Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Czy ME 2 jest tak dobrze zoptymalizowany jak mówią? Jedynka czasami trochę mi się zacinała (najlepsze tekstury reszta medium albo low) i nie jestem pewien czy mogę kupić drugą część. Niektórzy mówią, że ME 2 ma trochę mniejsze wymagania niż poprzedniczka, ale nie mam co do tego pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 15:21, Jave napisał:

Nie wiem jeszcze, jak to jest po angielsku, ale EDI w wersji polskiej to "kobieta", tak
więc odmiana "EDIego" jest jak najbardziej niepoprawna.

SI to to (rodzaj nijaki) więc odmiana jest ok. W wersji polskiej do dubbingu użyto kobiecego głosu ale obrobiono go komputerowo w celu usunięcia płci. Gdyby SI miało mieć płeć to pewnie by użyto czystego kobiecego głosu. Na razie jestem tak gdzieś w 50% gry więc nie wiem jeszcze wszystkiego. Kto wie może SI opęta jakąś kobiecą postać i rzuci się na Jokera z okrzykiem mój tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 16:22, revolt505 napisał:

Czy ME 2 jest tak dobrze zoptymalizowany jak mówią? Jedynka czasami trochę mi się zacinała
(najlepsze tekstury reszta medium albo low) i nie jestem pewien czy mogę kupić drugą
część. Niektórzy mówią, że ME 2 ma trochę mniejsze wymagania niż poprzedniczka, ale nie
mam co do tego pewności.

Powiedział bym że to prawda bo mnie 2 działa lepiej niż pierwsza część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 16:22, revolt505 napisał:

Czy ME 2 jest tak dobrze zoptymalizowany jak mówią? Jedynka czasami trochę mi się zacinała
(najlepsze tekstury reszta medium albo low) i nie jestem pewien czy mogę kupić drugą
część. Niektórzy mówią, że ME 2 ma trochę mniejsze wymagania niż poprzedniczka, ale nie
mam co do tego pewności.


Jest bardzo dobrze zoptymalizowany tzn. lepiej niż jedynka. Więc możesz śmiało kupować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 16:25, sylwasss napisał:

Jest bardzo dobrze zoptymalizowany tzn. lepiej niż jedynka. Więc możesz śmiało kupować.
:)


Skoro tak to już nie długo zakupię sobie drugą część tylko najpierw zajmę się pierwszym Kotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś chętny wymienić się plikami z Pancerz Krwawych Smoków (dostępny z Dragon Age) na Terminus Assault Armor (dostępny jedynie w sklepie gram.pl)? Kontakt do mnie macie w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 16:23, logray napisał:

SI to to (rodzaj nijaki) więc odmiana jest ok. W wersji polskiej do dubbingu użyto kobiecego
głosu ale obrobiono go komputerowo w celu usunięcia płci. Gdyby SI miało mieć płeć to
pewnie by użyto czystego kobiecego głosu. Na razie jestem tak gdzieś w 50% gry więc nie
wiem jeszcze wszystkiego. Kto wie może SI opęta jakąś kobiecą postać i rzuci się na Jokera
z okrzykiem mój tyś.


W wersji angielskiej EDI też jest "kobietą"(straszny stereotyp)), a głos podkłada jej Tricia Helfer czyli Caprica Six z Battlestar Galactica :) Fajna zagrywka twórców.
A Joker zrobić coś przerażającego z EDI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Co jest dużą ulgą zważywszy na to że w pewnym momencie pomiędzy SI statku a Jokerem zaczyna się rodzić pewne uczucie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jednak najlepsze co EDI zrobiła, to żart, że uwielbia jak ludzie są na kolanach. To w jakim momencie i do kogo to powiedziała jest absolutnie mistrzowskie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja i kolejny problem. Jestem gdzieś w połowie gry; Po zabranu ze statku zbieraczy pewnego przedmiotu , rozmawiam z Jokerem i Edi, daje na mape galaktyki i ..... czarny ekran. Przeinstalowywalem gre kilka razy i to samo. Dodam, że musiałem wgrać pliki NoIntro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 17:17, darth_16 napisał:

Spoiler

Jednak najlepsze co EDI zrobiła, to żart, że uwielbia jak ludzie są na kolanach. To
w jakim momencie i do kogo to powiedziała jest absolutnie mistrzowskie. :P



Spoiler

I tekst Jokera, że uwolnił Overminda, który zrobi z ludzkości żywe baterie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 17:17, darth_16 napisał:

Spoiler

Jednak najlepsze co EDI zrobiła, to żart, że uwielbia jak ludzie są na kolanach. To w jakim momencie i do kogo to powiedziała jest absolutnie mistrzowskie. :P


Spoiler

Taa. I mina Jokera... Takie chwile są bezcenne XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(..)
Odpowiedź cd.

Z rozpędu się pomyliłem. SI w naszym języku to oczywiście ona. Niestety w jednej odpowiedzi znalazłem informację, że w grze

Spoiler

to też ona, a nie ono. Czyli nie mam racji

. Sorki, że całość dałem w spoiler (zwłaszcza za końcówkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudnie. ME2 skończony. Tak raczej solidnie, chociaż przyznam się, że nie odwiedziłem wszystkich planet po kolei. Wrażenia? Ano pozytywne, jak najbardziej pozytywne.
Penny Arcade przyrównuje Mass Effecta 2 do Deus Ex: Invisible War. Tyle że lepszy. Ja osobiście, DE umieściłbym na osi wraz z którymś z nowszych Call of Duty po drugiej stronie, a następnie znaczek "tu jest ME2" postawił w jednej czwartej drogi. Bliżej tego pierwszego. Bo giera jest filmowa. Bardzo wyraźnie i z naciskiem filmowa. Przeszkadza to? Mi osobiście - absolutnie nie. To wszystko jakoś tak pasuje - usunięcie części dość "płytkiej głębi" ME1 (z którą to gra nie czuła się specjalnie dobrze), drobne umrocznienie klimatu, zmniejszenie ilości broni... otrzymujemy ładną i całkiem spoistą całość.
O fabule specjalnie wypowiadał się nie będę - bo i szczerze mówiąc nie ma za bardzo o czym. Gra nie wtłukła mi historii do oszołomionej głowy, nie zaprosiła jej do moich snów, ale też nie odrzuciła. Historia jest, całkiem przyjemnie się ją poznaje, daje pretekst do paru sympatycznych scenek i dynamicznych walk - jak na taką grę to mi wystarczy. Jasne, mógłbym westchnąć za dawnymi czasami ale to przecież niczego nie zmieni...
Postaci za to, oraz pewne misje są już dużo lepsze. Mój ulubiony, drużynowy śpiewak (wiadomo o kogo chodzi, nie? ;P),

Spoiler

nowa-stara Tali (chciałem zobaczyć jej TWARZ!), geth, bardziej mi się podobający Garrus

... jedyną postacią która mi się nie spodobała, ze względu na taką trochę... mdłość, był Jacob. To mógł być cel twórców gry, ale przypuszczam że jeśli mi zostanie w pamięci - to tylko ze względu na misję którą dla niego wykonywaliśmy. Mimo to za postaci jest plus - piosenka Mordina, Joker parodiujący
Spoiler

Legiona

, oraz cały krótki misja w której nim kierowaliśmy, koncepcja nieco zbyt monotonnych, ale wciąż przyjemnych misji "teamowych" (niemalże każdy miał problem z członkiem swojej rodziny, prawda?), EDI i jej "żarcik"... Tylko koniec - jak już zostało wielokroć powiedziane - niezbyt epicki i wyraźnie stanowiący przygotowanie pod ME3 (ciekawe jak TAM wytłumaczą konieczność rozwijania Sheparda...).
W ogóle, z tych wszystkich "oddrużynowych" qestów najbardziej podobał mi się ten od Samary. Ciekawy, odmienny od większości pozostałych, nie zmuszający nas do walki... i jeszcze tekst Sheparda "Za chwilę zacznę tańczyć koło ciebie. Jeśli chcesz, to możesz myśleć że tańczysz ze mną!" - naprawdę sympatyczne i przyjemnie odmienne.
Mako poleciał, nie zabolało mnie to (chociaż jakieś krótkie, dynamiczne misje mogły pozostać...). Dużo bardziej zabolała mnie strata granatów. Ja wiem, dostaliśmy w zamian hiperciężką broń, którą to wykorzystywałem niemalże wyłącznie na "ciężkie" mechy, wywalając od razu całą amunicję by odnieść jakikolwiek efekt. Nie możemy jednak armat wszelkiej maści modyfikować, dodawać specjalnych efektów... a taki pocisk z granatnika wydaje mi się mniej "zaczepisty" od eksplodującego dysku rzuconego (niemalże) własną dłonią. Niezbyt pasuje mi też znaczne zmniejszenie ilości uzbrojenia. Znaczy owszem, możemy latać z tym na co mamy ochotę nie troszcząc się o numerki, więcej dynamizmu - ale coś we mnie mówi "szkoda", jęcząc na to przy okazji że nie było modułów, a "magiczna" amunicja powędrowała do skilli. Jednak większość pozostałych nowości - nowe systemy hakowania, eksploracja planety z orbity, amunicja w magazynkach - jak najbardziej mi odpowiada.
Co do grafiki i dźwięku... ta pierwsza jest świetna. Bardzo ładna, dobrze zoptymalizowany kod gry pozwala na wysokie detale nawet na niezbyt "dzisiejszych" kompach, wszystko tam gdzie powinno być. Dźwięk - odpowiada. Odpowiednio kosmiczne "pinnnng" i różnego rodzaju "wziuum", soundtrack tłucze się w tle ale ani odrobiny nie przeszkadza.
Ogólnie - dziewięć z solidnym plusem. Dyszki nie dam - wystawiona przeze mnie ocena jest i tak bardzo jej bliska, przeszkadzało mi jednak niezdecydowanie gry "być eRPeGiem czy nie być? Oto jest pytanie!" oraz parę pomniejszych błędzików. Niestety, postaci i qesty nie zdołały mnie zmusić abym nad nimi przeszedł bez mrugnięcia okiem.
Wciąż - zdecydowanie jedna z lepszych produkcji AD 2010. ;P Spoilery to głównie imiona przyłączających się postaci, więc można czytać bez większych obaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Mam pytanie - kiedy Mordin śpiewa? Ja nie wiem, ale z nim rozmawiałem najczęściej i mi nie śpiewał(ale na jótjóbie widziałem filmiki - świetne!). O co chodzi? Bug? A może coś źle zrobiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 17:58, darth_16 napisał:

Spoiler

Mam pytanie - kiedy Mordin śpiewa? Ja nie wiem, ale z nim rozmawiałem najczęściej
i mi nie śpiewał(ale na jótjóbie widziałem filmiki - świetne!). O co chodzi? Bug? A może
coś źle zrobiłem?



Spoiler

Mordin będzie śpiewał jakieś 2 rozmowy po tym jak wykonasz questa z nim związanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem ME2.

Spoiler

Końcówka świetna motyw z kierowaniem Jokerem genialnyy. Tylko ten Żniwiarz ludzka larwa wtf? Ten zabieg mi się nie podobał i to jedyny minus ode mnie w kwestii zakończenia gry. Jak wy postąpiliście? Ja ocaliłem bazę, ale z każdą kolejną sekundą żałuje tej decyzji. Grając 2 raz ją rozwalę. I ciekawie zapowiada się wątek miłosny w 3. W 1 miałem Ash, teraz Tali. Ale sądząc po wiadomości od Ash raczej ze mnie nie zrezygnowała, więc może jakaś konfrontacja w 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 20:46, Mrozinnio napisał:

Właśnie ukończyłem ME2.

Spoiler

Końcówka świetna motyw z kierowaniem Jokerem genialnyy. Tylko
ten Żniwiarz ludzka larwa wtf? Ten zabieg mi się nie podobał i to jedyny minus ode mnie
w kwestii zakończenia gry. Jak wy postąpiliście? Ja ocaliłem bazę, ale z każdą kolejną
sekundą żałuje tej decyzji. Grając 2 raz ją rozwalę. I ciekawie zapowiada się wątek miłosny
w 3. W 1 miałem Ash, teraz Tali. Ale sądząc po wiadomości od Ash raczej ze mnie nie zrezygnowała,
więc może jakaś konfrontacja w 3?



Ja mam nadzieje, że tak się nie stanie.. dlaczego? Ponieważ każda postać u mnie miała by konflikt a mam 6 postaci(w tym tylko jedna nie miałaby tego problemu bo ona jest stworzona w dwójce, a pozostałe w jedynce

Spoiler

Oczywiście jeżeli przeżyje po stosunku z Morinth

). :P
Gra jest świetna już 4 razy przeszedłem, 2 postacie czekają w rezerwie i robie sobie przerwe :P bo troche nudzi jak już każdą możliwą opcje się wybrało, a szczególnie trochę denerwuje system zbierania surowców ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z zadaniem skradzione dokumenty, zdobyłem je gdy pomagałem Garrusowi na Cytadeli ale nigdzie nie mogę znaleźć tam osoby która by chciała tych dokumentów ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować