Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Na początku miałem Pegasus''a, a pierwsza gra na niego to RoboCop II (pegasa dostałem a gra była w komplecie, w sumie taka sobie:)) Oczywiście kupiłem sobie takie hity jak: Mario, Contra, Tank i wiele innych, już nie bardzo pamiętam. Później była Amiga, no i gry były na dyskietkach. Sterty dyskietek pamiętam do dziś:) Grałem wtedy w: Prehistoryk (to była gra;D), North and South, Lotus, Mortal Kombat II i wiele innych dobrych gierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w Dizzy, to o takim jajku chodzącym ;-) Pamiętam gierka była wymiatająca, przeszedłem dwie wersje [jedną to się Magic nazywała, druga to była taka... hmm... że się zaczynało w domku w lesie, pamiętam do dzisiaj taką roślinkę co to się ją zabijało takim środkiem tajniackim, jakiegoś smoka w jaskini... pirata... miasteczko i w ogóle mini-gry dziadka Dizzy :D] i grałem w masę innych mając jakieś 3-4 lata. Pamiętam również dobrze Warcrafta... pierwszą część, jak na początku się wkurzałem, że nie mogę w to grać bo... (sic!) nie miałem myszki! Dzisiaj to już co innego, kiedyś to można było bez problemu się bez tego obejść, jeszcze na DOS''ie ;p
Z nazw to kojarzę jeszcze Commandera Keena, Golden Axe, Dyna Blaster... i cholera, więcej niestety nie ;/ A grałem w naprawdę ogromne ilości gier mając te młode lata... ale kojarzę wiele z wyglądu. Do pewnej gry - takiego jakby RPG chyba... ale chodziło się po planszy, widok był z góry i po jakiś tam lochach chyba... nie pamiętam teraz, a przynajmniej słabo, może nawet dało się postać wybierać ;-) - to bym nawet dzisiaj wrócił.
O, i przypomniała mi się gra, dosyć świetna chyba... do wyboru był chyba zwykły gościu, babka i tam jakiś zielony gościu... i zaczynało się jakby chyba w jakimś mieście... możliwe że na pustyni... możliwe, że gierka była RPG z systemem poziomów... jednak tego nie jestem pewny. Wiem, że świat miała dosyć jakiś nawet duży... cholera... ale bym sobie w to pograł, w ogóle nie pamiętam jak to się mogło nazywać.
Oj... to były czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 18:18, Choinix napisał:

Ja grałem w Dizzy, to o takim jajku chodzącym ;-)


Pamiętam gierke :P To była pierwsza gra która ukończyłem :P Ja grałem tylko w jedna wersje ale i tak mi sie podobało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyna Blaster pod DOS-em, pamiętam jak byłem dzieckiem i była to moja pierwsza gra,z wręcz z epicką fabułą, wielki zły czarny piksel porywa naszą pikselową ukochaną i oczywiście my musimy ją uwolnić uzbrojeni jak zamachowcy samobójcy w bomby, świetna gierka.
Need for Speed 1 - tylko skąd teraz znaleźć orginał...?
Fallout - grałem w niego przez 5 miesięcy z przerwami, ale przeszedłem niszcząc zło postnuklearnego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sensible World of Soccer, Fallout, Micro Machines :D, Another World :D i oczywiście pierwsze części Cezara i Cywilizacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 20:52, baka3 napisał:

cos ostanio another world slawny jest


Bo wyszedł remake tej gry. Zostawili prawie nietkniętą grafę i wydali od nowa. Są tam jakieś nowości, ale nie pamiętam dokładnie jakie.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech - ja ostatnio zagrałem w Wolfa3D - ta magia znowu wróciła. Pamiętam jak zagrywałem się z bratem około 8 lat temu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 20:57, Adamzzz napisał:

Ech - ja ostatnio zagrałem w Wolfa3D - ta magia znowu wróciła. Pamiętam jak zagrywałem się
z bratem około 8 lat temu ;-)


Kolejny klasyk co nie? Też pamiętam, jak jeszcze dzieckiem będąc zagrywałem się w to. Chyba zaraz odpale jak znajdę i pogram trochę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh niezły ten filmik, jak widać Polak potrafi :P
Ze starych gierek to jest tyle że miejsca nie starczy żeby je wymienić. Tak na szybko to sobie przypominam : Prehistoryk 1 i 2, Dyna, Sensible, Gool, Sokoban, Arcanoid, Wolf 3D 1 i 2, Prince 1 ( tez go na czas przechodziłem, z tatą się ścigaliśmy :)), Supaplex, Mortal Kombat 1 i 2, X-Wing...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż brakuje tamtych czasów i tego że już taki stary jestem :( :)

Cała masa gier na jakąś podróbkę Atari (albo to było Atari? nie wiem nie znałem się wtedy) - jakiś Boks, coś w stylu 1942, nie pamiętam nawet nazw i jeszcze Pitfall (to pamiętam :)) i frogger
Drugie całe masy gier na Pegasusa (Dizzy Islander Goonies Contra itd)
Trzecia cała tona gier na PC - chyba zaczynając od "Koła Fortuny" :D i Wolfa 3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto pamięta Furię Futrzaków - Fury of the Furries? Ech właśnie znalazłem na jakiejś stronie abandonware... znowu cała noc stracona, a miała być praca i nauka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 01:20, Graffis napisał:

A kto pamięta Furię Futrzaków - Fury of the Furries? Ech właśnie znalazłem na jakiejś stronie
abandonware... znowu cała noc stracona, a miała być praca i nauka ;)

Ja.
Ostatnio nawet grałem ale wymiękłem na etapach w lesie... Już nie ta zręczność co kiedyś...
A co do gry to powiem, że wymiata. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować