Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2009 o 08:21, czaja24 napisał:

bumber - no to naprawdę pstryk poniżej twojego poziomu i to znacznie,

Ano, napisałem przecież, że to pstryk. Ciekaw byłem rekacji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ! robiac zdjecie osniezonych szczytow aparatem nikon d80 + obiektyw Sigma 70-300mm f/4-5.6 zdjecia wychodza bardzo blade, a jak probuje w opcjach cos zmienic to wychodza jak z negatywem. wie ktos jak ustawic aparat zeby kolory wyszly zywsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 11:04, lord0 napisał:

witam ! robiac zdjecie osniezonych szczytow aparatem nikon d80 + obiektyw Sigma 70-300mm
f/4-5.6 zdjecia wychodza bardzo blade, a jak probuje w opcjach cos zmienic to wychodza
jak z negatywem. wie ktos jak ustawic aparat zeby kolory wyszly zywsze ?

po pierwsze filtr polaryzacyjny po drugie obiektyw do kalibracji pewnie będziesz musiał oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem chory i siedze w domeczku.. tfu nie ta bajka. Ale chory jestem, wiec siedze w domu i pstrykam fotki. Poniżej trzy dzisiejsze fotki zrobione przez chorego. Na szczeście nie kicham już tak bardzo i aparat moge utrzymać w miare prosto. :-)

20090218164120

20090218164139

20090218164159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 13:31, czaja24 napisał:

po pierwsze filtr polaryzacyjny po drugie obiektyw do kalibracji pewnie będziesz musiał
oddać

?!?

Obiektyw do kalibracji, bo zdjęcia "są blade"? Kalibracja poprawia jedynie działanie AF, a nie kontrast i nasycenie kolorów na zdjęciach...

W górach może pomóc filtr UV i polar, z tym że ten ostatni trzeba umieć używać. A najlepiej jest pobawić się ustawieniami na poziomie aparatu. Zacząć należy od poprawnego naświetlenia, a skończyć na kontraście i nasyceniu kolorów.

A najlepiej by było, gdyby kolega lord0 pokazał nam te zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 11:04, lord0 napisał:

witam ! robiac zdjecie osniezonych szczytow aparatem nikon d80 + obiektyw Sigma 70-300mm
f/4-5.6 zdjecia wychodza bardzo blade, a jak probuje w opcjach cos zmienic to wychodza
jak z negatywem. wie ktos jak ustawic aparat zeby kolory wyszly zywsze ?

+ 1 EV jak robisz zdjęcia śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2009 o 20:50, Bumber napisał:

W górach może pomóc filtr UV i polar, z tym że ten ostatni trzeba umieć używać. A najlepiej
jest pobawić się ustawieniami na poziomie aparatu. Zacząć należy od poprawnego naświetlenia,
a skończyć na kontraście i nasyceniu kolorów.

A najlepiej by było, gdyby kolega lord0 pokazał nam te zdjęcia.


mój błąd, po prostu obiektywy sigma często mi się kojarzą z niepoprawnym działaniem, sam kupując swój 70-300 brałem pod uwagę Sigmę, niestety obraz był niezadowalający i nie jestem pewien czy to była wina AF, kupiłem Nikkora. W tym samym momencie w sklepie inny klient umawiał się na kalibrację obiektywu. Kolejna sprawa to że pomiar światła w Nikonach jest realizowany również przy pomocy elektroniki obiektywu, stąd moje podejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak firmowe to nie, jak takie "paluszki" klasyczne to tak.

JAKI aparat Sony, bo to teraz brzmi jak "kupile msamochod, powiedzcie do czego sluzy ten czerwony przycisk przy kierownicy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 09:36, smuggler napisał:

Jak firmowe to nie, jak takie "paluszki" klasyczne to tak.

JAKI aparat Sony, bo to teraz brzmi jak "kupile msamochod, powiedzcie do czego sluzy
ten czerwony przycisk przy kierownicy".


Kupiłem taki model
Qualia SONY DSC-W120/L ETUI Przynajmniej tak na nim pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 10:12, Dekerinho6 napisał:

Przepłaciłem PODNAD 200 złotych ???? ;/


Nie przejmuj sie , mogles kupic za 720 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 17:11, libero85 napisał:

> Przepłaciłem PODNAD 200 złotych ???? ;/

Nie przejmuj sie , mogles kupic za 720 :D


Szczerze to mówiąc racja, dzięki za pocieszenie ;)) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z jednej beczki waham się pomiędzy dwoma aparatami międyz Canonem A590 a Panasonic lumix LZ8.
Czytając opinie na necie wynika z obydwóch to samo parametry te same ale na stronę lumixa idzie większy zoom bo aż 5x. Który lepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym zacząć stawiać pierwsze kroki w fotografii. Jakiś czas temu moi rodzice kupili aparat Canon PowerShot SX100 IS, ja się tym nie interesowałem, ale z tego co czytam w internecie to chyba nie jest zły?

Możecie dać jakieś porady, pierwsze kroki od podstaw, ustawienia aparatu itp. rzeczy? Bardzo byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Lumixa LZ8 i jestem całkowicie zadowolony. Robie nim fotki już prawie dwa lata. Jeśli już miałbym się przesiąść na coś innego to już tylko na lustrzankę.
Jak chcesz zobaczyć fotki to poszukaj w tym wątku, trochę ich zamieściłem przez ten czas.

Co do róznic to cięzk porównywac te dwa aparaty. Lumix to superzoom a Canon to standardowy kompakt. Poszperaj na tej stronce: http://www.dpreview.com/ i poszukaj przykładowych fotek, opinii użytkowników.

Jak wpadnie smuggler to pewnie poleci Ci Canona. Dla przeciwwagi ja polecam tego Lumixa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 16:42, HumanGhost napisał:

Jestem chory i siedze w domeczku.. tfu nie ta bajka. Ale chory jestem, wiec siedze w
domu i pstrykam fotki. Poniżej trzy dzisiejsze fotki zrobione przez chorego. Na szczeście
nie kicham już tak bardzo i aparat moge utrzymać w miare prosto. :-)


Skąd robiłeś te fotki ? Masz takie piękne widoki z okna ? Jeśli tak to tylko pozazdrościć. Rób więcej zdjęć. Tak ładnie złapać ptaka w kadr to sztuka :) A i sorry za odpowiadanie na stare posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować