Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2010 o 08:21, AleeeUrwal napisał:

Esergie >
Dla Gresa mam szacunek głównie za Noc EP, to co tam zrobił to jest przemistrzostwo. Szkoda
że teraz sie już o tym typie nie słyszy. Tak sie robi Rap, nie to co te wszystkie słonie i inne gówna dla >ułomnych gimbusów w okularach ze szkłami jak denka od butelek.

Słyszy, ostatnio pojawił sie na projekcie W2B w zupełnie innym stylu, ale mimo wszystko z godnym siebie poziomem. Poza tym warto posłuchać kawałków spoza jego EPki. Ale mimo wszystko, to według mnie, gdyby nie m.in. ''Noc'' właśnie to polskie podziemie wyglądałoby inaczej. Mniej barwnie.
Phelela
Może i hejter, ale niestety jego zdanie poniekąd podzielam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teledysk 3W konkret. Oni zawsze mieli topowe teledyski w kraju.

A przed chwilą dostaliśmy nowy...

Kobra - Witamy W Mieście
[2010] Na Żywo Z Miasta Grzechu
http://www.youtube.com/watch?v=zOdx-MiAkGc

Podba mi się. Czekam na płytę, zdecydowanie bedzie mocarne gówno. Fajny ten lajtowy refren, lubie takie refreny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 01:34, Hekt-X napisał:

No teledysk 3W konkret. Oni zawsze mieli topowe teledyski w kraju.

A przed chwilą dostaliśmy nowy...

Kobra - Witamy W Mieście
[2010] Na Żywo Z Miasta Grzechu
http://www.youtube.com/watch?v=zOdx-MiAkGc

Podba mi się. Czekam na płytę, zdecydowanie bedzie mocarne gówno. Fajny ten lajtowy refren,
lubie takie refreny :D


No zgodze sie. Ciekawie Kobra pojechał tutaj :) Pomysłowy refren itp. Niezłą ekipe sobie zebrał do teledysku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 18.06.2010 o 14:59, Phelela napisał:

To co dla ciebie może być chłamem dla kogoś innego może być dobre , każdy ma inny gust
muzyczny a jakiś no name aka Złote Twarze i tak nie dorównają "kixnare - class of 90''s".

Haha, dziecko, skoro z producentów znasz tylko Kixa to lepiej strzel sobie w ten gimbusiarski łeb. ;)

Esergie >
Słyszałem go na W2B, ale jakoś mnie nie podjarał ten track. W ogóle cała ta płytka jest dla mnie mocno średnia, trochę słaby ten ich beatbox. Wole Bzzzt. Jedynie do kawałka Afrontów wracam. A jakieś inne kawałki Gresa słyszałem (Prolekcja, Wielki Wybuch), i jaram sie w chuj, ale to nie to co Noc. Tam bity niszczyły głowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tracklista: Kobra "Witamy w mieście"

1.Witamy w mieście (prod. SherlOck)
2.Witamy w mieście (Clean)
3.Witamy w mieście (Kixnare Remix)
4.Witamy w mieście (Jądro Ziemi Remix)
5.Witamy w mieście (DJ. Decks Remix)
6.Witamy w mieście (Instrumental)
7.Witamy w mieście (Acapella - 96 BPM)
8.P.H.H.D.P.S (prod. Grant, gościnnie DJ. Taek)
9.P.H.H.D.P.S (Instrumental)
10.P.H.H.D.P.S (Acapella)


i to ma byc plyta? 2 tracki, reszta rmx, accapella i instrumentale?? ja nie chcialbym miec takiej pierwszej legalnej plyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 12:41, Lukasz924 napisał:

i to ma byc plyta? 2 tracki, reszta rmx, accapella i instrumentale?? ja nie chcialbym
miec takiej pierwszej legalnej plyty


Singiel, singiel. Czasem się zdarza, że raper wydaje singiel w wersji fizycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 16:10, Kaucz napisał:

> Co sądzicie o płycie Peji "Czarny Wrzesień"?
Żenada.

... do potęgi eNtej :D

mi się wkręciło ostatnio Lukatricks - mówią o mnie w mieście i Pyskaty - bez granic :)
polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuł w gazecie, w skrócie koleś zabił drugiego z zazdrości o dziewczynę. Wystarczy spojrzeć mu w pysk, widać, że to kolejny młotek hip-hopek. Jak na to odpowiecie, raperzy? Dla mnie hip-hop to stereotyp dresa chodzącego po osiedlu szukającego zaczepki, zwłaszcza, jeśli ten ktoś prezentuje choć o drobinę inną kulturę( metal, murzyn, czy pedał). Zacytować - no nie jest tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:13, Woo-Cash napisał:

Czytałem artykuł w gazecie, w skrócie koleś zabił drugiego z zazdrości o dziewczynę.
Wystarczy spojrzeć mu w pysk, widać, że to kolejny młotek hip-hopek. Jak na to odpowiecie,
raperzy? Dla mnie hip-hop to stereotyp dresa chodzącego po osiedlu szukającego zaczepki,
zwłaszcza, jeśli ten ktoś prezentuje choć o drobinę inną kulturę( metal, murzyn, czy
pedał). Zacytować - no nie jest tak?


to masz dziwny stereotyp, HH to "skejci" break, tagi i rap :) tamci ludzie to dresy pseudo hip-hopowcy którzy słuchają rapu nazywając go hip-hopem ( firma, peja i te rytmy ) i idą ulicą i szukają zaczepki :) proste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:16, Bumblejazz napisał:

to masz dziwny stereotyp, HH to "skejci" break, tagi i rap :) tamci ludzie to dresy pseudo
hip-hopowcy którzy słuchają rapu nazywając go hip-hopem ( firma, peja i te rytmy ) i
idą ulicą i szukają zaczepki :) proste :D


Sorry koleś, ale jeśli słyszę teksty raperów( zaznaczam- polskich raperów) w stylu "dzisiaj czas zabić wszystkich wrogów", to jak mam to interpretować? Ale ok, jako-tako przyjmuję twoje wyjaśnienie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:13, Woo-Cash napisał:

Czytałem artykuł w gazecie, w skrócie koleś zabił drugiego z zazdrości o dziewczynę.
Wystarczy spojrzeć mu w pysk, widać, że to kolejny młotek hip-hopek. Jak na to odpowiecie,
raperzy?

Nie mam nic wspólnego z subkulturą, ale odpowiem.
Wcale. Głównie dlatego, że próbujesz tu zrobić flame. "Jakiś" artykuł, "jakaś" gazeta, "jakiś" koleś. A rozpoznawanie muzyki po ''pysku'' to już szczyt umiejętności... i głupoty.
Albo jeszcze inaczej. Są idioci słuchający techno, idioci słuchający rapu, idioci słuchający rocka... i można tak długo wymieniać.
Jest mi tylko głupio, że takimi tekstami obniżasz poziom ludzi, którzy słuchają rocka/metalu.

Dnia 19.06.2010 o 20:13, Woo-Cash napisał:

Dla mnie hip-hop to stereotyp

No i tu się przyznajesz do swojej ignorancji, pięknie. Dowiedz się, z czego wynikają stereotypy, a zrozumiesz.

Dnia 19.06.2010 o 20:13, Woo-Cash napisał:

no nie jest tak?

Nie jest. Jakieś karki zabrały ci komórkę, że musisz sobie odbić pisząc posta na takim poziomie, jeśli tak - to czemu akurat tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, z reguły w stereotypy nie wierzę, ale wielokrotnie spotykałem się z pogróżkami dot. długości moich włosów, muzyki, podejścia ludzi do mnie. I dziwny to przypadek, ale każda z tych osób ma związek z kulturą techno i hip-hop...hmm, ciekawe. Jakoś żaden rockman nigdy mi tego nie wypomniał...a odbijam tu, bo temat wyświetlił się na głównej. Artykuł zresztą czytałem dziś. A pytać mogę, może akurat rozwiejecie mój "stereotyp"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:41, Woo-Cash napisał:

Cóż, z reguły w stereotypy nie wierzę, ale wielokrotnie spotykałem się z pogróżkami dot.
długości moich włosów, muzyki, podejścia ludzi do mnie. I dziwny to przypadek, ale każda
z tych osób ma związek z kulturą techno i hip-hop...hmm, ciekawe. Jakoś żaden rockman
nigdy mi tego nie wypomniał...a odbijam tu, bo temat wyświetlił się na głównej. Artykuł
zresztą czytałem dziś. A pytać mogę, może akurat rozwiejecie mój "stereotyp"?

Bawią mnie twoje posty, serio. Jeśli już chcesz wyciągać jakieś wnioski, warto trochę rozszerzyć swoje horyzonty, a nie opierać się na twórczości Tedego, Peji i Firmy. Dresy tego słuchają, bo rap jest elo, tyle że tak naprawdę znają tylko to, co usłyszą w radiu. Ja słucham rapu i jeszcze nikogo nie napadłem. Serio. Równie dobrze mogę powiedzieć, że każdy metal jest agresywnym satanistą.
Ah, zapomniałbym. "Czytałem artykuł w gazecie, w skrócie koleś zabił drugiego z zazdrości o dziewczynę. Wystarczy spojrzeć mu w pysk, widać, że to kolejny młotek hip-hopek." Fakt, masz niezbite dowody i argumenty nie do odparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, koleś, weź się ogarnij, myślisz że jak posłuchałeś byle jakiegokolwiek jełopka spod bloku, który mianuje się prawdziwym raperem, dającym hip-hop czysty jak krew dziewicy (troszeczkę Małpy wtrąciłem, a co ;p), który jest po prostu zwykłym pieprzeniem w bambus o niczym, to przesłuchałeś cały polski rap? (Troszeczkę długie zdanie wielokrotnie złożone, ale co tam.) Zycie uczy wielu rzeczy, jedną z nich jest prosta zasada, nie oceniaj książki po okładce. W tym wypadku musimy ją troszeczkę przemianować, konkretnie na - nie oceniaj całości po jej niewielkiej części. Kilka porytych grupek typu Firma, Hemp Gru, etc., po prostu szarga dobre imię całej kultury hip-hopu, a ty to łapiesz jak przeciętny zjadacz chleba, bo to co oni promują jest SENSACYJNE, BULWERSUJĄCE i przez to jest o nich głośno. Jeżeli chcesz żyć stereotypami, to gratuluję światopoglądu, do końca będziesz ograniczonym ignoratem bez pełnego spojrzenia na pewne rzeczy. Czy warto tak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję prosty teścik, zetnij włosy, ubierz się jak przeciętny techno-maniak, nażeluj włosy, pójdź na solarę, etc. i pójdź do tłumu rockmanów, metali czy za kogokolwiek się uważasz. Naprawdę jesteś święcie przekonany o tym że nikt, ale to naprawdę nikt cię nie wyśmieje tam z powodu wyglądu? Taaaaa, już to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać gościu. Hip-Hop to kultura która łączy, a nie dzieli. Nie ma drugiej takiej zajawki jaką oferuje rap. Goście którzy go słuchają (w tym ja), muszą być strasznie ogarnięci. Na pewno nie zrozumiałbyś wielu aluzji, litrów ironii i patrzenia na świat przez pryzmaty. po prostu rap jest ponad wszystkim, a stereotypy? Możliwe że 10 lat temu tak było. Teraz, HH to dojrzała kultura, osobiście pochodzę z dobrego domu, jak moi znajomi którzy mają rap zajawkę. Dresy? Nie znam takich, hhmmm czekaj jednego, ale rapu nie słucha? po prostu twoje psoty to zwykły hejting. Stereotypy wal na bok. Co do gości którzy coś do ciebie mają, tu na pewno nie zależy od rodzaju muzyki jaki preferują a o wychowanie i kulturę. Bój się żeby nie spotkać naćpanych techno chłopców, raperzy sobie kulturalnie zapalą, napiją się, beka będzie, fani się pośmieją, posłuchają, ręką pomachają i opijają to. Nie spotkałem się z czymś takim jak opisujesz. Rapu słuchają ludzie mądrzy, choć są wyjątki jak 8-14 letnie gimbusy, co w głośnikach mają "firmę" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto tak żyć, chyba nie, ale większość otaczających mnie ludzi tak żyje. Nie jakiś dres z osiedla, lecz cała większość mojego otoczenia. Co ma zrobić? Ściąć włosy, poprawić Bóg wie czym moją szczupłą sylwetkę, zacząć słuchać tego, co jest "fajne"? Nie. Pier*** to. Skończmy już, niepotrzebnie zacząłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować