Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MS - "Komu zależy, ten znajdzie Xboksa 360 z Jasperem"

31 postów w tym temacie

Ktoś jest zdziwiony? Normalka. Gdyby oznaczyć konsole to nagle okazałoby się, że brakuje Xboxów - nowych Xboxów.

No, ale osobiście chciałbym (jeśli już) kupić wersję z nową płytą. W takim wypadku miałbym mocno utrudnione zadanie. Musiałbym uruchomić kontakty u hurtowników tak, bym dostał egzemplarz wyprodukowany po październiku 2008... Wlaśnie. Jest na pudle jakieś oznaczenie daty produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaj to: ''aby dowiedzieć się, czy mamy do czynienia z Jasperem należy sprawdzić, czy na spodzie danego egzemplarza (w informacjach o prądożerności) jest napisane "12,1A". Jeśli tak - punkt dla nas, można biec z nim do kasy zanim zgarnie go ktoś inny."
Najlepiej czekać na nowe dostawy X360 i patrzyć po kolei czy mają te oznaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 22:51, Jaki Ganh1 napisał:

Najlepiej czekać na nowe dostawy X360 i patrzyć po kolei czy mają te oznaczenie :)

A jak myślisz - w Media Markt pozwolą ci pruć kilka pudełek z Xklockami w miesiącu? W końcu wywieszą kartkę ze zdjęciem takiego klienta i napiszą "Ten pan/pani ma zakaz wstępu do działu z konsolami video".
Biega o to by rozpoznawać bez otwierania pudła. Gdyby rozszyfrowac S/N to nie byłoby problemu ale to może nie być łatwe zadanie (chyba, że tak jak w produktach Gigabyte S/N zaczyna się od roku produkcji - wtedy dawaj!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będąc w temacie raczej wiedziałbym ocb z tymi oznaczeniami, ale w tym momencie na stan rzeczy, przyznam, że tak samo dobrze mógłbym zakupić starszą wersję jak i tą nowszą... sic!

Kumpel przymierza się do kupna X360 (Premium), lub Wii, sęk w tym, że nie wie co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 22:57, MisioKGB napisał:

Kumpel przymierza się do kupna X360 (Premium), lub Wii, sęk w tym, że nie wie co wybrać.

To proste - chce grać w to samo w co gra się na PC + jakieś gry typowo konsolowe -> Xbox. Chce grać w gry inne niż na PC i Xbox czy PS3 -> Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej sprzedadzą się starsze modele, a ten kto chce więcej sam właśnie zadba o swoje dobro :D. Ci, którzy nie pomyślą nawet mogą o tym nie wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 22:57, MisioKGB napisał:

Będąc w temacie raczej wiedziałbym ocb z tymi oznaczeniami, ale w tym momencie na stan
rzeczy, przyznam, że tak samo dobrze mógłbym zakupić starszą wersję jak i tą nowszą...
sic!

Kumpel przymierza się do kupna X360 (Premium), lub Wii, sęk w tym, że nie wie co wybrać.


To proste. Chce grać jak gracz - -> X360. Chce się bawić z dziewczyną w rzucanie psu frisbee -> Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, właściwie MS ma racje, jeśli komuś zależy na sprawdzeniu co kupuje to wchodzi na neta i sprawdza, ja nic nei wiedziałem o konsolach dosłownie, a w ciągu tygodnia, dowiedziałem się więcej, niz nie jeden przez całe życie, tylko po to aby jak najlepiej wybrać konsolę, i nie mialem żadnych problemów ze znalezieniem wersji 65nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 23:44, marek5mln napisał:

LOL, właściwie MS ma racje, jeśli komuś zależy na sprawdzeniu co kupuje to wchodzi na
neta i sprawdza, ja nic nei wiedziałem o konsolach dosłownie, a w ciągu tygodnia, dowiedziałem
się więcej, niz nie jeden przez całe życie, tylko po to aby jak najlepiej wybrać konsolę,
i nie mialem żadnych problemów ze znalezieniem wersji 65nm.


o której wersji mówisz? arcade/premium/elite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Renorem.
Bez dodatkowych oznaczeń x-y po prostu szybciej "zejdą" ze sklepowych półek. To podejście nie jest fair. Klient powinien wiedzieć dokładnie co kupuje, dlaczego ten produkt jest lepszy od drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli klient jest w służbie Microsoftu, a nie odwrotnie? Pewnie, że można samemu to sprawdzić, ale nie każdy natrafi na tego newsa. No chyba, że chcą dobrze sprzedawać każdą wersję konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, mój egzemplarz (Premium, 60 GB HDD) z datą produkcji 13 sierpień 2008, rzekomo posiadający procesor wykonany w technologii 65 nm, ma napisane 14.2A. Błąd autora artykułu, czy błąd podczas zakupu? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna decyzja, może nie wyrabiają z produkcją nowych?
Ale patrząc na to z drugiej strony jest to dobra okazja do wyczyszczenia (albo przynajmniej pozbycia sie wiekszej części) magazynów ze starszych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować