Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2008 o 15:37, HumanGhost napisał:

> natura
Very nice. Jakim aparatem robiłes tą fotkę? Choć trochę za dużo wolnego obszaru po lewej.
Ale i tak super.


Olympus E-300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa koty ;)

Niestety, Wiki (ta mniejsza) jest zbyt ruchliwa by zrobić jej zdjęcie artystyczne. Pysia za to pozowała - to jest trzecie zdjęcie zrobione nowym aparatem, dwa wcześniejsze to było "przestrzelenie" sprzętu w sklepie.

1 - Canon PowerShot A610
2 - Pentax K10D

20081123210231

20081123210244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia i ładne koty. Swoją drogą ten drugi kot przypomina tego który miał Smuggler ( tak, ten z CDA ). Kiedyś opublikował fotki na cover CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:03, Arclight napisał:

Moje dwa koty ;)

Wiki jest naprawdę słodka. Uwielbiam kociaki :) drugą też podziwiam, bo mój kocur nigdy nie pozuje. A siedzi jak na tronie ;) Bardzo fajne kotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:03, Arclight napisał:

Moje dwa koty ;)


Koty potencjalnie świetne modele/modelki, natomiast tło na zdjęciach mało profesjonalne. Wiem, że kota trudno ustawić do foty bo sam próbowałem obcego kota (własnego brak) focić i marnie mi szło. Jeżeli to Twoje domowe to zachęcam do kolejnych prób bo kociaki przyjemnie się ogląda - te niesamowite oczy, sympatyczne pyszczki.
.
Pentax to dobry aparacik. Teraz kilka obiektywów, statywy, filterki, światełka, blendy i dużo czasu na rozwijanie hobby Życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah dawno tu nie zagladalem , wiedze nowych amatorow jak i starych :) To pora cos zarzucic :)

Niby temat o fotografi cyfrowej , ale skaner jest cyfrowy jak najbardziej, zatem pozwole sobie :

Pierwsze focenie na koncercie (pelen spontan i niestety nie z pod samej sceny :() i pierwsze forsowanie ilforda hp5+ 400@1600

20081123231940

20081123232026

20081123232113

20081123232134

20081123232153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 22:50, natanadler napisał:

Czym robiłeś??


Panasonic Lumix FZ8.
Ustawiłem karmik dla ptaków na balkonie i mam teraz super miejscówkę do robienia fotek przylatujących ptaków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Szwedzi mają bardzo fajne te ichnie jednostki, a i lokomotywy niezgorsze :)
Na pewno bardziej fotogeniczne niż te wszystkie "nowoczesne" konstrukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 11:54, Arclight napisał:

Dzięki :)

;)

Przy okazji wycieczki do Goteborga i focenia nocnego (ciemno robiło się już po trzeciej, więc ciężko było za dnia sporo zrobic) odkryłem sam niby oczywistą, aczkolwiek nieznaną mi wcześniej zaletę lustrzanek. A konkretnie domknięcia przysłony bardziej niż f/8 oferowane przez kompakty. Przy wartościach rzędu 16-22 a czasem więcej, optymalny czas naświetlania wynosił dla ISO100 pół minuty. Dzięki temu, nie straszni robią się przechodnie gramolący się między obiekt a aparat. Przejdzie taki przez cały kadr aparatu w 2-3 sekundy a sprzęt dalej łapie światło. Perony, z których fotografowałem pociągi nie należały do pustych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 07:13, HumanGhost napisał:

> Czym robiłeś??

Panasonic Lumix FZ8.
Ustawiłem karmik dla ptaków na balkonie i mam teraz super miejscówkę do robienia fotek
przylatujących ptaków. :)


naprawdę świetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 23:24, libero85 napisał:

Pierwsze focenie na koncercie (pelen spontan i niestety nie z pod samej sceny :() i pierwsze
forsowanie ilforda hp5+ 400@1600

Zdjęcia super! Mają klimat. Sam się ostatnio zacząłem bawić w fotografię analogową jako że mam dostęp do ciemni, zupełnie inny świat. Ekstra jakościowo zdjęcia, kładnia się większa rozpiętość tonalna w analogu. I zdjęcia nie są ziarniste jak na takie forsowanie materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:03, Arclight napisał:

Moje dwa koty ;) /.../

Kotki ładne, tylko sposób przedstawienia trochę mało ciekawy...

Mój kocur jest całkowicie czarny, więc trochę mniej fotogeniczny. Staram się wykorzystać jego urodę w inny sposób. Spójrz niżej. ;)

20081124194811

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 19:49, Bumber napisał:

Spójrz niżej. ;)


Tekstura tego płótna nie jest równoległa do krawędzi zdjęcia... że się czepne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 20:10, Taaz napisał:

Tekstura tego płótna nie jest równoległa do krawędzi zdjęcia... że się czepne. ;)

Bo to roleta okienna, a nie tekstura z PSuja ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos obrobic te zdjecie, zeby ladnie sie na aukcji prezentowaly?:) Robione Canonem 400d (nie zajmuje sie fotografowaniem, dlatego zdjecia wygladaja jak wygladaja :).)

20081124212708

20081124212732

20081124212817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 21:29, Adam k. napisał:

Moglby mi ktos obrobic te zdjecie, zeby ladnie sie na aukcji prezentowaly?:) Robione
Canonem 400d (nie zajmuje sie fotografowaniem, dlatego zdjecia wygladaja jak wygladaja
:).)

po pierwszze światlo do bani, zrób zdjęcie w dzień przy dobrym świetle albo z lampą z odchylanym żarnikiem i/lub ekranem rozpraszającym, zrób fotkę na białym tle, np połóż przedmiot na prześcieradło lub arkusz bialej kartki tak żeby biel wypełniła cały kadr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 21:53, czaja24 napisał:

Po pierwszze światlo do bani, zrób zdjęcie w dzień przy dobrym świetle albo z lampą z
odchylanym żarnikiem i/lub ekranem rozpraszającym, zrób fotkę na białym tle, np połóż
przedmiot na prześcieradło lub arkusz bialej kartki tak żeby biel wypełniła cały kadr

Nie da sie tego obrobic? Bo troche duzo roboty jest z rozkrecaniem plyty glownej, a potem podpinaniem wszystkich kabelkow.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:37, Adam k. napisał:

Nie da sie tego obrobic?

Nie. "Obrabia się" jeszcze przed zrobieniem zdjęcia. Najlepiej ustawić taki przedmiot na nieskończonym tle (biały obrus, kartka papieru), zadbać o odpowiednie oświetlenie (lamkpa biurkowa zasłonięta papierem śniadaniowym w zupełności wystarczy) i robić zdjęcia ze statywu (bez lampy błyskowej!), aby uzyskać poprawny kadr. To chyba najprostszy, chałupniczy sposób...

Dnia 24.11.2008 o 22:37, Adam k. napisał:

Bo troche duzo roboty jest z rozkrecaniem plyty glownej, a potem
podpinaniem wszystkich kabelkow.;]

Było pomyśleć przed rozkręcaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować