Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wybieramy najlepsze gry 2008 roku - głosowanie czas zacząć!

136 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2009 o 15:55, Luk4s napisał:

Propos Wiedźmina. Chodzi tu o Edycje Rozszerzoną wydaną w 2008 roku.


Naprawdę?:) Przecież wszyscy to wiedzą,bo jak podst. Wiedźmin mógłby konkurować o miano najlepszej gry roku 2008 skoro wyszedł rok wcześniej[2007]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Left 4 Dead grą roku? No proszę was, chyba komuś się coś w głowie poprzestawiało. To już bym prędzej zagłosował na Gears of War 2 niż na to. Co ta gra ma takiego innowacyjnego? Hordy zombie? Aż 2 ataki na postać? Żałosne bronie z których połowa nie nadaje się do niczego? Śmieszny fakt, że jest to gra multi a może grać w nią 8 osób max?
No ale tak zapomniałem, jak to ktoś powiedział. Dla tzw. "nerdów/geeków" wystarczy zrobić grę z zombie/ninja/laskami z wielkimi biustami i już będą się ślinić i bić do sklepów jak szaleńcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część gier nie pasuje tutaj (Wieśmak, te przygodówki), części nie ma a i spis treści przydałoby sie usprawnić.
Na pewno nie zagłosuję na GTA4, gra mnie tak zanudziła że przez dwa tygodnie nie mogłem w nic grać. Chyba reklama zrobiła swoje...
A na co pójdzie głos?
Drakensang - dobry ale tylko dobry no i jedyny RPG w tym roku (sieczek z rozwojem postaci pokroju F3 nie uznaję).
King''s Bounty - czy trzeba coś dodawać? A można - gra nie potrzebowała marketingowych zagrywek bo sama sie broniła:]
Mount & Blade - nie dla ludzi patrzacym pod kątem graficznym. A grywalność wysoka.

Zestawienie tym dziwne że są to gry grywalne ale mało reklamowane. Quo vadis branżo gier?

@grz3chu - n/c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim prawem Wiedźmin ponownie znalazł się na liście kandydatów. No ale to przecież gra wyprodukowana przez CDP, a kolejny tytuł gry roku to dodatkowa reklama więc trzeba faworyzować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 16:13, Lord Joker napisał:

Left 4 Dead grą roku? No proszę was, chyba komuś się coś w głowie poprzestawiało. To
już bym prędzej zagłosował na Gears of War 2 niż na to. Co ta gra ma takiego innowacyjnego?
Hordy zombie? Aż 2 ataki na postać? Żałosne bronie z których połowa nie nadaje się do
niczego? Śmieszny fakt, że jest to gra multi a może grać w nią 8 osób max?
No ale tak zapomniałem, jak to ktoś powiedział. Dla tzw. "nerdów/geeków" wystarczy zrobić
grę z zombie/ninja/laskami z wielkimi biustami i już będą się ślinić i bić do sklepów
jak szaleńcy.

Ojej, dziecko nie moze zniesc faktu, ze sa ludzie, ktorzy wola L4D niz GoW 2.
No niestety, taka prawda. Jak dasz mi druga gre, w ktorej co-opie moge grac jako fajny Infected, a team work rzeczywiscie sie liczy to napisz.
Aha, z broni tylko uzi sie nadaje sie do uzytku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 16:47, SoundWave napisał:

Ojej, dziecko nie moze zniesc faktu, ze sa ludzie, ktorzy wola L4D niz GoW 2.
No niestety, taka prawda. Jak dasz mi druga gre, w ktorej co-opie moge grac jako fajny
Infected, a team work rzeczywiscie sie liczy to napisz.
Aha, z broni tylko uzi sie nadaje sie do uzytku ;]


Buhahaha. Uzi? LOL. Strzelba raczej, zwłaszcza samopowtarzalna.

L4D wcale nie jest taki rewelacyjny. Po prostu zombie shooter z trybem multi.
10000 razy bardziej wolałbym zobaczyć PEWNĄ datę HL2 EP3... Ale cóż, skoro Valve lubi grać w kulki... albo zombiaki...

Dead Space: NIE. Nie i ch*j. Tej grze zdecydowanie czegoś brakuje. Survival na pewno, horror - raczej nie.

Drakensang: Dobrze. Powiem nawet - bardzo dobrze. Produkcja wyskakująca "z Nienacka" ;) która dostarcza to, co cRPGowcy lubią najbardziej i czego oczekiwali już jakiś czas.

Fallout 3: Pod wieloma względami odstaje od poprzedników, ale da się to znieść (czasami modując). Przejście w 3D to znakomity pomysł.

Far Cry 2: O ile umiejscowienie fajne, o tyle same misje... powtarzalność i tyle. Mieszane uczucia.

Little Big Planet: Miodzio. Nie mam PS3, ale pomysł i gameplay są rewelacyjne. Brawo!

Mass Effect: To coś świeżego, i pomimo ubogich questów pobocznych, gra zasługuje na głos.

Prince of Persia: Blah, blah, blah. Pierwszy i ostatni księciunio to produkcja Borderbound z 1990, jeszcze w 2D. Plus Prince of Persia 2 - też w 2D. Reszta to typowo hollywoodzka kupa.

Na koniec zaś... Co tu, kutfa, robi Wiedźmin? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2009 o 17:07, Everett McGill napisał:


Buhahaha. Uzi? LOL. Strzelba raczej, zwłaszcza samopowtarzalna.

Pozwolisz, ze daruje sobie ta konwersacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 16:10, rafekx 12 napisał:

> Propos Wiedźmina. Chodzi tu o Edycje Rozszerzoną wydaną w 2008 roku.

Naprawdę?:) Przecież wszyscy to wiedzą,bo jak podst. Wiedźmin mógłby konkurować o miano
najlepszej gry roku 2008 skoro wyszedł rok wcześniej[2007]?

Z niektórych komentarzy wynika co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 17:11, SoundWave napisał:

> Buhahaha. Uzi? LOL. Strzelba raczej, zwłaszcza samopowtarzalna.
Pozwolisz, ze daruje sobie ta konwersacje.


Łaskawie pozwalam, nikczemny hołyszu. XD
Jak lubisz naparzać pestkami i nikt nie osłania cię przy przeładowywaniu, to pech... współczuć kolegów. :P

BTW - Gdzie jest Gears of War 2? :( Gra może nie do końca zasługuje na tytuł debeściaka, ale plasuje się - moim skromnym zdaniem - w ścisłej czołówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest też to, że na obrazkach z gier zamieszczonych obok ankiety są tytuły m.in takie jak: Mirror''s Edge, Sacred 2, STALKER CS, GoW2, czy BiA HH. Dlaczego są tam umieszczone jeśli niema ich w tej "ankiecie na najlepsza grę roku"?

P.S Hej, a gdzie mój poprzedni post w którym wyraziłem moje zmieszanie związane z obecnością na pierwszym miejscu płatnego, pudełkowego patcha do gry, który na dodatek wnosi sporo nowych bugów?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich ankietach nie dogodzi się nikomu. Szkoda jednak, że pominięto niektóre ważniejsze tytuły 2008 roku. Obrazek? Trzeba było zapełnić jakoś te pola ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 17:23, Luk4s napisał:

W takich ankietach nie dogodzi się nikomu. Szkoda jednak, że pominięto niektóre ważniejsze
tytuły 2008 roku. Obrazek? Trzeba było zapełnić jakoś te pola ;-).


No w porządku, zgadzam się, ale jednak to jest glosowanie za najlepszą grą roku i nieobecności naprawdę dużej liczby dobrych lub bardzo dobrych tytułów jest jakimś nieporozumieniem. Jeszcze na dodatek obecnośc takiego Art of Murder (nie twierdzę, że gra jest zła, ale chyba jednak nie jest to miejsce dla niej hę?) czy tak jak mówiłem - tej Edycji Rozszerzonej Wiedźmina to już w ogóle wręcz skandal :P Jasne, że zawsze może znaleźc się ktoś ktoś kto zbulwersowany będzie się czepiał, że nie ma jego ulubionym gry w tym zestawieniu, ale tu brak co najmniej kilku naprawdę głośnych i naprawdę udanych gier. Nazywanie tego wyborem najlepszej gry roku 2008 jest duuużą przesadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo mozna powiedziec o GoW2 (do ktorego nic nie mam, gralem w 1 i swietna), ze wystarczy rzucic super-mega grafike, zeby tzw. dzieci crysisa slinily sie na jej widok.

Swoja droga zobacz ile nagrod zdobyl L4D w prestizowych portalach/prasie: http://l4d.com/reviews.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sam już wcześniej o tym pisałem, ale jeszcze raz wyrażę swoje poparcie. Już nie będę kopał leżącego i wspominał o tym dlaczego tyle dobrych gier jest nieobecnych (pomimo rysuneczków widocznych na obrazku-linku). Wrócę do Wiedźmina ER. I już nie płaczę dlaczego CDP wypościł patcha w pudełku i nazwał to czymś pomiędzy nowa grą-dodatkiem. NIE ROZUMIEM z jakiej racji to coś znalazło się w plebiscycie na najlepsza grę 2008. Najbardziej dobija mnie to, że wy na to głosujecie, czego efektem jest pierwsze miejsce. Nie wiem co się z wami dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 17:54, Draco X napisał:

Najbardziej dobija mnie to, że wy na to głosujecie, czego efektem jest pierwsze miejsce.
Nie wiem co się z wami dzieje.


Trudno się z Tobą nie zgodzić... Ja sam przecieram oczy ze zdumienia jak widzę tą przereklamowaną reedycje Wiedźmina na pierwszym miejscu. Rozumiem, że to Polska gra itd., ale przecież chyba są jakieś granice. Zwłaszcza, że sporo ciekawych gier przez takie sztuczki nie zostało w ogóle nominowanych. Pozostaje nam tylko mieć nadzieje że wygra jakiś inny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 18:48, Nefarel napisał:

Gdzie jest WoW: Wrath of the Lich King?


No nie ma, ale masz za to Wiedźmina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować