gdzieś było zdobyć przeglądałem parę stronek na allegro jest jedna a poszło ich już sporo i to też nie za małą kwotę pojawiają się od czasu do czasu. Za lat parę parenaście to ta gra już nie będzie dostępna tak jak wiele co jest teraz na takich serwisach. Aż takie złe to to chyba nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 16:34, deecom napisał:

Dzięki takim serwisom to można pograć
w starocie naprawdę dobre gry


Jasne - dlatego od dawna mam HOTU w zakładkach.

Dnia 28.01.2007 o 16:34, deecom napisał:

gry teraz wyglądają 100razy lepiej


Żeby jeszcze z grywalnością tak było...

Dnia 28.01.2007 o 16:34, deecom napisał:

teraz gier jest zatrzęsienie masz wybór


Niestety, na ogół wybierać można tylko między złym i gorszym. Dzisiejsze gry, to nie to samo, co przed laty.

Dnia 28.01.2007 o 16:34, deecom napisał:

wychodzi następna nie ma czasu wracać do staroci.


Z wyżej wymienionego powodu mam. Zresztą - w zeszłym tygodniu kupiłem w MediaMarkcie kolekcjonerską edycję Dooma, tj. Ultimate Doom, Doom II i Final Doom za marne 19 zł.

Dnia 28.01.2007 o 16:34, deecom napisał:

Co do samej gry to nie wiem czy neverhood
jest dostępny żeby można go gdzieś było zdobyć przeglądałem parę stronek na allegro jest jedna
a poszło ich już sporo i to też nie za małą kwotę pojawiają się od czasu do czasu.


Kupa Neverhoodów jest na ebayu.

Dnia 28.01.2007 o 16:34, deecom napisał:

Za lat parę
parenaście to ta gra już nie będzie dostępna tak jak wiele co jest teraz na takich serwisach.
Aż takie złe to to chyba nie jest.


Dlatego też wyglądam za jakimś sensownym rozwiązaniem problemu abandonware. Albo je zalegalizować, tj. umożliwić legalne pobieranie gry, gdy ostatecznie wycofa się ją ze sprzedaży (ale też zobligować do zakupu, gdy gra ponownie będzie dostępna u producenta), albo otworzyć sklep pokroju iTunes, gdzie za niewielką opłatą udostępniane będą stare gry. Problem w tym, że to oznaczałoby rozwój DRMu. A tego nikt nie chce.

Nie wyobrażam sobie, że za trzydzieści lat nie będzie szansy na legalny zakup np. Transport Tycoona czy Pirates! (dzisiaj już ich nie jest wiele nawet na ebay). Tymczasem dzisiaj ciężko jest dostać choćby Age of Empires II (sam z trudem kupiłem złotą edycję przed trzema tygodniami, na dodatek zapłaciłem... 75 zł za ośmioletnią grę, na dodatek nie było w pudełku śladu po instrukcji - jedynie informacja o supporcie i drzewko technologii. Ciekawie to wygląda, gdy postawić obok trzyletniego FarCry za 25 zł).

Nie potępiam abandonware, nie potępiam HOTU, dzięki któremu przypomniałem sobie o wielu grach, które zalegały na moich półkach przez lata (właściwie dzięki HOTU i Abandonii postanowiłem poświęcić więcej czasu klasykom niż nowemu szajsowi). Ale prowadzenia za rączkę po tym serwisie nie pojmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 17:22, vear napisał:

Niestety, na ogół wybierać można tylko między złym i gorszym. Dzisiejsze gry, to nie to samo,
co przed laty.

wiedziałem że czegoś nie napisałem mianowicie że teraz gry są gówniane a tak na prawdę to myślałem że będzie można domyślić jak napisałem kiedyś gry były lepsze czyli teraz to ja muszę się z tobą zgodzić bo napisałeś to pierwszy :) No i nie mówiłem tu o starszych graczach tzn. o gracach co lubią do klasyki wrócić tak jak np. ty

Dnia 28.01.2007 o 17:22, vear napisał:

Z wyżej wymienionego powodu mam. Zresztą - w zeszłym tygodniu kupiłem w MediaMarkcie kolekcjonerską
edycję Dooma, tj. Ultimate Doom, Doom II i Final Doom za marne 19 zł.

Jasne kup mi też!!! :) Gratuluję udanego zakupu no takiej gry to bym nie odpuścił, kurde że u mnie tego nie ma naprawdę czasami można znaleźć super perełki to jest najlepszy przykład

Dnia 28.01.2007 o 17:22, vear napisał:

Kupa Neverhoodów jest na ebayu.

No w Polsce ebay coś się nie przyjął za bardzo allegro tu góruje i nie każdy dzieciuch ma tam konto
na amazon.com neverhood''y są 2sztuki i od 47$ na amazon.co.uk w ogóle nie ma a teraz obejrzałem ebay''a dużo sztuk to tam nie ma ale jeszcze te ceny pokroju 150$ no chyba padnę... to już czyni tą grę niedostępną nawet Monkey Island Bounty Pack tyle nie kosztuje jeśli chciałbym go sobie zamówić

Dnia 28.01.2007 o 17:22, vear napisał:

Nie wyobrażam sobie, że za trzydzieści lat nie będzie szansy na legalny zakup np. Transport
Tycoona czy Pirates! (dzisiaj już ich nie jest wiele nawet na ebay). Tymczasem dzisiaj ciężko
jest dostać choćby Age of Empires II (sam z trudem kupiłem złotą edycję przed trzema tygodniami,
na dodatek zapłaciłem... 75 zł za ośmioletnią grę, na dodatek nie było w pudełku śladu po instrukcji
- jedynie informacja o supporcie i drzewko technologii. Ciekawie to wygląda, gdy postawić obok
trzyletniego FarCry za 25 zł).

Kup dzisiaj legalnie np. Alladin''a albo Blackthorne''a podobne zręcznościówki mają po około 10lat nie dostaniesz tego albo kupisz od jakiegoś kolekcjonera za pieniądze typu np. 150$ to jest a ten przykład co dałeś jest świetnym odpowiednikiem AoEII a FarCry. Wpadłeś na fajny pomysł - otworzyć coś w stylu iTunes dla gier tylko najpierw musiałbyś się pozbyć piractwa na świecie bo to będzie i tak dostępne netem. Coś takiego w sumie istnieje ciekawe ile wytrzyma gry typu Dreamfall nowy Sam & Max można pobrać z netu za opłatą nowy rodzaj promocji szczególnie fajny dotyczy S&M podzielonego na cześci a jak wyjdzie całość można go dostać taniej

Dnia 28.01.2007 o 17:22, vear napisał:

Ale prowadzenia za rączkę po tym serwisie nie pojmuję.

dzieci to dzieci :) a żółtodzioby to początkujący ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 15:42, vear napisał:

Czy Was do reszty porypało, że wymieniacie się informacjami, jak ukraść grę? Abandonware może
i jest moralnie w porządku, ale faktycznie jest to kradzież. Jeżeli chcecie kraść (nawet, jeśli
to usprawiedliwione), róbcie to na własną rękę. Tym bardziej, że Neverhood nie jest grą absolutnie
niedostępną.


w skrocie

- neverhood jest legal, bo firma co ich zrobila zostala przejeta przez EA, a nie wzieli ich praw

- HOTU jest monitorowane przez ESA i inne podmioty- gdyby bylo cos nielegalnego to tyle lat by sie nie utrzymalo

- jak widac- szanujace sie serwisy dbaja o legalnosc- nic na HOTU nie znajdziesz by LucasArts ktore sobie nie zyczylo rozprowadzania za free

Ale ogolnie wiem do czego dazysz, wiekszosc ludzi sprowadza calosc do rownania stare gry = abandonware, czyli skoro nie moge tego dostac w sklepie to znaczy ze moge zassac. A tu jeszcze rozbija sie przeciez o wole producenta czy faktycznie chce oddac giere za free (lub nie vide LucasArts). Konkluzja- HOTU jest legalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neverhood, jedna z pierwszych moich gier (zaraz po "Liczakach" :D). Ogólnie nigdy jej nie przeszedłem, bo byłem za mały (i za głupi wtedy). Muszę to nadrobić. Mile jsezcze wspominam Golden Axe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 22:23, sleeskee napisał:

- neverhood jest legal, bo firma co ich zrobila zostala przejeta przez EA, a nie wzieli ich
praw


Ale prawa nie wygasły!

Dnia 28.01.2007 o 22:23, sleeskee napisał:

- HOTU jest monitorowane przez ESA i inne podmioty- gdyby bylo cos nielegalnego to tyle lat
by sie nie utrzymalo


To nie tak. ESA interesują wyłącznie gry niektórych producentów. Inne zwyczajnie ignorują - nikt im nie płaci za ich ochronę.

Dnia 28.01.2007 o 22:23, sleeskee napisał:

- jak widac- szanujace sie serwisy dbaja o legalnosc- nic na HOTU nie znajdziesz by LucasArts
ktore sobie nie zyczylo rozprowadzania za free


Jasne, ale pamiętaj, że w innych przypadkach HOTU po prostu przyjęło, że autorzy nie mają nic przeciwko. Nie byli zapytani o zdanie. Myślisz, że Microsoft zgodziłby się na publikację genialnego Close Combat 2? To, że uwolnili Allegiance, nie oznacza, że z krwiożerczego i agresywnego niszczyciela konkurencji stali się dobroduszną organizacją ;-)

Dnia 28.01.2007 o 22:23, sleeskee napisał:

Ale ogolnie wiem do czego dazysz, wiekszosc ludzi sprowadza calosc do rownania stare gry =
abandonware, czyli skoro nie moge tego dostac w sklepie to znaczy ze moge zassac. A tu jeszcze
rozbija sie przeciez o wole producenta czy faktycznie chce oddac giere za free (lub nie vide
LucasArts). Konkluzja- HOTU jest legalny.


Poza ostatnim zdaniem - zgadzam się. Bo domniemanie zgody na publikację gry nie pokrywa się z otrzymaniem zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blood był niezły, ale DN3D lepszy. Pamiętam jeszcze jaka radocha była w eksplororwaniu tego jednego poziomu. A jaka radocha była jak znalazłem w tunelu wentylacyjnym tę laskę w zielonym budyniu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 23:05, Paladyn Rage napisał:

Blood był niezły, ale DN3D lepszy. Pamiętam jeszcze jaka radocha była w eksplororwaniu tego
jednego poziomu. A jaka radocha była jak znalazłem w tunelu wentylacyjnym tę laskę w zielonym
budyniu xD

Z DN3D, najbardziej podobał mi się bar gdzie laski tańczyły na rurkach, a ty mogłeś wrzucić im dolara:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, z tego co pamiętam na dolarze się nie kończyło xD "Shake it baby" Wszyscy podniecają się ze teraz taka interakcja jest, ale to już dawno było. W Duke''u można było w bilard pograć, skorzystać z toalety zlewu, rozwalić wiele elementów. W sumie to DN3D bardziej mi się podobał niż Quake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 22:51, vear napisał:

Ale prawa nie wygasły!


Ale kto Ci je bedzie egzekwowal ? Podmiot nie istnieje! Gdyby byla mozliwosc to Neverhooda by EA zgarnal wraz z pozostalym dziedzictwem.

Dnia 28.01.2007 o 22:51, vear napisał:

To nie tak. ESA interesują wyłącznie gry niektórych producentów. Inne zwyczajnie ignorują -
nikt im nie płaci za ich ochronę.


Stad dodalem "oraz inne podmioty". ESA nie jest jedyna organizacja bawiaca sie w takie cos, acz najbardziej znana.

Dnia 28.01.2007 o 22:51, vear napisał:

Jasne, ale pamiętaj, że w innych przypadkach HOTU po prostu przyjęło, że autorzy nie mają nic
przeciwko. Nie byli zapytani o zdanie.


Mozliwe, acz doczytalem jakis czas temu na HOTU, iz ''bez wypytki'' biora jeno produkty tych producentow, ktorym sie zeszlo z rynku ;) Tak naprawde na HOTU naprawde niewiele mozna znalezc kontrowersyjnych tytulow, moze akurat one poszly z wypytki. Ale i wiele glosnych tytulow ktore by mogly byc gdyby HOTU olewalo sprawy legalnosci nie ma- chociazby nic Street Fightera, MK etc.

>Myślisz, że Microsoft zgodziłby się na publikację genialnego

Dnia 28.01.2007 o 22:51, vear napisał:

Close Combat 2? To, że uwolnili Allegiance, nie oznacza, że z krwiożerczego i agresywnego niszczyciela
konkurencji stali się dobroduszną organizacją ;-)


Teraz Ty z kolei domniemywasz ;) Skad ta pewnosc ? Wiele firm zwalnia giere z praw po to, by promowala najnowsza czesc danej serii. Moze tak bylo w wypadku CC2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na jakiejś stronie do ściągnięcia gra Foundation (taka podobna do settlers). W gazecie pt. "AMIGA" z 1999r jest ona na 2miejscu w "najlepsze gry 1988r" i jest tam jej obrazek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować