Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

UWAGA! Zmiana ksywek na gram.pl UWAGA!

1261 postów w tym temacie

Jak to nie widać?
Przedwczoraj się zalogować nie można było a odkąd to naprawili nie zaliczyłem wylogowania i tej pętli przekierowań. Chyba co poniektóre osoby narzekają by narzekać. Wygląda to w ten sposób dajmy dziecku cukierka a dziecko i tak będzie chciało całą paczkę cukierków... Powtórzę miejcie trochę cierpliwości bo naprawdę tymi narzekaniami nie przyspieszycie... Dziwne, że wy macie problemy z serwisem a np. ja ich nie mam, to jest bardzo dziwne no ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:25, Isildur napisał:

Dziwne,


Dziwne jest to,że gram przeprowadziło zmiany,które wywołały inne kłopoty. Trzeba było się do tego lepiej przygotować. Wtedy nie byłoby żadnych problemów i narzekań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:25, Isildur napisał:

.... nie zaliczyłem wylogowania i tej pętli przekierowań.


---- Ja natomiast zaliczam wylogowania i to nie jedno, lub przekierowania i trzeba "radosnej twórczości" żeby się w ogóle zalogować.
>.... w dodatku wchodząc w Moje konto nie muszę podawać swojego maila i hasła,

----a ja muszę i to czasami 3/4 razy ponieważ mnie wylogowuje

Dnia 04.04.2009 o 09:25, Isildur napisał:

Dziwne, że wy macie problemy z serwisem a np. ja ich nie mam, to jest bardzo dziwne


----masz rację to rzeczywiście jest dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:25, Isildur napisał:

/.../ Chyba co poniektóre osoby narzekają by narzekać. Wygląda to w ten sposób dajmy dziecku cukierka a dziecko i tak będzie chciało całą paczkę cukierków... /.../


Wdowiaczku, ale zanim się coś wprowadzi, powinno się pierwsze przeprowadzić jakieś testy, co nie? Gram chciało usprawnić cały system, bez kompletnego przygotowania i wyszły tylko większe problemy.
Naliczanie postów w statystykach oraz zmiany czcionek po wstawieniu obrazka nie są naprawione bodajże od początku roku i też prosili o cierpliwość ;)
Jeżeli chodzi o logowanie, to od 1 kwietnia do wczorajszego ranka miałem cały czas problemy i nie tylko na forum, ale również na GS-ach, statystykach i w sklepie. Natomiast od wczorajszego popołudnia wszystko jest w miarę ok.
Dla tych, którzy mają problemy i używają Firefoksa, mam taką radę: CCleanerem wyczyśćcie całą Mozillę albo w Wyczyść dane prywatne usuńcie ciasteczka.
Mi pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 10:25, Grzech napisał:

Dla tych, którzy mają problemy i używają Firefoksa, mam taką radę: CCleanerem wyczyśćcie
całą Mozillę albo w Wyczyść dane prywatne usuńcie ciasteczka.
Mi pomogło :)


O dziwo mi też :-) Warto przetestować, chociaż wystarczy usunąć ciasteczka tylko z folderów login.gram.pl , gram.pl , forum.gram.pl , etc... :-) Polecam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

A co tak ich bronisz? Placa Ci czy co?


Nie bronię ich jedynie wyrażam swoje zdanie, bo narzekania robią się już nudne i denerwują, chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie prawda?

@dawidos160

Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

Dziwne jest to,że gram przeprowadziło zmiany,które wywołały inne kłopoty. Trzeba było się do tego lepiej
przygotować. Wtedy nie byłoby żadnych problemów i narzekań.


A skąd Ty to możesz wiedzieć? A może gram przygotowało się... Nie można wszystkiego przewidzieć...

@mortis72

Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

---- Ja natomiast zaliczam wylogowania i to nie jedno, lub przekierowania i trzeba "radosnej twórczości" żeby > się w ogóle zalogować.


Usuń ciasteczka powinno pomóc mi przynajmniej to pomogło :)

Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

----a ja muszę i to czasami 3/4 razy ponieważ mnie wylogowuje


Zrób tak jak pisałem wyżej usuń ciasteczka...

Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

----masz rację to rzeczywiście jest dziwne


Może wytłumaczysz mi dlaczego tak się dzieje, że ja nie mam problemów?

@Grzech

Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

Wdowiaczku, ale zanim się coś wprowadzi, powinno się pierwsze przeprowadzić jakieś testy, co nie?


Owszem, ale wytłumacz mi gdzie te testy powinni przeprowadzić? I skąd wiesz, że nie przeprowadzili takich testów?

Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

Gram chciało usprawnić cały system, bez kompletnego przygotowania i wyszły tylko większe problemy.


Podaj mi dowód i skąd wiesz, że gram chciało usprawnić system bez przygotowania?

Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

Naliczanie postów w statystykach oraz zmiany czcionek po wstawieniu obrazka nie są naprawione bodajże od > początku roku i też prosili o cierpliwość ;)


Statystyki akurat nie są mi potrzebne bo niby do czego? Poza tym co do czcionek się zgadzam, że jest problem nie rozwiązany ale mi jakoś nie przeszkadza...

Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

Jeżeli chodzi o logowanie, to od 1 kwietnia do wczorajszego ranka miałem cały czas problemy i nie tylko na
forum, ale również na GS-ach, statystykach i w sklepie.


Ja z logowaniem miałem problemy jedynie 2 kwietnia a od wczoraj nie mam żadnych. Wracając do 2 kwietnia to strona główna gram.pl i gramsajty działały mi poprawnie byłem zalogowany jedynie forum nawaliło...

Dnia 04.04.2009 o 09:29, Dzikq napisał:

Natomiast od wczorajszego popołudnia wszystko jest w miarę ok.


W moim przypadku jest wszystko w porządku nawet nie pojawia się ta pętla, która się pojawiała :)

Ps. Ja nie bronię gram.pl jedynie wyrażam swoje zdanie, a że jest przychylne jednej ze stron to już inna kwestia :)

Pozdrawiam i kończę ten offtop bo prowadzi donikąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy osoby co ''diametralnie'' zmienily ksywke, moglyby wpisac stary nick do podpisu? Kurde, Ciebie to poznalem po awatarze tylko. Znaczy sie domyslalem sie, ze Ty to Ty ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czym niby wyrazic zdanie? Wszyscy narzekaja, bo co to za portal ktory nie dba o wygode i komfort swoich uzytkownikow ? Niech sie ciesza, ze wiekszosc uzytkownikow jest "przywiazane do forum" bo nadzwyczajnie powinno olac kompletnie portal za brak profesjonalizmu.Zenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki gramu (i IRCa, czyli te, które mnie najbardziej interesują) są niepowiązane z nowymi nickami. Znaczy, IRC rozpoznaje mnie jako NOWEGO użytkownika, a nie jak tego, który napisał już te kilka tysięcy linijek jako SSj2-. Bardzo proszę o powiązanie tych nowych nicków ze starymi :). (Tak, częściowo siedzę dla statsów, bo już w TOP3 byłem! :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 11:22, Isildur napisał:

Podaj mi dowód i skąd wiesz, że gram chciało usprawnić system bez przygotowania?

Heloł, polecam się rozejrzeć. Przez 2 dni forum nie nadawało się do użytku, przez pół dnia nie dało się nawet zalogować, po czym powrócono do starego systemu logowania. Linki do gramsajtów ze starych postów nie działają, statystyki się sypią, jeśli chcesz zmienić tylko wielkość liter w nicku, to nie możesz. Całość sprowadziła się do wprowadzenia zmian i późniejszego łatania wszystkich błędów. Jak tak ma wyglądać przygotowane wprowadzenie nowego systemu logowania (czyli dość istotnego elementu w serwisie), to ja boję się myśleć jak wyglądałoby to bez przygotowań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 11:22, Isildur napisał:

Owszem, ale wytłumacz mi gdzie te testy powinni przeprowadzić? I skąd wiesz, że nie przeprowadzili takich testów?


Nie wiem jak tutaj, ale do testów są zazwyczaj stawiane osobne serwery. Jeżeli przeprowadziliby podobne testy, to zaistniała sytuacja nie miałaby miejsca.

Dnia 04.04.2009 o 11:22, Isildur napisał:

Podaj mi dowód i skąd wiesz, że gram chciało usprawnić system bez przygotowania?


Hmmm. Jeżeli za przygotowanie uważasz fakt, że nie można się było zalogować przez dwa dni (nie wszyscy), a co się z tym wiąże, połowa ludzi straciła już resztki zaufania do gram.pl, to faktycznie należy zakończyć ten offtopic.

Dnia 04.04.2009 o 11:22, Isildur napisał:

Statystyki akurat nie są mi potrzebne bo niby do czego? Poza tym co do czcionek się zgadzam, że jest problem nie rozwiązany ale mi jakoś nie przeszkadza...


Nie chodziło mi o fakt czy akurat Tobie statystyki są potrzebne, tylko o fakt, że gram.pl nie postarało się za bardzo, żeby problem rozwiązać, co uważam za niezbyt skomplikowaną operację :) Vilmar wziął sobie chyba wolne, bo i na forum już się nie udziela.

Dnia 04.04.2009 o 11:22, Isildur napisał:

Ja z logowaniem miałem problemy jedynie 2 kwietnia a od wczoraj nie mam żadnych. Wracając do 2 kwietnia to strona główna gram.pl i gramsajty działały mi poprawnie byłem zalogowany jedynie forum nawaliło...


Co nie zmienia faktu, że byłeś jedną z niewielu osób, której większość podstron działała. Sądząc po ilości zażaleń w ciągu ostatnich dni.

Dnia 04.04.2009 o 11:22, Isildur napisał:

Ps. Ja nie bronię gram.pl jedynie wyrażam swoje zdanie, a że jest przychylne jednej ze stron to już inna kwestia :)


Czyli bronisz gram.pl :) Mnie osobiście nie dziwi fakt, że serwer nie wyrabia, bo gram.pl przy praktycznie wszystkich zmianach ma jakieś kłopoty :P Kwestia przyzwyczajenia ;) Ewidentnie jednak trzeba przyznać, że i tym razem jakoś się nie przyłożyli :) Sam Laid Back nawet nie pokazał się w wątku, bo pewnie zostałby pożarty przez tłum, mimo że to nie jego wina. Niestety został oddelegowany przez zarząd gramu żeby prowadzić dyskusję z userami i chyba mu się najbardziej oberwie od kohorty rozzłoszczonych użytkowników.

Oceniając całą sytuację, oczywiście subiektywnie, to wydaje mi się, że wszystkie duże, dobre rzeczy jakie zrobiło gram, czyli przykładowo: wprowadzenie blogów, kanału irc, kolektywu, w miarę taniego sklepu, nie będzie miało znaczenia, bo ludzie zawsze będą pamiętać te złe rzeczy. One zawsze na długo zostają w pamięci i w bardzo krótkim czasie mogą zostać podsycone, nakręcone. Do czego również i ja się teraz przyczyniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak gram przeprowadziło zmiany, niestety jakoś nieudolnie i tu już wielka dyskusja dlaczego, po co, jak tak można, przecież to nieprofesjonalne; nie będę zagłębiał się w szczegóły. Ja się cieszę, że dali możliwość zmiany nicków. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 11:23, Piotrek_K napisał:

Czy osoby co ''diametralnie'' zmienily ksywke, moglyby wpisac stary nick do podpisu?
Kurde, Ciebie to poznalem po awatarze tylko. Znaczy sie domyslalem sie, ze Ty to Ty ;)...


Moje "Mr.M" to takie uniwersalne było, w szerszych gronach jestem zwyczajnie Moherem :P Tutaj "Moher" było już zajęte (grrr...) to użyłem angielskiego odpowiednika tego słowa ;) Ale jak chcesz, to proszę:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to i dziwne, ale czemu nowa ksywka jaką chciałem już stosować na każdym portalu i w tekstach jakie piszę, jest "zajęta" skoro nie ma użytkownika z nią w całym serwisie gram.pl?!


Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie, bo wolałbym już jednolicie podpisywać się i być rozpoznawalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możecie wybrać nowej ksywki, znaczy że jest już zajęta. Jej brak w statystykach oznacza tylko, że użytkowników nic nie napisał. Póki co w raz wybranej ksywce nie można zmienić wielkości liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 13:10, Piotrek_K napisał:

Jeśli nie możecie wybrać nowej ksywki, znaczy że jest już zajęta. Jej brak w statystykach oznacza tylko, że użytkowników nic nie napisał. Póki co w raz wybranej ksywce nie można zmienić wielkości liter.


Ja również tego nie doczytałem :) Mogliby to w sumie zmienić, bo "Użytkownik o takim nicku nie istnieje" jest zdecydowanie mylące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... i już system logowania ok... ;D. Przynajmniej mogę spokojnie na forum posiedzieć.
No i już garricka nie ma aktualnie jest Jakli ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować