Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

OK wypowiem się bo widze ze na odstrzał wyszedłeś ;)
(opisuje tylko moje wrażenia z oglądania zdjecia ! )
1 - to jest stół i talerz, ok fajnie ale zdjecie nic nie przedstawia nie ma wyrazu nudy
2 - z tego co widze to rzuca mi sie reklama polska noc... i co to ma byc ? nie iwem czym tym zdjeciem chciałes osiągnąć 0_o
3 - wiem co chciałeś osiągnać ! A to już cos,ale kompletnie nie wyszło... rozmazane, szumy ogólnie bebe
4 - coś horyzont nie teges... ( nie równy) wydaje sie jakby fale chciałby zalać łódkę. no tak nie może byc.. i zbyt takie dajace po oczach

Ale nie trac nadzieji wrzucaj zdjecia ! Czekam na następną porcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytam jeszcze o tym jeśli się będę decydował. Głównie chodziło mi o to jak zmieni się jasność obiektywu, ustawianie manualne to dla mnie dość oczywiste. Wprawdzie nie jestem znawcą tematu ale głupkiem też nie jestem. Mogłem pomyśleć dwa razy i zadać konkretne pytania, ale człowiek uczy się całe życie, myślenia też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do szybkości to w pierwszej sekundzie dostajesz 3 zdęcia dalej jest już znacznie gorzej i masz szybkość poniżej 1kl/sek czyli szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:54, RedFox napisał:

Poczytam jeszcze o tym jeśli się będę decydował. Głównie chodziło mi o to jak zmieni
się jasność obiektywu, ustawianie manualne to dla mnie dość oczywiste. Wprawdzie nie
jestem znawcą tematu ale głupkiem też nie jestem. Mogłem pomyśleć dwa razy i zadać konkretne
pytania, ale człowiek uczy się całe życie, myślenia też.


Na chlopski rozum to jasnosc sie nie powinna zmienic no bo z jakiej racji ? co najwyzej ogniskowa , na podobnej zasadzie jak zmienia sie w aparatach DX po podlaczeniu obiektywu FX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RedFox

Jeszcze jedna kwestia , nie wiem czy wiesz ale takie adaptery dotycza tylko szkiel bez centralnej migawki, wiec o szklach z Grande Formate mozna zapomniec , no a w MF jestes ograniczony do dosc niewielkiej ilosci choc by te od pentaxa 6*7 , mamiy 645 pewnie od psixa da sie cos wcisnac, plus minus cos tam. Zastanawiajac sie nad te kwestia w glowie kolatala mi jedna mysl. "Po co?" Wydaje sie to w istocie irracjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, czy istnieje adapter do podłączenia obiektywu ze starego EOSa 300 (analogowy) do 400D? Leży u mnie domu taki obiektyw i się kurzy, a jest znacznie lepszy optycznie od KITa, którego używam do cyfrówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No takie tam zdjecie... oceniajcie.
wogóóóóóle teraz patrze na te zdjecia które zrobiłem i.. są troche za ciemne :/
Jutro musze się też gdzieś wybrać

20090105123718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 10:42, destro177 napisał:

Wie ktoś, czy istnieje adapter do podłączenia obiektywu ze starego EOSa 300 (analogowy)
do 400D? Leży u mnie domu taki obiektyw i się kurzy, a jest znacznie lepszy optycznie
od KITa, którego używam do cyfrówki.


Nie znam sie na Canonie , ale z wiedzy ogolnej
Przeciez EOS''y maja bagnet EF tak samo jak 400D , wiec jaki jest problem ? No chyba ze masz cos jeszcze starszego na bagnecie FD.

@Chester001 plodzisz te swoje sierotki w zastraszajacym tempie. bylo skadrowac od lewego dolnego do prawego gornego rogu, przynajmniej ktos by powiedzial ze fajny kadr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za konstruktywną krytykę, która jeszcze bardziej mnie motywuje do zabawy z aparatem. Czaja24 mnie nie zraził - ma rację, że powinienem się szkolić i ćwiczyć, co właśnie robię wrzucając kilka zdjęć na wytknięcie błędów, lub jeśli już tak drastycznie - opinii, że zdjęcie jest beznadziejne. Najtrudniej jest mi znaleźć dobry kadr... Tu przycięte, tam nieciekawy... Może polecicie jakiś porządny papierowy podręcznik? Właśnie zacząłem czytać porady Szkoły Foto Sony, może są jakieś inne godne polecenia poradniki internetowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2009 o 13:48, libero85 napisał:

Przeciez EOS''y maja bagnet EF tak samo jak 400D , wiec jaki jest problem ?

Mocowanie pasuje, ale już zdjęć robić nie chce. Chociaż AF działa:) Ten obiektyw to Sigma UC ZOOM 28-70mm 1:2.8-4. Światło dużo lepsze od mojego KITa, o wykonaniu nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 14:07, Chester001 napisał:

po powiększeniu jest tak jak ma byc geometrycznie ;];];];]

Tylko po co?

Zdjęcie nie ma w sobie nic ciekawego... i na dodatek gałęzie na dole :/

W przypadku takiej roślinki (a raczej jej pozostałości) zastosowałbym ekstremalne makro ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:22, Bumber napisał:

W przypadku takiej roślinki (a raczej jej pozostałości) zastosowałbym ekstremalne makro
;P

taaa tylko nie moim aparatem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 14:47, Marth napisał:

Dziękuje za konstruktywną krytykę, która jeszcze bardziej mnie motywuje do zabawy z aparatem.
Czaja24 mnie nie zraził - ma rację, że powinienem się szkolić i ćwiczyć, co właśnie robię
wrzucając kilka zdjęć na wytknięcie błędów, lub jeśli już tak drastycznie - opinii, że
zdjęcie jest beznadziejne. Najtrudniej jest mi znaleźć dobry kadr... Tu przycięte, tam
nieciekawy... Może polecicie jakiś porządny papierowy podręcznik? Właśnie zacząłem czytać
porady Szkoły Foto Sony, może są jakieś inne godne polecenia poradniki internetowe?

No to i ja się popiszę, pierwsze zdjęcie przedstawia jak się domyślam świąteczny stół, nic niestety na to nie wskazuje, gdybyś w kadrze w ciekawy sposób umieścił element świąteczny jak stroik, świeczkę zdjęcie zwracałoby na siebie uwagę tym właśnie elementem. Wbrew pozorom martwa natura jest bardzo ciężka do fotografowania bo jak w ciekawy sposób pokazać zwyczajny przedmiot.
Drugie zdjęcie - usunięty niebieski kolor, taki efekt może być ciekawy ale nie na tym zdjęciu, niepotrzebnie po lewej stronie znalazł się słup, przepalone niebo - musisz popracować nad balansem bieli i czasem ekspozycji.
Trzecia fotka - widać że zrobiona zza szyby samochodu, zdjęcie zrobione na auto bo widać podobnie jak na pierwszym podbitą czułość i szumy, przy tej fotce można by było poeksperymentować z innym pomiarem światła i dobrać czas ekspozycji wg punktowego pomiaru, lub centralnego rozszerzonego
Ostatnie zdjęcie jak dla mnie zbyt niebieskie i monotonne, kadr podzielony na pół i krzywo - staraj się raczej dzielić 2-1 lub 1-2 w zależności od tego czy niebo jest ciekawsze czy ziemia. Łódka jest zbyt ciemna i zbyt blisko lewej krawędzi zdjęcia, odblaski słońca zbyt rażące, w tym zdjęciu też wycinałeś kolory? Następnym razem poczekaj na łagodniejsze światło lub użyj filtra, zrób korekcję ekspozycji, pokombinuj zwyczajnie zrób kilka zdjęć tego samego z różnymi ustawieniami, dzięki temu nauczysz się rozpoznawać warunki i dopasowywać odpowiednie ustawienia.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:40, Chester001 napisał:

> W przypadku takiej roślinki (a raczej jej pozostałości) zastosowałbym ekstremalne
makro
> ;P
taaa tylko nie moim aparatem :]

Przypuszczam że twoim aparatem zrobisz lepsze makro niż lustrem z KITem tak przynajmniej jest z moim Fuji S5700, ostrzy od 2-3cm + zoom i masz makro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:22, Bumber napisał:

> po powiększeniu jest tak jak ma byc geometrycznie ;];];];]
Tylko po co?

Po nic :D Gniot bedzie gniotem , ale kadr moze miec dobry ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Może polecicie jakiś porządny papierowy podręcznik? Właśnie zacząłem czytać

Dnia 05.01.2009 o 14:47, Marth napisał:

porady Szkoły Foto Sony, może są jakieś inne godne polecenia poradniki internetowe?

Z internetowych najlepiej to: http://www.e-cyfrowe.pl/poradniki.php?id=715

A z papierowych "Czas naświetlania bez tajemnic" i "Ekspozycja bez tajemnic" Bryana Petersona. :)

Chester001

Dnia 05.01.2009 o 14:47, Marth napisał:

taaa tylko nie moim aparatem :]

A wiesz, cwaniaczku, że kompakty najlepiej nadają się do makrofotografii? Ze względu na małą matrycę dają dużą GO, co przy fotografowaniu owadów jest bardzo ważne.

A, widzę też, że przerzuciłeś się na Pentaxa? Brawo, chyba już nie ma systemu, w który nie chciałbyś zainwestować swoje pieniądze. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować