Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #56: Jaki rodzaj polonizacji preferujesz w grach?

87 postów w tym temacie

oczywiście, ze oryginalna! znam angielski, to nikt mnie nie zmusi do katowania się polonizacjami. Bo tak to z nimi jest, albo zepsuje zabawę, albo jakos tam spełni swoje zadanie, ale od oryginalnych głosów/textów lepsza nie będzie, nie ma bata. Ewentualnie kinowa, bylebym nie musiał słuchać żadnych polskich, ekhem, gwiazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę taką jaką daje Cenega - albo Angielska albo Polska - twój wybór co zainstalujesz. Ale ogólnie to Angielski + Polskie napisy (choć nie zawsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem "Pełna", bo w zasadzie gram tylko w cRPGi (te stare, gdzie polonizacja jest cud-miód np. Baldur''s Gate tudzież Planescape:Torment). Ale w innych grach to raczej oryginalne wersje są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem że jest mi to obojetne, ewentualnie w cRPGach może być pełna - może to szokujące - a nie trzeba do tego aktorów. Zresztą kto grał w Necrovision ten wie jak słabo wyszedł głos.
A taki Reah pokazał że można bez aktorów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również preferuję kinową wersję (z napisami), znam angielski za słabo, żeby, móc zrozumieć wszystkie dialogi, więc muszę się asekurować napisami, ale wolę słuchać anglojęzycznych głosów (potem przynajmniej wiem jak się dany wyraz wymawia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne że oryginał ! Ewentualnie z napisami , ale pełna? co to jest, kto to wogóle wymyślił ? jakiś zakompleksiony polaczek, nacjonalista od siedmiu boleści ! Za czasów zaborów była germanizacja i rusyfikacja, to teraz ktoś się postanowił zemścić i wymyślił polonizację. Ta cała polonizacja zmusza mnie do grania w "pirackie" wersje np. "Max Payne" - o niebo lepszy w oryginalnej wersji !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardzie pasuje mi kinowa, tak jak w filmach, chociaż w cRPG lepsza jest pełna. Z reguły jest tam dużo tekstu, to lepiej to posłuchać niż wszystko czytać, ale z kinową też da się wytrzymać.
Mój angielski nie jest na takim poziomie aby zaznaczyć wersja językowa oryginalna /angielska/. Niemniej zacząłem się uczyć i mam nadzieję, że z czasem będę sobie radził nawet z cRPG po angielsku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kinówka. Choć mogłoby być i bez polonizacji, choć zdarzają się gry, gdzie aktorzy mówią albo cicho, albo miętolą jęzorem jakby jedli w międzyczasie bułki maślane z Lidla -_-. A zwolennicy pełnych polonizacji powinni się zastanowić nad graniem w jakąkolwiek cześć Thiefa z polskimi aktorami - Garrett bez głosu Russella to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polonizacji Gothickow (1 i 2) nic nie pobije, wiec ogolnie jestem za pelna przy RPGach, ale ostatnio poziom schodzi na psy - chociazby (polowiczny RPG) Mass Effect. Poprostu DRAMAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna (czyt. nie na odwal się) kinowa polonizacja. Oczywiście najlepsza byłaby opcja, że otrzymujesz możliwość zainstalowania spośród kilku wersji językowych, bądź oryginalny język + tłumaczenie.
Aczkolwiek wyjątkowo dobrą polonizację dokonano w Warcraft 3 oraz Diablo 2. Choć i tak gram w obie gry w eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki rodzaj? Żaden. Każda polonizacja mniej lub bardziej zasysa :P Kiedyś nie było polskich wersji i lepiej było, przynajmniej dało się czegoś nauczyć przy okazji, nie wspominając o tym, że oryginalne wersje mają lepszy klimat. Teraz ludzie stali się leniwi i wygodni. Wolę droższą grę, ale bez polonizacji (ewentualnie wybór języka jest dobrym rozwiązaniem, niestety niezbyt często spotykanym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować