Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Windows 7 również za darmo?

47 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2009 o 10:00, Lord Greg napisał:

Coś mi się nie wydaje, żeby M$ zrezygnował z kasy, jaką pewnie by zarobił na zamianie
Visty na siódemkę. Ale cóż pożyjemy, zobaczymy.


Wszystko zależy przez ile czasu taka "promocja" miałaby być dostępna. Jeśli planują wypuścić siódemkę w ciągu 2-3 miesięcy, to za dużo nie stracą. Wakacje to okres najsłabszej sprzedaży sprzętu, a i tak spośród osób które go zakupią na wymianę systemu na własny koszt zdecydowałby się niezbyt znaczący odsetek.

BTW: widać, że Microsoft się uczy od niektórych. Gratisowy upgrade systemu miałem rok temu gdy kupowałem MacBooka. Laptop był dostarczony z OS X 10.4 Tiger i dystrybutor oferował darmowy upgrade do 10.5 Leopard jak tylko nowy system się ukazał. Trzeba było zapłacić jedynie za przesyłkę: jakieś 20-30 zł, co w porównaniu do kilkuset za produkt z półki sklepowej jest śmieszną kwotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 10:14, TobiAlex napisał:

Lord Greg użytkownicy Windows 98 za darmo dostawali Windows 98 SE więc takie coś też jest możliwe.


Między 98 a 98 SE aż takiej dużej różnicy nie było, skoro nawet MS na zmianę cyferki się nie zdecydował - a to jak wiadomo z marketingowego punktu widzenia działa w jakiś sposób na zwiększenie popytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba Microsoft na wypchnięcie z magazynów Visty i wciśnięcie jej klientom

Ja wole zainstalować Windows 7 od zera, Vista jest dobrym systemem, ale zdecydowanie zbyt "sprzętożernym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to będzie darmowa wersja ale na jakiś czas. Później to ogłoszą. Ci co mają XP to kupią 7. Np ja. A co co mają teraz Vistę to się raczej na 7 się nie skuszą, chyba że jakieś maniaki. Ta darmowa wersja to będzie zachęta dla Vistowców aby kupili 7. Choć może nie.

A poza tym jeśli parę plików ma zmienić visię w 7 to pewnie 7 będzie podobny do Visty, czyli może też kolejny słaby system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił gdyby Windows 7 (który zresztą wcale siódemką nie będzie) otrzymał handlową nazwę Vista Second Edition (Vista SE). Zresztą cykl systemów Windows cały czas składa się z faz nowy system nieudany->system poprawiony->nowy system nieudany->system poprawiony. Łatwo to pokazać:
Windows 1.0 -> Windows 2.0
Windows 3.0 -> Windows 3.1
Windows 95 (4.0.950) -> Windows 95 OSR/2 (4.0.950b)
Windows NT 3.0 -> Windows NT 3.51/Windows NT 4.0
Windows 98 (4.1) -> Windows 98 SE (4.1.2222)
Windows 2000 (NT 5.0) -> Windows XP (NT 5.1)
Windows Vista (NT 6.0) - > "Windows 7" (NT 6.1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 11:32, Olamagato napisał:

Windows 98 (4.1) -> Windows 98 SE (4.1.2222)
Windows 2000 (NT 5.0) -> Windows XP (NT 5.1)
Windows Vista (NT 6.0) - > "Windows 7" (NT 6.1)


Tutaj muszę się lekko nie zgodzić, ponieważ windows 2000 był całkiem udanym systemem. A już na pewno bardziej stabilnym niż win98 w jakiejkolwiek wersji, a przy tym bardziej przyjaznym niż NT 4.0. Poza tym o ile dobrze pamiętam było jeszcze coś takiego jak Windows Millennium Edition (jeżeli chodzi o zastosowanie domowe), którego jakość była raczej wątpliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 11:47, Chester001 napisał:

No no ale jednak wolałbym mieć 7 na płycie a nie w pliczku bo troche by to zajmowało....


A to jakiś problem zgrać pliczek na płytkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się osobiście to trochę dziwne wydaje tym bardziej że jakoś trudno mi sobie wyobrazić M$ który nie chciałby więcej zarobić na swoim najnowszym OS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Między 98 a 98 SE aż takiej dużej różnicy nie było, skoro nawet MS na zmianę cyferki się nie zdecydował - a to jak >wiadomo z marketingowego punktu widzenia działa w jakiś sposób na zwiększenie popytu.

Zartujesz sobie chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą rozsyłać teoretycznie za darmo tak jak było z tymi voucherami na Vistę rozdawanymi z XP. Niby za darmo, a koszty przesyłki nie takie darmowe :P. Najlepiej byłoby, gdyby numery seryjne Visty były po 1 lipca inne, wówczas po premierze 7 użytkownik logowałby się w specjalnym panelu na stronce M$, tam podawał ten numer, w zamian dostawałby dostęp do stronki, z której można zassać plik ISO z obrazem 7 i wypalić na płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2009 o 11:32, Olamagato napisał:

Windows Vista (NT 6.0) - > "Windows 7" (NT 6.1)

Tu akurat sprawa nie jest taka oczywista jak się wydaje. Windows 7 to w/g wielu jego testerów hybryda Windowsa Serwer i Visty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)Tutaj muszę się lekko nie zgodzić, ponieważ windows 2000 był całkiem udanym systemem(...)

Sorki ale jedynie co można powiedzieć dobrego o WIN 2000, to że był ;) R.I.P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować