Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2011 o 17:15, xkarionx napisał:

Jak zauwazyliście w komiks ten jest dośc wybiórczy i pokazuje tylko te wybory które sa najwazniejsze.

Zastanawia mnie więc co się stanie z pomniejszymi wyborami z jedynki i dwójki, które na PS3 będą musiały chyba zostać ustalone arbitralnie. Na przykład na Virmirze spotykamy przed pogadanką z Suwerenem pewną Asari, która zajmuje się hodowaniem i zabijaniem Krogan. Możemy jej darować życie lub zastrzelić. W dwójce ta sama Asari zajmuje się się znowu manipulacjami na Kroganach. I znowu możemy jej darować życie lub zastrzelić. Podejrzewam więc, że spotkamy się z tą samą Asari jeszcze raz w trójce i tym razem też będzie zajmować się hodowaniem Krogan.
Tyle, że moim zdaniem w ME3będziemy musieli zlikwidować genofagium i/lub rozmnożyć masowo Krogan, więc podejrzewam, że jej utrzymanie przy życiu da graczowi paradoksalnie jakiegoś bonusa w tej sprawie bo tutaj będziemy mieli podwójny wybór czyli jej szansa pojawienia się w ME3 wyniesie formalnie tylko 25%, ale biorąc pod uwagę, że ~75% osób zaimportowało grę z jedynki, to ta szansa realnie wynosi ~18,75%.
Czy ktoś był na tyle wytrwały żeby sprawdzić czy ta kwestia pojawia się w komiksie na PS3?

Jak można przypuszczać po tym co stało się w ME2 przy przypadku braku importu ME1 raczej premiowane będą statystycznie mało popularne decyzje. Jeżeli będzie możliwa gra bez importu z ME2, to podejrzewam, że decyzje z nieistniejącej dwójki też będą tymi, które najrzadziej podejmowali gracze. Bioware ma inaczej niż po ME1 olbrzymią bazę danych decyzji graczy, więc można łatwo przewidzieć jakie decyzje będą popularne lub unikalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 17:35, cichy10 napisał:

A nie jest przypadkiem tak, że do ME1 prawa ma Microsoft, bo chyba był to jej wydawca?

Hmm, a to mi zabiłeś gwoździa. To prawda, ale dla wersji XBOX oraz PC. Natomiast to, że ktoś jest wydawcą nie jest chyba tożsame ze sprzedażą wyłącznych praw do tytułu. Chociaż może akurat jest...
Jeżeli jest - to przyczyna powstania komiksu ME1 na PS3 staje się oczywista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra 1 godzina i 44 minuty gry w ME2 na PS3 mam za sobą.
Więc tak - pierwsze dialogi lekko zmienione (gdy Miranda na początku rozmawia z TIM''em), komiks ma miejsce po śmierci Shepard/a.
Graficznie - wygląda jak na komputerze, plus pewne ulepszenia - holoprojekcje (np. na stacji lazarus) są bardzo dokładne i wyraźnie, tekstury są bardziej wygładzone, cienie są o niebo lepsze (mam nadzieję, że nie zrobili ich na pic glanc na początek gry tylko ...), AA tak samo jak na komputerze :) Mogliby wreszcie AA trochę wycisnąć.
Musiałem ustawić jasność o oczko niżej bo gra była zbyt jasna - teraz jest ok.
Komiks jak komiks fajnie, że jest - możemy podjąć jakieś decyzje, ale raczej wątpię, że spotkam takie postacie jak Shaile, Parasini, Conrada Vernera czy wyżej wspomnianą Asari - z tego co pamiętam wszystkie te postacie w grze default Shepardem się nie pojawią (nie żyją, zostały spławione itd.).
Jutro ostatni w tym tygodniu egzamin, przyjdę z uczelni i po grzmocę cosik więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 16:46, Vexilium napisał:


Fajno, że to znalazłeś :) Dzięki.
Wg mnie Jennifer Hale czyta ten komiks lepiej niż Mark Meer. ON się jakoś śpieszył a Jennifer bardziej "zagrała" głosem :)
I dobrze, że wybierali inne opcje niż w wersji ''male'' (nie licząc Liary) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 18:44, Pupu2 napisał:

Nowy DLC: wyszedl do ME2 dziś, o nazwie: M-490 Blackstorm Projector Weapon. Ale tylko
na PS3. Jakieś spostrzeżenia? Ja gram na PC.

Można było ją dostać na PC i X''ie, gdy się zamówiło pre-order.;] Tak więc nic specjalnego.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 18:58, cichy10 napisał:

> Nowy DLC: wyszedl do ME2 dziś, o nazwie: M-490 Blackstorm Projector Weapon. Ale
tylko
> na PS3. Jakieś spostrzeżenia? Ja gram na PC.
Można było ją dostać na PC i X''ie, gdy się zamówiło pre-order.;] Tak więc nic specjalnego.:)



To znaczy, ze ona już jest od dłuższego czasu w ME2 na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 19:03, Pupu2 napisał:

To znaczy, ze ona już jest od dłuższego czasu w ME2 na PC?


Od momentu premiery - dostawało się tę broń wraz z panczerzem (Terminus Armor), gdy zamawiało się grę w pre-orderze. Na PS3 wyszło wraz z paczką N7 Complete Arsenal Bundle. PS3 nie dostało nic, czego wcześniej nie było na pozostałych platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie: Spoiler
Jeżeli jeszcze znajdują się tu osoby, które nie wiedzą jak naprawdę wygląda Tali - oto mały show w wykonaniu gifa zrobionego na podstawie prawdziwego rendera (prawdopodobnie z nigdy nie użytego trailera, w którym szyba z jej hełmu rozbija się).

20110119215142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 21:53, Olamagato napisał:

Ostrzeżenie: Spoiler
Jeżeli jeszcze znajdują się tu osoby, które nie wiedzą jak naprawdę wygląda Tali - oto
mały show w wykonaniu gifa zrobionego na podstawie prawdziwego rendera (prawdopodobnie
z nigdy nie użytego trailera, w którym szyba z jej hełmu rozbija się).

Mam ją na tapecie ^^
Zbyt ludzka chyba... w sumie Asari też są prawie jak ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie... dokładnie tak ją sobie wyobrażałem ;D

@nov_pl

Dnia 19.01.2011 o 23:31, Growin napisał:

Zbyt ludzka chyba...

Mi tam pasuje, w końcu nie pamiętam wzmianki w grze że ich ciało nie pozwala im na życie bez skafandrów, tylko ich organizm ;P Także nie wiadomo jak wyglądali bez nich.

@Vexilium

Dnia 19.01.2011 o 23:31, Growin napisał:

Jak dla mnie to tylko jakaś fanowska przeróbka, nic poza tym ;)

Pewnie tak, ale zaiste bardzo ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FAQ zaktualizowany. Wszystko na temat wersji na PS3 - co, po co, dlaczego, gdzie i za ile powinno być wyjaśnione. Jeżeli ktoś znajdzie przede mną jakieś info o tym, czy ME2 pojawi się na EU PSS, niech napisze tutaj, to dodam również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest ciekawy jak wyglądają turiańskie kobiety? Według komiksu Mass Effect: Evolution tak ;)

http://img832.imageshack.us/img832/7775/femaleturian1.jpg
http://img709.imageshack.us/img709/6058/femaleturian2.jpg

Zwracam jednak uwagę na to, że styl komiksu jest mocno uproszczony i modele - jeśli pojawią się w Mass Effect 3 - powinny wyglądać znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 21:53, Olamagato napisał:

Ostrzeżenie: Spoiler
Jeżeli jeszcze znajdują się tu osoby, które nie wiedzą jak naprawdę wygląda Tali - oto
mały show w wykonaniu gifa zrobionego na podstawie prawdziwego rendera (prawdopodobnie
z nigdy nie użytego trailera, w którym szyba z jej hełmu rozbija się).

Żaden spoiler to fanowski twór, autora można znaleźć na deviant art dodano tylko szybkę od hełmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 11:55, Siriondel napisał:

FAQ zaktualizowany. Wszystko na temat wersji na PS3 - co, po co, dlaczego, gdzie i za
ile powinno być wyjaśnione. Jeżeli ktoś znajdzie przede mną jakieś info o tym, czy ME2
pojawi się na EU PSS, niech napisze tutaj, to dodam również.

Siriondel zaktualizuj DLC, bo trochę sie pomieszało.
Broń i pancerz Zbieraczy - mam CE i musiałem dokupić, żeby mieć tą zbroje.
"Mass Effect II
* Terminus Pack (darmowy do 23 lutego, potem 7 zł)
* N7 Complete Arsenal Bundle (29 zł za pakiet, 7 zł za pojedynczy dodatek)
- Aegis Pack
- Appearance Pack
- Equalizer Pack
- Firepower Pack
- Recon Operations Pack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować