Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2009 o 21:35, czaja24 napisał:

Pentax to też wady - odszumianie zdjęć w trybie RAW którego nie da się wyłączyć


Tak naprawdę to efektów działania ów odszumiania nie widać, dziś robiłem zdjęcie na ISO 800 i jakość jest odpowiednia -> http://www.lgk.cal.pl/details.php?image_id=3038

900 x 600 ale nie oszukujmy się, tylko masochiści przeglądają cropa 100%.

Dnia 04.01.2009 o 21:35, czaja24 napisał:

wolny przy zdjęciach serynych


Nie każdemu są potrzebne

Dnia 04.01.2009 o 21:35, czaja24 napisał:

stabilizacja matrycy jest słaba


Jakiś dowód, link na przykład?

Dnia 04.01.2009 o 21:35, czaja24 napisał:

kompatybilność ze starszymi obiektywami tak ale w trybie manualnym więc nie wiem czy cię ten fakt
zachwyci:P


Jak ktoś musi to i w manualu się nauczy robić ;)

Poza tym Canon chyba nigdy nie miał stabilizacji w puszce, to Sony ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na forum dyskusyjnym, więc od czasu do czasu musi się jakaś dyskusja wywiązać. I to nie jest - "czyje lepsze", bo jeden system ma zalety których nie ma inny i "vice versa". Nikogo nie trzeba godzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:44, Arclight napisał:

bo jeden system ma zalety których nie ma inny i "vice versa".


E to taka sztampa politycznej poprawnosci ;p

Cos malo sie o olympusach gada :D nie jestem na bierzaco w cyfrowym swiecie , ale kiedys bylo glosniej , padli juz wreszczie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:47, libero85 napisał:

Cos malo sie o olympusach gada :D nie jestem na bierzaco w cyfrowym swiecie , ale kiedys
bylo glosniej , padli juz wreszczie ? :D


Coś mi po głowie kołacze, że robią coś na wzór Panasonica tego nowego. Czyli jeszcze nie padli, ale o jakimś nowym "wypuście" z ich strony w temacie lustrzanek coś cicho. Może to cisza przed burzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:50, Arclight napisał:


Coś mi po głowie kołacze, że robią coś na wzór Panasonica tego nowego. Czyli jeszcze
nie padli, ale o jakimś nowym "wypuście" z ich strony w temacie lustrzanek coś cicho.
Może to cisza przed burzą?


No tak katuje te swoje micro 4/3 , ciekawe jak to bedzie , ludzie sie napalaja ze dzieki temu beda tanie jasne szkla , ale cos mi sie obilo o oczy na forach fotograficznych ze to raczej mrzonka ... pozyjemy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Postanowiłem dodać kilka zdjęć zrobionych przeze mnie. Amator ze mnie, dopiero zaczynam pstrykać zdjęcia i się uczę. Może pokazać nie zaszkodzi, czemu je chomikować? Krytyka jest dobra, szczególnie w początkowym fotografowaniu, w okresie nauki.

Pozdrawiam, dobrego w Nowym Roku!

20090104214801

20090104214839

20090104214914

20090104214954

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam bo akurat w tym wypadku spotkałem się z takimi opiniami, dodam że ze skrajnymi jedni mówią że stabilizacja jest bardzo skuteczna i wydaje się to logiczne bo matryca jest z K10D, ale niektórzy twierdzą że stabilizacja w k200d jest mniej wydajna, może to wina pojedynczych egzemplarzy albo cięcia kosztów, Powiem też że gdyby nie Nikon to bym miał Pentaxa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:54, Marth napisał:

Witam!

Postanowiłem dodać kilka zdjęć zrobionych przeze mnie. Amator ze mnie, dopiero zaczynam
pstrykać zdjęcia i się uczę. Może pokazać nie zaszkodzi, czemu je chomikować? Krytyka
jest dobra, szczególnie w początkowym fotografowaniu, w okresie nauki.

Pozdrawiam, dobrego w Nowym Roku!

Slabe, bardzo słabe ;) troche poradników poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:03, czaja24 napisał:

Powiem też że gdyby nie Nikon to bym miał Pentaxa;)


Ciebie tez kreci ten zielony ring na obiektywie ? Bo mnie straszliwie. Prawie przez niego kupilem Zenze Bronice.

>Slabe, bardzo słabe ;) troche poradników poczytaj

I tak zabiles wschodzaca gwiazde , moze to byl wlasnie rodzacy sie talent na miare mistrzow AA czy HCB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, żeby stabilizacja w K200D była słabsza jak w K10D, ale nie miałem okazji przetestować. Myślałem, że Twoja wypowiedź odnosi się do całości Pentaxów ;)

Ja do wad Pentaxa dodałbym na pewno bardzo wolny AF, konkurencja na tym polu wyprzedza ten system o lata świetlne, choć w K-m zauważyłem jakby szybsze działanie, ale krótko się nim bawiłem. Wadą jest też mała (w porównaniu z Canonem czy Nikonem) ilość szkieł dostępnych z "drugiej ręki" - ale M42 niejako rozwiązują ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:08, libero85 napisał:

> Powiem też że gdyby nie Nikon to bym miał Pentaxa;)

Ciebie tez kreci ten zielony ring na obiektywie ? Bo mnie straszliwie. Prawie przez niego
kupilem Zenze Bronice.

>Slabe, bardzo słabe ;) troche poradników poczytaj

I tak zabiles wschodzaca gwiazde , moze to byl wlasnie rodzacy sie talent na miare mistrzow
AA czy HCB ?


Hehe no wiesz mnie kręci to magia Leica:P a co do talentów to się nie wypowiadam, uważam najpierw ciężka praca a potem artystyczne uniesienia. W innej kolejności to efektem jest tylko kicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:32, Chester001 napisał:

> A nie wiedziałem jaki budżet jakoś ja nie mam zaufania do pentaxów
a dlaczego ? masz jakieś powody ?

Miałem kiedy kompakta PENAX ... jakiś tam mniejsza o to po 2 tygodniach się popsuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś z Was w podpinanie średnioformatowego obiektywu do lustra małoobrazkowego?
O na przykład za pomocą takiego dziwadła:
http://allegro.pl/item519340945_adapter_canon_eos_ef_pentax_6x7_67.html
http://allegro.pl/item519340857_adapter_canon_ef_eos_mamiya_645.html
Podkreślam, że chodzi mi o MOŻLIWOŚĆ takiego rozwiązania, jak to działa i czy w ogóle :) Że pociąga to za sobą pewne zmiany w stosunku do tego co otrzymam na średnim formacie wiem. Tylko że " kiedyś-tam-w-przyszłości " planuję zakup czegoś średnioformatowego i chcę się zorientować czy te hipotetyczne szkła zdadzą egzamin w "mniejszych" aparatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:25, RedFox napisał:

Podkreślam, że chodzi mi o MOŻLIWOŚĆ takiego rozwiązania, jak to działa i czy w ogóle
:) Że pociąga to za sobą pewne zmiany w stosunku do tego co otrzymam na średnim formacie
wiem. Tylko że " kiedyś-tam-w-przyszłości " planuję zakup czegoś średnioformatowego i
chcę się zorientować czy te hipotetyczne szkła zdadzą egzamin w "mniejszych" aparatach.


Troche siedze w temacie MF i na forach nie spotkalem sie raczej z tematem tych adapterow. Dla mnie to jakis bezsens jest , przeciez cala magia MF to nie to co dokrecamy do puszki tylko sama puszka i blona zwojowa. Nie wiem czy jakosc szkiel by sie przelozyla na lepsza jakosc fotek. Oba adaptery daja mozliwosc podpiecia szkiel od aparatow na ktore bym sie raczej nie zdecydowal , pentax to kobyla wielka , bez wymiennych kaset , do tego lustro bedzie klapac walic, ble , a klatka 6x4,5 (mamiya) to nie jest wielki przyrost dla ktorego warto by sie bylo pakowac w mf, tu sie swiat zaczyna na 6x6 do 6x17 :)

>a tak w ogóle i w szczególe co sądzisz o moich fotkach? łapię się na dostateczny?

Ktore fotki ? Glupio sie czuje wystawiajac jakies oceny jak w szkolce niedzielnej. Lubie ogladac twoje zdjecia , wiekszosci z was tutaj , puki nie ma w nich artystycznego zaciecia i przerostu wlasnego ego :)
Poza tym kto ja jestem ? autorytet jakis ? aparat mam od wczoraj ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na sedno mojego pytania - bo ja nie pytam czy skok jakości będzie wielki, ani czy jest sens kupowania takich szkieł do małego obrazka, tylko czy da się tego użyć z jakimś logicznym efektem :) Bo jeśli chodzi o jakość to polepszenia nie będzie znaczącego, a już na pewno na małym obrazku. Tylko czy jeśli będę poważnie myślał o średnim/wielkim formacie to mogę liczyć na przydatność takich szkieł? Inną sprawą są wymiary, ale pomińmy je póki co. Bo przesiadka na takie coś marzy mi się, ale koszta trzymają, mam swoje wydatki i jeszcze chcę mieć przynajmniej jedno szkło do klatki 24x36mm. A klimat jest, to też prawda, nie ukrywam że mnie pociąga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:35, czaja24 napisał:

żonglujesz stereotypami, a nie konstruktywnie rozważasz, zakupy oryginalnych akcesoriów
do kazdej marki nie należą do tanich,

ok tylko ze są tanie i teńsze.. ;)
>Canon też przechodzi na stabilizację w obiektywie:P

Dnia 04.01.2009 o 21:35, czaja24 napisał:

Pentax to też wady - odszumianie zdjęć w trybie RAW którego nie da się wyłączyć,

wystarczy nie wychodzic poza iso 800

Dnia 04.01.2009 o 21:35, czaja24 napisał:

wolny przy zdjęciach serynych,

ojj teraz moge wykonac 2 zdjecia seryjne ;], a pojedyńcze zdjecia moge wykonac w odstepnie 4 sekundowym, wiec zmiana to na 3-5 zdjec w ciągu sekundy zadowoli mnie

Dnia 04.01.2009 o 21:35, czaja24 napisał:

stabilizacja matrycy jest słaba

łoknie zgięte.. pozycja fotoreoporterska :P , + wstrzymanie oddechu - nie bedzie tak źle ;) + statyw jak coś

Dnia 04.01.2009 o 21:35, czaja24 napisał:

kompatybilność ze starszymi
obiektywami tak ale w trybie manualnym więc nie wiem czy cię ten fakt zachwyci:P

tak racja. lecz na razie kit i juz potem pożyjemy zobaczymy na pewno kupie jakis nowszy...
za jakiś czas przyda sie ta opcja do sprzedaży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować