Zaloguj się, aby obserwować  
TTBoS

WarCraft 3: Frozen Throne (temat ogólny)

4255 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2010 o 00:07, TTBoS napisał:

Jak dla mnie jednostki które podałeś w Polskiej wersji miały o niebo lepsze głosy niż
te oryginalne ;) fakt w naszej ojczystej wersji są głosy które są na siłę podkładane
ale z tego co widzę Wc3 EN jest tragiczny względem Sc1 gdzie głosy są imba jak dla mnie
:D.


Te, któe podałem akurat w polskiej nie były złe, chociaż imo gorsze od oryginału. Brakuje mi czegoś w polskich głosach, są beznamiętne, jakby nie pasują do reszty.
Jeśli chodzi o poziom głosów w3 i sc1 to imo jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 18:57, Budo napisał:

...

Hehe, dobre żarty. No cóż, każdy ma prawo uważać, że pl=en, oczywiście szanujemy takich
ludzi xD


Udam, że się nie obraziłem :P. Blizzard skopał angielską wersję WIII, w każdym razie na pewno nie włożył w jej stworzenie tyle serca, co w przypadku poprzednich swoich gier. A wisienką na torcie jest ten nieszczęsny Arthas, jak go słyszę w wersji angielskiej, to wrażenia mam podobne, jak podczas oglądania odcinka TNG pt. Rascals (

Spoiler

odmłodzony Picard zasuwa tam z tak teksańskim akcentem, że aż uszy więdną

). I żeby nie było, wersję PL przeszedłem dwa razy (RoC i TFT, drugi raz po tym, jak mi dysk strzelił), wersję angielską raz (pomijając tę niesmaczną kampanię Orków w TFT, już mi do niej sił nie starczyło).
A, i żeby nie było, generalnie jestem przeciwny polonizacjom, głównie z przyczyn techniczny (problemy z patchami do polskich wersji, babole w tłumaczeniach, jak np. dosłowne tłumaczenie idiomów) i nie hołduję zasadzie "byle jak, byleby po polsku" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć. mam problem z 3 misją w tym modzie nature call return of the dragon. jestem w miejscu gdzie są te teleporty. znalazłem juz ten kamyk teleportacji który niby mi umożliwia teleportowanie sie. mam odkryte wszystkie miejsca któe są aktualnie dostepne i nigdzie nie ma reszty. nie wiem moze będzie później. nie mniej jednak mogę się tylko teleportować używając tych zielonych portali a reszty czyli czerwonych i fioletowych już nie. a te zielone teleportują mnie w jakieś nieznaczące miejsca które mam już odkryte. i nie wiem co zrobic. jeśli ktoś pamięta jak to ogarnać to był bym wdzieczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak napisać na czacie dla wszystkich w grze? Nie znam skrótów, ani gałkologii, a w opcjach nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra, poprzednie już nieaktualne... teraz zastanawiam się nad kontrą na umarlaków i tę ich taktykę pająkowo-posągową (ludźmi) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze nie grał w Evolution of Races, to polecam- 9 nowych ras na nowych mapach, naprawdę fajna rzecz. Wprawdzie niektóre rasy nie są zbyt dobrze dopracowane (Forsaken słabiutko, Satyry też niezbyt), ale większość jest naprawdę spoko. Nie testowałem jeszcze wszystkich, ale póki co gobosy, tuskarry, sindorei i demony wymiatają. Wkurza mnie tylko początkowy bohater, bo np Tuskarry mają naprawdę beznadziejnego, ale to się chyba da wyłączyć.
Do zassania stąd:
http://war3.incgamers.com/?p=mod&m=11294 (tu tylko jedna wersja, mapy są 3 różne).
To jest też grywalne w sieci, więc jak coś to można powalczyć ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem że gdzieś miałem i dalej mam, a nawet w kilku folderach :) mapkę podobną do twojej w założeniach czyli dodatkowe rasy. tyle tylko że tam AI także grało nowymi rasami i nie co inny wybór był. jak znajdę to może podam linka czy coś, bo mapka była dość dopracowana i oczywiście grywalna online, tylko tyle że nie jestem pewien czy na tym patchu nowym będzie działać bo dawno nie próbowałem. może się okazać że mam z 4GB śmieci bo nie da rady tego odpalić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobra, będę robił rasę i w związku z tym mam parę pytań, o ile znasz się na edytorze (wnioskuję, że tak :P). Jak zrobić, żeby nasza nowa rasa była grywalna zamiast jakiejś obecnej (np. wybieramy ludzi, a zaczynamy z własną rasą elfów)? Oprócz tego- da się skądś wydostać dodatkowe modele np z evolution of races? Budynki, jednostki, to ułatwiłoby mi pracę, tylko nie wiem czy autor udostępnia.
W razie co to wrzucę gotowe mapy z rasą na rapida, czy gdzieś, jakby kogoś interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 18:17, Budo napisał:

/.../

Dobra, będę robił rasę i w związku z tym mam parę pytań, o ile znasz się na edytorze
(wnioskuję, że tak :P). Jak zrobić, żeby nasza nowa rasa była grywalna zamiast jakiejś
obecnej (np. wybieramy ludzi, a zaczynamy z własną rasą elfów)? Oprócz tego- da się skądś
wydostać dodatkowe modele np z evolution of races? Budynki, jednostki, to ułatwiłoby
mi pracę, tylko nie wiem czy autor udostępnia.
W razie co to wrzucę gotowe mapy z rasą na rapida, czy gdzieś, jakby kogoś interesowało.

nie bardzo się znam, jedyne , pewnie dość głupie rozwiązanie to było by kompletnie zastąpić ludzi, ale wiem że są inne opcje możliwe bo widziałem na przykładach innych map. a te modele to najlepiej kontakt z twórcą..bądź wyciągnąć z mapy bezpośrednio chyba że jest chroniona to wtedy kiepsko, bo albo trzeba znaleźć wersję otwartą albo do autora, lub ostatecznie jest pewne forum na którym można poprosić aby ktoś tę ochronę zdjął.
w ostateczności pozostaje szukanie w internecie + szczęście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No to jak panie, robiłeś mapy z rasami, a się nie znasz? ;]
Jak zrobić, aby głosy typu "we need more lumber" wziąć od innej rasy? Tzn, żeby były np. od nag ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe jednostki tworzymy na bazie jakieś znajdującej się w grze za pomocą oczywiście edytora obiektów.
W owym edytorze zmieniać możemy praktycznie wszystko, łącznie ze ścieżkami do modelu danej postaci.
Za "odzywki" odpowiada linijka w edytorze "Dźwięk - Zestaw dźwięków jednostki" (oczywiście tutaj używamy globalnego odnośnika do zestawu, sam zestaw dźwięków budynków czy jednostek możemy zmieniać na dowolne za pomocą edytora dźwięków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 19:13, Budo napisał:

/.../

No to jak panie, robiłeś mapy z rasami, a się nie znasz? ;]
Jak zrobić, aby głosy typu "we need more lumber" wziąć od innej rasy? Tzn, żeby były
np. od nag ;]

nie robiłem, a miałem w folderze z mapami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powiedziałeś mi już to co wiem, nie o to pytałem. Robiłem już własnych herosów, a nawet całą własną rasę, ale pytałem o zestaw takich ogólnych dźwięków typu "we need more lumber", "research complete" itd. One nie są przypisane do jednostek, z jednostkami i budynkami nie mam problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, ok dopiero teraz doczytałem uważniej. ;)
Te dźwięki także znajdziesz oczywiście w edytorze dźwięków.

Sound/interface/Warning/Odpowiednia rasa


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 21:41, meryphillia napisał:

Sound/interface/Warning/Odpowiednia rasa


Dzięks, rozejrzę się. Dopiero zacząłem z tą rasą, wybieram jednostki, głosy, nazwy itd, jak będę miał więcej problemów to się zgłoszę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, prawie wszystko zapomniałem, poruszam się po tym edytorze po omacku.
Da się zrobić "custom race", tak samo jak się robi "custom units" czy nie jest to takie proste? Już nie pamiętam jak robiłem tą swoją starą rasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 18:19, Blackhand napisał:

Udam, że się nie obraziłem :P. Blizzard skopał angielską wersję WIII, w każdym razie
na pewno nie włożył w jej stworzenie tyle serca, co w przypadku poprzednich swoich gier.


Czy ja wiem... Odzywki nadal są bardzo udane, głos Jainy nadal niesamowicie mi się podoba, generalnie jestem zadowolony, chociaż jednak takiego Death Knighta z WarCrafta II nie da się podrobić - jest tak charakterystyczny jak Vader.

Dnia 27.04.2010 o 18:19, Blackhand napisał:

A wisienką na torcie jest ten nieszczęsny Arthas


I znów ten nieszczęsny Arthas... Mi właśnie bardzo się podoba, kto powiedział, że jako książę koniecznie musi mieć angielski akcent lub mówić podobnie jak np. Sam z Gotowych na wszystko. Tego to już bym nie zdzierżył. W końcu nasz księciu to zawadiaka i awanturnik, taki wysoko urodzony Anakin Skywalker, tak go odbieram. Zresztą on teksańskiego czy jakiegokolwiek innego wieśniackiego akcentu nie ma - to nie Jim Raynor i reszta buraków ze StarCrafta czy też Josh Holloway.

>pomijając tę niesmaczną kampanię Orków w TFT

A mi ta kampania bardzo się podoba. Ciekawy pomysł i fajna opowiastka i pojawiają się postacie, które lubię (Jaina, Thrall). Lepsze to niż kampania właściwa, która jest zbitką pomysłów na fabułę i misje z Reign of Chaos i Brood Wara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos z was gdzie mozna kupic Warcrafta 3 najlepiej w Platynowej Kolekcji ? Sprawdzalem w Empiku i Media Markt, ale niestety nie bylo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować